Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

malstep napisał(a):
mi lekarz luteinę kazał brać do 22 tc,ale jak to bedzie to zobaczymy 🙂
Ja brałam Duphaston do prawie 20 tygodnia 3 razy dziennie, potem przez 15 dni luteinę 2 razy dziennie. I od dzis nie biorę nic. Od dwóch tygodni też nie biorę Buscopanu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion i przynajmniej masz szczęśliwe córcie 😁
Mnie przeraża temat co po macierzyńskim+urlopie wypoczynkowym zrobić,
jesteśmy tu sami, żadnej babci do pomocy...
Na razie też nic nie mówię - będziemy decydować później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej brzusie!!!!

Ale Wam zazdroszczę tej pięknej pogody i słoneczka. U nas dzisiaj ponuro, szaro i nie za specjalnie ciepło. Mam nadzieje, że jutro to się zmieni.
A propo tego testu na glukozę, to jutro Ja go przechodzę. Jakoś mnie to nie cieszy, bo ja mam do wypicia roztwór 75 g i 2 godziny nie będę mogła nic jeść. Nie wiem czy dam rade.
Rano jak szybko czegoś nie zjem to strasznie mnie mdli, jest mi nie dobrze i jestem bez sił. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy napisał(a):
Dzięki Marta 🙂) Jak wy wklejacie fotki do wypowiedzi ....nie moge jakos tego rozkminic...
Musisz załadowac fotkę na jakims hostingu obrazków, a potem do posta wkleić kod url (uzywając tej ikonki obrazka, chyba że twój kod już jest zamknięty znacznikach img)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Crazzzyyy napisał(a):
Dzięki Marta 🙂) Jak wy wklejacie fotki do wypowiedzi ....nie moge jakos tego rozkminic...
Musisz załadowac fotkę na jakims hostingu obrazków, a potem do posta wkleić kod url (uzywając tej ikonki obrazka, chyba że twój kod już jest zamknięty znacznikach img)

yyyyyy a myslałam ze nie jestem az tak ciemna w kompy ...ale jednak....szczerze to nic nie rozumiem a mozesz podeslac mi jakis link do hostingu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
marta-lion i przynajmniej masz szczęśliwe córcie 😁
Mnie przeraża temat co po macierzyńskim+urlopie wypoczynkowym zrobić,
jesteśmy tu sami, żadnej babci do pomocy...
Na razie też nic nie mówię - będziemy decydować później 🙂
Dlatego długo nad tym myśleliśmy i tak zdecydowaliśmy. Wiesz ja tu niby mam rodziców, ale oboje pracujący więc nie ma szans na opiekę do dzieci podczas mojej pracy. Teściów mam 2000km stąd 😞. Więc w sumie widujemy się dwa razy w roku. A ponieważ mieszkamy w małej miejscowości to jakoś nie ma tu widoków na znalezienie niani, więc trzeba było szukać dojeżdżającej, a takie już się więcej cenią.
Powiem Ci że jak każdego dnia patrzę na Majkę wstającą z łóżka, taką zaspaną 🙂 I jak co dziennie odkrywa coś nowego, nie oddałabym tego za żądne pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta ja mam tak samo, dlatego poniekąd drugi dzidziuś, rośnie mi w brzuchu. Zawsze to przedłużę swój pobyt w domu z Kubą bo tak to musiała bym oddać go do żłobka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Crazzzyyy napisał(a):
Dzięki Marta 🙂) Jak wy wklejacie fotki do wypowiedzi ....nie moge jakos tego rozkminic...
Musisz załadowac fotkę na jakims hostingu obrazków, a potem do posta wkleić kod url (uzywając tej ikonki obrazka, chyba że twój kod już jest zamknięty znacznikach img)

yyyyyy a myslałam ze nie jestem az tak ciemna w kompy ...ale jednak....szczerze to nic nie rozumiem a mozesz podeslac mi jakis link do hostingu?
Crazzzyyy ja korzystam z http://photobucket.com/. Wtedy wklejam ten ostatni kod, z czterech który tam się tworzy. Tak poprostu wklejam do postu, który własnie piszę, nie korzystam już z tej ikonki, bo ten kod już ma znaczniki img.

PS. Ale oczywiście jest takich hostingów mnóstwo. I są polskojezyczne. Ten jest po angielsku, ale jak dla mnie bardzo dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu małe dzieci ma się przez stosunkowo krótki
i niepowtarzalny czas, a karierę możemy robić co najmniej do 60-tki 😉

Aha, chyba jeszcze nie pisałam i nie wiem czy ktoś potrzebuje,
ale na zaparcia bardzo polecam "zdrowy błonnik" Granex 🙂
W takim kartonowym opakowaniu jak musli dawniej.
Odkąd go podjadam nie mam tego problemu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Crazzzyyy napisał(a):
HEJ MAMUSIE 🙂))))
Pati123 napisał(a):
Ja cały czas biore duphastion i nospe 2 razy dziennie. Dziś ostatni dzień fraksyparyny 🙂 Koniec z zastrzykami przynajmniej do następnej wizyty u lekarza 🙂
Luteiny w ogóle nie brałam.Fajnie, że mamy remis chopczykowo- dziewczynkwy 🙂

Pati do kiedy masz brać Duphaston ? ja biore teraz 2 tabletki i cos lekarka mi mowila ze brac do 20 tygodnia


Wiesz ja miałam wizytę mieć właśnie w 20 tygogniu ciąży, ale postanowiłam pójść w 21 bo właśnie będzie mi się wtedy kończyło zwolnienie. Wiem,że większość kobiet bierze duphastion do ok 20 tc, ale w szczególnych sytuacjach /przypadkach lekarz indywidualnie przedłuża.
Ja najpewniej będę brała nieco dłużej jak nie do końca ciąży...Luteiny mi nie chce mój ginekolog dać bo mówi,że jest wtedy większe ryzyko wprowadzenia sobie jakiejś infekcji, a ja cały czas biore jakieś tabletki od infekcji pochwy, więc nie chciał mnie dodatkowo narażać 🙂
U Ciebie zapewne lekarz też indywidualnie rozpatrzy sprawę leków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie! ja dziś ledwo zipię...Jakaś zmęczona jestem i w pracy trochę stresu... Co już myślę, że jestem bliżej zakończenia swoich zawodowych spraw, to znowu coś wyskakuje i wizja pójścia na zwolnienie oddala się nieubłaganie... Mimo tego, że dziś słonko świeci mi się chce spać ☺️ i nie mam sił się nawet ruszać... Malstep - cudny masz ten swój brzusio 🤪 Marta - fajnie sobie to z dzieciaczkami poukładałaś... 🙃 Tak patrzę na to zestawienie płci na naszym forum, i coraz bardziej jestem ciekawa - co za lokator u mnie przebywa ??? 😎 Coś mi się wydaje, że to chłopak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy widać jak się wejdzie w link 🙂
Śliczny Brzusio i rzeczywiście malutki 🙂
Ty Chudzinka jesteś 🙂

Zrobiłam 2 sałateczki z pekinki, jedną do obiadu, drugą na potem 🙂
...i właśnie jem ta na potem 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy napisał(a):
ok próbuje ale moze się nie udac 😉


http://s1194.photobucket.com/albums/aa375/Crazzzyyy/
link na wszelki wypadek 😉 Mój mały brzusio
Crazzzyyy jak najedziesz na fotkę brzusia to pojawiają ci się 4 linki. Wklej w post ten ostatni IMG code.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzusie ja już w domu, niestety nie udało mi się wszystkiego załatwić jak chciałam, w dodatku kiepsko się czułam i zemdlałam w tramwaju 😞 co prawda był ze mną mój mąż i mnie złapał doprowadził do siedzenia i jakoś przeżyłam ale ostatnio ciągle mam zawroty głowy i mi słabo. Tak sobie myślę że ten test na obciążenie glukozą by mi się przydał ale moja ginekolożka nie dało mi na to skierowania 🤨

Malstep i Crazzzy prześliczne macie brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana i mapa dziękuję...wkleiłam na sprobę czy dam radę i z pomocą Marty dałam 🙂)) chociaz strasznie wielkie 😉
Diviana ja mam taka fają gruubą książkę o ciaży i tam jst napisane ze omdlenia to normalka w 5 tym miesiacu...Nic przyjemnego ale chociaz pocieszenie ze to normalny objaw...trzymaj się cieplutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie wiem czy wszystko ok 😞 od prawie miesiąca nie byłam u lekarza a wizyte mam dopiero 4.04 🤢 ale w sumie brzuszek nie boli, ja się czuję znakomicie a bulgotki co jekiś czas czuję więc musi być wszystko ok 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zapomniałam wspomnieć że zdjęcia brzuszków "piłeczek" 😜 są pocieszające 🙂 mam podobną 😎
co do rozstępów to mam z dzieciństwa sporo a skoro to genetyczne to oznacza że w ciąży to nie uniknione 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...