Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No i ja juz po badaniach 🙂
Maluszek się odwrócił!!! 🤪 Już teraz wiem czemu tak szalał że aż mi łzy wyciskał hehe
No i waży 2700!!! Równo miesiąc temu było 1500 także nieźle nadrobil i to w ciągu miesiąca!!!
Kość udowa 7 cm także moze być duży 🙂 No i znów mnie utwierdził że to jednak synus bo mu kluseczka dyndała hihi i pierwszy raz zobaczyłam jak ssie kciuk!!! Boże jak ja go kocham!!! No i mam nadzieje że ten humor mi zostanie na cały dzień 😎 A i nie mam paciorkowca, bo przy okazji odebrałam wyniki 🙂Moja szyjka powolutku się skraca i jak powiedziałam że mialam nadzieję że szybciej urodze to mi powiedział że jeszcze nic nie jest przesądzone, bo to moze sie zdarzyć z dnia na dzień 🤪 I jeszcze dziś okazalo sie że mój lekarz pracuje w szpitalu gdzie mam rodzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Doris25 napisał(a):
To chyba pewniej będzie jak zrobię jednym patyczkiem 2 strony 🤨
🤢 ???


Doris tak sobie myślę że lepiej nie bo przecież jak bys nie daj Boże miała to cholerstwo w odbycie to możesz się sama zrazić a jak już do pochwy bys go wprowadziła to większe prawdopodobieństwo na zarażenia maleństwa...no nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ivona55 napisał(a):
Doris25 napisał(a):
To chyba pewniej będzie jak zrobię jednym patyczkiem 2 strony 🤨
🤢 ???


Doris tak sobie myślę że lepiej nie bo przecież jak bys nie daj Boże miała to cholerstwo w odbycie to możesz się sama zrazić a jak już do pochwy bys go wprowadziła to większe prawdopodobieństwo na zarażenia maleństwa...no nie?

I w sumie odwrotnie zawsze można samemu roznieść ta bakterię...nie wiem tak sobie gdybam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Neguitia fajnie że u Ciebie wszystko ok 🙂 choć większość z Nas myślała że będziesz juz dziś trzymała swojego bobasa 🙂 ale jak lekarze tak zadecydowali to niech sobie jeszcze rośnie w brzuszku i nabiera sił 😁
My już po spacerku, torbę właśnie spakowałam, stoi i czeka na godzinę ZERO 😆
Co do tych badań GBS to podobnie jak Butterfly nie wypowiadałam się za natto bo szczerze powiedziawszy od Was się o nich dowiedziałam... Mój profesor nic mi o nich nie mówił a jak go ostatnio o nie zapytałam to mi powiedział że on ich nie zleca (nie jest to koniecznością) ale jak chce to mogę je zrobić! Także gdyby nie wy pewnie nadal bym o nich nic nie wiedziała, bo nie czytam nic w necie na temat porodów bo to zazwyczaj stek bzdur i nie chciałam sie nakręcać a w broszurach i książeczkach co dostawałam w przychodni nic nie pisali o GBS a może przeoczyłam! Ale dla świętego spokoju pójdę i zrobię, nie jest to drogie a na pewno mnie uspokoi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lunaaa86 napisał(a):
Hej Neguitia fajnie że u Ciebie wszystko ok 🙂 choć większość z Nas myślała że będziesz juz dziś trzymała swojego bobasa 🙂 ale jak lekarze tak zadecydowali to niech sobie jeszcze rośnie w brzuszku i nabiera sił 😁
My już po spacerku, torbę właśnie spakowałam, stoi i czeka na godzinę ZERO 😆
Co do tych badań GBS to podobnie jak Butterfly nie wypowiadałam się za natto bo szczerze powiedziawszy od Was się o nich dowiedziałam... Mój profesor nic mi o nich nie mówił a jak go ostatnio o nie zapytałam to mi powiedział że on ich nie zleca (nie jest to koniecznością) ale jak chce to mogę je zrobić! Także gdyby nie wy pewnie nadal bym o nich nic nie wiedziała, bo nie czytam nic w necie na temat porodów bo to zazwyczaj stek bzdur i nie chciałam sie nakręcać a w broszurach i książeczkach co dostawałam w przychodni nic nie pisali o GBS a może przeoczyłam! Ale dla świętego spokoju pójdę i zrobię, nie jest to drogie a na pewno mnie uspokoi!


Ivona55- mówiłam że dzidzia nadrobi z kilogramami 😉 niepotrzebnie się zamartwiałaś!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.
My już u rodziców, czekamy na ten moment.
Kurczee mam do nadrobienia ponad 60 str. od piątku.
Widzę, że Nequita wróciła z brzuszkiem do domku 🙂. Czy poza tym coś się działo? 😉
Jak Nika? U nas bez zmian, aktywnie i każdy mi mówi, że jeszcze z miesiac pochodze w ciązy, wrrrrr 😠 W czwartek wizyta u lekarza, zobaczymy co nam powie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lunaaa86 napisał(a):
Hej Neguitia fajnie że u Ciebie wszystko ok 🙂 choć większość z Nas myślała że będziesz juz dziś trzymała swojego bobasa 🙂 ale jak lekarze tak zadecydowali to niech sobie jeszcze rośnie w brzuszku i nabiera sił 😁
My już po spacerku, torbę właśnie spakowałam, stoi i czeka na godzinę ZERO 😆
Co do tych badań GBS to podobnie jak Butterfly nie wypowiadałam się za natto bo szczerze powiedziawszy od Was się o nich dowiedziałam... Mój profesor nic mi o nich nie mówił a jak go ostatnio o nie zapytałam to mi powiedział że on ich nie zleca (nie jest to koniecznością) ale jak chce to mogę je zrobić! Także gdyby nie wy pewnie nadal bym o nich nic nie wiedziała, bo nie czytam nic w necie na temat porodów bo to zazwyczaj stek bzdur i nie chciałam sie nakręcać a w broszurach i książeczkach co dostawałam w przychodni nic nie pisali o GBS a może przeoczyłam! Ale dla świętego spokoju pójdę i zrobię, nie jest to drogie a na pewno mnie uspokoi!


No ja z tym badaniem to tez nic nie wiedziałam.Zostałam postawiona przed faktem dokonanym 🤪 Mój lekarz poprostu powiedział prosze nieschodzić z fotela bo jeszcze musze zrobic wymazy 😉 Może to i lepiej bo tak to bym myślała o tym odbycie bo jakos do badania pierwszej dziurki sie przyzwyczaiłam ale nie do drugiej hehe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasienkaks napisał(a):
Cześć dziewczyny.
My już u rodziców, czekamy na ten moment.
Kurczee mam do nadrobienia ponad 60 str. od piątku.
Widzę, że Nequita wróciła z brzuszkiem do domku 🙂. Czy poza tym coś się działo? 😉
Jak Nika? U nas bez zmian, aktywnie i każdy mi mówi, że jeszcze z miesiac pochodze w ciązy, wrrrrr 😠 W czwartek wizyta u lekarza, zobaczymy co nam powie


Popatrz na LISTĘ dwie koleżanki urodziły! Mamy już chłopca i dziewczynkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lunaaa86 napisał(a):
lunaaa86 napisał(a):
Hej Neguitia fajnie że u Ciebie wszystko ok 🙂 choć większość z Nas myślała że będziesz juz dziś trzymała swojego bobasa 🙂 ale jak lekarze tak zadecydowali to niech sobie jeszcze rośnie w brzuszku i nabiera sił 😁
My już po spacerku, torbę właśnie spakowałam, stoi i czeka na godzinę ZERO 😆
Co do tych badań GBS to podobnie jak Butterfly nie wypowiadałam się za natto bo szczerze powiedziawszy od Was się o nich dowiedziałam... Mój profesor nic mi o nich nie mówił a jak go ostatnio o nie zapytałam to mi powiedział że on ich nie zleca (nie jest to koniecznością) ale jak chce to mogę je zrobić! Także gdyby nie wy pewnie nadal bym o nich nic nie wiedziała, bo nie czytam nic w necie na temat porodów bo to zazwyczaj stek bzdur i nie chciałam sie nakręcać a w broszurach i książeczkach co dostawałam w przychodni nic nie pisali o GBS a może przeoczyłam! Ale dla świętego spokoju pójdę i zrobię, nie jest to drogie a na pewno mnie uspokoi!


Ivona55- mówiłam że dzidzia nadrobi z kilogramami 😉 niepotrzebnie się zamartwiałaś!


No mówiłaś 🙂 I mnie naprawde pocieszyłas a teraz dowód na to ze warto Cie słuchać hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasienkaks napisał(a):
Cześć dziewczyny.
My już u rodziców, czekamy na ten moment.
Kurczee mam do nadrobienia ponad 60 str. od piątku.
Widzę, że Nequita wróciła z brzuszkiem do domku 🙂. Czy poza tym coś się działo? 😉
Jak Nika? U nas bez zmian, aktywnie i każdy mi mówi, że jeszcze z miesiac pochodze w ciązy, wrrrrr 😠 W czwartek wizyta u lekarza, zobaczymy co nam powie


Cześć Kasia 🙂
Fajnie ze sie pojawiłas bo juz sie zastanawiałam że może trzecia Kasia juz sie rozpakowała 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wiecie jak u obu Kaś po porodzie? Taki szok, jakoś to do mnie nie dociera, że już się zaczeło wyjmowanie dzidziusiów. 🤪 Jezu ciarki mnie przeszły. 😁
Dzięki Ivona za troskę 🙂 . Ja się klimatyzuje na nowo u rodziców, ciężko mi to idzie 😞
Mało tu miejsca, Iv p. bez windy, nóżki mi spuchły itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasienkaks napisał(a):
ok już chyba znalazłam. Zaraz zerknę. A poza tym jak? Dobrze wszystko u reszty brzuszków?


Ogólnie Kasi szaleją także miejmy się na baczności 😁 U pozostałych bez mian raczej każdy myśli że to juz niedługo i ma nadzieje że czas do porodu szybko upłynie bo upały męczą a ostatni miesiąc jest naprwdę ciężki!!
Ja też niedowierzałam, przy nadrabianiu zaległosci 60stron sie dowiedziałam i powiem totalny szok 🤪 aż w domu wszystkim oznajmiłam że czerwcówki się pospieszyły!

Idę coś upichcić bom głodna 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach no tak, trochę nas tu jest Kaś. 😁. Luna damy radę, Kaśki zawsze dają radę 😁 😁
Kurcze no to teraz obstawianie kto następny. Ciekawi mnie czy obie Kasie po prostu dostały skurczy do porodu tak normlanie czy coś złego zaczeło się dziać i miały wywoływane porody żeby rodzić siłami natury.
Cholera zaczęłam się zastanawiać czy wszystko mam, jakaś panika chyba mi się powoli zaczyna udzielać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasienkaks napisał(a):
Ach no tak, trochę nas tu jest Kaś. 😁. Luna damy radę, Kaśki zawsze dają radę 😁 😁
Kurcze no to teraz obstawianie kto następny. Ciekawi mnie czy obie Kasie po prostu dostały skurczy do porodu tak normlanie czy coś złego zaczeło się dziać i miały wywoływane porody żeby rodzić siłami natury.
Cholera zaczęłam się zastanawiać czy wszystko mam, jakaś panika chyba mi się powoli zaczyna udzielać


Pewnie jakaś Kasia znowu bedzie następna 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, wróciłam z Wawy - byłam na usg i zawieźć ten wymaz. Ale się wkurwiłam. Miesiąc temu zapisałam się na to usg na nfz bo stwierdziłam, że jak robiłam prywatnie w 30 tyg. to skoro już się zapisałam i wyczekałam ten miesiąc to sobie i tak pójdę.No i okazało się, że ta lekarka do której się zapisałam nie robi usg ciążowego (a kurwa przecież się pytałam zapisując się). Miesiąc czekania i dupa. Te złodzieje z nfz to tylko potrafią pieniądze brać, nic więcej.
Dobrze, że chociaż załatwiłam odrazu ten GBS. W końcu zainwestowałam stówkę i oddałam dwie wymazówki.
Jeszcze mnie wkurwili w autobusie. Gorąco jak niewiem, napchany jak puszka z sardynkami, ale żeby ktoś mi ustąpił, to nie ma. Normalnie patrzą Ci się na brzuch ale mają to w dupie buraki. A stare prukwy wymalowane to tylko by chciały żeby im ustępować.

Witaj Nequita, myślałam, że jak się odezwiesz to już pomiędzy karmieniem a przewijaniem Kruszynki. No ale niech sobie rośnie.

Ivona - super, że usg dobrze wyszło. Mały już nie taki mały.
Jeśli chodzi pobranie wymazu z dwóch dziurek przy pomocy jednej wymazówki to miałam na myśli użycie jej najpierw z przodu a potem z tyłu, nigdy odwrotnie bo rzeczywiście można coś sobie przenieść !!! Babka z laboratorium powiedziała mi, że w ten sposób można, ale jednak wolę mieć pewność, że napewno nie mam i zrobiłam na dwóch.

Monia 29- wielkie dzięki za poradę z tym gbsem odnośnie tego oporu zwieracza, hihihi


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris nie tylko Ty dziś miałaś przeboje w autobusie. Ja najpierw na przystanku myślałam,że zemdleje, bo plecy mi prawie odpadały, a te stare prukwy zmęczone bieganiem po targu i klęczeniem w kosciele od bladego świtu zajęły całą ławkę na przystanku i jeszcze jęczały, że upał i nie dają rady w takie dni. To niech siedzą w domu i dupska nie ruszają!!! Wsiadam do autobusu, a ne oczywiście pierwsze, popychają, rozpychają... Jedna stanęła nad taką malutką dziewczynką i obok mnie. I słyszę jak mama tej dziewczynki, która stała dalej z wózkiem, mówi do niej "ustąp pani w ciąży". Podziękowałam i siadłam, a stara się zjeżyła jak owczarek moich rodziców na widok obcego 🙂)) Takiego sapania nad uchem to już dawno nie miałam,ale generalnie miałam ją głęboko w d..pie. Zadzwoniłam do mojego męża i dostatecznie głośno zaczęłam mu opowiadać, że jakaś stara na mnie syczy, bo nie dałam jej siąść..Oj jej mina była bezcenna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Butterfly napisał(a):
Doris nie tylko Ty dziś miałaś przeboje w autobusie. Ja najpierw na przystanku myślałam,że zemdleje, bo plecy mi prawie odpadały, a te stare prukwy zmęczone bieganiem po targu i klęczeniem w kosciele od bladego świtu zajęły całą ławkę na przystanku i jeszcze jęczały, że upał i nie dają rady w takie dni. To niech siedzą w domu i dupska nie ruszają!!! Wsiadam do autobusu, a ne oczywiście pierwsze, popychają, rozpychają... Jedna stanęła nad taką malutką dziewczynką i obok mnie. I słyszę jak mama tej dziewczynki, która stała dalej z wózkiem, mówi do niej "ustąp pani w ciąży". Podziękowałam i siadłam, a stara się zjeżyła jak owczarek moich rodziców na widok obcego 🙂)) Takiego sapania nad uchem to już dawno nie miałam,ale generalnie miałam ją głęboko w d..pie. Zadzwoniłam do mojego męża i dostatecznie głośno zaczęłam mu opowiadać, że jakaś stara na mnie syczy, bo nie dałam jej siąść..Oj jej mina była bezcenna...


No to mnie pocieszyłaś.
Haha ale się uśmiałam z tego owczarka !
Oklask dla Ciebie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buterfly z tym owczarkiem to dobre 🙂masz też u mnie oklaska ale pózniej bo mnie Doris uprzedziła 🙂he he
Witaj Nequitia dołączam się do reszty dziewczyn myślałam także ze z malutką do domu wyjdziesz ale z jednej strony dobrze że Cię przetrzymają do 30tego bynajmniej mała więcej sił nabierze 🙂
Ivonka widzisz mały nadrobił i to ile przybrał przez miesiąc nie potrzebnie się martwiłaś 🙂
Też tak dziś myślałam co tam u Niki i Kiniek i jeszcze u którejś coś się działo albo u Anirudej albo u Andzi teraz nie pamietam 😮

Mi coś dziś bardzo często brzuszek twardnieje raz nad pepkiem a raz w dole brzucha i czasami co 20min kilka razy regularnie ale teraz mineło i nie boli tylko czuje takie stawianie się brzuszka 😮
Wiecie jak ja się cieszę że to Gbs mi ujemne wyszło bo dziś spotkałam znajomą co ma córkę 7miesieczną to ona ją zaraziła tym paciorkowcem (nawet nie wiedziała o takim badaniu wcześniej bo na NFZ chodziła do gina) no i mała jej zachorowała w 3miesiącu życia na zapalenie opon mózgowych i leżała 3.5miesiąca w szpitalu tam po serii badań doszli ze to zapalenie opon mózg.wywołał paciorkowiec 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia myśle że masz skurcze przepowiadające 🙂 Dziś bardzo dokładnie wypytałam mojego lekarza o te skurcze. Licz co jaki czas je masz i jak już byś miała co 7 minut to jedź do szpitala. Takie ja dostałam dzis wytyczne. Tak samo jakby dziecko pół dnia sie nie ruszało to też trzeba jechac sprawdzić dlaczego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...