Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

frucade napisał(a):
Dziewczyny a jakie macie sposoby sprawdzone na zaparcia??
Frucade ja miałam straszne zaparcia. Ale tak zmieniłam trochę dietę. Nie jem białego pieczywa. Kupiłam sobie takie płatki z dużą ilością błonnika Fitella (z truskawkami) i zajadam się kiwi i od tamtej pory mam toaletę codziennie, góra co dwa dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
frucade napisał(a):
moniq ja pracuje w biurze i te 8 godzin przed kompem tez mi dają popalić, ok 14 ma kryzys kręgosłup mnie boli i brzuch tez zaczyna mnie pobolewać. a jak ty fizycznie to ci współczuje, ja bym nie dała rady chyba

nawet nie wiesz jak sie boje powrotu.... zwłaszcza, że trzeba sie wyrobić i podobno od nie dawna jesteśmy sprawdzane, to jak wykonujemy naszą prace 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach dzień Dobry dziewczynki;-)
Siedze i czytam od samego rana,godzinę mi to zajęło.Wczoraj wieczorkiem byłam na forum,zaglądam dziś rano a tu już 13 stron do nadrobienia.Strasznie dużo produkujecie na tym forum.Nudzić się nie da w domu 😆W sumie to nie wiem co ja bym od początku ciąży na tym L4 robiła gdyby nie to że siedzę i was czytam.Ach piszecie o kopniakach waszych dzidzioli,ja narazie tylko bulgotki,i czasem jakiś ruch lekko poczuje,ale na prawde lekko dlatego nie wiem czy to to czy nie to.Czekam kiedy i u mnie poczuję solidniego kopniaka.16 tc dziś mi się zaczął,może już niebawem 🤪Bardzo bym chciała,czułabym sie bezpieczniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_Evelina_ napisał(a):
moniq jak zwolnienie jest 100 % platne to czemu Ci zalezy zeby wrocic do pracy? Ja jestem na l4 prawie od poczatku i dostaje jeszcze wiecej niz bym pracowala i nie wydaje na dojazdy do pracy.

no ja niestety dostaje mniej od nowego roku dostałam podwyżke ale l4 jest liczone ze średniej z ostatnich 6 miesiecy wiec w moim przypadku z mniejszego wynagrodzenia 😞bo nie zdążyłam popracować na wyższej stawce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zwolnienie jest płatne 100% ale jakiś tam procent odchodzi na składki, więc nie dostajesz wszystkiego. ale racja to co na dojazdy wydajesz to sie wyrównuje. ja też sie boje iść właśnie z tego względu że po powrocie będę miała przesrane, ale cóż.Wiem,że niezastąpionych jest cały cmentarz jak to moja siostra mi powtarza i chyba ma rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego brzdąca czuję już od 14 tygodnia. Wczoraj dostałam takiego "kopa", że aż zabolało. Aż się boję pomyśleć co będzie kiedy bobas będzie większy 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Ja mojego brzdąca czuję już od 14 tygodnia. Wczoraj dostałam takiego "kopa", że aż zabolało. Aż się boję pomyśleć co będzie kiedy bobas będzie większy 😁 😁 😁

Ale od 14 tc czujesz już kopniaki,czy to było coś innego?No ale to nie twoja 1 ciąża więc pewnie wcześniej czujesz wszystko;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Ja mojego brzdąca czuję już od 14 tygodnia. Wczoraj dostałam takiego "kopa", że aż zabolało. Aż się boję pomyśleć co będzie kiedy bobas będzie większy 😁 😁 😁

Ale od 14 tc czujesz już kopniaki,czy to było coś innego?No ale to nie twoja 1 ciąża więc pewnie wcześniej czujesz wszystko;-)
Ja nie czułam bulgotek itp. Pierwsze co czułam to było takie przepływanie bobaska z jednej strony na drugą, jakby blisko skóry brzucha. Potem pukanie od środka, czasem dość mocne, a teraz kopniaki. Ale to prawda mówią że przy kolejnych ciążach odczuwa się wcześniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie 🙂

Ja ostatnio walczę z internetem, już drugi dzień więcej go nie ma niż jest 😞
Marta-lion- powodzenia na dzisiejszej wizycie i koniecznie się pochwal 🙂 Trzymam kciuki, żeby Twój synek okazał się synkiem 🙂
Co do wózków Lecha to ja mam wątpliwą przyjemność oglądania ich dość często na żywo - mieszkam w Poznaniu 😁 😁 😁
Lydziaa- ale masz fajnie, że czujesz swojego Maluszka, ja ciągle czekam....
Paninka- ja mam podobnie, od kiedy jestem w ciąży mam awersję do oglądania dziecięcych rzeczy. Co prawda zanim zaszłam w ciążę, a ściślej mówiąc dłuuuuugo zanim w ogóle zaczęłam planować dziecko chodziłam po sklepach z dziecięcymi ubrankami jak szalona i oczywiście nie zakończyło się tylko na samym oglądaniu. Efekt jest taki, że po ok.3 latach takich "wizyt" mam w domu kilka wielkich kartonów z ubrankami 😉 No i od dawna mam wybrany wózek, łóżeczko i przewijak 😉 Może w moim przypadku w ciąży wreszcie włączył mi się zdrowy rozsądek 😁 😁 😁 Ehhh... lepiej późno niż wcale 😁 😁 😁
Frucade- na mnie najlepiej działają wspomniane już kiwi, a także ciemne pieczywo, duuuużo wody mineralnej z cytryną, no i mistrzem świata w tej dziedzinie moim zdaniem jest kefir.
Pati-duuuuużo zdrówka dla Ciebie i Malucha!!! Trzymam za Was kciuki!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
MAMUSIE czy was też boli dołem brzucha 😞 a może to kopniaki dzidzi??.. nie wiem co myśleć...
Moniq mnie często boli brzuch. Teraz w sumie od tygodnia czuję się lepiej. Są to różne bóle. Myślę że nie wszystkie są spowodowane kopniakami choć i takie mogą być. Czasem to rozciąganie się macicy, a czasem mogą to być skurcze. Ja biorę na to tabletki. Dziś idę na wizytę to szczegółowo zamierzam obgadać sprawę bóli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_Evelina_ napisał(a):
mnie tz czesto kłoje w dole brzucha. mysle ze macica sie rozciaga...

mnie tylko czasem kluje w dole brzucha.Mam nadzieję że to nic groźnego.W sume żadnych bóli nie mam,ale jak słyszę że wy macie to myślę że ze mną jest coś nie tak.Sama już nie wiem 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciesz sie że Cie nic nie boli, ja czasami czuje takie bóle jak przy okresie ale wiem że to macica sie rozszerza. ale od tygodni nic mnie nie boli, pewnie znów niedługo sie zacznie bo maleństwo szaleje i potrzebuje dużo miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Macie w planach zakup monitora oddechu?
Ja się od jakiegoś czasu zastanawiam czy warto czy nie. Z jednej strony mama jest spokojniejsza ale ostatnio słyszałam, że powinno się go używać tylko u wcześniaków i u dzieci z niską wagą urodzeniową, bo w innych przypadkach nie jest on potrzebny. Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...