Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja uważam ze to jak dla mnie zbędny wydatek, ja mam stetoskop w domku i czasami podsłuchuje maleństwo ale to i tak nie to samo. najgorzej jak nic nie mogę usłyszeć i wtedy nerwówka i podejrzewam, że na to samo wyjdzie nie potrzebne nerwy i już. ale decyzja należy do ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Frucade monitor oddechu to dla noworodka, nie dla dzidziusia w brzuszku.

Eleeza ja mam dwoje dzieci już i powiem ci że przy żadnym by mi się nie przydał. Ja mam sypialnię na piętrze i przy Majce zastanawiałam się nad elektroniczną nianią. ale wyszło na to że byłaby mi kompletnie niepotrzebna. W ciągu dnia Majka spała w salonie. najpierw na kanapie (taki noworodek nie potrafi się przemieszczać), a potem kiedy już zaczęła się przewracać w kojcu. A w nocy i tak spała koło nas w łóżeczku. Kiedy bardzo chciałam by była koło mnie to wsadzałam do wózka, bądź do fotelika samochodowego i zabierałam do kuchni.
Uważam, ze to zbędny wydatek. A kosztuje pewnie niemało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha pomyliło mi sie z tym przyrządem na brzuch co teraz gdzieś widziałam reklamują, ze już można słuchać serduszka dzieciątka.
a taki monitor oddechu to miał mój kuzyn i nie użył ani razu. i sprzedał n allegro jak mała miała dwa latka nawet nie rozpakowane .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wieku to marta-lion bardzo bym chcuała w twoim wieku mieć 3 dzieci, ja mam 26 lat(pod koniec grudnia 27) i dopiero pierwsze maleństwo. Mam nadzieję, że w Twoim wieku będę miała chociaż dwójkę 🙂
Dla mnie monitory oddechu, detektory tętna itp. są zbędne, ponieważ na 100% wpadłabym w paranoję 🙂 🙂 już tak mam wolę nie mieć żeby niepotrzebnych stresów nie przechodzić.
Mierzyłam dziś ciśnienie i nie wiem już sama czy ten mój domowy ciśnieniomierz jest popsuty czy nie bo mam 99/55, nie byłam w przychodni zmierzyć bo wczoraj na spacerze zaczęło mi się w głowie kręcić i musiałam wracać do domu. Poszłam do kościoła, ale było tylu ludzi że nawet o ścianę nie mogłam się oprzeć i niestety po 10 minutach musiałam wyjść(ledwo) bo już czarno przed oczami miałam (z posypania głowy nici) 🙂 Ciekawe jak dalej bedzie z tym moim ciśnieniem może to 140/90 yło jednorazowym wyskokiem.
Trochę się stresuję bo przedwczoraj czułam już kopniaki takie bardzo porządne a dzisiaj nic, gadam do brzusia i pukam a tu nic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta-lion- chyba będę przewrażliwioną mamą 😉 Będąc pierwszy raz w ciąży ciężko przebrnąć przez te wszystkie niby potrzebne rzeczy dla Dzieciątka i nie zwariować i nie kupić wszystkiego co jest na rynku 😞 A ceny tych monitorów są zabójcze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 a czemu chcesz wrócić do pracy i to aż na 3 miesiące? zwolnienie możesz mieć od początku ciąży do samego końca, chyba 270 dni o ile się nie mylę. Ja na początku myślałam żeby w 4albo w5 miesiącu wrócić na jakiś miesiąc, ale zrezygnowałam nie czuję się najlepiej i lekarka zabroniła mi bo ostatnio miałam te plamienia i teraz ciśnienie wysokie a mam stresującą pracę. Ty jak masz presję wyrobienia nad sobą to masz mega stresującą 🙂 pomyślałabym nad tym powrotem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frucade i znów mamy coś wspólnego ze sobą ja też pracuje w biurze a dokładnie w biurze rachunkowym tyle tylko, że od kiedy Kuba skończył roczek to wróciłam do pracy na pół etatu i było całkiem fajnie bo dogadałam się ze swoim pracodawcą i formalnie byłam zgłoszona na wychowawczym wiec jeszcze wpadły mi pieniążki z MOPSu. Ale jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży to wróciłam z wychowawczego, żeby dostawac wiecej pieniędzy na L-4. Obecnie od połowy lutego pracuje na pół etatu ale dodatkowo jestem tez na zwolnieniu lekarskim . Niestety w tym naszym Państwie Ci nie pomogą wiec trzeba sobie jakos radzic. Od kiedy zaczełam pracowac to nigdy nie chodziłam na zwolnienie mimo że byłam czasami chora. A teraz sobie nie żałuje i jak mam okazje biorę L-4. Pracodawca mój naprawde jest wyrozumiały i łatwo sie z nim dogaduje.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem już dosć wystraszona i piernicze nie kupuje żadnych dodakowych gadżetów bo bym się na zawał wykończyła jak by mnie np. bolał brzuch, bym serduszka nie słyszała...
A co do l4 pewne jesteście że jest liczone na podstawie dochodu z pół roku? gdzie takie przepisy?
Ja w listopadzie dostałam podwyżkę i premię dość sporą... Czy doliczyli mi to do średniej?
Nawet szczerze nie wiem ile mi wpływa na konto 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia12345i napisał(a):
Wracając do wieku to marta-lion bardzo bym chcuała w twoim wieku mieć 3 dzieci, ja mam 26 lat(pod koniec grudnia 27) i dopiero pierwsze maleństwo. Mam nadzieję, że w Twoim wieku będę miała chociaż dwójkę 🙂
Hihi fajna jesteś 🙂 🙂 🙂
Wiesz życie płata nam różne figle, i ja dopiero w wieku 30 lat zaczęłam układać swoje życie na nowo. Ale przynajmniej teraz wiem jaką ma wartość. A dzieci nadają jemu sens. Czasem siedzimy z mężem i myślimy co my robilibyśmy z tym czasem gdyby nie było dzieci.

Karolcia koniecznie skontroluj to ciśnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia12345i napisał(a):
moniq1984 a czemu chcesz wrócić do pracy i to aż na 3 miesiące? zwolnienie możesz mieć od początku ciąży do samego końca, chyba 270 dni o ile się nie mylę. Ja na początku myślałam żeby w 4albo w5 miesiącu wrócić na jakiś miesiąc, ale zrezygnowałam nie czuję się najlepiej i lekarka zabroniła mi bo ostatnio miałam te plamienia i teraz ciśnienie wysokie a mam stresującą pracę. Ty jak masz presję wyrobienia nad sobą to masz mega stresującą 🙂 pomyślałabym nad tym powrotem.

ja prace zaczełam w październiku tamtego roku z minimalna stawka a od nowego roku dostałam wyższą stawke ale końcem stycznia poszłam na l4 i okazało sie, że nowej stawki nie bedą brac pod uwage w wyliczeniu pensji !!a poza tym aż na 3 miesiące z tego powodu
"Kiedy nie będzie dodatku?

Wsparcie nie przysługuje w każdej sytuacji. Nie dostaną go rodzice lub opiekunowie, którzy:

- bezpośrednio przed uzyskaniem prawa do urlopu wychowawczego pracowali krócej niż przez 6 miesięcy,
- pracują w okresie korzystania z urlopu i uniemożliwia im to sprawowanie osobistej opieki nad dzieckiem,
- w okresie urlopu wychowawczego korzystają z zasiłku macierzyńskiego."
a nie wiem jak sie liczy l4 w stosunku do czasu pracy
rozumiesz o co mi chodzi??!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wynagrodzenie jest liczone z 12m-cy anie z pół roku, no chyba że pracujesz krócej.
magdalena ja pracuje w firmie budowlanej, jest nas tylko 4 kobitki, już jedna jest na macierzyński i jak niedawno powiedziałam szefowi że jestem w ciąży to zbladł. wiem że mu to nie w smak ale cóż, ja tak chciałam drugie dzieciątko ja je zaplanowałam i cóż tylko tamta kumpela wpadła i troszkę mi plany pokrzyżowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
zus płaci za 180 dni a potem trzeba złożyc wniosek do zusu o zasiłek rehabilitacyjny.
tylko nie wiem czy składa firma czy my ☺️
sama musze się dowiedziec poniewaz jestem na l4 od 4 tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frucade napisał(a):
ale w przypadku ciąży to jest chyba 270 dni, najlepiej to zadzwonić do ZUSu. pracodawca płaci przez pierwsze 33 dni choroby dopiero później ZUS resztę.


Tak frucade dobrze mówi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniq ja z prawa pracy może nie jestem najlepsza. Ale na pewno wiem, ze l4 oraz urlop macierzyński wlicza się normalnie do stażu pracy. Także nawet gdybyś była na zwolnieniu do porodu to w momencie ukończenia urlopu macierzyńskiego będziesz miała na pewno rok pracy zaliczony.

Co do tekstu, że
Nie dostaną go rodzice lub opiekunowie, którzy, w okresie urlopu wychowawczego korzystają z zasiłku macierzyńskiego.
to Ciebie on kompletnie nie dotyczy. Musiałabyś mieć już dziecko i być z nim na wychowawczym, a w tym czasie urodzić drugie i przejść na macierzyński. Wtedy nie dostaniesz zasiłku wychowawczego, bo znów pobierałabyś zasiłek macierzyński.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie> 🙂 Ciężko was nadganiać!!!! 😁 My juz po wizycie u dentysty 🤨 Przez godzine nic nie możemy jeść a tu w domku taki świeżutki pączuś czeka 😠 😠 😠
Kurcze, Laseczki, jak leżałam na tym fotelu dentystycznym to znowu poczułam to smyranie ale tak strasznie nisko, prawie przy tym wzgórku, a potem takie pukanie co jakis czas tez tak niziutko. czy to mozliwe ze szyjka mi sie skraca i tak niziutko jest dzidzia???????? 😲 😲 😲 dodam jeszcze ze dzisiaj znowu kłuje nas ten przeklęty jajnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MARTUSIA to a pro po macierzyńskiego to wiem, skopiowałam po prostu cały tekst 🙂
no mam nadzieje, ze jest tak jak piszesz, że czas na l4 wlicz mi sie w prace 🙂 ale dla kasy musze wrócić, żeby mi ta wieksza stawka też sie liczyła!!!bo bedzie nam cieżko związać koniec z końcem. zobacze co powie pani doktor 17tego , mam nadz, że bedzie wszystko ok z bobaskiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też liczą średnią z 12 miesięcy pracy, ale słyszałam że niektóre firmy liczą z 6 ostatnich (trochę bezprawnie 🙂 ) nie wiem jak ZUS na to reaguje. Jak tak jest w twojej firmie i dostałaś giga podwyżkę to faktycznie się opłaca wracać ale jeśli to nie jest giga podwyżka i liczą średnią z 12 miesięcy to wydaje mi się , że dużo Wam to nie pomoże niestety. Zadzwoń do kadr i się zapytaj, żebyś później nie czuła się pokrzywdzona, że i tak masz tylko np. 50 zł więcej. CO do okresu pracy to na bank się wlicza, tylko jakbyś zmieniała pracę to bedziesz miała liczbę dni chorobowego wpisaną na świadectwie pracy (tak mi się wydaje). Ale mi w grudniu minęły 3 lata pracy a jak wrócę to będę miała prawie 4,5 roku przepracowane mimo że 1,5 roku mnie nie będzie. (jak źle mówię to proszę mnie poprawić ) 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...