Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

inf. z netu:

Można uznać dziecko zarówno urodzone jak i jeszcze nie narodzone (art. 75 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego)

"Nic nie stoi na przeszkodzie, by ojciec uznał dziecko jeszcze przed narodzinami, musisz wówczas pokazać w urzędzie stanu cywilnego zaświadczenie od ginekologa, w którym lekarz potwierdza fakt, że jesteś w ciąży.
Za każdym razem do uznania potrzebna jest twoja zgoda.
Uznanie może nastąpić przed:
- kierownikiem urzędu stanu cywilnego lub przed sądem opiekuńczym,
- w sytuacjach wyjątkowych, np. zagrożenia życia – przed notariuszem lub terenowym organem administracji państwowej,
- polskim konsulem (za granicą).
Idąc do urzędu stanu cywilnego, by uznać dziecko, trzeba zabrać ze sobą następujące dokumenty:
- podanie ojca o uznanie dziecka,
- wasze dowody tożsamości.
"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja właśnie sprzątam mieszkanie, mój mąż ma świra na tym punkcie i jest w tym bardzo pedantyczny, ja za to nie, więc zrobię mu tą przyjemność 🙂 oprócz tego kupiłam komedię romantyczną na wieczór, sama wbiję się w jakiś seksi ciuszek i pończoszki i przygotuję mu jakąś kolacyjkę choć sama jeszcze nie wiem co, ewentualnie jak mi sił nie starczy to będą kanapki w kształcie serduszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana , ja planuję podobny prezent - jakaś sexi bielizna, ponczoszki i obowiązkowo czerwona kokarda w pasie - jak prezent to prezent 😁 mnóstwo świeczek, dla mojego M. winko, dla mnie woda mineralna w lampce do wina 😜 i mnóóóóóstwo czułości 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie niestety nie będzie romantycznie i seksi, smacznie też nie. ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
Mam reżim łóżkowy więc nic nie ugotuję i nie przygotuję 😞 😞 😞 😞 😞
Dobrze,że chociaż mama obiadek przywiozła 🥴
Seksi ciuszka nie będzie ponieważ mamy zakaz, a po takiej prowokacji w seksi bieliźnie mogłoby dojsc do sytuacji w której moglibyśmy zaszkodzić maluszkowi 😞 😞 😞 😞 😞
Zazdroszczę Wam takich możliwości..
Mam tylko nadzieję,że za rok będziemy mogli sobie odbić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny 😉
Jestem tu pierwszy raz,własnie przed chwilą się zalogowałam 🙂Fajnie,że będe mogła z kimś tu sobie pogadać.Dzis właśnie zaczął się u mnie się 15 tydzień.Widzę,że piszcie sobie tu jak spędzicie Walentynki.Ja z mężem wybieramy sie na wizyte do mojej pani ginekolog.Nie mogę sie juz doczekać.Oby było wszytko dobrze.Bo od 10 tygodnia mam małe problemy.
ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAJCIE WALENTYNKI 🙂
PATI123 nic sie nie martw u mnie też nie bedzie kolorowo 😞 nic czerwonego, nic seksi 😞
Bo jak gdy za ścianą teście a i mąż dopiero z pracy wraca ok 22;30 i w zasadzie najważniejsza przeszkoda.... maluszek 🙂 ostatnio właśnie wieczory upodobał sobie na dokuczanie mamusi 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka
czuje się w miare dobrze.Jeden dzień jest lepiej,drugi trochę gorzej.Od 10 tygodnia zaczeły sie u mnie plamienia.Taka brązowa wydzielina.Lekarz zapisał mi duphaston.Brałyscie też ten lek??Wzięłam całe opakowanie i wrociłam do pracy.Niestety po czterech dniach,plamienia wróciły 😞.Znowu dostałam duphaston i na razie go biorę.Ale tydzień temu mimo brania tego leku,zaczęłam plamić krwią i znowu wizyta u lekarza,zwiekszona dawka leku.Plamic krwią przestałam,ale pojawiła się brążowa wydzielina,z kazdym dniem jest jej coraz mniej.Wczoraj nawet juz nic nie miałam.Dziś tak jak wam wspomniałam mam planowana wizyte,prawdopodobnie dostanę jeszcze jakieś inne dopochwowe leki.Mam nadzieje,że dzidzi to nie zaszkodzi.I że w końcu bedzie dobrze.A czy wy coś takiego tez miałyscie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj aneczkare22 ja też brałam duphaston, bo miałam plamienie na początku ciąży, bardzo się przejmowałam, wzięłam chyba 2 opakowania jakąś taką chyba sporą dawkę i miałam 2 tygodnie zwolnienia, zakaz wychodzenia z domu, bo ponoś śliska powierzchnia nie służy i u mnie pomogło, wróciłam do pracy i póki co wszystko jest ok tylko ostatnio jajniki mi dokuczają, ja jutro idę do mojej ginekolożki i zobaczymy.
A póki co aneczkare22 dbaj o siebie, się nie przemęczaj mi pani nawet sprzątać zabroniła, dużo leż w łóżeczku i nie podnoś ciężkich rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj aneczkare22 😎
Tutaj więcej dziewczyn brało lub bierze duphaston,a więc nie będziesz osamotniona...najważniejsze żebyś dbała o siebie i się nie denerwowała 🙂 no i daj znać co po wizycie
Jak u Was wszystkich walentynkowo hihi 😜 super...my z mężem pamiętamy o tym ale jakoś bez większej pompy 😁 - zbyt dużo obowiązków na głowie hehe...
ja coś od śniadania nie czuję się najlepiej - tak mnie zemdliło że wylądowałam w kibelku 🤢 i teraz boli mnie żołądek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 nie martw się u nas też będzie bez koronek, "sexu" i ugotowanej kolacji. Też mam zalecone oszczędzanie na maksa.

Witam nową mamusię aneczkare22. Ja biorę Duphaston 3 razy dziennie po jednej. Trafiłam do szpitala w 9 tygodniu z krwawieniem, potem tak jak piszesz przerodziło się w brązowe plamienia. Potem się uspokoiło, ale w 13 tygodniu znów plamienie. Nie wiem dlaczego lekarz puścił Cię do pracy, skoro miałaś plamienia. A powiedział Ci jaka była przyczyna plamień. Musisz bezwzględnie na siebie uważać, najlepiej jak najwięcej leżeć, nic nie nosić, nie sprzątać, niestety nie wiem jak twój lekarz, ale ja ma bezwzględny zakaz seksu. Co do Duphastonu nie przejmuj się to odpowiednik kobiecego hormonu progesteronu bardzo potrzebnego w ciąży. Nie zaszkodzi dziecku. Ja biorę już 5 opakowanie. Duphaston podtrzymuje ciążę. Jeśli bierzesz Duphaston raczej nie dostaniesz nic dopochwowo jeszcze, bo byłoby to zbyt dużo. No chyba, że coś na oczyszczenie wydzieliny z pochwy i jej środowiska, ja miałam Natamacynę po wyjściu ze szpitala.

Walentynki u nas też bez pompy, małe upominki i film wieczorkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj aneczkare22 🙂
Ja nie miałam żadnych plamień itp i w sumie od początku ciąża przebiega prawidłowo - oby tak dalej... Ale z tego co tu dziewczyny pisaly, to zdażają się plamienia i krwawienia i wtedy wskazany jest odpoczynek! Praktycznie żadny wysiłek nie wchodzi w gre, tak więc na Twoim miejscu poszłabym po L4 i jak najdłużej wypoczywała w domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie jestem na l4 i pewnie dalej tak pozostanie.Bo jak byłam dwa tygodnie temu u lekarza to powiedział mi że raczej do pracy nie wrócę.Tak jak piszecie to na razie odpoczywam sobie.Natomiast jezeli chodzi o seks to tak jak nie które z was,ja tez nie mogę.Więc walentynki bez seksu.Ja nawet nic nie kupiłam swojemu mężowi,bo przez dwa tygodnie nigdzie nie wychodziłam,tylko cały czas w domku odpoczywałam.Może jakąs fajna kolacje przygotuje.Pózniej wam napisze jak tam po wizycie.Trzymajcie sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneczkare22 z tą kolacją też uważaj nie wolno ci się forsować.
Daj znać co po wizycie. I napisz na kiedy masz termin.
A tak wogóle super, ze do nas dołączyłaś 🙂 🙂 🙂

PS. Ten pensjonat na środku Polski będzie musiałbyć spory 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Divana serdeczne dzięki za otuche 🙂
anecczkare22 witamy w naszym gronie 🙂 Jakieś problemy ? Jesteśmy grupa wsparciową więc dobrze trafiłaś 😁 😁 😁 😁 😁
Co do duphastonu też biorę 🙂 Przy tego typu problemie radziłabym dać sobie spokój z pracą i dużo odpocywać, a najlepiej dużo leżeć to jedyny gwarant zmniejszenia niepokojacych objawów na maksa... Musisz mieć świadomość,że same leki nie pomgą...Najwięcej zależzyod trybu życia jaki prowadzisz...Więc ...Co do kochania i kolacji zgadzam się z Martą-lion zdecydowanie nie przesadzać raczej leż, a z miłością poczekasz razem z nami do jesieni 🙂 ...Jakoś damy radę razem raźniej 🙂

Moniq1984 cieszę się, że Twój bobasek już daje znać o sobie 🙂 Ja niestety na razie czekam na pierwsze kopniaczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):

PS. Ten pensjonat na środku Polski będzie musiałbyć spory 😁 😁 😁


Obowiązkowo 🙂
W ogóle ostatnio myślimy o jakiś urlopikiu w okolicach majowych 🙂
Taki tydzień sami gdzieś w przyjemnym miejscu...może Zakopane... 🙂

Ale Wam zazdroszczę Dziewczynki kopniaczków 🙂
Ja już nie mogę się doczekać 🙂

U nas też Walentynki bez pompy-jakoś nie jesteśmy miłośnikami tego święta
ale wspólny miły wieczorek obowiązkowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Pati w 100%. Spokój z pracą, leżeć i wypoczywać.
Pati123 tak jak pisałam u mnie też bez koronek i"sexu" 😞 Ale nie martw się. Za rok sobie odbijemy.

Co do kopniaczków to mój maluszek już nieźle daje o sobie znać 🙂 🙂 🙂 Ale to moje trzecie dziecko, wtedy podobno szybciej się czuje.

Hihi byliśmy z mężem na zakupach. Wiecie jak wyglądał mój koszyk: chleb czarny pelnoziarnisty, 1 kg kiwi, cytryna, woda mineralna, płatki owsiane, suszone śliwki. Hihi wszystko na zaparcia. Jak to wszystko zjem 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...