Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
Dzięki za info 🙂
Ja się waham co do Polnej, bo różne opinie słyszałam- dużo dobrych ale też sporo złych.
A planujecie opłacić położną?
Słyszałam, że taniec brzucha to dla ciężarnych najlepsze ćwiczenia 🙂 Więc może się skuszę 🙂


O każdym szpitalu sa i dobre i złe opinie więc przeważnie ich nie słucham Moja bratowa w zeszłym roku i 3 lata temu rodziła na Polnej i była zadowolona. Nie opłacała żadnego lekarza i żadnej położnej. My zastanawiamy się nad położna ale póki co nie wiem nawet jak miałoby to wyglądać. Czy mogę przyjechać na poród ze swoja położna?? A może lepiej opłacić jakoś ta która akurat będzie na dyżurze..... Sama nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kamonik napisał(a):
Eleeza napisał(a):
Dzięki za info 🙂
Ja się waham co do Polnej, bo różne opinie słyszałam- dużo dobrych ale też sporo złych.
A planujecie opłacić położną?
Słyszałam, że taniec brzucha to dla ciężarnych najlepsze ćwiczenia 🙂 Więc może się skuszę 🙂


O każdym szpitalu sa i dobre i złe opinie więc przeważnie ich nie słucham Moja bratowa w zeszłym roku i 3 lata temu rodziła na Polnej i była zadowolona. Nie opłacała żadnego lekarza i żadnej położnej. My zastanawiamy się nad położna ale póki co nie wiem nawet jak miałoby to wyglądać. Czy mogę przyjechać na poród ze swoja położna?? A może lepiej opłacić jakoś ta która akurat będzie na dyżurze..... Sama nie wiem


Nie można przyjechać ze swoją położną, natomiast można zapłacić położnej pracującej w szpitalu, w którym chcesz rodzić. Jak zacznie się akcja porodowa to dzwonisz do niej i ona przyjeżdża do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
[quote


Nie można przyjechać ze swoją położną, natomiast można zapłacić położnej pracującej w szpitalu, w którym chcesz rodzić. Jak zacznie się akcja porodowa to dzwonisz do niej i ona przyjeżdża do szpitala.


Dzieki Eleeza za cenne info. Nie wiedziałam własnie jak to jest. A może dasz mi namiar na tą położna o której pisałaś wcześniej że taka fajna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):

Dziewczynki
🙂
1. marta-lion - Julia
2. Eleeza - Liwia
3. jolajola81- Emilka
4. aniolek82 - Oliwka
5. moniq1984 - Marysia
6. _Evelina_
7. moniczek
8. karolciakam
9. monika835 - Lena
10. k8_online


Chłopcy 🙂
1. aneczkare22 - Filip
2. malstep - Franek
3. madalena20 - Mikołaj
4. karolcia12345i -Wiktor
5. Justyna891 – Norbert
6. Joan84 - Bastian (Sebastian)



Mapa naszym rachmistrzem spisu forumowego 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamonik napisał(a):
Eleeza napisał(a):
[quote


Nie można przyjechać ze swoją położną, natomiast można zapłacić położnej pracującej w szpitalu, w którym chcesz rodzić. Jak zacznie się akcja porodowa to dzwonisz do niej i ona przyjeżdża do szpitala.


Dzieki Eleeza za cenne info. Nie wiedziałam własnie jak to jest. A może dasz mi namiar na tą położna o której pisałaś wcześniej że taka fajna.


Jasne, jak tylko wydębię od mojego męża, bo on ma gdzieś ten numer 🙂

Dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamonik napisał(a):
Eleeza napisał(a):
Witajcie Mamusie

Kamonik- witaj krajanko 🙂 Wybierasz się może na ćwiczenia do Studia Zdrowia "Dbamy o Mamy" na Jarochowskiego ???


Eleeza - witam 🙂 Na te zajęcia idę do Green Pointa bo mam tam karnet na wszytskie zajęcia (aerobiki, siłownia i m.in. zajęcia dla przyszłych mam). Pierwsze zajęcia jutro o 17. Opowiem jak było. Powiedz mi, gdzie zdecydowałaś się rodzić?? Ja na pewno na Polnej i tam też jutro dzwonie umówić sie do szkoły rodzenia.


Powiem Wam dziewczyny, że mnie zaskoczyłyście... Ja nie kupiłam jeszcze kompletnie nic dla dziecka. Nawet pary skarpetek... No i najgorsze że nie mam jakos natchnienia na te zakupy i myslenie o nich 😞. Może coś ze mną nie tak. Cały czas wydaje mi się że to jeszcze stanowczo za wcześnie.


spokojnie,ja też jeszcze nic kupiłam,wszystko dostaję jak na razie 🙂 🙂.Pewnie dla mnie też byłoby za wcześnie na kupowanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nadrobiłam trosiuniu poszpitalnych zaległości. Niby wyszłam w czwartek, ale te ostatnie dwa tygodnie mnie dobiły. To był jakiś kosmiczny czas. Ale skoro nadrobiłam to wiem co się dzieje i:

    Witam nowe mateczki-sierpnióweczki 😉
    Crazzy
    życzę wszystkiego najlepszego (jeszcze) w dniu urodzin 😉 i oczywiście żeby już więcej nie musiała się męczyć i martwić o brzuszek!
    Co do wyprawki to przy zakupach pamiętajcie, że na początku każdy Wam coś przyniesie i wtedy mnożą się skarpetki, szczoteczki, grzebyczki, obcinacze, nożyczki, termometry do wanienki 😉 Ja tego nie kupowałam - zawsze ktoś mi podarował. Moi bliscy i znajomi czasem pytali co chcę więc śmiało mówiłam mokre chusteczki, pakę pampersów lub kocyczek! Szzcególnie młode mamy rozumieją tę kwestię 😉 Śpiworków nigdy nie miałam - zawsze była kołderka. Tylko do wózka na spacery miałam kombinezonik - śpiworek. Tak jak Marta-Lion pisze nianie, detektory itp. to zbędny wydatek. Podobnie z laktatorem. Jeśli stwierdzicie że potrzebny można kupić później. Ja też nie kupowałam rożka. One są malutkie i dziecko szybko wyrasta (max3-4 tygodnie) Jeśli macie od kogo pożyczyć to można się tak ratować 😉 Plusem pieluch terowych jest szybkie pranie i wysychanie, ale za dwie flanelowe też mogą się przydać (w sierpniu np. do przykrycia małego śpiocha). Ubawiła mnie jeden z pierwszych punktów tego spisu jakieś "bezpieczne wałeczki" czy coś takiego 🙃 nawet nie wiem o co chodzi 😉 Z przydatnych rzeczy to jeszcze te gaziki do wycierania pępowiny nazywają się Leko i są dostępne w aptece. Jak dla mnie mają jeden minus - są sztywne i ciężko dotrzeć pod tą pępowinę. Później i tak stosowałam patyczek do uszu moczony w spirytusie. Jeśli przypomnę sobie coś jeszcze apropos wypraweczki do dam znać.


Zdjęcia waszych brzuszków są super! Aż mnie troszkę zazdrość zżera 😉 Ja jak na razie przez moje ostatnie historie mam 2 kilo w plecy do wagi z przed ciąży. Już mój lekarz się zaniepokoił! choć brzuszek pomalutku rośnie...

Aaaa... i pisałyście o wieku! Ja 11 lipca będę miała 31 urodziny!



Dobranoc i ...
(ojej!) już Dzień Dobry !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamcie 🙂
dziś jestem pierwsza 😎
ale sobie przez weekend odpoczełam (samochód umyłam) nad jeziorkiem posiedziałam,ptaków posłuchałam poprostu sie odchamiłam 😜
teraz siedzę juz w pracy 🤢 a po pracy do ginekologa ( x 2) troche się boję przez te złe wyniki ale mam nadzieje że będzie dobrze 🙂 no i w koncu zobacze moje maleństwo 🤪

zabieram się za czytanie zaległości (na szczęście nie rozpisałyście się za bardzo 🙂)

Miłego, pogodnego dnia MAMUSIE!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!!
A ja ten tydzień do pracy na popołudnie na 15.
karolciakam trzymaj się !! mam nadzieje, że najgorsze masz już za sobą i teraz będzie tylko lepiej, brzuszek będzie rósł a Ty razem z nim 😁 😁
Anya powodzenia na badaniu usg!!! miłego podglądania dzidzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadrobiłam 🤪 jakoś mi dziś długo się wczytują stronki 🤢
Crazzyy spóźnione ale szczere życzenia wszystkiego naj naj lepszego 🙂 i bardzo się cieszę że już z Tobą lepiej 🙂
Kamonik ja podobnie jak ty nawet nie zaczełam jeszcze myśleć o wyprawce a co do szkoły rodzenia to znajoma powiedziała mi że najlepiej zapisać się koło 8 m-ca bo można zapomnieć jak się pojdzie wcześniej 😜 nie wiem ile w tym prawdy ale pisze co słyszałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek co byście nie przeoczyły mojego ostatniego postu wklejam go ponownie:

Wiecie ja pomyślałam, że Wam napiszę o takiej stronie internetowej a mianowicie o Szkole rodzenia przez internet do której uczęszczałam w pierwszej ciąży. tj. www.przedporodem.pl
super rzeczy się tam nauczyłam, dostałam nawet za darmo płytę dvd z ćwiczeniami w ciąży. Płaci się jednorazową kwotę ok 150 zł i można z niej korzystać nawet do roku po urodzeniu dziecka. Tam ma się kontakt z położną 24 godziny na dobę i można zadawać różne pytania. Są też prowadzone wykłady online. Jest też aktywne forum dla wszystkich uczestniczek tj. kobiet w ciąży. SUPER SPRAWA!!! Gorąco Wam polecam. Zastanawiam się nad ponownym zapisaniem.
Wiem, że nie każda z Was ma możliwość uczęszczać do takiej normalnej szkoły wiec ta przez internet to Super sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie brzuszki 🙂 🙂 🙂

Byłam teraz na badaniach. Chciałam sobie zrobić mocz i morfologię, bo w czwartek jadę do tej kliniki i byc może będą chcieli aktualne. A i dla samej siebie mi się przyda.
Wiecie co przyszła laska na badania między innymi moczu i przyszła bez moczu 🤪 🤪 🤪 Kobieta z gabinetu dała jej kubek i kazała iść nasikać 🤪 🤪 🤪

Karolciakam a jednak jesteś młodsza ode mnie 🙂 Jak ja miałam 31 lat rodziłam Majkę, hihi to ty za 2 masz szansę na Bartusia 🙂 🙂 🙂
PS. Ja też jestem z lipca 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry Brzuszki!!!
na dwojce wlasnie owia jakie foteliki do auta kupic dla maluszkow. a u nas piekna pogoda ale popoludniu deszcz zapowiadali. mam nadzieje ze sie pomylili bo mojej siostrzyczce obiecalam ze ja ze szkoly odbiore m. zabral mi auto do pracy a to jest jakis 45min spacerek w jedna strone. jutro mam usg, juz nie moge sie doczekac.... buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kobietki ja jestem właśnie po spożyciu glukozy- dobrze, że wzięłam cytrynę, bo był by problem, a tak dałam radę 🙂
Ja na razie kupiłam parę drobiazgów, inne mam już upatrzone, a po środowym usg zaczynam powoli zakupy 🙂 Z ciuszkami muszę się wstrzymać, bo mam obiecane dwie dostawy jak tylko się dowiem jaka płeć. Kuzynka już nie może się doczekać bo ma bliźniaki (parkę) i małe mieszkanko więc chce się jak najprędzej jednego zestawu pozbyć 🙂
Miłego dzionka- zajrzę później, bo znów mam trochę zajęć na dziś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieńdoberek

dobrze że wczoraj pojechaliśmy sobie na dłuuuugi spacer bo dziś u mnie pada deszcz 😞 😠
ale pogoda w kratkę uch...
Fajne brzusie dziewczyny hihi...co do wyprawki do szpitala to najlepiej jak każda sprawdzi w swoim gdzie zamierza rodzić bo co szpital to wyprawka inna...u mnie właśnie między innymi w spisie był laktator więc go sobie zakupiłam a jak się okazało to może raz go użyłam a w szpitalu i tak maja laktatory - elektroniczne.
Ale mam lenia ☺️ ☺️ ☺️
Idę zaraz wstawić zupkę - dzisiaj barszczyk 😁
Jutro USG aż mnie skręca z ciekawości czy się potwierdzi że moim lokatorem jest dziewczynka hihi 🙃

a znalazłam filmy ze szkoły rodzenia : http://szkola-rodzenia.pieluszki.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie i dzidziusie 🙂

Mam mały mętlik w głowie...Zazwyczaj do lekarza chodziłam co 2-3 tygodnie, na berząco wiedziałam co u maluszka, teraz już nie byłam 3 tygodnie, i jeszcze czekam dwa na wizytę bo tak mi się zwolnienie kończy...i nie ma sensu teraz iść na połówkowe i za tydzień znów do lekarza po zwolnienie i płacić kolejną wizytę...
A cała jakaś jestem w obawach bo ruchy bobaska poczułam pierwszy raz ręką w dole brzucha w 17 tygodniu, potem bobasek pobuszował, i czułam go bardzo wyraźnie, a teraz jakoś tak wydaje mi się spokorniał i spokojnie siedzi...Niby nic poza bólami brzucha przez ostatnie 4 dni minie dolegało, wczoraj bóle miałam malutkie, a dziś jak na razie spoko nic mnie nie boli....
Martwie się troszkę jednak też mocno się staram nie wkręcać sobie.na podstawie domysłów ale to jakoś jest ode mnie silniejsze. Matko oby z bobaskiem było ok, a te dwa tygodnie szybko zleciały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati poczekaj ja ostatnio też schizowałam bo Juleczka jakoś nie ruszała sie prawie cały dzień. Ale już następnego dnia dostałam dobrego kopa. Jak bardzo się martwisz spróbuj dzidzię najpierw sprowokować do działania. Poszturchaj troszkę. Ale jak bardzo się martwisz idź szybciej. Umów się z lekarzem np, że za te dwa tygodnie wyślesz tylko męża po zwolnienie. Przecież nie musisz mieć wizyty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati myślę że takie obawy ma każda mamusia oczekująca na swoje maleństwo tym bardziej nasilone jeżeli pojawiają się jakieś problemy...Ja mimo że czekam na już czwarte maleństwo to też podzielam takie obawy np.jak dzidzia za długo sie nie "odzywa" i mimo że wiem że ma jeszcze dużo miejsca i nie zawsze czuć jego ruchy to wolę jak jednak dostanę silnego kuksańca 🤪
Pamietam że po 28 tygodniu ważne jest żeby maluszka czuć regularnie - na razie ma jeszcze "taryfę ulgową" 😉
Nie zamartwiaj sie na zapas 🙂

a przypomniało mi sie że przyda sie jeszcze sól fizjologiczna i gaziki do przemywania oczek i noska 😆 najlepiej w małych fiolkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
Dzień dobry mamusie i dzidziusie 🙂

Mam mały mętlik w głowie...Zazwyczaj do lekarza chodziłam co 2-3 tygodnie, na berząco wiedziałam co u maluszka, teraz już nie byłam 3 tygodnie, i jeszcze czekam dwa na wizytę bo tak mi się zwolnienie kończy...i nie ma sensu teraz iść na połówkowe i za tydzień znów do lekarza po zwolnienie i płacić kolejną wizytę...
A cała jakaś jestem w obawach bo ruchy bobaska poczułam pierwszy raz ręką w dole brzucha w 17 tygodniu, potem bobasek pobuszował, i czułam go bardzo wyraźnie, a teraz jakoś tak wydaje mi się spokorniał i spokojnie siedzi...Niby nic poza bólami brzucha przez ostatnie 4 dni minie dolegało, wczoraj bóle miałam malutkie, a dziś jak na razie spoko nic mnie nie boli....
Martwie się troszkę jednak też mocno się staram nie wkręcać sobie.na podstawie domysłów ale to jakoś jest ode mnie silniejsze. Matko oby z bobaskiem było ok, a te dwa tygodnie szybko zleciały...


Pati nie martw sie.ja od mojego maluszka od 17 tyg dostawalam mocne kopniaczki a teraz jakos od1,5tyg czuje rybki motylki itd. i czasem raz dziennie a czasem np. tak jak wczoraj caly dzien buszowal. pewnie inaczej sie uklada i dlatego tak roznie sie to odczuwa..... nie martw sie juz tak tylko ciesz sie ze nic nie boli...buziaczki dla Ciebie i Maluszka 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniczek napisał(a):

Kwiatki dla wszystkich zwariowanych ciężarówek 🤪 🤪 🤪
Konwalie moje ulubione. Kocham konwalie. Hihi romantycznie kiedyś ciągałam mojego męża po wszystkich kwiaciarniach w miescie, zeby mu kupic konwalie, bo on ich nie znał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
Swoją drogą jestem zwariowana lub niezrównoważona 😮 😮 😮wczoraj kompletwałam wyprawkę, a dziś mam schiza i głowę pełną obaw 😮 😮 😮 😮 😮
Matko kto kobietę w ciąży zrozumie???????? 🤢 🤢 🤢


nikt nie zrozumie. w piatek pojechalam z m. na zakupy i tak mi sie smutno zrobilo ze sie poplakalam.... stalam pod marketem, plakalam i rownoczesnie smialam sie z tego... m. nie wiedzial co sie dzieje patrzyl na mnie jakos dziwnie i biedny lazil wokol sklepu ze mna az sie uspokoilam.i rownie szybko jak mnie naszlo tak samo szybko przeszlo.... 🤪 🤪dodam ze z natury raczej spokojna jestem i opanowana... ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...