Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
Brałyście może w ciąży Clotrimazolum ?

Ja wczoraj na wizycie powiedziałam, że od kilku dni czasem piecze i boli mnie mariolka i dostałam te globulki "tak na wszelki wypadek" i nie wiem czy ich używać czy sobie odpuścić ☺️ ☺️


marta-lion brała i faktycznie za chwilkę urodziła. ja też biorę. Wybrałam 1 opakowanie (1 szt na noc) teraz kończę drugie (1 szt co drugi dzień). Lekarz mi to kazał brać ze względu na to, że na początku ciąży faszerowałam się duphastonem. Ale moja rada - przed zaaplikowaniem sobie tabletki lepiej ją czymś zwilżyć, żeby się nie pokaleczyć w środku. Ja przez dwa dni miałam różowe upławy z rana, ale lekarz powiedział, że mogłam się "przerysować" w środku i to dlatego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuszki dziś prędzej wpadam żeby nie mieć takich zaległości 🙂

magdalena- trzeba przyznać, że Szymony to fajne chłopaki 🙂 ale Kubusie też niczego sobie
Pati- gratulacje na ten 38 tc 🙂
Daniela- u mnie też się nie zanosiło na szybki poród.
moniczek- masz piękną gromadkę
siehankowa- dziękuję za odpowiedź
Eleeza- a nie 6 dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Dziewczynki 😘 😘 😘

Podczas badania lekarka nie zauważyła, żeby tam był jakiś stan zapalny, chodziło tylko o moje "odczucia". Prawdopodobnie "wyjałowiłam" się, bo przesadzałam ostatnio z płynami do higieny intymnej ☺️
Chyba sobie jednak zaaplikuję może coś mi pomoże.

Existence
a jaką dawkę bierzesz, 100 czy 500 mg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajola81 napisał(a):
Eleeza wiec liczysz jednak na ten 15 dzien wolny od pracy...


15. położna ma pierwszy dyżur (dniówkę) a 16. ma nockę 🙂 Stąd ta data 🙂
A poza tym 15. jest Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny a moja Liwka na drugie będzie miała Maria, żeby Matka Boska się nią opiekowała (o co zresztą modlę się od początku ciąży) więc jakoś tak mi to wszystko pasuje 🙂
Ale jak będzie...zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wrocilam z zakupow i......chyba mialam skurcze 🤪 🤪 🤪jak szlam zlapal mnie straszny bol troche jak kolka ale promieniujacy bardzo...trwalo to okolo pol minuty, przeszlo i za jakies 15 minut znowu 🙃 na razie spokoj tylko brzuch mnie teraz w dole pobolewa delikatnie...pije kawke i biore sie za sprzatanie lacznie z myciem podlogi na kolanach 😁 😁 🙂 🙂 🙂 jesli to byly skurcze to pierwszy raz w zyciu ciesze sie ze mnie cos bolalo 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Eleeza wiec liczysz jednak na ten 15 dzien wolny od pracy...


15. położna ma pierwszy dyżur (dniówkę) a 16. ma nockę 🙂 Stąd ta data 🙂
A poza tym 15. jest Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny a moja Liwka na drugie będzie miała Maria, żeby Matka Boska się nią opiekowała (o co zresztą modlę się od początku ciąży) więc jakoś tak mi to wszystko pasuje 🙂
Ale jak będzie...zobaczymy 🙂


trzymam kciuki żeby się ułożyło po twojemu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lydziaa dzięki 😘 😘 😘

Chociaż powiem szczerze, że po wczorajszej rozmowie z lekarką o tym jak w szpitalu na Polnej wygląda przyjęcie do szpitala w przypadku przenoszenia ciąży aż tak bardzo nie przeraża mnie ta wizja, chociaż wiadomo, wolałabym tego uniknąć.
Ale mam już wystawione w razie czego skierowanie na przyszły czwartek, wiem, że trafię na odział do mojej prowadzącej, wiem kto mnie będzie badał i o której moja lekarka będzie w pracy 😉 😉 Także nie czuję się aż tak bardzo przerażona 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry brzuszki
Doczytałam was tylko z dzisiejszego dnia.Z wczoraj nie dam rady,bo tyle naskrobałyscie 🙂Czy któraś sie rozpakowała??Czy jest na razie bez zmian??
magdalena dziekuje za smska 🙂U nas w porzadku.Czekam za położna,bo został mi jeden szew do ściagnięcia,ale niestety wbił sie pod skóre i troszke sie boje co to będzie.A Filipek ok.Zapisalismy się na usg bioderek(14 wrzesnia),nadal bierze lekarstwa,iwe wtorek musimy jechać na morfologię.A potem do lekarza i zobaczymy czy wyniki się poprawiły.
pati co do odciagacza,ja mam ręczny,i odciagałam tylko w szpitalu,bo miałam nadmiar pokarmu.
eleeza co do clotrimazolum to ja stosowałam w ciązy,bo tez miałam jakis stan zapalny
Dziewczynki co stosujecie do pup waszych maluszków,bo ja od wtorku sudocrem i nie jestem za bardzo zadowolona.
Kobietki które sa po wizytach gratuluje i zycze szybkiego rozpakowania.
A u nas pogoda jak jesienia 😞Nie mozemy wyjechąc nawet na spacerek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
Paninka zachowaj też troszkę siły na poród 🙂


no wlasnie przez te bole to sily mam nadmiar 😮...jeszcze ryz z warzywami i kurczakiem po chinsku dzisiaj robie i potem moge juz na porodowke jechac 😜 😜 😜 😜 tylko jak na razie dwa razy to czulam i cisza 😉 a schodow zadnych nie mam w domu wiec ta opcja odpada 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Eleeza wiec liczysz jednak na ten 15 dzien wolny od pracy...


15. położna ma pierwszy dyżur (dniówkę) a 16. ma nockę 🙂 Stąd ta data 🙂
A poza tym 15. jest Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny a moja Liwka na drugie będzie miała Maria, żeby Matka Boska się nią opiekowała (o co zresztą modlę się od początku ciąży) więc jakoś tak mi to wszystko pasuje 🙂
Ale jak będzie...zobaczymy 🙂

Moj maz tez wczoraj sie upieral, zeby na drugie dac maria jak by sie urodzila 15 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczkare22 napisał(a):
Dziewczynki co stosujecie do pup waszych maluszków,bo ja od wtorku sudocrem i nie jestem za bardzo zadowolona..

aneczkare, ja miałam Linomag - zielony... ładnie natłuszcza - nie wysusza. teraz nam się skończył i nie było go w aptece, to wzieliśmy Linoderm - i też jesteśmy zadowoleni 🙂 bo one nie wysuszają a ładnie natłuszczają 🙂 Ksawier na razie nie ma żadnych odparzeń. tak więc polecamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
aneczkare22 napisał(a):
Dziewczynki co stosujecie do pup waszych maluszków,bo ja od wtorku sudocrem i nie jestem za bardzo zadowolona..

aneczkare, ja miałam Linomag - zielony... ładnie natłuszcza - nie wysusza. teraz nam się skończył i nie było go w aptece, to wzieliśmy Linoderm - i też jesteśmy zadowoleni 🙂 bo one nie wysuszają a ładnie natłuszczają 🙂 Ksawier na razie nie ma żadnych odparzeń. tak więc polecamy 🙂

dziękuje za odp,właśnie zależy mi żeby natłuścił pupę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
ja wrocilam z zakupow i......chyba mialam skurcze 🤪 🤪 🤪jak szlam zlapal mnie straszny bol troche jak kolka ale promieniujacy bardzo...trwalo to okolo pol minuty, przeszlo i za jakies 15 minut znowu 🙃 na razie spokoj tylko brzuch mnie teraz w dole pobolewa delikatnie...pije kawke i biore sie za sprzatanie lacznie z myciem podlogi na kolanach 😁 😁 🙂 🙂 🙂 jesli to byly skurcze to pierwszy raz w zyciu ciesze sie ze mnie cos bolalo 😁 😁 😁

Paninka, to życze zeby akcja się szybko rozwineła 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczkere22 widocznie twojemu Filipkowi a dokładnie jego skórze nie odpowiada sudocrem. Ja używam na zmianę z sudocremem, linomag maść ona ma konsystencje bardziej tłustą jak to maść i wg. mnie jest bardzo dobra. Wypróbowałam ją już na Kubie i teraz Szymkowi też aplikuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczkare22 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
aneczkare22 napisał(a):
Dziewczynki co stosujecie do pup waszych maluszków,bo ja od wtorku sudocrem i nie jestem za bardzo zadowolona..

aneczkare, ja miałam Linomag - zielony... ładnie natłuszcza - nie wysusza. teraz nam się skończył i nie było go w aptece, to wzieliśmy Linoderm - i też jesteśmy zadowoleni 🙂 bo one nie wysuszają a ładnie natłuszczają 🙂 Ksawier na razie nie ma żadnych odparzeń. tak więc polecamy 🙂

dziękuje za odp,właśnie zależy mi żeby natłuścił pupę

one właśnie natłuszczają 🙂 a co do sudocremu, to ja czytałam, że on wysusza i powinno się go uzywać jak już pojawią sie odparzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobitki i maleństwa 🙂
eleeza ja też brałam Clotrimazol w ciąży bo przyplątało sie jakieś paskudstwo 😉
Patusia ja ma ten laktator co Magdalenka wrzuciła linka do niego i powiem Ci ze jestem bardzo zadowolona 🙂
U Nas nocka suuuuuuuuper 🙂 Oliwka zasnęła ok23.00, pobudka ok3.00 na jedzonko a potem dopiero po 7.00. Choc troszkę mnie to zmarwtiło bo ze względu na jej niska wage powinna jeść częściej ale z drugiej strony w sumie nadrabia w dzień 😉 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
Dzięki Dziewczynki 😘 😘 😘

Podczas badania lekarka nie zauważyła, żeby tam był jakiś stan zapalny, chodziło tylko o moje "odczucia". Prawdopodobnie "wyjałowiłam" się, bo przesadzałam ostatnio z płynami do higieny intymnej ☺️
Chyba sobie jednak zaaplikuję może coś mi pomoże.

Existence
a jaką dawkę bierzesz, 100 czy 500 mg?


100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Kobietki!
Ja też nie nadrobię wczorajszych zaległości 😉 Mój mąż wczoraj zrobił mi niespodziankę i pojechaliśmy za warszawę obejrzeć dla mnie autko. Nie przypadło mi jednak do gustu, jak dla mnie zbyt nisko się siedziało! Ale wieczorem oglądaliśmy w Warszawie inne - i chyba je kupimy!!!!!!!!!! Nawet się przejechałam! 😉 Bardzo dobrze się czułam za kierownicą 😉
Dziś tez intensywny dzień, bo będę miała gości i w końcu musimy kupić prezent rocznicowy dla cioci i wujka! Dobrze że mój mąż zaproponował że gości zabierzemy gdzieś na obiad i muszę tylko troszkę ogarnąć mieszkanko 😉
AAAAAAA i dziś sapałam jak zabita 11 godzin 😉 Mam nadzieję że to na zbieranie sił przed! Bo już na mnie chyba żadne S nie działa i po prostu czekam już kiedy Mała się zdecyduje!

MIŁEGO DNIA!
A co do pizzy bo wczoraj coś smaki Was łapały to ja stosuję taki znaleziony w necie 🙂 najbardziej prosty przepis na ciasto na pizze to:
2 szklanki mąki,
1 niepelna szklanka cieplej wody,
1 lyzeczka cukru.
lyzeczka plaska soi
2-3 dkg drozdzy
1 lyzka oliwy lub oleju
Drozdze rozpuscic w cieplej prawie letniej wodzie z dodatkiem cukru.
Wlac domaki dodac rezte skladnikow i wyrobic ciasto reka.
Odstawic do wyrosniecia. gdy podwoi swoja objetosc rozlozyc na blasze i poukladac co kto lubi. Mozna zostawic do wyrosniecia ale niekoniecznie. Piec w piekarniku w 180- 200 stopniach ok. 30 min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...