Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Napiszę ci Crazzzyyy. Dzwoniłam, ale poszła na obchód. Za pól godziny spróbuję 🙂
Oni tu zmieniają tydzień ciąży jak wskakujesz w 20tydzień i 4 dzień, to oni zmieniają juz na 21 tydzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
Inez napisał(a):
Eleeza napisał(a):
Witaj Inez- kopę lat 😉

My też z mężem mamy konflikt serologiczny, moja ginekolog wypowiedziała się na ten temat jednym zdaniem " w dzisiejszych czasach to żaden problem". Więc tego się trzymajmy 🙂
W którym tygodniu robiłaś badanie na przeciwciała?
Wiem, że w pierwszej ciąży nie ma praktycznie żadnego niebezpieczeństwa, po porodzie podaje się profilaktycznie mamie Rh ujemnej imunoglobulinę anty Rh, żeby w kolejnej ciąży nie doszło do powikłań.
I kolejnej ciąży monitoruje się poziom przeciwciał. I to chyba wszystko na ten temat 🙂


Miałam robione badania w 20 tygodniu, bo w Norwegii mimo, że za każdym razem powtarzałam, że mamy z mężem konflikt to oni nic z tym nie robili. Już się wkurzam jak pomyślę, że muszę wrócić do tych lekarzy od siedmiu boleści 😞


Mi też żaden lekarz nie zlecił zrobienia badań na poziom przeciwciał, ale ja na własną rękę dla własnego spokoju zrobiłam i też w 20tc 🙂 Wynik był ujemny


Ja jestem w Irlandii i tu kolezanka tez w czasie ciąży miała konflikt...kurcze co jakis czas musiała brac jakies zastrzyki w ciązy ale nie wiem co to było....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Napiszę ci Crazzzyyy. dzwoniła, ale poszła na obchód. Za pól godziny spróbuję 🙂
Oni tu zmieniają tydzień ciąży jak wskakujesz w 20tydzień i 4 dzień, to oni zmieniają juz na 21 tydzień 🙂

A to niby tak to sie liczy od połowy tygodnia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Napiszę ci Crazzzyyy. dzwoniła, ale poszła na obchód. Za pól godziny spróbuję 🙂
Oni tu zmieniają tydzień ciąży jak wskakujesz w 20tydzień i 4 dzień, to oni zmieniają juz na 21 tydzień 🙂

A to niby tak to sie liczy od połowy tygodnia?
No ja zauważyłam po suwaczku, ze jak przechodzi mi w 4 dzień, to na brzuszku zmieniają tydzień ciąży. Hihi taki mają system 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Crazzzyyy napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Napiszę ci Crazzzyyy. dzwoniła, ale poszła na obchód. Za pól godziny spróbuję 🙂
Oni tu zmieniają tydzień ciąży jak wskakujesz w 20tydzień i 4 dzień, to oni zmieniają juz na 21 tydzień 🙂

A to niby tak to sie liczy od połowy tygodnia?
No ja zauważyłam po suwaczku, ze jak przechodzi mi w 4 dzień, to na brzuszku zmieniają tydzień ciąży. Hihi taki mają system 🙂

no bo jak się jest w 19tc i 1dzień to zaczyna się tydzień 20 tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
Paninka to coś
jeszcze dla Ciebie o te akcji ''Szczęsliwe macierzyństwo''
http://www.szczesliwe.macierzynstwo.pl/2011/01/09/25-03-2011-poznan-stary-browar/


dziekuje Ci kochana!!! tam jest napisane :Przy prawidłowym przebiegu ciąży, nie zaleca się robienia badań USG, jeżeli były one przeprowadzone w ciągu ostatnich dwóch tygodni...ale jak tu nie skorzystac z takiej okazji?mielismy nie isc na 4d bo za 300 zl to mozemu juz lozeczko kupic....ale skoro takie badanie moze byc za darmo....no nie wiem bardzo chce isc ale nie chce zaszkodzic malej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
malstep napisał(a):
Paninka to coś
jeszcze dla Ciebie o te akcji ''Szczęsliwe macierzyństwo''
http://www.szczesliwe.macierzynstwo.pl/2011/01/09/25-03-2011-poznan-stary-browar/


dziekuje Ci kochana!!! tam jest napisane :Przy prawidłowym przebiegu ciąży, nie zaleca się robienia badań USG, jeżeli były one przeprowadzone w ciągu ostatnich dwóch tygodni...ale jak tu nie skorzystac z takiej okazji?mielismy nie isc na 4d bo za 300 zl to mozemu juz lozeczko kupic....ale skoro takie badanie moze byc za darmo....no nie wiem bardzo chce isc ale nie chce zaszkodzic malej....

Nie zaszkodzisz.... ja bedąc w szpitalu 3 dni pod rząd miałam robione USG zapewniali mnie ze to bezpieczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy dodzwoniłam się. Powiedziała mi, ze to grzybica i kazała brać Pimafucin. Co do Lacibios Femina też będę brac powiedziała że nie zaszkodzi, zwłaszcza, jak cos sie ima mnie 🙂 Tak jak pisza jedna dziennie.


Co do liczenia tygodni hihi to są dwie szkoły z tego co zauważyłam. Moja ginekolog mimo, że np jestem w 22 tc i 3 dniu to mowi, że to 22 tydzień,, kiedy jestem już w 22 i 5 dniu mówi, że 22/23tc. A ginekolog u którego byłam na 3D w obu przypadkach mówi 23 tydzień 🙂
Także ogólna dowolność hihi 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
A ja mam lenia totalnego i pierdziele nie gotuje zamówiła gotowy kebabik na fryteczkach z surówkami a co tam 🙂
Hehe Pati ja też ma lenia na maksa. Tylko nie pierdziele lekarz zabronił 🤪 🤪 🤪 A na obiad nie mam pojęcia co, na razie zjedliśmy zupkę jarzynową 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
A ja mam lenia totalnego i pierdziele nie gotuje zamówiła gotowy kebabik na fryteczkach z surówkami a co tam 🙂
Hehe Pati ja też ma lenia na maksa. Tylko nie pierdziele lekarz zabronił 🤪 🤪 🤪 A na obiad nie mam pojęcia co, na razie zjedliśmy zupkę jarzynową 😜


Jak to czego zabronił? Od czasu do czasu raczej można 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
A ja mam lenia totalnego i pierdziele nie gotuje zamówiła gotowy kebabik na fryteczkach z surówkami a co tam 🙂
Hehe Pati ja też ma lenia na maksa. Tylko nie pierdziele lekarz zabronił 🤪 🤪 🤪 A na obiad nie mam pojęcia co, na razie zjedliśmy zupkę jarzynową 😜


Jak to czego zabronił? Od czasu do czasu raczej można 🙂
No ja na razie nie 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
A ja mam lenia totalnego i pierdziele nie gotuje zamówiła gotowy kebabik na fryteczkach z surówkami a co tam 🙂
Hehe Pati ja też ma lenia na maksa. Tylko nie pierdziele lekarz zabronił 🤪 🤪 🤪 A na obiad nie mam pojęcia co, na razie zjedliśmy zupkę jarzynową 😜


Jak to czego zabronił? Od czasu do czasu raczej można 🙂
No ja na razie nie 😞 😞 😞



A mogę zapytać czemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
A ja mam lenia totalnego i pierdziele nie gotuje zamówiła gotowy kebabik na fryteczkach z surówkami a co tam 🙂


O rany pati ale mi ochoty narobilas sama bym zjadla, ale wczoraj moja tesciowa zrobila fure nalesnikow chociaz ja krzyczalam nieeeeeeeeeee my cos innego bedziemy jedli to i tak zrobila. I jak wroci to bedzie zla ze nie jedlismy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Seksu zabronił Pati seksu 😞 😞 😞
Bo ciągle coś. Wtedy plamienia, potem skurcze, potem znów bóle brzucha i luteina, a teraz ta grzybica 😞 😞 😞


Kochana ja już zapamniałam jak wyglądają męskie narządy 😞
Dlatego mówimy,że nasz bobasek to Dziecko ostatniego seksu 😘
Mi lekarz zabronił od początku, a ja od zapłodbienia wiedziałam i nie kochaliśmy się też bo mnie brzuch bolał ....A jak powiedziałam mężowi,ze masaż piersi czy pieszczoty mogą wywołać dodatkowe skurcze macicy bo tak mi to lekarz wyjaśnił to mój mąż pomimo,że miewamy ogromne ochoty i chęci potrafi mi przetłumaczyć ...niekiedy jestem zła ale w sumie zawsze mu rację przyznaje i kończy się na buzi i przytulaniu i tyle, ale wytrzymaliśmy już tyle to teraz może jakoś z górki pójdzie....
Bądz dobrej myśli, nie jesteś sama ja na prawdę wiem co czujesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Seksu zabronił Pati seksu 😞 😞 😞
Bo ciągle coś. Wtedy plamienia, potem skurcze, potem znów bóle brzucha i luteina, a teraz ta grzybica 😞 😞 😞


Kochana ja już zapamniałam jak wyglądają męskie narządy 😞
Dlatego mówimy,że nasz bobasek to Dziecko ostatniego seksu 😘
Mi lekarz zabronił od początku, a ja od zapłodbienia wiedziałam i nie kochaliśmy się też bo mnie brzuch bolał ....A jak powiedziałam mężowi,ze masaż piersi czy pieszczoty mogą wywołać dodatkowe skurcze macicy bo tak mi to lekarz wyjaśnił to mój mąż pomimo,że miewamy ogromne ochoty i chęci potrafi mi przetłumaczyć ...niekiedy jestem zła ale w sumie zawsze mu rację przyznaje i kończy się na buzi i przytulaniu i tyle, ale wytrzymaliśmy już tyle to teraz może jakoś z górki pójdzie....
Bądz dobrej myśli, nie jesteś sama ja na prawdę wiem co czujesz 🙂
No my nic od 9 tygodnia. Wtedy trafiłam pierwszy raz do szpitala 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Seksu zabronił Pati seksu 😞 😞 😞
Bo ciągle coś. Wtedy plamienia, potem skurcze, potem znów bóle brzucha i luteina, a teraz ta grzybica 😞 😞 😞


Kochana ja już zapamniałam jak wyglądają męskie narządy 😞
Dlatego mówimy,że nasz bobasek to Dziecko ostatniego seksu 😘
Mi lekarz zabronił od początku, a ja od zapłodbienia wiedziałam i nie kochaliśmy się też bo mnie brzuch bolał ....A jak powiedziałam mężowi,ze masaż piersi czy pieszczoty mogą wywołać dodatkowe skurcze macicy bo tak mi to lekarz wyjaśnił to mój mąż pomimo,że miewamy ogromne ochoty i chęci potrafi mi przetłumaczyć ...niekiedy jestem zła ale w sumie zawsze mu rację przyznaje i kończy się na buzi i przytulaniu i tyle, ale wytrzymaliśmy już tyle to teraz może jakoś z górki pójdzie....
Bądz dobrej myśli, nie jesteś sama ja na prawdę wiem co czujesz 🙂
No my nic od 9 tygodnia. Wtedy trafiłam pierwszy raz do szpitala 😞


Po porodzie będziemy jak dziewice 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...