Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej witam wszystkich.dzis kolejny słoneczny dzien 🙂 może by chociaz nogi poopalac? chciałabym załozyc kiecke bo w spodniach to goraco albo chociaz krótkie spodnie. a tu nogi białe.
jutro jak dobrze pamiętam u Nequiti bedzie decyzja co do porodu?
i widzę że druga Kasia się szykuje. trzeba by dosztukowac czego brakuje w torbie do szpitala bo widze że to nie daleka przyszłość tylko tuż tuż 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak minęła Wam noc? ja coś w nocy spać nie mogła, napiłam się mleka i poszłam dalej sprać, chcę sie zapytać jak odczuwacie te skurcze ale nie pytam o przepowiadające tylko te takie do porodu? sa bardziej bolesne? życze wam miłego dnia bo zapowiada się pięknie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
te do porodu chyba bolą duzo bardziej. ja miałam w nocy skurcz łydki poraz drugi w ciąży.i pomysłałam że jak ma tak boleć skurcz macicy to kiepsko to widzę, bo chyba obudziłam sasiadów tak sie wydarłam.kiedys miałam skurcze łydek dawno temu ale nie takie bolesne.do teraz mnie jeszcze troche boli.
kiedys był temat pogorszenia urody? czy was też ssypało na twarzy? normalnie trądzik młodzieńczy. miałam tak na poczatku ciąży i teraz na koniec znowu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapytałam o te bardziej bolesne skurcze, bo niektóre dziewczyny odczuwają je już z 34, 35 tygodniu, mi stuka 35 we wtorek i chciałabym się chociaż nastawić czego mam się spodziewać, to są takie skurcze brzuch jak właśnie łapią nas nieraz w łydkę? ja żyję jutrzejszą wizytą u gin, mam po południu, czy z małą ok, i w ogóle co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti wysypało mnie tak ze 3tyg temu na czole i dekolcie jedynie, na początku miałam skórę jak nigdy w życiu ale to normalne hormony szaleją, powinno zniknąć niedługo po porodzie 😉
A co do skurczów, myślę, że można je spokojnie porównać do tych w łydce, ale jest jedna zasadnicza różnica.. One narastają w długim czasie i się do nich organizm przygotowuje, w łydce masz skurcz nagle więc spokojnie. Znam za to takie powiedzonko, jak zarysować facetowi czym jest ból porodowy ? Zaszyć mu tyłek i dać środki na przeczyszczenie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia 567 gratulację dla Ciebie i dla synusia niech Wam się zdrowo chowa 🙂
Kasia a w którym tygodniu byłaś jak urodziłaś małego???Bo wagę miał ładną przy porodzie 🙂

Aż zapomniałam się przywitac taka wiadomośc z samego rana 🙂Teraz zaczyna do mnie docierac że poród może zaskoczyc każdą z nas i nie wiadomo kiedy i gdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka28 napisał(a):
Zapytałam o te bardziej bolesne skurcze, bo niektóre dziewczyny odczuwają je już z 34, 35 tygodniu, mi stuka 35 we wtorek i chciałabym się chociaż nastawić czego mam się spodziewać, to są takie skurcze brzuch jak właśnie łapią nas nieraz w łydkę? ja żyję jutrzejszą wizytą u gin, mam po południu, czy z małą ok, i w ogóle co i jak


witam widze ze mamy ten sam termin ale to nie jest poczatek 35 tylko polowa 36 tygodnia pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey!
Kasiar12 to trzymaj się tam i oby wszystko było ok!

Wiecie co, mój lekarz mi powiedział że tak sie może zdarzyć, że poród może być wywołany jakimś zdarzeniem, też badaniem ginekologicznym, a Kasia567 była badana rano! Ja mam wizytę za tydzień we wtorek to mojemu powiem, co by spróbował heheh 🙂

Co do skurczy łydek, ja od tygodnia mam takie bolesne skurcze, że się budzę z krzykiem, codziennie o tej samej porze, i w taki sam sposób cała akcja wygląda.... wczoraj i przedwczoraj miałam taki sam skurcz ale brzucha, przeokropny... jak te bóle porodowe tak wyglądają to współczuję sobie juz..... masakra to jest!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas juz po, nasza Zuzanka jest na swiecie : waga 2390, 47cm, 🙂 ur.12:26

Tutaj nie badaja ginekologicznie wiec byla to dla nas niespodzianka, z malutka ok, oddycha sama 🙂 ok. 2 w nocy bylismy w szpitalu po czym o 4 wyslali nas do domu, szyjka zamknieta, nie skrocona a skurcze za slabe, polozylismy sie i tu o 7:30 chlup czulam jak cos peklo w brzuchu... o 11:45 dostalam skurczy partych. Ale mialam znieczulenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiar12 SZOK ALE AKCJA SZYBKA POCIESZYŁAS NAS, mnie na pewno 🙂 GRATULUJE! NIECH SIĘ ZDROWO CHOWA I ROSNIE. PS. po porodzie trzeba obserwowac wydzieline z pochwy tzw odchody, muszą miec odpowiedni kolor w danym czsie i być bez zapachu.pisze o tym bo nie wiem jaką tam masz opiekę poporodową. link z prezentacja o odchodach w trakcie połogu
http://isr.atspace.com/r7/p1/p1.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tu o karmieniu piersią.trzeba przechodzic na nastepna strone.
http://isr.atspace.com/r8/rr8.htm
problemy zwiazane z karmieniem tez tam są tylko u góry jest link na tej stronce.generalnie cała strona jest super.jak kojarze to Małgorzata już cos o objawach porodu z tego dała nam 🙂
http://isr.atspace.com/index.html
jest o porodzie o cwiczeniach o wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezu, kasiar12, nadrabiałam sobie stronki i na jednej czytam, że masz skurcze, a trzy strony potem, że już jesteś mamą- zasłabłam prawie! 😁 Gratulacje serdeczne! Znając norweskie podejście do dzieci, na pewno masz tam dobrą opiekę. PS.Byłam w Stavanger 🙂

A u mnie jeszcze lekki nerw od wczoraj, poprasowałam wszystkie wyprane ciuszki (jak przystało na niedzielny wypoczynek)- czyli 4 pralki i aż ręce mi się zaczęły trząść jak oszalałe, a końcówki palców drętwieć. Chyba kręgosłup tego nie wytrzymał, bo w sumie 3h prasowania i 1h układania... Obiad olałam i Marcin ku swemu niezadowoleniu musial zrobić. A to on miał prasować... chyba bym się nigdy nie doczekała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dla drugiej Kasi i malej Zuzanki tez slemy gratulacje!!!!trzymajcie sie dzielnie dziewczynki.
mnie dzis niewyobrazalnie swedzialy piersi,podrapalam i TRRRRRYSK.no i brzuch "wyprzedza "wszystko,takze idzie brzus,potem cyce,a potem reszta mnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...