Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
ok 10 min błogostanu mi pozostało 😞 i czas do domowych porządków 😞

nie zazdroszczę ja po sprzątaniu to nie mogę się poźniej ruszać strasznie mnie kręgosłup boli 🤢 więc staram się tego unikać 😜 choć ja jestem straszną pedantką i nie lubie jak ktoś za mnie sprząta bo uważam że zrobi to niedokładnie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No i moje plany diabli wzięli.. Już telefony z pracy się urywają, bo tu nie wiedzą o co chodzi, a tam księgowej muszę pilnie jakiś druk do ZUS podpisać......ech... a miałam ankietę robić... teraz trzeba włosy myć i ułożyć, podmalować się i do pracy jechać 🤢
Moniczek - mi też cera się pogorszyła.. jakaś taka brzydka, szara i zanieczyszczona... chyba spróbuję tego płynu do higieny...
A tak o tym goleniu "mychy" piszecie... mi od jakiegoś czasu kiepsko to idzie, bo strasznie wrażliwa skóra się tam zrobiła... dzień po goleniu mam masakryczne krostki i podrażnienia... Nie wiem już jak się golić, by tego uniknąć... Zawsze stosowałam w okolicach bikini kremy depilujące ale w ciąży nie wolno..........Już się boję, jak ja się do porodu wygolę, bo obawiam się podrażnień strasznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry brzusie !!
Andzelika Nie zazdroszczę takich wiadomosci. Najważniejsze ze nic mu sie nie stało, no i że nikt nie zginął.
moniczek Szkoda, że wcześniej nie pisałaś o tym żelu do higieny intymnej bo miałam straszne problemy z cerą na początku ciąży, może by wtedy pomogło, ale sposób zapamiętam i jak się pogorszy buźka to zastosuję 🙂 Też przy logowaniu zawsze patrzę na Twój pierwszy post 🙂
Dziewczyny czy Wam też tak szybko czas leci ? Mi dopiero co się zaczął 27 tydzień a zaraz w 28 wejdę, chociaż moja ginka mówiła że wygląda na to że już w 28 jestem, bo dzidzia duża 🙂
Co do picia wody, mi ginka poradziła żeby nie pić w III trymestrze tyle wody, najwyżej 2 litry dziennie, bo się puchnie, gdyż wszystkiego nie wysiusiamy 🙂 A w III trymestrze to już ważne żeby obrzęków nie było i żylaków 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
A tak o tym goleniu "mychy" piszecie... mi od jakiegoś czasu kiepsko to idzie, bo strasznie wrażliwa skóra się tam zrobiła... dzień po goleniu mam masakryczne krostki i podrażnienia... Nie wiem już jak się golić, by tego uniknąć... Zawsze stosowałam w okolicach bikini kremy depilujące ale w ciąży nie wolno..........Już się boję, jak ja się do porodu wygolę, bo obawiam się podrażnień strasznie...

Mam to samo 😞 I nic nie pomaga... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga Słyszałam że można kremy do depilacji stosować, ale może to tak jak z farbowaniem włosów, jedni mówią ze nie wolno inni inaczewj. Ja mam problem z głowy bo kremy nigdy na mnie nie działały 🙂 A na jaki temat ankietę robisz ? Pewnie gdzieś pisałaś a zdążyłam zapomnieć 🙂 Przypomniały mi się moje trudy z promotorką i obroną. Póki co odpoczywam i chyba mgr starczy, choć dyro się śmiał że nie mam się ograniczać i zrobić doktorat heheheh jednak to raczej nie na moje siły 🙂 🙂
"myszka" to już taka bardziej "rozklapiocha" ( jak Chylińska powiedziała) mi się wydaje, jakaś duża - pewnie jest tak jak marta pisała że przytyła. No i w sumie ja tam się cieszę moze główka szybciej wyjdzie jak się jeszcze powiekszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusiakowalczyk napisał(a):
Foga napisał(a):
A tak o tym goleniu "mychy" piszecie... mi od jakiegoś czasu kiepsko to idzie, bo strasznie wrażliwa skóra się tam zrobiła... dzień po goleniu mam masakryczne krostki i podrażnienia... Nie wiem już jak się golić, by tego uniknąć... Zawsze stosowałam w okolicach bikini kremy depilujące ale w ciąży nie wolno..........Już się boję, jak ja się do porodu wygolę, bo obawiam się podrażnień strasznie...

Mam to samo 😞 I nic nie pomaga... 😞

ja to podrażnień się nie boję ale tego że mam za krótkie ręce albo za duży brzuchol 😁 i tego że mi strasznie "mycha" spuchła albo powiększyła się 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolcia Ja zaś czytałam w necie, że kobiety mające termin w lato powinny pić dużo wody,żeby płyny uzupełniać, bo ich brak przy upałach może powodować wcześniejszy poród niby 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pranie zrobione,obiad naszykowany 🙂 idę teraz na spacer z moim smykiem bo marudzi okropnie 😲 - musi swoje wychodzić hihi
Buziaki do później 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że te płyny to wypośrodkować sobie trzeba, żeby nie zemdleć gdzieś przez ograniczenia. Jak będzie upał to i tak nie damy rady pić tyle ile zalecają, bo na pewno wychłeptamy więcej 🙂 🙂 🙂 Ja póki co staram sie pić często ale małymi łyczkami i jak już się nie chce to odkładam, a nie jak niedawno całą 1,5 litrówkę potrafiłam przechylić i wypić jak miałam pragnienie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dzisiaj malujemy już ściany 🤪 🤪 🤪 tak się cieszę 😁 😁 😁 cały dom w kurzu fruwa, będzie można posprzątać 🙂 My robimy pokój na beżowo -brązowo z metalicznymi akcentami 🙂 🙂 wszystko nowe i świeże :meble itp. tylko firany nie wybrane i dywan nie kupiony, chcieliśmy Shaggy bo taki puszysty i pewnie będziemy na nim z dzidzią leżeć dużo więc musi być ciepły, ale za taki 2x1,80 ok. 300 zł chcą, ostatnio widziałam promocję w BRW to się przejedziemy po składaniu mebli 🙂 🙂 🙂 remontów nie lubię ale wrazenia po remoncie bardzo 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie 🙂

Ale produkujecie...od wczoraj od godz. 19 prawie 50 stron do nadrobienia 😉

Mam pytanko, czy któraś z Was bierze żelazo Tardyferon Fol???
Mi ostatnio ginekolog przepisała, ale na wizycie byłam jakoś strasznie zakręcona i nie pamiętam dawkowania, myślałam, że doczytam w ulotce, ale tak tylko lakoniczna informacja, że dawkowanie 1 tabletka raz na dobę lub co dwa dni....i bądź tu mądra.
I zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, te tabletki zawierają 0,35mg kwasu foliowego a ja przyjmuję też Femibion Natal, który ma w swoim składzie kwas foliowy i nie wiem czy to nie będzie za duża dawka, co myślicie??


Andzelika ufff...dobrze, że wszystko pozytywnie się skończyło

Mapa- ubranka super, zwłaszcza te spodenki Nexta 🙂 Muszę się przyznać, że ja jestem Nextomanką ☺️ Większość mojej kolekcji to ubranka z tej firmy ( z tym, że dziewczęce) 🙂

Madalena- obwód mojego brzuszka to 92cm, obiecuje podesłać w najbliższym czasie fotkę pyszczka i aktualną fotkę brzuszka...bo trochę się z tym obcyndalam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia też bym chciała już malować ale przed nami najpierw ściąganie tapet, gładz i dopiero malowanie 🤢 nie wiem czy wyrobimy się do sierpnia 😉 a i jeszcze chcemy panele położyć 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya Wyrobicie się, mój mąż ściągał tapety i też gładzie robił (2 warstwy) plus schnięcie uni-gruntu, no i wspaniałe budowle typu romby i wystające klocki na halogeny od niedzieli a już dzisiaj koniec będzie, a prawie 2 dni elektrykę robił bo trafiło na wolne 2 maja w spółdzielni i elektryk nie przyszedł i sam musiał myśleć 🙂 🙂 🙂 Na szczęście wszystko działa hihihihihi tak wieć generalny remont całego pokoju 26 m2 +elektryka w 6 dni, to Wy do sierpnia z palcem w .... zdążycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Eleeza Ja biorę Tradyferon raz dziennie, ale nic mi nie pomogło.. 🤔


A bierzesz ten z kwasem foliowym?

Yhym 0,35 mg , jak napisałaś. Już drugi miesiąc je biorę, jeszcze do tego Falvit mama i prenatal. Teraz przeczytałam, że w Falvit jest też kwas. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):
Karolcia też bym chciała już malować ale przed nami najpierw ściąganie tapet, gładz i dopiero malowanie 🤢 nie wiem czy wyrobimy się do sierpnia 😉 a i jeszcze chcemy panele położyć 🤢


Anya na pewno się wyrobicie my zaczynaliśmy całkiem od gołych cegieł.... Tyle już tych warstw różnych poszło że szok i prawie równe ściany mamy. We wtorek mają posadzki przyjść wylewać tylko mam nadzieję że mąż do tego czasu położy już ogrzewanie. A później 3tyg trzeba czekać żeby móc położyć panele. Oj dużo tam jeszcze mamy roboty i się boję że nie zdążymy a tak po prawdzie to my nie mamy gdzie mieszkać. Ciśniemy się w 1pokoiku a za ściana praca..... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia12345i napisał(a):
Anya Wyrobicie się, mój mąż ściągał tapety i też gładzie robił (2 warstwy) plus schnięcie uni-gruntu, no i wspaniałe budowle typu romby i wystające klocki na halogeny od niedzieli a już dzisiaj koniec będzie, a prawie 2 dni elektrykę robił bo trafiło na wolne 2 maja w spółdzielni i elektryk nie przyszedł i sam musiał myśleć 🙂 🙂 🙂 Na szczęście wszystko działa hihihihihi tak wieć generalny remont całego pokoju 26 m2 +elektryka w 6 dni, to Wy do sierpnia z palcem w .... zdążycie 🙂

może i zdążymy tylko że mój m nie jest tak zdolny jak twój 😁 mój to ma 2 lewe ręce więc boję się że jak teść nie pomoże to sierpień nas zastanie 😜 jestem jednak pozytywnej myśli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya Uwierz w męża 🙂 🙂 hihi u nas tez teściu przychodzi ale sprzątać i takie drobne rzeczy pomagać(malowanie kaloryferów itp) bo ja nie daję rady z brzusiem, a w tym kurzu to w ogóle zdechnąć można,wiec na zmianę mama i teściu ogarniają i ze śmieciami latają 🙂 🙂 Dacie radę na bank, jak teściu robotny to Twój mężus nie bedzie chciał w tyle zostawać i będziecie w 4 dni na gotowym siedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolcia Tu masz ten link na te koktajle http://www.inspirander.pl/gotowanie/przepisy-na-koktajle
ale znalazłam owocowe, bo z warzywnych jakieś nieciekawe były te stronki 😜 😜 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ymmmmm pyszka, niedługo będę wypróbowywać 🙂 i widzę fajne przepisy 🙂 🙂 jak patrzę na te fotki od razu głodna jestem 🙂
W przepisach dla dzieci są talarki brokułowe o matkooo zaraz mi język do ... ucieknie niy dla dzieci a ja sama bym zjadła tonę takich talarków 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia12345i napisał(a):
Dzięki ymmmmm pyszka, niedługo będę wypróbowywać 🙂 i widzę fajne przepisy 🙂 🙂 jak patrzę na te fotki od razu głodna jestem 🙂
W przepisach dla dzieci są talarki brokułowe o matkooo zaraz mi język do ... ucieknie niy dla dzieci a ja sama bym zjadła tonę takich talarków 🙂 🙂 🙂

O faktycznie, fajne przepisy tam są, nawet nie zauważyłam. Za mną ostatnio chodził kalafior, ugasiłam pragnienie teraz fasolka szparagowa z bułką mmmmm... 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...