Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Foga napisał(a):
Siehankowa nie padaj... poród przed tobą... NO I MOŻE KARIERA MODELKI 🙂

hehe, kariere to ja w policji chciałam zrobic, ale mimo wszelkich staran, moi przełozeni uniemozliwiaja mi to 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wyniki odebrane i na 17:45 do lekarza- ciekawe czy podejrzymy malutką 🙂
monika- powiem Ci, że do pewnego momentu gdyby nie ruchy małej t bym nawet nie wiedziała że w ciąży jestem hehe.
existence- tak jak monika pisze zimne mleko i migdały, ale nie zawsze pomaga :/
aasia- jak masz nakaz leżenia to leż, bo jeszcze za prędko na rozpakowanie 🙂
karolcia- pewnie, że będzie bezboleśnie 😉 ja przynajmniej tej weesji się trzymam heh
jo-aneczka- kurcze już za tydzień chcesz rodzić (teraz ty popłoch na forum wprowadzasz 🙂) a tak po prawdzie to za 3 tyg i ja mogę się rozpakowywać :P
Siehankowa- nie wykręcaj się za komplementy się po prostu ładnie dziękuje 🙂 A ta fotka faktycznie piękna- aż się takich chce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się wtrącę a propos planu porodu.
Do tej pory, jak czytałam posta którejś z was odnośnie tego co powinno się znaleźć w "planie", to wydawało mi się, że jest to niepotrzebne, a życzenia/żądania przyszłych mam mogą przynieść więcej szkody niż pożytku, zwłaszcza jeśli będą nierealistyczne.
A poza tym, żadna z nas nie jest alfą i omegą i nie może przewidzieć czy np. nacięcie krocza czy cc nie jest jedyną bezpieczną drogą na poród. Takie decyzje, moim zdaniem, powinny pozostać w rękach lekarza.
Ale wbiłam sobie w googlach plan porodu i wyszła mi m.in. taka stronka:
http://www.ekomama.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=344:plan-porodu&catid=29:artykuy&Itemid=29
I to co tam przeczytałam nawet mi się spodobało. Jeśli macie ochotę to poczytajcie.
Moim zdaniem to co tam proponują ma sens. Nikt z personelu szpitala nie powinien takich próśb odczytać jako prób podważania ich kompetencji a jednocześnie uzgodnienie niektórych czynności "okołoporodowych" może mieć swoje plusy.
Ja to tylko mam wątpliwość, czy taki plan porodu powinien powstać na piśmie. Ja osobiście wolałabym o tym porozmawiać z lekarzem i położną, która będzie odbierać poród.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa ja mam tak samo za każdym razem jak myję zęby to mam odruch wymiotny tzn od jakiegoś czasu trochę to zanikło może dlatego że zmieniłam pastę do zębów na taką o mniej miętowym smaku.
assia ochhh przykro mi, że musiałaś przejść coś takiego. Ale z drugiej strony teraz będziesz silniejsza i na pewno uda Ci się dotrzymać do terminu. Jesteśmy z Tobą 🙂
existence ojjj nie wiem czy dobrze zrobiłaś wstawiając ten ohydny film o porodzie. Pytam się po co??? Skoro nie chciałaś wystraszyć koleżanek pierworódek to nie wiem czym się kierowałaś. Trochę mnie tym zezłościłaś bo pamiętam jak kiedyś ja oglądnęłam podobny z filmów jeszcze przed urodzeniem Kubusia i potem tak się panicznie wystraszyłam, że gadałam głupoty. Dobrze, że moja mama mnie uspokoiła i wybiła z głowy ustawianie personelu. Bo ja się tak nastawiłam bojowo, że chyba nic by przy mnie nie mogli zrobić a wtedy to chyba bym nie urodziła. Personel szpitala jest od tego, żeby poród przebiegł szybko i bez komplikacji. Dlatego te pisanie planu porodu to chyba zbędna sprawa. Wystarczy jak zaufasz położnej i będziesz z nią współpracować a ona na pewno Ciebie i maleństwo umyślnie nie skrzywdzi. Głowa do góry i Ty dasz radę. My kobiety przecież jesteśmy do tego stworzone.
Paninka jak ja podziwiam Twój zapał i zdolności kulinarne. 🙂 Chciała bym mieć taką siostrę, do której mogła bym pójść po dobry przepis albo jeszcze lepiej na darmowy obiadek 🙂 Niestety rodzice obdarzyli mnie tylko dwójką braci i w dodatku młodszymi ode mnie. ehhhh
Pati123 jak się trzymasz??? Ja Ci polecam jeszcze na rozwolnienie picie wywaru z owoców borówki czernicy można ją zakupić w aptece. Albo dobry jest też kisiel z odrobiną mąki ziemniaczanej. To zatrzyma Ci tą paskudną sracz.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka- moja położna mówiła, że ten plan jest po to żeby położne wiedziały co wolimy, ale jeśli zajdzie potrzeba zmian np- nacięcia krocza, czy jeśli z dzieckiem będzie się coś działo to oczywiście nie zostawią Ci go na dwie godziny i potem będą badać- wszystko jest ruchome i wychodzi w praniu. Tam po prostu zamieszczamy swoje preferencje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmykam 🙂 Wybieram się z Kubą do mojej mamy. Kupiłam farbę do włosów i dzisiaj będę robić się na bóstwo tzn. to dopiero I faza bo jutro idę jeszcze się obciąć II faza 🙂
Przecież trzeba jakoś się prezentować na tej porodówce. hehehe
Trzymajcie kciuki, żeby te moje włosy nie wyszły zielone bo słyszałam, że czasami hormony w ciąży mogą pokrzyżować plany. Jak wszystko wyjdzie po mojej myśli to jutro wieczorkiem cyknę jakąś fotkę co by Martę zaspokoić i nie ucinać głowy w awatarze 🙂 😁 😁 🤪 🤪
Buziaki, trzymajcie się. Do później. Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena dzięki za troskę 😘
Moja biegunka uspokoiła się, a ja jem tylko suche bułki i piję wodę, aby się nie odwodnić...
No i biorę lacibios feminę i acidolac , a oprócz tego mój dzienny arsenał leków i i czuje się jak przetwórnia amfy bo tylko ładuje tabletki i wydalam produkt przemiany 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
brzucholki, ile wypadałoby zakupić tych saszetek Tantum Rosa do podmywania po porodzie? Bo to w saszetkach jest,, dobrze kojarzę? 😉


Ja kupiłam dwie ale to pewnie mało. Tylko w głowę zachodzę jak je potem użyc, bo mi pani magister powiedziała, że to rozrobic trzeba, saszetka na pół litra wody, i najlepiej w butelkę wlac. Tylko jak użyc tego w szpitalu??? Rozrobic w domu a potem hlust na mariolkę czy co??? Chyba nie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka napisał(a):
siehankowa napisał(a):
brzucholki, ile wypadałoby zakupić tych saszetek Tantum Rosa do podmywania po porodzie? Bo to w saszetkach jest,, dobrze kojarzę? 😉


Ja kupiłam dwie ale to pewnie mało. Tylko w głowę zachodzę jak je potem użyc, bo mi pani magister powiedziała, że to rozrobic trzeba, saszetka na pół litra wody, i najlepiej w butelkę wlac. Tylko jak użyc tego w szpitalu??? Rozrobic w domu a potem hlust na mariolkę czy co??? Chyba nie???

ja czytałam, że najlepiej wlać do takiej butelki sportowej - z takim koreczkiem 😉 a to sie rozrabia ze zwykła wodą czy przegotowana czy jak? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka napisał(a):
siehankowa napisał(a):
brzucholki, ile wypadałoby zakupić tych saszetek Tantum Rosa do podmywania po porodzie? Bo to w saszetkach jest,, dobrze kojarzę? 😉


Ja kupiłam dwie ale to pewnie mało. Tylko w głowę zachodzę jak je potem użyc, bo mi pani magister powiedziała, że to rozrobic trzeba, saszetka na pół litra wody, i najlepiej w butelkę wlac. Tylko jak użyc tego w szpitalu??? Rozrobic w domu a potem hlust na mariolkę czy co??? Chyba nie???


"Hlust na mariolke - rozbawiło mnie do łez 😁 😁
W sumie tez sama nie wiem..myślałam,że tantum rosa w postaci żelu występuje 😮...teraz całkiem zgłupiałam:/...
dodaje zdjęcie z odwiedzin męża we Frankfurcie n.Menem w kwietniu...brzuszek już był 🙂i długie włoski..
http://imageshack.us/photo/my-images/708/dscn1792nj.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
Kornelka napisał(a):
siehankowa napisał(a):
brzucholki, ile wypadałoby zakupić tych saszetek Tantum Rosa do podmywania po porodzie? Bo to w saszetkach jest,, dobrze kojarzę? 😉


Ja kupiłam dwie ale to pewnie mało. Tylko w głowę zachodzę jak je potem użyc, bo mi pani magister powiedziała, że to rozrobic trzeba, saszetka na pół litra wody, i najlepiej w butelkę wlac. Tylko jak użyc tego w szpitalu??? Rozrobic w domu a potem hlust na mariolkę czy co??? Chyba nie???

ja czytałam, że najlepiej wlać do takiej butelki sportowej - z takim koreczkiem 😉 a to sie rozrabia ze zwykła wodą czy przegotowana czy jak? 😮


Ot i masz, dwie mądre głowy pokombinują i coś z tego będzie 🙃
Jak na moją głowę to w przegotowanej lepiej bo sterylniej, ale potem takim zimnym płynem??? O widzisz, butelka z koreczkiem-smoczkiem, dobry pomysł. Teraz mi się kolejne pytanie nasunęło, jak długo taki roztwór może w tej butelce byc?

P.S. Podziwiałam Twoje zdjęcie w avatarku 🙂 Zachowaj je na pamiątkę, bo jest szczególnie piękne. Ma w sobie wszystko co najpiękniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapurka ja myślałam, że jak laktacyt. To by było ok. a tak zagadkę mamy 🙂
Pośmiac się można chociaż, ale jak z apteki wyszłam to całą drogę do domu się zastanawiałam jak tego użyc 😁

Dobra kobitki, do potem 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wszystkie mamuski uciekly?
ja pojechalam z m. do jego dentysty...przed obiadem sie wybralismy...mielismy byc na 16 ale...zabladzil i pol lodzi zjezdzilismy zanim trafilismy...bylismy przed 17...teraz wrocilismy...a ja taka glodna jestem ze zaraz chyba surowe ziemniaki zjem z tej zupy 😁 😁 😁 😁

a wogole ostatnio wielka faze mam na...wafle ryzowe 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś cały dzień na dworze, uciekałam od słońca, ale i tak się opaliłam 😁

Siehankowa jaka lacha 🤪

Mam koleżankę fotografa, dziś tak spontanicznie poszłyśmy fotki porobić 🙂 Czekam aż obrobi i wrzucę też coś 😜

Ja jak myję zęby też mam odruch wymiotny 😠 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amnie znowu tesciowa irytuje...ja rozumiem ze chce pomoc i doradzic ale juz nie mam sily tlumaczyc ze przez prawie 30 lat wszystko sie zmienilo....i ze tak na prawde to ona zielonego pojecia nie ma 😠 teraz wymyslila ze w szpitalach pod zadnym pozorem nie wolno podkladow uzywac ani innych podpasek tylko dadza mi wate i gaze wyjalowiona 😮 bo jej dali jak m. rodzila...26 lat temu 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paninka pusc mimo uszu to. Swoja droga to pierwsze slysze ze wate dawali. Moja mam tez26 lat temu rodzila w tym szpitalu co ja bede rodzic i juz podklady dawali 😆 przytaknij i rob swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki upal byl a tez.burza idzie. Chociaz ta duchota przejdzie.
Dobrze ze meza rzeczy byly do poludnia wyprane bo wyschly a jutro idzie na ostatnia przed porodem bibke z kumplami i mam nadzieje ze sie wybawi. Dziwne bo moja zazdrosc jakos odpuscila hihihi i sama mu kazalam opijac po porodzie zeby dziecko zdrowe bylo. Mamy takie jedno dziecko w rodzinie nie opite i ciagle choruje. Przesad przesadem ale tradycja musi byc podtrzymana a maz sie cieszy hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki ja sie staram nie przejmowac i nie sluchac ale czasem to juz nie mam sily...moja mama pytala jaki kolor wanienki kupic bo byly zielone i niebieskie to ona stwierdzila ze tylko nie niebieska bo dziecko sine w niej bedzie...albo zrobila kocyk na drutach ze strasznie sztucznej wloczki...to jej mowie ze to zero powietrza nie przepuszcza to stwierdzila ze bawelniana poszewke uszyje i juz bedzie oddychac 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia12345i napisał(a):
Taki upal byl a tez.burza idzie. Chociaz ta duchota przejdzie.
Dobrze ze meza rzeczy byly do poludnia wyprane bo wyschly a jutro idzie na ostatnia przed porodem bibke z kumplami i mam nadzieje ze sie wybawi. Dziwne bo moja zazdrosc jakos odpuscila hihihi i sama mu kazalam opijac po porodzie zeby dziecko zdrowe bylo. Mamy takie jedno dziecko w rodzinie nie opite i ciagle choruje. Przesad przesadem ale tradycja musi byc podtrzymana a maz sie cieszy hehehe


hehe a mojego jak wyciagali na piwo w ramach gratulacji to twierdzil ze to nie swiniak albo maly fiat zeby opijac 😁 😁 😁 i ze po porodzie tez pepkowego nie bedzie...ale jak mala ma chorowac bo tata abstynet to chyba sama mu bede wlewac 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe kurcze Paninka to niezly orzech do zgryzienia. Jednak bym chyba nie wytrzymala, ile mozna jezyk gryzc. Sine dziecko hehhe I'm blue tarati tarala hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...