Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam mamusie. 🙂 A ja mszę sie Wam pożalić. 😞 Dzisiaj po południu znowu złapał mnie ten przeokrutny skurcz. Szybko zebrałam sie i pojechałam do swojej poradni. Niestety mojego lekarza nie było i zszedł jakiś KONOWAł z Ząbkowic. Gbur taki, że aż ciary mi przeszły jak go zobaczyłam 🤨 🤨 🤨 🤨 Zapytał sie z czym przychodzę i zaczął mnie badac. W pewnym momencie to tak mi na brzuch nacisnął że aż z bólu podskoczyłam 😠 😠 😠 Potem poweidzaił mi że mam ,,TKLIWĄ MACICE,,. Ja sie go zapytałam co to znaczy , czy to coś złego a on do mnie:,, Na dzień dzisiejszy jest wszystko wporządku ale jutro, pojutrze cos moze zacząć się dziać. Dowidzenia,, Laski, czy to jest normalne podejscie do pacjentki w ciąży bo moze to ja juz popadam w jakąś paranoje?????? 🤢 Wiem, że ta wizyta jeszcze bardziej mnie zestresowała. I dalej nie wiem co to ta ,,TKLIWA MACICA,, 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniolek82 lekarze są różni, ja na przykład jak poszłam do mojego to mi wyliczyła, że jestem miesiąc ciązy dalej niż byłam, trochę jej mówiłam że to raczej nie, że miesiąc temu robiłam test i nic nie wyszło ale tłumaczenia nie pomogły, dopiero jak zobaczyła usg to nagle ją olśniło. Jak miałam plamienie dzień przed sylwestrem była to moje 2 wizyta u niej, jeszcze przed usg, to powiedziała że nie ma co rejestrować ciąży bo może jeszcze nic z tego nie będzie 😠 tak się zestresowałam że stracę dziecko, że chyba ze 3 dni płakałam, a jak zadzwoniła do mnie koleżanka to jej się przez telefon wylałam (na szczęście ona pracuje w telefonie zaufania 😁)
A teraz jest wszystko w porządku, plamienie było jedno, mogłam wrócić do pracy i czuję się w miarę dobrze.
Mojej koleżance na przykład lekarz powiedział że ma 10% że kiedyś będzie mamą, a oni już się długo starali i wiek już taki że na dzidziusia odpowiedni, a teraz jest mamą dwóch pięknych synków.
Więc się nie przejmuj tylko pójdź do swego lekarza i zobaczysz co Ci powie.
Ja niestety mojej wrednej małpy zmienić nie mogę, bo to jedyny ginekolog-endokrynolog w tej przychodni a że mam problemy z tarczycą lepiej bym u niej była, za grosz empatii ale zna się na rzeczy i od tamtego czasu niezwykle miła się dla mnie zrobiła, chyba się zorientowała, że tak się nie postępuje z ciężarnymi pacjentkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry 😜
mój smyk wstał dziś skoro świt 🙂 tak więc jesteśmy już po śniadanku hihi....mróż u nas niemilosierny brrrr...
siehankowa sprawdzałam tabelkę wagi i wyszło że jest ok ale wg mojej wagi i wzrostu nie powinnam więcej przytyć niż 9 kg w całej ciąży - ciekawe czy mi się to uda bo do tej pory +20kg w każdej 😞...znaczy muszę się pilnować hihi
aniołek82 wiesz ja na Twoim miejscu poszłabym do swojego lekarza i poprosiła o wyjaśnienie...najgorzej jak się trafi na takiego co to nic nie wyjaśni 😠 i w ogóle co to że dziś jest wszystko w porządku a jutro może się coś wydarzyć ??? Co za lekarze 😮 niektórzy to się pomylili z zawodem uch...
ja wizytę mam za niecałe 3 tygodnie 😁 i chciałabym żeby ten czas płynął ciut szybciej hihi...
zaraz idę gotować pomidorówkę na obiadek ....

MIŁEGO DNIA 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety aniołek82 takie historie jak piszesz się zdarzają i to niestety bardzo często. Ja zmieniam lekarza na tą panią o której pisałam wcześniej. Nie prowadziłam u niej ciąży, bo chciałam mieć lekarza, ze szpitala w którym planuję rodzić. Ale jak widać nie była to dobra decyzja. Ten do którego chodziłam do tej pory. Jakoś nie był zainteresowany moją ciążą.
Co do karty ciąży to lekarze zazwyczaj dość długo czekają z założeniem karty ciąży, w związku z tym że jednak poronienia zdarzają się dość często do 12 tygodnia.

Aniołek82 a kiedy ty masz planowaną wizytę. Może wybierz się jeszcze w tym tygodniu. Nie wiem co to znaczy tkliwa macica, może wrażliwa. Ale tak czy inaczej żaden ból brzucha ani skurcz nie powinien być bagatelizowany.
Co za lekarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja według tabelki wagę mam idealną, a jem na prawdę wszystko to co chcę, choć myślę że może być to związane z tym, że pracuję i sporo mojej energii zużywam, bo na przykład jak przez 2 godziny nic nie zjem to mam gwiazdeczki przed oczami i wtedy zaglądam do magazynu gdzie mamy ciasteczka i cukierki na szkolenia i wyżeram 🙂 oczywiście jak idę do pracy to ze sobą niosę pół reklamówki jedzenia, wszyscy się ze mnie śmieją już, a ja mówię że to moje nowe hobby 😁
Co do wątku teściowych, to ja na swoją nie mogę narzekać, ale nigdy z nią nie mieszkałam, myślę że jak jedni i drudzy rodzice są tak daleko to jest ok, bo jak zajeżdżamy do nich raz na 2 miesiące to są tak stęsknieni i tak mili, że nigdy nic niemiłego nam nie powiedzieli. 🙃
W dodatku i ja i mój mąż jesteśmy jedynakami, więc podejrzewam, że moi rodzice mają w końcu syna a teściowe córkę. Teściowa się bardzo cieszy jak jej zakupię jakiś drobiazg i przywiozę lub jak sama coś sklecę, bo hobbistycznie robię biżuterię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak chodziłam do pracy dzień w dzień to marzyłam już o zwolnieniu, ale teraz jak te 3 dni posiedziałam w domu zaczyna mi się nudzić, choć co prawda to prawda że wracam zmęczona bardzo i o spotkaniach po pracy nie ma już mowy, za to śpię dzięki temu jak zabita tak od 21.00 do 7.00, tylko brzuszek mi twardnieje od tego siedzenia przez 8 godzin 🤨 ja zaraz lecę do mojej ginekolożki, zobaczymy co mi tam powie, i mam nadzieję że da mi skierowanie na usg, bo ona sama nie robi, a ja bardzo bym chciała zobaczyć maleństwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
Witam mamusie. 🙂 A ja mszę sie Wam pożalić. 😞 Dzisiaj po południu znowu złapał mnie ten przeokrutny skurcz. Szybko zebrałam sie i pojechałam do swojej poradni. Niestety mojego lekarza nie było i zszedł jakiś KONOWAł z Ząbkowic. Gbur taki, że aż ciary mi przeszły jak go zobaczyłam 🤨 🤨 🤨 🤨 Zapytał sie z czym przychodzę i zaczął mnie badac. W pewnym momencie to tak mi na brzuch nacisnął że aż z bólu podskoczyłam 😠 😠 😠 Potem poweidzaił mi że mam ,,TKLIWĄ MACICE,,. Ja sie go zapytałam co to znaczy , czy to coś złego a on do mnie:,, Na dzień dzisiejszy jest wszystko wporządku ale jutro, pojutrze cos moze zacząć się dziać. Dowidzenia,, Laski, czy to jest normalne podejscie do pacjentki w ciąży bo moze to ja juz popadam w jakąś paranoje?????? 🤢 Wiem, że ta wizyta jeszcze bardziej mnie zestresowała. I dalej nie wiem co to ta ,,TKLIWA MACICA,, 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞

aniołek82, zdarzają się tacy lekarze - niestety 😠 ale nic się nie martw, tylko zadzwon do swojego lekarza i umów się z nim na wizyte!
ja sama kiedyś pisałam o lekarz 1-ego kontaktu, gdzie byłam w 9tyg ciąży i mocno chora, a on do mnie że wymyślam, bo zwolnienie chcę 😠 i wiesz co jest najlepsze? że on tez był z ząbkowic!!!! bo ja kiedyś tam mieszkałam i tam chodziłam do lekarzy! teraz na szczęście przeniosłam się już do DDZ ...
A pamietasz jak ten gin się nazywał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Brzuszki, ale się rozpisałyście 🙂

Diviana, Aneczkare22 czekam na wieści jak po wizytach 🙂

Co do lekarzy jest mnóstwo takich nie na swoim miejscu...
ja już chyba na 2 takich trafiłam od początku ciąży...
I jeszcze tego jedynego nie znalazłam 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczęta 🙂
A ja pomimo ,że zaparć nie mam to i tak z braku ruchu tyje jak wariat ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
Jem na prawdę małe porcje, słodycze dopiero od tygodnia mdłości nie wywołują, więc praktycznie ich nie jadłam, pije wodę minerlną, a nie słodzone soki,jem owoce a i tak przytyłam już duuuuużoza dużo ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️

aneczkare22 Diviana czekamy na wieści i może foteczki waszych maluszków 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry. 🙂 🙂 🙂
U mnie kolezanki sie smieja, ze jak to juz 4 miesiac i nic nie widac brzuszka 🙃
Chcialam wczoraj wyjsc i wiecie co nie mialam sie w co ubrac dzinsy juz sa za ciasne a nie chcialam sciskac brzuszka a jeszcze tydzien temu nic nie bylo znac, ale juz teraz brzuszek mi sie zaokraglil 😆 wkoncu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie brzuszek rysuje się dopiero wieczorem, nie wiem dla czego - moze po calym dniu jedzenia 🙂 🤪 ale ze spodniami zaczynam miec powoli problem, choc jeszcze się dopinam, ale za wygodnie to szczerze powiem nie jest 🙃 musze się wybrac na jakies zakupy. A moze orientujecie się - bylam wczoraj w H&M i widzialam takie fajne jeansiki z bawelna na brzuszku, ale czy wiecie moze czy sa takie spodnie które rosna razem z nami - czyli takie regulowane na tej bawelence...?? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja pierwszy raz w ciąży schudłam i na razie moja waga stoi 😁 może mi się uda nie przybrać figury wieloryba 😮 😜
Zaczynam dzisiaj 15 tydzień - czas śmiga niesamowicie,niedługo będziemy sapać i czekać na rozwiązania haha 😁
Diviana,aneczkare22 czekamy na wieści z brzuszków 😉
u mnie już się pichci obiadek a moi dwaj synowie fisiują na łóżku 🤪
i może jak się uda jutro jedziemy kupić samochodzik 🤪 🙃 😜 - moja mama się śmieje że jak będziemy się rozmnażać w tym tempie to niedługo autobus trzeba będzie hehe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi... Moniczek. My teraz szukamy forda galaxy 😁 😁 😁. Rok temu zmieniliśmy samochody na nowsze, a teraz musimy jeden z nich na większy. Bo dwa foteliki i siedzisko dla Milki z tyłu nie da rady 🥴.

Jolajola81 poczekaj w 6 miesiącu tak ci brzuszek wywali, ze koleżanki już nie będą miały wątpliwości. Hihi... 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w sumie tez schudlam 3 kg ale jak dzis sie wazylam to juz 1 kg w gore teraz powoli bede nabierac wagi a najbardziej sie boje, ze buzia mi spuchnie i bede taka pucia 😜
k8 ja mierzylam takie wlasnie dzinsy w C&A fajne byly wlasnie z tym pasem, ale akurat wtedy nie mialam brzuszka wogole i ten material mi zle lezal, podobno dzinsy sa fajne na samym poczatku a potem jak brzuch jest wiekszy to pija tu i tam sa po prostu nie wygodne najlepiej takie materialowe chyba nigdzie nie ciagna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że co do spodni to mnie najmniej wygodnie w ciąży zawsze było w dżinsach. Te spodnie z takim wielkim bawełnianym pasem na brzuch też bywa z nimi różnie. Mam takie 2 pary. Czasem brzuch czuje się jak w pułapce 🙂. Najlepsze jak dla mnie są takie spodnie pod brzuszek, które mają w pasie po bokach takie rozciągliwe wstawki. Ja mam takie bojówki. Są naprawdę super.

Co do wagi. Ja już przytyłam 4kg 😁. Ale ja mam limit +20kg. Do porodu zawsze ważyłam 68 🙃.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wagi to ja nadal 1kg na plusie 😉 brzuszek tez dopiero na wieczór mi się zaokrągla, w spodnie jeszcze się wciskam 😉
brzucholki, popatrzcie na all lub szafa.pl - tam mozna dostać dużo taniej spodnie ciążowe i nie tylko. Myślę, że nie ma sensu kupowac nowych, bo to spory wydatek jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram siehankowa ja wszystkie ciuchy ciążowe kupiłam na allegro. Czasem też nowe, ale są dużo tańsze niż w sklepie.

Nio normalnie ważę 48kg z wahaniami do 49kg. Już 3 miesiące po porodzie wracam do 50kg. A potem nawet jakbym chciała żeby mi zostało to i tak samo spada 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...