Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Paninka Współczuję że aż tak źle się czujesz po tej glukozie, ja piłam 75 g i dwie godzinki siedziałam, ale jak mi te zawroty głowy przeszły to dostałam takiego kopa energii że naprawdę ciężko było mi usiedzieć, a po drugim badaniu jedyne co mnie interesowało to dorwać lodówkę hehehe może połóż się spać i prześpij ten stan, jak wstaniesz będziesz świeżynka. Mam na karcie ciąży napisane że jeszcze raz się to pije ok. 32 tygodnia, ale nie wiem czy to moze tyczy tylko osób zagrożonych cukrzycą czy wszystkich.
mapa Ja używam Listerine od niedawna, zobaczymy jak będzie bo gorzej być nie moze chyba
aniolek Ja bez znieczulenia nic bym nie dała z zębami robić (taki typ jestem), ale pytałam się i nawet w I trymestrze mi dali znieczulenie, bo to nie jest takie samo znieczulenie jak dla innych osób. Dla kobiet w ciąży się rozrabia i chyba bez dodatku adrenaliny dają.
marta-lion Chyba kupie ten Zymafluor, bo dzisiaj byłam u dentysty (no znieczulenie oczywiście 🙂 🙂 ) zrobiła mi dwa zęby, bo jeden mi pękł na pół, a drugi juz też miał dziurę. Później zrobiła mi przegląd i cholera by to wzięła, miesiąc temu miałam 4 zęby do leczenia ale takiego niewymagającego natychmiastowej reakcji a dzisiaj to od ósemek do czwórek, góra i dół to może 4 nie wymagają leczenia ( w tym naprawione dzisiaj 2 i miesiąc temu jeden), ryczeć mi się chciało bo boję się dentysty, a zęby lecą jak nie wiem co.
Dzisiaj na NFZ ze znieczuleniem nic nie zapłaciłam. W końcu znalazłam dobrą i uczciwą dentystkę, szkoda tylko że tyle wizyt mnie czeka 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

moniq1984 cuuudnie - w końcu się doczekałaś 😁
To teraz tylko pozytywne myśli są dopuszczalne 🙂

karolcia12345i rzeczywiście pogrom u Ciebie 🙂
Może spróbuj ten Marty wynalazek 🙂
A mój dentysta odradzał L*, że po nim właśnie może być gorzej...


Właśnie zjadłam ogrooomną kolację-apetyt dziś mam za pięciu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a stosowałyście kiedyś pastę Elmex? bo ja tylko takie zwykłe 3d white albo przeciwpróchniczne ale one chyba nic nie dają, tzn. nie chyba ale na pewno w moim przypadku hehehehe Ciekawa jestem Elmex-u, bo mam próbkę, ale pewnie to za mało żeby efekty zauważyć 🙂 Lecę spaciulku, DOBRANOC BRZUSIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evelina dziewczyny tu pisały że jakieś znieczulenie jest dozwolone. Ja ci nie powiem dokładnie ponieważ ja zawsze robię zęby bez znieczulenia. Jedyne do czego używam znieczulenia jest wyrywanie.

Ja też się kładę. DOBRANOC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://all...ne-0-9m-i1530964342.html Mamcie cały zestaw za 250zł plus koszty wysyłki i dodaje dużo gratisów między innymi buciki i czapeczki w super fajnym stanie i super fajnie wyglądające
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,tak myślałam że będziecie wszystkie spały
Dziękuję za troskę,ząbek już nie boli,ale boję się że znowu zacznie 😞
Moniq gratuluję pierwszych ruchów,mam nadzieję że i mnie to niebawem czeka 🙂 🙂 🙂
Wcześniej nie miałam czasu do was zajrzeć,bo tak jak codziennie leżę z brzuszkiem przed kompem,tak dziś był zapracowany dzień 🤢
Od rana tyle spraw.Najpierw pojechałam do żłobka,żeby zoorientować się w sytuacji,i duupa,dzidzię mogę zapisać dopiero jak się urodzi ( choć słyszałam że można wcześniej choć na listę wpisać ) a czas oczekiwania u nas około roku 😮 😮tak więc nie wiem jaki sens mają żłobki? 😮 😮
Potem byłam z pieskiem u fryzjera ,heh wygląda teraz jak mały szczurek 😁 😁
A na koniec zrobiłam sobie badania na krew i mocz, zobaczymy czy wszystko ok,wyniki jutro
Pozdrawiam wszystkie śpiące i nie śpiące mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobietki!
Zatrzymali mnie w szpitalu... nawodnili, przebadali i dziś wypuścili! Już jest OK a przyczyną moich problemów była "bogata flora bakteryjna" w wynikach moczu. Mój lekarz trosiuniu to zlekceażył i skutki były takie, że miałąm tydzien sensacji a potem tydzień w szpitalu..
Zrobili mi posiew i dali antybiotyk! Zrobili mi także wszystkie inne badania i USG. Dzidzia rośnie i skacze jak żaba w brzuchu a w dodatku...
TO JEST DZIEWCZYNKA!!!
🤪 🤪 🤪
Tak więc matrta-lion nie będziesz sama z trójką dziewczynek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia12345i napisał(a):
Dziewczyny a stosowałyście kiedyś pastę Elmex? bo ja tylko takie zwykłe 3d white albo przeciwpróchniczne ale one chyba nic nie dają, tzn. nie chyba ale na pewno w moim przypadku hehehehe Ciekawa jestem Elmex-u, bo mam próbkę, ale pewnie to za mało żeby efekty zauważyć 🙂 Lecę spaciulku, DOBRANOC BRZUSIE


Karolcia ja używałam Elmex na odsłonięte szyjki zębowe mi pomagała (ona chyba w zielonym opakowaniu jest). A w 1 ciąży też mi zęby się kruszyły jak cholera 😞 i psuły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolciakam Super ze jestes z powrotem, juz tu mamusie sie martwiły o Ciebie. 😁 😁 😁 Gratulacje dziewczynki. 😁 😁 😁 😁
Anya jesli chodzi o to znieczulenie to gdybym wiedziała, ze mozemy jakies miec podane to w zyciu na żywca bym sie nie dała borowac 🤪 🤪 🤪
malstep to co masz za pieska w domku jesli mozna spytac.??? 🙂 Moja koleżanka ma cudownego, małego yorka. Juz staerenki jest bo ma 9 latek a wazy chyba niecały kilogram takie slodkie maleństwo. 🙂 Na poczatku to bałam sie brać go na ręce, ze kosteczki mu połamię. 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam problem
Wczoraj popołudniu zaczął nagle mnie bolec brzuch-jak przy silnych niestrawnościach. Wykręcał mi bebechy strasznie! Pomyślałam że moze dzidziuś zmienia położenie no ale tak ból, ze nawet nie mogłam sie wyprostować?! Uczucie jakby dziecko pionem staneło! Tabletka przeciwbólowa nie pomogła 😞 Teraz męczę się całą noc...Dzidziuś nie ma litości tak sie wierci że szok! Czy to normalne, zeby bebechy tak bolały od jego harców?? POMÓÓŻCIE!!
Karolciakam witaj 🙂 Fajnie że juz wszystko ok 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBRY BRZUCHOLKI 🙂 🙂 🙂

Crazzzyyy może to właśnie jest niestrawność. Spróbuj wypić herbatę miętową. Połóż się pij dużo niegazowanej wody. Zjedz coś co sprowokuje cię do wizyty w toalecie. Mnie w ten sposób brzuch pobolewał przy długich zaparciach. Możesz wziąć też coś rozkurczowego np Nos-pę. Ale nie przesadzaj.
Raczej nie wydaje mi się , żeby taki ból był od dzidziusia. Ruchy dzidziusia raczej powodują, ze ten ból jest bardziej intensywny.

Karolciakam tak to ja się martwiłam 🙂 Super że wszystko oki. No i witaj w gronie kobiet hihi
z trzema córkami 🙂 Wiesz ty młodsza jesteś chyba ode mnie, to szanse na chłopca masz 🙂
PS. A teraz mi się przypomniało tzn. będzie Bartolinka 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Karolciakam gratuluję córci i super że już jesteś z nami 🙂
Karolcia12345i ja używam elmex pomarańczowej od niedawna bo słyszałam o niej same pozytywne opinie a ostatnio strasznie mi się zęby popsuły 🙂 dentystka natomiast mi powiedziała że powinnam stosować meridol bo strasznie krwawią mi dziąsła ale póki elmex mnie nie zawiodła stosuję go 🙂

Wczoraj pierwszy raz od niepamiętam kiedy mialam straszy apetyt najpierw zjadłam lody, poźniej zupę ogórkową, słoneczink, trochę sernika a na koniec miałam ochote na muszterdę ale nie miałam z czym jej zjeść 🙃 mam nadzieje że po takim posiłku nie będe dziś miała rewolucji żołądkowych.

Ja narazie uciekam szefowa coś chce 🤢

miłego dnia mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta dokładnie tak - będzie Bartolinka 😉 Julia nie chce wymyślać z nami imienia tylko powtarza Bartolinka. Myślę więc że ta ksywka przypnie się do niej na dłużej!
Któraś liczyła moje Skarby, więc tak mam już dwie córeczki Zosia ma 10 lat Julka 4 a teraz będzie... Bartolinka (hahahhahaha) Może będzie Olga bo mi się podoba i Zosi 😉

Karolcia ja używam cały czas elmex czerwony, tylko w ciąży mi jej smak nie podchodzi - za słodki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry brzucholki 🙂
dawno mnie tu nie było, ale niestety praca, praca i praca 😉 a jak już wracam do domku, to idę na basen a pózniej to już w ogóle nic mi się nie chce 😜 do nadrobienia mam jakieś 150 stron 😮 nie wiem czy uda mi się to nadrobić, ale postaram się 😉
nie wiem jak u Was, ale u mnie nastąpił okres rozglądania się za rzeczami dla maleństwa 🙂 jakoś wcześniej nie miałam takiej potrzeby, a od paru dni, wchodzę na all, oglądam wózki, łóżeczka, ciuszki itp. Poprosiłam już nawet moją siostrę, żeby naszykowała mi już wszystkie rzeczy, które ma dla mnie odłożone po swojej 7miesięcznej córeczce 🙂 bo chce już mieć w domku choć jedną parę takich malutkich buciczków 😁
i nawet wydrukowałam sobie z internetu "ściągę" z wyprawki dla niemowlaka - masakra i le rzeczy jest potrzebnych !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Witajcie Brzuszki 🙂

My też dziś pospaliśmy.
Siehankowa przepraszam, ale może znów przegapiałam. Pytałam kiedyś czy ta pępowina dwunaczyniowa była wskazaniem do cesarki u twojej siostry 🙂

martula, niestety nie wiem czy cesarka miała związek z tą pępowiną - ale zapytam i dam Ci znać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie! Karolcia - super, ze już jesteś w domu, teraz będzie już tylko dobrze. Ja w poniedziałek mam powtórzyć mocz i we wtorek z wynikami do lekarza.. Mam nadzieję, że te moje bakterie już sobie poszły w pioruny.... Kurcze od wczoraj w ogóle nie odpoczęłam, tyle spraw mi się nałożyło, że nie mam czasu na nic. A na dodatek nie miałam pojęcia, że wyprawienie M za granicę kosztuje tyle kasy.... Tłumaczenia, ubezpieczenia.. W sumie w jeden dzień poszło prawie 3000... Mam nadzieję, że chociaż się to szybko zwróci....Życzę Wam miłego dzionka a sobie dużo sił, bo dziś siedzę w pracy tylko do 11.30, ale za to czeka mnie jeszcze podróż ok. 160 km - mam jeszcze jedną sprawę do załatwienia... Mam nadzieję, że na autostradzie nie weźmie mnie znowu na wymioty ☺️ A co do zębów, to też zauważyłam kilka nowych plamek, które bardzo szybko sie powiększają......Znowu zaczną się cotygodniowe wizyty u stomatologa...... A mam pytanko: Czy w ciąży za świtłoutwardzalną białą plombę dopłacamy tak jak zwykle, czy może NFZ robi nam prezent i z racji stanu daje nam to gratis?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...