Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś ta pogoda mnie dołuje, nic mi się nie chce 🤢
Wczoraj zapisałam się na szkołę rodzenia... początek zajęć dopiero 4 lipca 🤪 Ale Pani położna powiedziała, że wiedzę będę miała świeżą... zobaczymy ..... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzień dobry Kochane 😁
Dziś w nocy nasza Koleżanka urodziła Syneczka-ale jestem podekscytowana 😁

A takie dobre wiadomości teraz mi dodają energii
bo tez mam zniżkę formy przez tą infekcję
i jeszcze wczoraj mój lekarz debatował nad moim twardniejącym brzuszkiem
(mimo,że skurczy nie czuje i mnie nie boli).
Przepisał mi Fenoterol w minimalnej dawce a ja się boję go brać 😞
I taks się boksuję z tym tematem 😞

Także Kochane życzę nam wszystkim dobrych nastrojów
a na dzisiejszych wizytach Kochane - samych dobrych wiadomości 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Foga jeszcze co do tej przypadłości to żeby nie nawracała Doktorek
namawiał by się w ogóle nie moczyć w wannie, tylko prysznic,
nie myć się tam zbyt intensywnie i raczej wodą, czasem płynami (np co drugi dzień),
wycierać się tam ręcznikiem papierowym, nie zwykłym,
nie używać teraz wkładek
i starać się zakwaszać organizm - cytryna, żurawina, ogórki lub kapusta kiszona itp
Może coś z tego Ci się przyda 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
ja odwiozłam córę do przedszkola i właśnie kończę śniadanie podczytując was między kęsami 😉 A zaraz zabieram się do pracy - bardzo ambitny mam na dzisiaj plan, ciekawe czy się uda go wykonać 🥴
Marta, życzę owocnej wizyty i samych przyjemności podczas oglądania maluszka. Odezwę się wieczorem, bo dziś cały dzień mam zaplanowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa tabletki bierz. Lekarz ci nie zaszkodzi. A naprawdę nie ma co żartować.


Co do kąpieli to ja juz o tym pisałam. Kapiele w wannie szczególnie gorące w ciąży wogóle są nie wskazane. Nie tylko ze względu na infekcje, ale ciepła kąpiel może wywołac skurcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Siehankowa podobnie - zwolnij !!!

martusia, zwolnie zwolnie 😉 postanowiłam, że do końca czerwca popracuje i idę na L4 😜 choć mój M. mówi, że tylko do końca maja mi pozwala 😜 ale ja jednak będę sie upierać, bo moja koleżanka, która robi ze mną w wykroczeniach chce iść w czerwcu na urlop, i ktoś musi pracować... 😉

aa, i dziekuję martusia za wyczerpującą odpowiedz nt. butelek ismoczków 🙂 mi właśnie zależy na tym, żeby maleństwo nie odzwyczaiło się od cycka jak spróbuje jeść z butelki, bo słyszałam, że większość dzieci tak ma... a ja chciałabym jednak karmić i tak i tak, bo zaraz po macierzyńskim i urlopie wypoczynkowym, jak sie uda będę wracała do pracy... więc chciałabym żeby pod miją nieobecność jadło z butelki a pózniej cycka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie
Dołączam się do kawki,bo już jestem po sniadanku 🙂
Foga co do szkoły rodzenia,to ja też idę dopiero w lipcu,juz się zapisałam,i też położna powiedziała,że im póżniej przed porodem tym lepiej,bo ma się świerze in formację,więc coś w tym musi być.
A co do infekcji,bo widziałam że pisałyście,to ja od początku ciąży biorę tylko prysznic,bo kąpiac się w wannie i leżąc we własnych zarazkach łatwo nabawić się infekcji. Tak mi powiedział lekarz wiedząc że do mnie różne te świństwa się przyczepiają,a i jeszcze kazał wygotować wszystkie ręczniki w 90 stopniach,i apsolutnie nie używać tych samych przez całą ciążę co mąż 🙂To tyle jesli mogę pomóc 🙂
Miłego dzionka kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Mapa tabletki bierz. Lekarz ci nie zaszkodzi. A naprawdę nie ma co żartować.


Co do kąpieli to ja juz o tym pisałam. Kapiele w wannie szczególnie gorące w ciąży wogóle są nie wskazane. Nie tylko ze względu na infekcje, ale ciepła kąpiel może wywołac skurcze.


Dzięki Martuś 😉
Ja z tych nieufnych i antylekowych osób jestem...
A jak poczytałam o nim dokładniej, o skutkach ubocznych, wpływie na płód
i że to już do końca ciąży się bierze to mnie panika ogarnęła 😞

Ja tez się nie kąpię w ciąży, ale pamiętam, że Foga lubi,
a lekarz wspomniał że kąpiele sprzyjają grzybicom także napisałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Mapa ja też nie ufam lekom, zwłaszcza w ciąży. Ale w tej tyle strachu miałam i w sumie leki i leżenie uratowały mi ciążę. Więc myślę że lekarze wiedzą co robią. A mimo leków itp moja Julka zdrowa jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, Mapa - lubię, lubię, ale Marta już wcześniej pisała, że nie wolno, więc męczę się pod prysznicem 🙂 Ale dam radę... jeszcze tylko 3 miesiące 🙂
Malstep - dzięki za rady 🙂
A teraz przypomniało mi się jak Magdzie lekarka mówiła, ze najlepiej nie wycierać się ręcznikiem ani niczym, tylko.... suszarką się podsuszać.. ja coś do tego pomysłu nie jestem przekonana 😮 Wolę ręcznik papierowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane, uciekam do miasta, jakieś zakupy zrobić, bo coś pustawo w mojej lodówce.. m wrócił i jedzenie znika z prędkością światła 🤪
A z najnowszych wieści... dalej nie otrzymałam wypłaty z zus, więc księgowa wiedziała co mówi,jak uprzedzała mnie, ze "delikatnie" mogą się spóźniać z wypłatą....
Dobrze, że jednak popłaciłam te rachunki wcześniej 🙂
Na razie kochane i błagam nie piszcie tak dużo jak wczoraj bo 68 stron do nadrobienia to masakra 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Dzień dobry brzuszki 🙂

Ja dzis jakiś marniutki nastrój mam. Ale wieczorem mam wizytę więc mam nadzieję go sobie poprawić. Będę mogła podglądnąć dzidziusia 😁 😁 😁

Co do butelek to ja mam trochę sceptyczne zdanie do tekstów typu nie zakłuca odruchu ssania. Po doświadczeniach z obiema dziewczynkami.Z Emilką kupiłam butelkę aventu z silikonowym smoczkiem. Od razu go pociągnęła, jak tylko skończyła miesiąc dawałam jej herbatki. Nie było problemu, cycek nadal był jej ulubionym pokarmem 🙂 🙂 🙂 Ciągneła pierś do końca 9 miesiaca, potem jeszcze tylko w nocy, aż zaprzestaliśmy. Co do Majki już o tym pisałam. Nauczona doświadczeniem z Emilką kupiłam butelke aventu, i lipa. A rzekomo smoczek aventu tez przypomina sutek (jest szeroki itp).Nic Majka nie ruszyła, był tylko cyc 🙂 Kupiłam jeszcze kilka butelek z róznymi rodzajami smoczków, w tym też Tomee Tippee. I nic. Popropstu wystarczało jej mleko (potem oczywiście jadła juz zupki, ale łyżeczką). Kiedy skończyła 8 miesięcy pociagneła mleko przez smoczek, taki zwykły kauczukowy, których ja niestety nie lubię, ale widocznie Majka tylko takie ztolerowała. I piła już wtedy ze zwyklej butelki Canpola z kauczukowym smoczkem, który w żaden sposób nie przypomina piersi. Pierś dalej ciągnęła bez problemu. Ale pomalutku wtedy już eliminowaliśmy cyca 🙂
Także moje zdanie na temat smoczków i butelek jest dość sceptyczne jesli chodzi o reklamy pt. naturalne karmienie itp. Myslę, że dziecko i tak napije się z butelki i smoczka, który samo zaakceptuje i żadne reklamy i certyfikaty nie pomogą. Znam dzieci które nigdy nie pociągnęły butelki ze smoczkiem. Nawet mleko podawano im łyżeczką.

Hehe ale sie napisałam. No ale jeśli chodzi o radę. Kupcie jedną malutką butelkę z jednym smoczkiem i próbujcie. Szkoda kasy naprawdę na kosmiczne zapasy.


Zgadzam się z marta-lion. Mój młodszy synek też w żaden sposób nie chciał się przekonać do butli, nawet soczki podawałam mu łyżeczką.
Z butelki zaczął pić jak miał rok i miesiąc, w momencie jak byłam zmuszona odstawić go od piersi.
Teraz mam gorzej bo do czwartego miesiąca mój maluch musi nauczyć się pić z butli, bo muszę wrócić z macierzyńskiego.
Butelkę też będę zakupywać po porodzie i próbować podawać nią herbatkę.
A w ogóle to się nawet nie przywitałam:
DZIEŃ DOBRY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczyny 🙂 🙂 dołączam się z herbatką 😜
Co do leków to poszłam kiedyś do apteki wykupić lek, mojej chrześnicy, jakieś krople. Farmaceutka się mnie pyta dla jak małego dziecka, to mówię, że 1,5 roku a ona że ta lekarka zwariowała, że ten lek nie jest dla dzieci, ona by go nie podała. No więc wzięłam jakiś zamiennik. Nie wiem czy lekarka się pomyliła czy stwierdziła, że dziecku nic nie będzie. Od teraz zawsze się jeszcze w aptece upewniam. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Wiesz Mapa ja też nie ufam lekom, zwłaszcza w ciąży. Ale w tej tyle strachu miałam i w sumie leki i leżenie uratowały mi ciążę. Więc myślę że lekarze wiedzą co robią. A mimo leków itp moja Julka zdrowa jest 🙂


Wiem, Kochana już kończę temat...
ale żeby nie było, że przesadzam,
ja ogólnie nie mam odczuwalnych skurczy, nie boli mnie brzuch,
jest po prostu często twardy (tak wiem to są skurcze).
Ale dbam o siebie, dużo odpoczywam itp.
Brzuszki piszą tu o poważniejszych objawach i lekarze albo przepisują no-spę albo coś łagodniejszego.
Gdyby gość mi zalecił no-spę, scopolan, buscopan - słowa bym nie pisnęła.
Ale ten lek dostają dziewczyny w szpitalu, przy mocnych skurczach
i poważnym zagrożeniu, poza tym ma wpływ na dziecko...może się nawet trząść po porodzie,
No i jak się zacznie brać to po odstawieniu najczęściej pojawiają się silne skurcze.
A ja już raz w życiu byłam leczona przez endokrynologa ciężkimi lekami,
po których miałam zawroty głowy, mdłości, prawie mdlałam...
Potem się okazało, że brałam zupełnie niepotrzebnie ten lek.
A tym razem nie chodzi o mnie tylko o dziecko.
Przepraszam, musiałam się wypisać...
Najchętniej poszłabym z nim jeszcze raz pogadać o tym leku
ale się boję, że mi powie, że podważam jego kompetencje i to będzie koniec
naszej miłej współpracy ☺️
Ehhh....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieńdobry Brzucholki!

Obecnie u mnie również szarwo i do d.... Miałam rano obawe ,że gardło mam chore. Wieczorem piłam zimne mleko by zgage załagodzć 🤔..wstałam rano a tu klucha w gardle i drapie. Wypiłam ciepłe mleczko i jest ok. Inernet mi przyspieszył w końcu 😁 , szukałam kołysanki dla mojego Filusia bo tekstu nie pamietam dobrze i mu spiewam własna wersje 🤨 Chodzi o "Na wojtusia z Popielnika", znalazłam na you tube http://www.youtube.com/watch?v=XQBZgy8gpbE
I wiecie co...w brzuszku był spokój...puściłam kołysanke - a tu moja niunia "pływac" zaczęła 😜
Wypłata sie spóznia a tu opłaty musze porobić..troche proleów przybyło a le staram sie myslec pozytywnie... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aasia napisał(a):
To wychodzi na to że mam niedobór magnezu i potasu. Tylko dziwi mnie to troche bo od poczatku ciąży biore Pharmaton Matruelle są to multiwitaminy i minerały.
A wizyte u gina mam dopiero 24 maja 🥴 może same [przejdą te skurcze. A narazie mój m musi zamienić się w osobistego masazyste łydek 🙂 🙂

ja też biore te tabletki i jak ostatnio mówiłam mojej pani doktor to mi powiedziała, że magnez ma w dobrej dawce wiec nie musze dodatkowo brać a na skurcze no niestety za bardzo nic mi nie pomoże jeden ze sposobów(bolesny troche) maksymalnie wyprostować noge i stope do góry -NIE ŚCIĄGAĆ PALCÓW!a zauważyłam, że skurcze łydek łapią mnie jak dłużej śpie na plecach i chce sie wyciągnąć 🙂!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapurka2 napisał(a):
Dzieńdobry Brzucholki!

Obecnie u mnie również szarwo i do d.... Miałam rano obawe ,że gardło mam chore. Wieczorem piłam zimne mleko by zgage załagodzć 🤔..wstałam rano a tu klucha w gardle i drapie. Wypiłam ciepłe mleczko i jest ok. Inernet mi przyspieszył w końcu 😁 , szukałam kołysanki dla mojego Filusia bo tekstu nie pamietam dobrze i mu spiewam własna wersje 🤨 Chodzi o "Na wojtusia z Popielnika", znalazłam na you tube http://www.youtube.com/watch?v=XQBZgy8gpbE
I wiecie co...w brzuszku był spokój...puściłam kołysanke - a tu moja niunia "pływac" zaczęła 😜
Wypłata sie spóznia a tu opłaty musze porobić..troche proleów przybyło a le staram sie myslec pozytywnie... 🤔

http://www.mamopedia.pl/24-36-mies/wychowanie/kolysanki-na-dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapurka2 napisał(a):
Dzieńdobry Brzucholki!

Obecnie u mnie również szarwo i do d.... Miałam rano obawe ,że gardło mam chore. Wieczorem piłam zimne mleko by zgage załagodzć 🤔..wstałam rano a tu klucha w gardle i drapie. Wypiłam ciepłe mleczko i jest ok. Inernet mi przyspieszył w końcu 😁 , szukałam kołysanki dla mojego Filusia bo tekstu nie pamietam dobrze i mu spiewam własna wersje 🤨 Chodzi o "Na wojtusia z Popielnika", znalazłam na you tube http://www.youtube.com/watch?v=XQBZgy8gpbE
I wiecie co...w brzuszku był spokój...puściłam kołysanke - a tu moja niunia "pływac" zaczęła 😜
Wypłata sie spóznia a tu opłaty musze porobić..troche proleów przybyło a le staram sie myslec pozytywnie... 🤔

Tez puszczam Niuni ta kołysanke 🙂 i tez zaczyna plywac jak ja slyszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też biore te tabletki i jak ostatnio mówiłam mojej pani doktor to mi powiedziała, że magnez ma w dobrej dawce wiec nie musze dodatkowo brać a na skurcze no niestety za bardzo nic mi nie pomoże jeden ze sposobów(bolesny troche) maksymalnie wyprostować noge i stope do góry -NIE ŚCIĄGAĆ PALCÓW!a


Mnie to nic bardziej nie pomaga...jak tylko czuje nadchodzący skurcz to zadzieram paluchy do góry...w dół broń boże bo skurcz od razu łapie...Zawsze mnie łapał przy rozciąganiu - ale biore jak na razie magnez i nie zauważyłam by skurcze były... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A TAK WOGÓLE
WITAJCIE BRZUSZKI
WCZORAJ CAŁY DZIEŃ NIE MIAŁAM NETA NIE WIEM CO MI SIE Z NIM DZIEJE 😞
Dziś jade z m. zamawiać wózek i łóżeczko 🙂no i fotelik 🙂
A wiecie kiedy chcecie urodzić 🙂 bo ja mam taki plan aby urodzić 15 sierpnia( w tedy też jest świeto MARII) i najlepiej z samego rana, żebym mogła sie małą do popołudnia nacieszyć zanim ludzie wrócą z prac i przyjadą odwiedzać 🙂 🙂 🙂 🙂
WIEM WARIAT ZE MNIE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0xia napisał(a):
agapurka2 napisał(a):
Dzieńdobry Brzucholki!

Obecnie u mnie również szarwo i do d.... Miałam rano obawe ,że gardło mam chore. Wieczorem piłam zimne mleko by zgage załagodzć 🤔..wstałam rano a tu klucha w gardle i drapie. Wypiłam ciepłe mleczko i jest ok. Inernet mi przyspieszył w końcu 😁 , szukałam kołysanki dla mojego Filusia bo tekstu nie pamietam dobrze i mu spiewam własna wersje 🤨 Chodzi o "Na wojtusia z Popielnika", znalazłam na you tube http://www.youtube.com/watch?v=XQBZgy8gpbE
I wiecie co...w brzuszku był spokój...puściłam kołysanke - a tu moja niunia "pływac" zaczęła 😜
Wypłata sie spóznia a tu opłaty musze porobić..troche proleów przybyło a le staram sie myslec pozytywnie... 🤔

Tez puszczam Niuni ta kołysanke 🙂 i tez zaczyna plywac jak ja slyszy 🙂

Ja nie muszę puszczać ani śpiewać, od wczoraj mi tak brzuch skacze, jak nigdy wcześniej 😁 😁
A kołysanka najlepsza "Ach śpij kochanie" babcia mi ją śpiewała 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...