Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej 🙂 🙂 przez przypadek zerknęłam i nie mogę się powstrzymać od napisania 😉

k8_online
, ja pierwsze ruchy poczułam na przełomie 16/17 tygodnia. Leżałam na płasko na brzuchu, rękę miałam pod brzuchem (zawsze tak zasypiam) i w pewnym momencie poczułam takie mini uderzenie po prawej stronie podbrzusza, nie wiem jak to inaczej nazwać. Żadne łaskotanie, przelewanie się, nic w tym stylu. Po prostu takie pojedyncze, lekkie uderzenie. Nie dało się tego pomylić z niczym innym 🙂 od razu wiedziałam, że to dziecko 🙂 od tamtego czasu leżenie na brzuchu było moim ulubionym zajęciem 😁

Pozdrawiam wszystkie Mamusie i życzę bezproblemowej ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Lydziaa84 nie wiem co ci powiedzieć. Też słyszałam o tym co piszesz, że się nie powinno, bo skurcze. Ale powiem Ci, ze słyszałam o tym dopiero teraz. A jak pisałam to moje 3 dziecko.
Zawsze głaskałam brzuch. Myślę, że wszystko jest dozwolone w granicach rozsądku. Co do ruchów i pozycji. Moja Majka najbardziej wariowała jak leżałam na prawym boku, może miało to powiązanie z tym o czym pisałyśmy kiedyś, że wtedy uciskamy główną żyłę i maluch czuł dyskomfort. Zawsze też dostawałam porządne kopniaki jak sobie pofiglowaliśmy z tatusiem 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki. 🙂 Ja tez gdzies czytalam o tym głaskaniu brzuszka, że nie powinno sie bo...... Nawet tutaj na forum jest taki watek, ale ja jakos sobie tego nie wyobrażam. jak to nie pogłaskać dzidzi?????? 😠 Ja to wogóle kiedys weszłam na jakąś stronke to laska pisała, że w ciązy nawet makijaż szkodzi 😁 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mmarta-lion ja czuję się nawet nawet, aż boję się zapeszać..
Od kiedy jestem w domku jakby bóle brzucha ustały, albo po prostu przestałam się na nich skupiać.... 🙂 🙂
Wizytę mam w następnym tygodniu mam nadzieję,że jest ok 😉
Poza tym leże i wstaje tylko do Wc jak troszke sobie poluzuje to zaraz czuje dyskomfort ciągnięcie brzucha czasami ból jak na okres i zastanawiam się czy to nie pozostałość po zbiegu, który miałam... ale wtedy na łóżeczko i wylegiwanko i przestaje 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Tak przyzwyczaiłam się do tego leżenia,że aż boje się myśleć co będzie za kilka miesięcy 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴

Poza tym pomimo,że boję się aby nie zapeszać, ciesze się bo niebawem zakończymy 1 trymestr 😜

Mam nadzieję,że wszystko powolutku jakoś się szczęśliwie skończy 🙂

A o mizianiu brzuszka słyszałam,że nie powinno się bo skurcze wywołuje...ale raz na jakiś czas z umiarem kiedy np dzidzia fika lub czuje nasze zdenerwowanie raczej zaszkdzić nie powinno, w końcu czasami niektóre nasze działania są instynktowne i podpowiada nam je matka natura więc..............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 ja po tych wszystkich zamieszaniach w mojej ciąży też tak mam. Jak tylko więcej zrobię, nawet wystarczy, ze będę więcej chodzić i siedzieć niż leżeć. To też boli mnie brzuch. Nie mogę się przyzwyczaić do tej bezczynności. Poprzednie ciąże byłam bardzo aktywna. Co do tego brzuszka jeszcze to nie dajmy się zwariować. maluszek potrzebuje kontaktu z nami, z tatusiem itp. Co będziecie robić? Walić męża po łapach jak będzie chciał pogłaskać dzidziusia przez brzuszek. Wszystko z rozsądkiem. Wiem, że piszą różnie.
Ale tak jak ktoś tu już napisał. jakbyśmy wszystko czytały i we wszystko wierzyły to chyba nawet oddychać by nam nie było wolno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
...Ja to wogóle kiedys weszłam na jakąś stronke to laska pisała, że w ciązy nawet makijaż szkodzi 😁 🙃 🙃 🙃

Też słyszałam, że makijaż szkodzi, ale to bardziej pod kątem tego, że od nadmiaru makijażu mogą wyskakiwać nam większe niespodzianki na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale pod makijażem te niespodzianki nie są tak widoczne heheh 🙂

Dobrze powiedziane nawet oddychać by nam nie wilno- kiedyś kobiety do samego porodu w polu pracowały a my teraz wszystkim praktycznie się przejmujemy. Chyba najważniejszy jest umiar we wszystkim

witam nową mamuśke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie brzuszki 😜
witam serdecznie nową mamusię bellagnos
napomknę do tematu głaskania brzuszka 😉 przecież żadna z nas nie będzie sobie robić masażu po brzuchu hihihi a kontakt ze szkrabem przez brzuszek to przecież niesamowite przeżycie i frajda 😜 i tak jak pisała marta-lion nie wszystko co się czyta trzeba stosować heh...a nawet był też taki wątek dotyczący alkoholu - gdzie wiadomo picie dziecku szkodzi ale niektóre z mam nie jadły nawet bombonierek żeby nie zaszkodzić 😁 🤪 😁...
tak do wszystkiego należy podchodzić z umiarem i cieszyć się naszym stanem 😆
pozdrawiam kochane - pogłaskajcie 🤪 brzuszki od e-ciotki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Wam, że ja o głaskaniu nic nie słyszałam 🙂 słyszałam mianowicie o wmasowywaniu kremów,
czy ogólnie masażu brzuszka - tego robić nie wolno 🙂 ale delikatne mizianie uważam, że jest WSKAZANE 🙂
Jak Wam wogóle dzionek minął?? 🙂 mi fajnie popołudnie spedziłam z prawie4 latka 🙂 a uśmiałam sie do łez 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki 🙂 ja powróciłam od rodziców, chyba okrąglejsza i z wałówką, tyle jedzenia, że całą armię możnaby wykarmić 🙂
Witamy bellagnos ja też tu od niedawna a już czuje się jak u siebie.
Co do głaskania brzuszka to chyba bym nie mogła się powstrzymać, ostatnio to moje ulubione zajęcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej moniq1984. Mój dzionek nudny, ale teraz czekamy na pizzę 😜 😜 😜.
Zgadzam się z Tobą w zupełności. Głaskanie wskazane.
Diviana co tam dobrego przywiozłaś ?? Pisz i wpadamy 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nową sierpnióweczkę 🙂 🙂 🙂 🙂
Wcale to leżenie nie jest takie złe 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Odwiedzili nas rodzice i teściowie i tym sposobem oprócz miłego popołudnia , miałam obiadek od teściowej , a na jutro mam od mamusi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja własnie wróciłam z "roczka" 🙂 obrzarta na maxa 😜 i tak patrzyłam na małego bąbla, jeszcze niedawno był taaaaki malutki a tu już pierwsze urodzinki 😉 jak ten czas szybko leci - jeszcze troszkę i nasze sierpniowe bąbelki będą obchodzić urodzinki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my zjedliśmy pizzę 😜 i maluszek teraz fika 😁 😁 😁 Chyba nie przepada za fast-foodami 😜
Tak mocno się poruszył, że aż mi brzuch falował 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nową mamusię 😉

Zaraz zaraz Diviana to blisko mnie... więc co tam dobrego przywiozłaś? Mój mąż wyjechał do pracy, Zosia na ferie i zostałam z Julką która żywi się w przedszkolu w związku z tym wyłączam funkcję gotowanie 😉 To co tam Diviana proponujesz? Ja na jutro mam jeszcze pierogi z mięskiem które robiłam dzisiaj! 😉 Tylko tak mi się nie chce do pracy wracać!!!!!!!!!!! Trzymajcie za mnie kciuki, tym bardziej, że jutro czeka mnie jeden z moich "nieulubionych" obowiązków w pracy!!!

Tymczasem życzę Wam: Słodkich snów Brzuszki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...