Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Paninka napisał(a):
siehankowa ja robie na goraco...taki barszczyk bardziej...czy chodzi Ci o ten chlodnik co dziewczyny podawaly?

Paninka, o taki barszczyk chodzi 🙂 na goraco 🙂
haha, to moje poczatki z gotowaniem, i w sumie to będzie pierwsza zupa jaka ugotuje 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie.
Odstawiłam dziś o 5 rano męża do pracy (ma wyjazd służbowy) i po powrocie do domu położyłam się znowu spać. Nawet porannej kawy nie dopiłam. Obudził mnie materiał w tv o porodzie, szkole rodzenia itp. Wspominali, że warto jest przygotować sobie plan porodu. Macie przygotowane coś takiego? Podobno personel szpitala powinien respektować to co jest tam napisane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plan porodu?? dla mnie to troche nierealne 😜 no bo niby jak ja mam przygotowac plan porodu skoro to moja pierwsza ciąża i nie wiem czego sie spodziewać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
Paninka napisał(a):
siehankowa ja robie na goraco...taki barszczyk bardziej...czy chodzi Ci o ten chlodnik co dziewczyny podawaly?

Paninka, o taki barszczyk chodzi 🙂 na goraco 🙂
haha, to moje poczatki z gotowaniem, i w sumie to będzie pierwsza zupa jaka ugotuje 😁 😁 😁



to ja gotuje wywar np. na udku kurczaka, kostce rosolowej do tego lisc laurowy i ziele angielskie...potem wrzucam pokrojone ziemniaczki, (chyba ze nie chcesz zeby sie rozowe zrobily to ugotuj osobno ale bez) potem buraczki i marchewke pokrojone w plasterki, a na koncu lodyzki i liscie z botwinki...ciezko mi przyprawic dobrze to uzywam do tego takiego barszczu w proszku...troszeczke dosypuje i ewntualnie troszke cukru i kropelke cytrynki i koperku...i to podaje z jajkiem na twardo i smietana 😜 😜 😜 mam nadzieje ze dobrze Ci wytlumaczylam 😉 😉
i dzisiaj tez zrobie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
siehankowa napisał(a):
Paninka napisał(a):
siehankowa ja robie na goraco...taki barszczyk bardziej...czy chodzi Ci o ten chlodnik co dziewczyny podawaly?

Paninka, o taki barszczyk chodzi 🙂 na goraco 🙂
haha, to moje poczatki z gotowaniem, i w sumie to będzie pierwsza zupa jaka ugotuje 😁 😁 😁



to ja gotuje wywar np. na udku kurczaka, kostce rosolowej do tego lisc laurowy i ziele angielskie...potem wrzucam pokrojone ziemniaczki, (chyba ze nie chcesz zeby sie rozowe zrobily to ugotuj osobno ale bez) potem buraczki i marchewke pokrojone w plasterki, a na koncu lodyzki i liscie z botwinki...ciezko mi przyprawic dobrze to uzywam do tego takiego barszczu w proszku...troszeczke dosypuje i ewntualnie troszke cukru i kropelke cytrynki i koperku...i to podaje z jajkiem na twardo i smietana 😜 😜 😜 mam nadzieje ze dobrze Ci wytlumaczylam 😉 😉
i dzisiaj tez zrobie 🤪

dziękuję Paninka 🙂 mam nadzieje, że dam rade 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
plan porodu?? dla mnie to troche nierealne 😜 no bo niby jak ja mam przygotowac plan porodu skoro to moja pierwsza ciąża i nie wiem czego sie spodziewać 😁

Można przygotować informację, że np. nie chcesz nacinania krocza, golenia, lewatywy, nie chcesz żeby użyto kleszczy czy próżnociągu, chcesz znieczulenie, w jakiej pozycji chcesz rodzić, w jakim przypadku chcesz cesarke, chcesz zaraz po porodzie karmić piersią, chcesz, żeby mąż przeciął pępowinę itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
Pati123 napisał(a):
Siehankowa a taki wzór nr 5 mieli w tym sklepie?
http://allegro.pl/posciel-disney-3-el-120-x-90-cm-wysylka-w-24h-i1630382859.html

niestety nie, Pati 😞 jedyny różowy to ten który wstawiłam w linku wcześniej - NR 7.


Nic nie szkodzi Kochana, ta nr 7 też ładniutka 🙂
A co do wysyłki to jak będziesz miała to daj znać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i udało mi sie was doczytać 😜

karolciakam napisał(a):
Miło Cię tu widzieć! Brałaś no-spę? Jaka reakcja???


Od Piątku stale na no-spie, ale przynajmniej brzuch mi ie twardnieje

Inez napisał(a):

Mam pytanie do mamusiek: macie wystający pępek? Bo ja nie i nie wiem czy to normalne 😮

mój nadal jest wklęsły 🤪 i jakoś sie tym nie martwię 😜



Diviana
powodzenia na wizycie

A mi noc minęła spokojnie,
wczoraj m od bratowej trochę rzeczy dla małego przywiózł, i pół nocy bawił się ze składaniem łóżeczka i wypakowywaniem innych rzeczy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

existence napisał(a):
siehankowa napisał(a):
plan porodu?? dla mnie to troche nierealne 😜 no bo niby jak ja mam przygotowac plan porodu skoro to moja pierwsza ciąża i nie wiem czego sie spodziewać 😁

Można przygotować informację, że np. nie chcesz nacinania krocza, golenia, lewatywy, nie chcesz żeby użyto kleszczy czy próżnociągu, chcesz znieczulenie, w jakiej pozycji chcesz rodzić, w jakim przypadku chcesz cesarke, chcesz zaraz po porodzie karmić piersią, chcesz, żeby mąż przeciął pępowinę itp.

hmm, z tego co ja sie orientuje to u mnie w szpitalu przed porodem wypełnia sie taka delkaracje, m.in. co do nacinania krocza itp. Lewatywe robią tak czy siak 😉
wg mnie wystarczy powiedzieć, przed porodem czego ewentualnie sie oczekuje 😉 ja tam nie wiem czego się spodziewać, chciałabym urodzic naturalnie, ale to nie znaczy że mi się uda, bo różnie bywa... więc nawet jakbym napisała taki plan, to nie znaczy że uda się go zrealizować 😉 po prostu zaufam lekarzom - oni powinni lepiej wiedziec, co dla mnie bedzie dobre 😉 taką mam przynajmniej nadzieje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
Pati123 napisał(a):
Siehankowa a taki wzór nr 5 mieli w tym sklepie?
http://allegro.pl/posciel-disney-3-el-120-x-90-cm-wysylka-w-24h-i1630382859.html

niestety nie, Pati 😞 jedyny różowy to ten który wstawiłam w linku wcześniej - NR 7.


Nic nie szkodzi Kochana, ta nr 7 też ładniutka 🙂
A co do wysyłki to jak będziesz miała to daj znać 🙂

ok, jak wyślę, to napisze Ci na sierpnióweczkach 🙂 i wtedy się rozliczymy, bo tak to nie wiem ile przesyłka wyjdzie 🙂 a nie chce zdzierać z Ciebie 😁 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
Pati123 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
Pati123 napisał(a):
Siehankowa a taki wzór nr 5 mieli w tym sklepie?
http://allegro.pl/posciel-disney-3-el-120-x-90-cm-wysylka-w-24h-i1630382859.html

niestety nie, Pati 😞 jedyny różowy to ten który wstawiłam w linku wcześniej - NR 7.


Nic nie szkodzi Kochana, ta nr 7 też ładniutka 🙂
A co do wysyłki to jak będziesz miała to daj znać 🙂

ok, jak wyślę, to napisze Ci na sierpnióweczkach 🙂 i wtedy się rozliczymy, bo tak to nie wiem ile przesyłka wyjdzie 🙂 a nie chce zdzierać z Ciebie 😁 😉 😁


😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
Paninka napisał(a):
siehankowa napisał(a):
Paninka napisał(a):
siehankowa ja robie na goraco...taki barszczyk bardziej...czy chodzi Ci o ten chlodnik co dziewczyny podawaly?

Paninka, o taki barszczyk chodzi 🙂 na goraco 🙂
haha, to moje poczatki z gotowaniem, i w sumie to będzie pierwsza zupa jaka ugotuje 😁 😁 😁


i narobiłyście mi smaka na botwinkę, a teściowa wczoraj proponowała - taką prosto z ogródka.
a dziś bez auta więc musi poczekać do jutra 😠

to ja gotuje wywar np. na udku kurczaka, kostce rosolowej do tego lisc laurowy i ziele angielskie...potem wrzucam pokrojone ziemniaczki, (chyba ze nie chcesz zeby sie rozowe zrobily to ugotuj osobno ale bez) potem buraczki i marchewke pokrojone w plasterki, a na koncu lodyzki i liscie z botwinki...ciezko mi przyprawic dobrze to uzywam do tego takiego barszczu w proszku...troszeczke dosypuje i ewntualnie troszke cukru i kropelke cytrynki i koperku...i to podaje z jajkiem na twardo i smietana 😜 😜 😜 mam nadzieje ze dobrze Ci wytlumaczylam 😉 😉
i dzisiaj tez zrobie 🤪

dziękuję Paninka 🙂 mam nadzieje, że dam rade 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa cudne zdjęcie 🙂 Ślicznie wyglądasz!!!
To z tej sesji?

Co do planu porodu ja dostałam taki gotowy formularz na dniach otwartych w szpitalu,
ale na niektóre punkty trudno mi samej odpowiedzieć ☺️
To o czym pisze siehankowa to chyba tylko podkładka-dokument dla lekarzy,
że wyrażasz zgodę na różne zabiegi gdyby była ich taka konieczność
czyli rutynowe dokumenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
mi botwinke mama z wlasnego ogrodka przywiozla...i taka mlodziutka malutka marcheweczke 😜 😜 😜


5 tysiac nam chyba dzisiaj stuknie 🤪 🤪 🤪

no ja własnie tez od mamy przywiozłam wczoraj - wszystkie młodziutkie warzywka z własnego ogródka 🙂 i tak dawno botwinki nie jadłam, że juz sie nie moge doczekać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

existence napisał(a):
siehankowa napisał(a):
plan porodu?? dla mnie to troche nierealne 😜 no bo niby jak ja mam przygotowac plan porodu skoro to moja pierwsza ciąża i nie wiem czego sie spodziewać 😁

Można przygotować informację, że np. nie chcesz nacinania krocza, golenia, lewatywy, nie chcesz żeby użyto kleszczy czy próżnociągu, chcesz znieczulenie, w jakiej pozycji chcesz rodzić, w jakim przypadku chcesz cesarke, chcesz zaraz po porodzie karmić piersią, chcesz, żeby mąż przeciął pępowinę itp.

Hehe przygotowac możesz. Ale większość tych informacji zbiera połozna przy wywiadzie jak przyjmują cię na oddzial porodowy, a ty poświadczasz to własnym podpisem.
I zawsze jest adnotacja, ze bez potrzeby. Hmmm....
Bo jak tu decyodować. A co w przypadku kiedy próżnociąg, albo kleszcze ratują dziecku zycie.??? 🤢 🤢 🤢
Albo co lepsze nacięcie krocza w jednym miejscu czy popękanie w kilkunastu??? 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
siehankowa cudne zdjęcie 🙂 Ślicznie wyglądasz!!!
To z tej sesji?

no nie wiem czy mozna to nazwać sesją 😁 taka bardziej zabawa na wariackich papierach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
existence napisał(a):
siehankowa napisał(a):
plan porodu?? dla mnie to troche nierealne 😜 no bo niby jak ja mam przygotowac plan porodu skoro to moja pierwsza ciąża i nie wiem czego sie spodziewać 😁

Można przygotować informację, że np. nie chcesz nacinania krocza, golenia, lewatywy, nie chcesz żeby użyto kleszczy czy próżnociągu, chcesz znieczulenie, w jakiej pozycji chcesz rodzić, w jakim przypadku chcesz cesarke, chcesz zaraz po porodzie karmić piersią, chcesz, żeby mąż przeciął pępowinę itp.

Hehe przygotowac możesz. Ale większość tych informacji zbiera połozna przy wywiadzie jak przyjmują cię na oddzial porodowy, a ty poświadczasz to własnym podpisem.
I zawsze jest adnotacja, ze bez potrzeby. Hmmm....
Bo jak tu decyodować. A co w przypadku kiedy próżnociąg, albo kleszcze ratują dziecku zycie.??? 🤢 🤢 🤢
Albo co lepsze nacięcie krocza w jednym miejscu czy popękanie w kilkunastu??? 🤢 🤢 🤢

a co to w ogóle jest ten próżnociąg 😮 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Mamuś doświadczonych 🙂

Wczoraj mieliśmy zajęcia z pediatrą na SR i mówiła m.in. o szczepieniach
tych pierwszych w szpitalu.
Brałyście tą standardową czy może ta odpłatną bez rtęci ?

I przy okazji tego tematu którym programem szłyście potem?

Pamiętam, że ten temat juz był..ale teraz jakoś ciut bardziej świadoma jestem ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):

no nie wiem czy mozna to nazwać sesją 😁 taka bardziej zabawa na wariackich papierach 😁


aaa, bo coś mi sie kojarzyło, że miałaś mieć taką z fotografem...ale może już pomieszałam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...