Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
agusiakowalczyk napisał(a):
Pa, Siehankowa! Ja jeszcze trochę...
Jola - dobre jest też gorące mleko+miód+masło+czosnek (tzn pijesz ciepłe 🙂 ) i pod kołderkę się wygrzać 🙂

nie mam cytryny ani miodu 😞
i jeszcze pod koldre o nie tak goraco ... ale to meczace jest do tego jeszcze glowa boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a ja sylwestra spedzalam u durnej ciotki przy liptonie zileonym truskawkowym...wszyscy znajomi pojechali na impreze doslownie nikogo na wsi nie bylo i ciotka stwierdzila ze albo my do nich przyjdziemy albo oni do nas...wybralam to pierwsze i zaraz po polnocy zabralismy sie do domku, jeszcze godzinny spacer sobie urzadzilismy wiec kolo 1 bylismy...m. wypil dwa kieliszki wodki a ze z niego pijak marny i po dwoch piwach spi to sie biedak pochorowal 😁 😁 😁

a papierosy palilam od 16 roku zycia ☺️ okolo 6 lat wiec nie bylo mi latwo, jak sie doiedzialam w wigilie rano o ciazy to przez kolejny tydzien paliliam po pol papieroska wieczoram, w sylwestra wypalilam calego i koniec...no jeszcze jakos w marcu trzy razy pociagnelam jak sie strasznie wkurzylam ale kolowrotek taki w glowie mialam i odechcialo mi sie mam nadzieje juz na zawsze 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem znów, po ploteczkach z koleżanką.
I znów mnie kilka bieżących atrakcji ominęło.
Ale szybko nadrobiłam
Karolciakam - śliczna ta twoja córcia. I wcale nie wygląda na 3-godzinnego noworodka. Aż mi się buźka śmieje, jak widzę takie słodziaki 🙂
Agusiakowalczyk - jak tak patrzę na twoje zdjęcia to wydaje mi się, że mamy podobne kształty brzuszków - takie mocno do przodu wysunięte i szpiczaste 😉 U ciebie tak to wygląda na zdjęciach.
Andzelika - ale masz dużego chłopaka 😁 (tzn myślę teraz o tym w środku a nie na zewnątrz, chociaż ten też duży)
A teraz skoczę do zakątka Diany pooglądać domek i zobaczyć zmokniętego sierściuszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jeżu, Diviana, właśnie obejrzałam to twoje zmoknięte cudo 😮 😮 😮
Jaki śmieszny i wkurzony 😁
A przy okazji chciałabym cię zapytać o szafę wnękową, bo widzę, że macie taką dość dużą, na całą ścianę. Ile was kosztowała, jeśli mogę spytać i z jakiego jest materiału (z naturalnego forniru czy z MDF-u?
Chodzi mi o tą, która ma w środku lustro a po bokach fornir/MDF
Ja też przymierzam się do zakupu szafy i chciałabym wiedzieć jakie są granice rozsądku jeśli chodzi o ceny 😉
A nie wiesz czasem czy szklane matowe drzwi przesuwne podbijają cenę całości w górę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka co do szafy to my za nią płaciliśmy niecałe 4400 i jest z mdf-u, ale jak byliśmy u stolarza to nam taką cene zaśpiewał że braliśmy w komercyjnej firmie. Szafa jest bardzo duża na zdjęciu tego nie widać ma wymiary 337x280 jest po prostu na całą ścianę i w środku to co chcieliśmy. Co do drzwi szklanych to nie wiem niestety jak jest, ale wiem że lustro podbija więc może być podobnie w przypadku szkła.
A i cena ta jest okolic Warszawskich niestety, moi rodzice zrobili taką za połowę ceny wręcz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie pochwale, że mój M. zrobił taką szafę sam, i wyniosła nas w całosci nie całe 1000zł 😎 po prostu kupił płyty na wymiar, lustro, szyny i sam wszystko poskręcał - mój zdolniacha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
jo-aneczka co do szafy to my za nią płaciliśmy niecałe 4400 i jest z mdf-u, ale jak byliśmy u stolarza to nam taką cene zaśpiewał że braliśmy w komercyjnej firmie. Szafa jest bardzo duża na zdjęciu tego nie widać ma wymiary 337x280 jest po prostu na całą ścianę i w środku to co chcieliśmy. Co do drzwi szklanych to nie wiem niestety jak jest, ale wiem że lustro podbija więc może być podobnie w przypadku szkła.
A i cena ta jest okolic Warszawskich niestety, moi rodzice zrobili taką za połowę ceny wręcz.


Dziękuję ci bardzo za info. Ja mam wycenę za nieco większy rozmiar - 5.900. Przy czym naturalny fornir i szklane drzwi. Vat mogę sobie odliczyć, ale to i tak drożej niż wasza. No i łamię się czy ją zamówić 😞
Może jeszcze poproszę o oferty innych firm - przynajmniej będę miała porównanie.
A u nas ceny chyba zbliżone do warszawskich - niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
to ja sie pochwale, że mój M. zrobił taką szafę sam, i wyniosła nas w całosci nie całe 1000zł 😎 po prostu kupił płyty na wymiar, lustro, szyny i sam wszystko poskręcał - mój zdolniacha 😉


Oj, no to super. Ja na mojego nie mogę w tym względzie liczyć. Zajęcia techniczne w szkole chyba go ominęły 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
siehankowa napisał(a):
to ja sie pochwale, że mój M. zrobił taką szafę sam, i wyniosła nas w całosci nie całe 1000zł 😎 po prostu kupił płyty na wymiar, lustro, szyny i sam wszystko poskręcał - mój zdolniacha 😉


Oj, no to super. Ja na mojego nie mogę w tym względzie liczyć. Zajęcia techniczne w szkole chyba go ominęły 🥴 🥴 🥴

ja mam to szczęście, że mój M. wszystko w mieszkaniu robi sam - cały remont od podstaw... dzieki temu udało nam się zaoszczędzić kupe kasy... bo niestety fachowcy - dobrzy fachowcy - cenia się ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
siehankowa napisał(a):
to ja sie pochwale, że mój M. zrobił taką szafę sam, i wyniosła nas w całosci nie całe 1000zł 😎 po prostu kupił płyty na wymiar, lustro, szyny i sam wszystko poskręcał - mój zdolniacha 😉


Oj, no to super. Ja na mojego nie mogę w tym względzie liczyć. Zajęcia techniczne w szkole chyba go ominęły 🥴 🥴 🥴


No to zdolnego masz męża, mój robił szafki w łazience i słupek za który nam taką cenę strzelili, ale tu woleliśmy fachowców, szczególnie że mamy krzywe ściany i różnica poziomów to 4 cm była między jedną a drugą stroną, dodatkowo mamy jakiś niewymiarowy ten dom za wysoki i w standardzie nie produkują takich wysokich drzwi suwanych 🤢 no ale szafy już są a w weekend pewnie będę je zapełniać.
Okazało się że musimy tydzien wczesniej się wyprowadzić więc tak naprawdę to już tydzien nam tylko został, dobrze że po drodze jest święto i mąż będzie miał wolne w pracy i że na 20m nie dało się tak dużo gratów upchnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzuszki, ja uciekam! 🙂 Mam dziaisj badanie rynku i spotkanie z przyjaciółą 🙂

Jo-aneczka - tak po zdjęciach patrząc, to faktycznie może i takie sam kształt 😁 Chociaż mój nie wydaje mi się sterczący... ale taka piłka to na pewno 😁 🙃

My tez zamówiliśmy szafy - ale znacznie mniejsze niż Wasze, szer. 1,5m (płyta laminowana) i 1,75m (lustro), wys. 2,5m - ale teraz mi zupełnie wyleciało z głowy, ile za całość płacimy 😞

Buziaki, Kochane Brzuszki! PA!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa, taki mąż to skarb. Trzymaj się go rękami i nogami.
My niedawno skończyliśmy remont to coś wiemy na temat kosztów z tym związanych.
Chociaż remont to może zbyt górnolotne sformułowanie. Po prostu odmalowaliśmy ściany w domu i doszło trochę sufitów podwieszanych. Plus podłogi w jednym pokoju
A cena - była koszmarna. Pięciocyfrowa i to znacznie 🤢 🤢 🤢

Diviana, a to mieszkanko w Warszawie to jest wasze czy wynajmowaliście? Ale będziesz miała luksusy przeprowadzając się do 200 metrów z ogrodem. Bo 20m to naprawdę malutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana- ja tu ubolewam, że na wakacje nigdzie w tym roku nie pojadę, a ty pokazujesz takie piękne widoki (jak można się tak znęcać 😉) A na dodatek na tegoroczne wakjacje planowaliśmy wypad na mazury
agusiakowalczyk- jaki łany bębenek 🙂
Andrzelika- ja staram się myśleć pozytywnie, stresowałam się przed usg genetycznym, ale jak tam powiedział, że ok. to od tamtej pory nie przejmuję się. Musi być dobrze.
jola- tak jak dziewczyny piszą herbatka, czosnek a jak nie pomoże to lekaż. Duuużo zdrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka my niestety remont od podstaw... równanie ścian, sufitów, wymiana instalacji, ogrzewanie... po prostu wszystko... i to wszystko mój M. robił sam... wracał z pracy, a po pracy na mieszkanie i tak co dziennie... teraz została juz tylko wykonczeniówka i w lipcu wprowadzamy sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Jo-aneczka jak się czujesz??? Jak brzusio???


Brzusio bez większych zmian. Nie boli, nie dokucza, ale jak wstaje to twardszy się robi.
Ale nie stresuję się tym.
A według mnie to raczej normalne jest i wytłumaczalne, tak na babski rozum 😉
W przyszłym tygodniu idę na wizytę to się dopytam.
No i wreszcie kończę pracę. Jutro podpisuję ostatnią opinię i WOOOOOLNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
jo-aneczka my niestety remont od podstaw... równanie ścian, sufitów, wymiana instalacji, ogrzewanie... po prostu wszystko... i to wszystko mój M. robił sam... wracał z pracy, a po pracy na mieszkanie i tak co dziennie... teraz została juz tylko wykonczeniówka i w lipcu wprowadzamy sie 🙂


No więc tym bardziej ciesz się, że masz zdolnego chłopa. Bo skoro malowanie farbkami potrafi kosztować taką kasę to co dopiero wielki solidny remont 🙂
Fakt, że mieszkanie to nie dom, mniejszy metraż ma dobroczynny wpływ na koszty, ale jednak to zawsze duży wydatek 😞
No a teraz wydatków wszystkie mamy pod dostatkiem 😁 Nawet jeśli są to bardzo przyjemne wydatki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To se posiedziałam na tym dworze 😁 😁 😁
Jo-aneczka mi z 1,5 h temu zaś się twardy zrobił, zażyłam tą no-spe i już mam normalny 🙂 🙂 Lydzia A gdzie można takie badanie zrobić? Bo u mojej ginki tego nie zrobię i jaki jest koszt, jeśli byś mogła mi napisać? 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Jo-aneczka jak się czujesz??? Jak brzusio???


Brzusio bez większych zmian. Nie boli, nie dokucza, ale jak wstaje to twardszy się robi.
Ale nie stresuję się tym.
A według mnie to raczej normalne jest i wytłumaczalne, tak na babski rozum 😉
W przyszłym tygodniu idę na wizytę to się dopytam.
No i wreszcie kończę pracę. Jutro podpisuję ostatnią opinię i WOOOOOLNE.

No ja nie mówię że to nie jest normalne. W tej ciąży to mnie już nic nie zdziwi 🙂 🙂 🙂
No i dobrze że masz wolne już, odpoczywaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
Diviana- kocur wygląda na mega wkurzonego po tej kąpieli 🙂
A ja pochłonęłam prawie kilo czereśni- mmmm


Ten kot od Diviany jest przeuroczy. Normalnie nadaje się na fotkę na konkurs.
Ale emocji to on nie potrafi ukryć. Myślę, że cię Diviana szczerze nienawidził w chwili gdy robiłaś mu to zdjęcie 🤪
Ale pewnie mu minęło po obiedzie, co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika napisał(a):
To se posiedziałam na tym dworze 😁 😁 😁
Jo-aneczka mi z 1,5 h temu zaś się twardy zrobił, zażyłam tą no-spe i już mam normalny 🙂 🙂 Lydzia A gdzie można takie badanie zrobić? Bo u mojej ginki tego nie zrobię i jaki jest koszt, jeśli byś mogła mi napisać? 🙂 🙂


robiłam te badanie między 11 a 14 tc- to było usg genetyczne koszt 100 zł. Badanie robiłam w Jastrzębiu u Dembnickiego- wszystkie usg 3d/4d tam robiłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...