Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Jabłka jem z nijakim skutkiem, płatki pełnoziarniste, suszone śliwki 😞. Dziewczyny pisały o kiwi, ale ja niestety u nas nie mogłam kupić takich co by się do jedzenia nadawały 😞. Jakiś sposób w końcu znajdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zmagam się z zaparciami, choć jest już zdecydowanie lepiej 😉
NA początku przeżyłam szok, bo też nigdy nic takiego mi nie dokuczało...
I też ani jabłka ani śliwki same w sobie nie dawały rady 🤢
Dopiero jak odstawiłam białe pieczywo i codziennie wieczorem piję siemie lniane
jest duuuużo lepiej 🙂

Dobranoc Brzszuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka! Kilka dni nie zaglądałam i mój ostatni post wylądował na 40 stronie 😉 Nie dam rady nadrobić, chyba że jak mój mąż jutro znowu wyjedzie! Jutro y wracam do pracy... koniec L4 a ja już marzę o kolejnym. W piątek idę do lekarza na wizytę, może da mi coś na poleżenie...

Co do zaparć to ja też miałam okrutne. Kupiłam wielką pakę moreli suszonych i przez cały dzień podjadam. W pracy też - po kryjomu spod biurka 😉 Za wskazówką mapy podjadam kiwi, ale strasznie ciężko dostać dobre i zjedliwe. Za wskazówką lekarza przeszłam na dietę bogatoresztkową. Przede wszystkim zamieniłam pieczywo na prawdziwe wieloziarniste, a od przyszłego tygodnia zaczynam sama wypiekać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A w ogóle to miałam zacząć tak 😉 :

Witajcie Brzuszki! Życzę Wan miłego dnia !
Mój zaczął się bardzo wyjątkowo bo jak rano leżałam to chyba poczułam 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 że Bartolinek daje znaki!!!!!! Ręką lekko przycisnęłam podbrzusze i do niego mówiłam i poczułam po dłonią ruch a w środku to dziwne znane z poprzednich ciąż uczucie 😉
Nie jestem pewna, ale okaże się w ciągu najbliższych dni!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZEŚĆ BRZUCHOLKI 🙂
karolciakam fajnie, że już coś odczuwasz 🙂 a w którym tyg jesteś??
Mi dzionek nawet, nawet sie zaczął 🙂 ale coś mi sie wydaje, że wieczór znów bedzie cieżki 😞 od paru dni wieczorem jak mam już iść spać dzidzia chyba sie budzi )
MIŁEGO DNIA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj karolciakam. Nio tak tutaj kilka dni nieobecności to książka do narobienia 🙂 🙂 🙂 Już pisałam U NAS SIĘ DZIEJE 😁 😁 😁. No mój maluszek daje o sobie znać niemalże regularnie 😆 😆 😆. Fajnie, że twój też już się odezwał. Mój dzień jak co dzień.
A tak wogóle miłego dnia brzuszki i dzień dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniczek dziękuję za poradę odnośnie suwaczka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Moniq1984 u mnie zaparć raczej nie ma ... Staram się jeść regularnie co 3 godzinki czasami wspomagam się winogronem i co dzień czasami co 2 dni załatwiam potrzebę.
U mnie wręcz odwrotnie jest zanim byłam w ciąży miałam ogromne problemy, a teraz dzięki regularności i małym owocowym wspomagaczom DAJE RADE 😁 😁 😁 😁 😁

Polecam regularność posiłków i kiwi, winogrona, jabłka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od kilku dni walczymy ze zbuntowaną ośmiolatką. Masakra. Na wszystko ma odpowiedź, wszystko wie lepiej. Czasem doprowadza to do szału. Mam nadzieję, że to okresowy bunt 🤢 🤢 🤢

Pati123 musisz w suwaczkach jeszcze coś poprawić, za dużo ci się wyświetla. Poprostu skasuj to co jest zbędne.
Skasuj to a href... i to ostatnie /a, albo poprostu wklej ten ostatni kod podawany w suwaczkach kod URL w znaczniki [MG][/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz piękne suwaczki Pati123 😁 😁 😁. A u mnie dziś jakieś masakryczne nudy. Nic mi się nie chce 🥴. Nawet internet mnie nudzi już. A jak u Ciebie Pati ? Jak się czujesz i wogóle ? Jak byłam ostatnio u Pani doktor z tym bólem brzucha, to długo przyglądała się maluszkowi. Myślę, że już podejrzewa jaka płeć. Ale ona jest taka, że jak na 100% nie wiem to nie powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O piersi trzeba dbać 😁 😁 😁 I to nie tylko nasi mężowie powinni to robić 😁 😁 😁. Lydziaa84 ale nie martw się myślę, ze teraz to nic takiego. Oczywiście jak ci nie przejdzie skontaktuj się z lekarzem. Ale może poprostu uderzyłaś się, albo leżałaś długo uciskając sutek. Ja tak miałam na początku ciąży. Bolało jak tylko założyłam biustonosz.
Potem jak już będziecie karmić trzeba uważać zwłaszcza by nie przeziębić. U mnie się nigdy nie zdarzyło, ale podobno to bardzo boli. I antybiotyki wtedy potrzebne. Grunt też by karmić maluszka w miarę regularnie, bo zastoje w piersiach- masakra. I mogą być powodem zapalenia piersi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
MAMUSIE a powiedzcie mi jak u Was z kupkami?? Zaparcia dokuczają czy może normalnie albo wrecz przeciwnie biegunki sie zdarzają?

ojj, mnie zaparcia od zawsze męczyły, i wiele się nie zmieniło 😉 fakt, że jedząc ciemne pieczywo, jabłuszka, kiwi i pijac activie widzę poprawę, ale to jest tak raz na kilka dni a nie co dziennie jak być powinno 😜 lekarz przepisał mi syrop Lactulosum ale jakos nie widzę po nim poprawy. Siemie lniane mam w domu, ale coś nie mogę się przekonać do niego 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K8_online. To moje trzecie dziecko. I teraz poczułam ruchy końcem 14 tygodnia. Był to poprostu kopniak, tak jakby ktoś walnął cie pięścią od środka 😁. W drugiej ciąży poczułam Maję w 16 tygodniu i najpierw było to takie uczucie jakby coś żywego przepływało ci z jednej strony brzucha na drugą. Wiesz leżysz spokojnie i czujesz że w twoim brzuchu coś pływa. Takie same uczucie było w pierwszej ciąży, z tym że był to 18 tydzień. Później są to solidne kopniaki i nie sposób ich z czymś pomylić 😁 😁 😁

Wiem jednak że co kobieta to inny czas pierwszych ruchów. Niektóre piszą np dopiero o 21 tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...