Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ale fajnie coraz więcej nas 😁 😁 😁 witam nową mamunię...
ależ wam zazdroszczę tych USG ☺️ hihi...ja już nie mogę się doczekać no ale to kwestia dwóch tygodni 🙂 i zobaczę moją fasolkę juuupi 😎
Evelina ja miałam mięśniaka wielkości mandarynki a po ostatniej ciąży nie zostało po nim śladu 🙂 także i Twój na pewno się wchłonie...
dobrej nocki Wam życzę...idę kąpać mojego smyka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Sierpnióweczki 🙂
Jeśli pozwolicie i ja dołączę do Was 🙂

Dziś byłam na pierwszej wizycie i wszystko jest w porządku 🙂
Dzidziuś we właściwym miejscu, narazie malusiiii 🙂
Planowany termin to 23.08.2011 - jeszcze bardziej lubię ten miesiąc! 🙂

Dostałam skierowanie na badania krwi i moczu i z wynikami 17.01 mam się zjawić.

Z objawów...
z zaparciami walczę :]
No i senność czuję nieustannie 🙂

I doleczam moje przeziębienie...troszkę mnie gin postraszyła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja mam do Was kochane takie pytanko: czy wy też macie takie straszne napady głodu? mnie srednio dopada co 2-3 godz i zdjadłabym wszystko co widzę. Ja tu myslałam że początki to raczej przebiegają pod znakiem rewelacji żołądkowych, a tu taka niespodzianka bo jestem głodomorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze ale fajnie mamy juz sierpnioweczki 2011!!!!ja jestem sierpniowka 2010 termin mialam na 5 sierpnia i w tym dniu urodzilam . az milo sie czyta zdawane przez was relacje z wizyt i z usg. jeszcze dluga droga przed wami ale w sumie to jeszcze niedawno to my bylysmy w pierwszych tygodniach ciaz... dziewczyny sennosc to normalka a lenistwo to bedzie sie wam ciaglo do 4a nawet 5 miesiaca, pozniej bedziecie sie modlyly zeby te wasze bable juz wyszly. nie wspomne o tym ze upal was nie ominie. buziaki dla was i tzrymajcie sie w dwupaku kochane. jak co to zapraszam na nasz watek "MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki 🙂 ". dowiecie sie ciekawych rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja jestem w 9tc2dn. Z terminu wynika że dzidzia urodzi się początkiem sierpnia. Miałam już robione usg 3 razy. Ciąża zagrożona. Biorę Duphaston. I tak jak jedna poprzedniczek wypowiadających się tu na forum, myślę, że może zrobić więcej dobrego niż złego. Też się broniłam przed lekami w ciąży, to moja IV ciąża. Mam dwie córeczki i raz poroniłam. Z dziewczynkami ciąże były niemalże książkowe. Żadnych strasznych objawów, czułam się świetnie i wyglądałam nie gorzej. Ale teraz kiedy wyszło zagrożenie nie zastanawiałam się nad tabletkami. W końcu chyba lekarze wiedzą co robią. Pozdrawiam wszystkie mamusie sierpnia 2011.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEj SIERNIÓWECZKI 2011! ja jestem sierpniówą 2010, czytam wasze posty i aż zatęskniło mi się 🙂
korzystajcie z tego błogiego stanu, życzę Wam abyście wszystkie świetnie się czuły, teraz wolno wam wszystko, spać, leżec i pachnieć, jeść. teraz nikt nie będzie Wam miał tego za złe 🙂 😉 gdybyscie miały jakies pytania, niepewności, sieprniówki 2010 na pewno pomogą, coś poradzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane,ja juz po wizycię i po pierwszym USG.Lekarz stwierdził że to 5 tygodni i 5 dni.Mimo że ciąża jest tak mała widziałam małą fasolinkę,ma 2 mm dokładnie,wyczuwalna akcja serca.Jestem taka szczęśliwa że wszystko jest ok.Zobaczymy jak teraz dzidzia będzie się rozwijac.Dziewczyny mam pytanie,bo martwi mnie tylko jedno,lekarz od razu przepisała mi Luteine dopochwowo,pewnie dlatego że statnią ciąże poroniłam.Tylko zastanawiam się nad tą luteiną,czy ona może jakoś zaszkodzi.Czy wy też bierzecie Luteinę?Ja w tamtej ciąży zaczęłam brac,a po paru dniach dostałam swędzenia,potem krwawienia no i poroniłam.Bję się że to mogło byc przez to że ją brałam,ale chyba lekarz wie lepiej 🥴Juz sama nie wiem.Pomóżcie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulkaa1990 napisał(a):
czesc wiojojka a ty tez tu luklas?????? hehe ale fajnie 🙂

chyba się tu babki przeniesiemy 😉
też zazdroszczę dziewczynom samych początków, tych nadziei, oczekiwań, planów, czasami lekkich strachów i obaw, uczucia jak fasolka rośnie i rozwija się, cudowne chwile Was czekają, odpoczywajcie i nabierajcie sił, bo później czeka Was trudna przeprawa 😉 sierpień 2010 pozdrawia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
Hej kochane,ja juz po wizycię i po pierwszym USG.Lekarz stwierdził że to 5 tygodni i 5 dni.Mimo że ciąża jest tak mała widziałam małą fasolinkę,ma 2 mm dokładnie,wyczuwalna akcja serca.Jestem taka szczęśliwa że wszystko jest ok.Zobaczymy jak teraz dzidzia będzie się rozwijac.Dziewczyny mam pytanie,bo martwi mnie tylko jedno,lekarz od razu przepisała mi Luteine dopochwowo,pewnie dlatego że statnią ciąże poroniłam.Tylko zastanawiam się nad tą luteiną,czy ona może jakoś zaszkodzi.Czy wy też bierzecie Luteinę?Ja w tamtej ciąży zaczęłam brac,a po paru dniach dostałam swędzenia,potem krwawienia no i poroniłam.Bję się że to mogło byc przez to że ją brałam,ale chyba lekarz wie lepiej 🥴Juz sama nie wiem.Pomóżcie 😞

ja całą ciąże brałam ta luteinę, raczej nie powinna zaszkodzić, bo to progesteron, czyli hormon, który w ciązy jest wytwarzany, a dopochwowe tabletki są bezpieczniejsze, bo nie wchłaniają się do organizmu, tylko całościowo działają w odpowiednim miejscu
tylko każdy indywidualnie reaguje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anochi napisał(a):
asiulkaa1990 napisał(a):
czesc wiojojka a ty tez tu luklas?????? hehe ale fajnie 🙂

chyba się tu babki przeniesiemy 😉
też zazdroszczę dziewczynom samych początków, tych nadziei, oczekiwań, planów, czasami lekkich strachów i obaw, uczucia jak fasolka rośnie i rozwija się, cudowne chwile Was czekają, odpoczywajcie i nabierajcie sił, bo później czeka Was trudna przeprawa 😉 sierpień 2010 pozdrawia 🙂

mozna pomyslec hehe przezyjemy to jeszcze raz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
No właśnie boję się żeby za mocno nie zaczęła działa,tzn chodzi mi o to bym jakichś swędzeń po iej nie dostała tak jak tamtym razem.A jestem podatna,zaraz po poronieniu przechodziłam grzybicę.

qrcze ciężko powiedzieć jak zareagujesz 😞 a ta tabletka wycieka mocno, więc higiena na tip top
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe mamuski i obecne. 🙂 Zwłaszcza anochi. 😉 Ucałuj Alicję od cioci bo w sierpniu będzie juz miała kuzynostwo. 😜 Dzisiaj to powiem wam szczerze że przegiełam troszkę z jedzonkiem, teraz mam takie rewolucje w żołądku że masakra, ale mam nadzieje że jakos zasnę, bo jutro wczesnie rano do lekarza. 🙂 Buziolki kochaniutkie i słodziutkich snów. 🙂 Teraz to nam tego nie brakuje. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiulkaa1990 w 2009 roku to miałam być wrześnióweczką 😜 Miałam termin na 3 września. Córunia zdecydowała, że chce wcześniej przywitać ten świat. Urodziła się dokładnie 14 dni przed terminem. Silna, zdrowa i nie taka mała 😜 Miała 56cm długości i ważyła 3280g. Pozdrawiam.

PS. Być może teraz na koniec okaże się że będę lipcówką, gdyż termin mam na początek sierpnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 🤪
mmm55 ja też mam takie napady głodu aż mi burczy w brzuchu ☺️,ale dopiero od kilku dni,bo do tej pory takie nudności że schudłam 2 kg...poza tym senność,ale nie mogę sobie zbyt pozwolić na lenistwo bo mam 14-sto miesięcznego bąbla który urozmaica mi czas 😜,a z zaparciami walczę jedząc aktivię i jakoś idzie...
Witaj marta-lion trzymamy kciuki za fasolkę a Tobie życzę duuuużo wypoczynku i jak najmniej stresu...
Napiszcie czy to wasze pierwsze dzidzie czy kolejne...to moja czwarta ciąża 😜 mam już syna 14lat,córkę 12 lat i synka 14 miesięcy...i już się nie mogę doczekać kolejnego hihi...
Miłego dzionka mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Chyba nie wiele mogę pomóc. Brałam Luteinę tylko przez tydzień, po wyjściu ze szpitala. W szpitalu dostawałam Duphaston. Dostałam krwawienia i miałam zagrożenie poronieniem. Ale tabletki jakoś pomagały. Teraz lekarz zmienił mi ponownie na Duphaston, bo miałam nadal delikatne jasnobrązowe upławy. Stwierdził że ta luteina być może za słabo się wchłania ze względu na zbyt dużą wrażliwość pochwy itp. A Duphaston jest doustny. Pytał mnie też o swędzenia, bo faktycznie po 5 dniach brania Luteiny zaczęłam odczuwać jakieś lekkie swędzenia. Przepisał mi też coś na oczyszczenie pochwy, wiesz przeciwgrzybiczne. Czytałam ulotkę piszą że są zupełnie bezpieczne dla kobiet w ciąży bo działają miejscowo i nie wchłaniają się do organizmu. Lekarz widząc moją niepewność powiedział że zapewnia mnie że tabletki są bezpieczne i żebym się nie wygłupiała przypadkiem z niebraniem. Pozdrawiam. Porozmawiaj może z lekarzem na następnej wizycie o swoich wątpliwościach co do Luteiny. Lekarze podobno często przepisują ją zamiast Duphastonu, bo jest dużo tańsza i w dodatku refundowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moniczek. To też moja czwarta ciąża. Mam dwie córki 8 letnią i 16 miesięczną. Hi tańczy teraz 😜. Raz niestety poroniłam. Ale podobno tak miało być. Dziękuję. Kciuki się przydadzą. Teraz jakoś spotyka mnie wszystko czego nie miałam w poprzednich ciążach. Z leżeniem to przy 16 miesięczniaku bywa różnie 😜. Ale staram się dużo odpoczywać. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep jeśli lekarz wie o Twoim wcześniejszym doświadczeniu to miejmy nadzieję, że wie co robi.
A może by to jeszcze skonsultować z innym gin?
Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze 😘


Ale fajnie Doświadczone Sierpnióweczki, że nas odwiedzacie 🙂


Martalion to moja pierwsza ciąża 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...