Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja to jeszcze do konca nie wiem coz tymi pieluchami.. bede widziala jak sie Dzidzia urodzi 🙂 bo niektore dzieci maja uczulenie na jednorazowe pieluszki. W tych tetrowych przynajmniej pupa odycha .. wiec i w tych i wtych sa plusy i minusy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

agusiakowalczyk napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Co do pieluszek wielorazowych, bo rozumiem że chodzi o te tzw ekologiczne. To ja ich nigdy nie używałam. Oglądałam ostatnio dość długi program na ich temat. I nawet myślałam o ich zakupie. Jednak nie zdecyduje się na nie. Byc może przy jednym dziecku jest czas na ich uzywanie.
Taki noworodek robi kupkę średnio co 2 godziny. Więc odpowiedż sama w sobie. Ja naprwdę nie moge ocenic ich używania. więc to tylko taka pośrednia moja opinia.

Uzywam pampersów, mam 20 tetrowych i dwie flanelowe po Majce, i raczej dokupowac nie będę. Kiedyś wypowiadałam się na temat tetrowych.
Myślałam raczej o pieluszkach wielorazowych, coś takiego:
http://www.pieluszkarnia.pl/pol_n_PIELUSZKI-WIELORAZOWE-100.html
Mam znajomą, która sama je szyje, także nawet taniej bym mogła kupić u niej.
Wymienia się tylko wkład (no chyba, ze tzw. otulacz też się zabrudzi). Tak jak kiedyś była tetra+ceratka, to teraz jest wkład (tetrowy, flanelkowy, bambusowy i Bóg wie jaki jeszcze może być) + otulacz (polarkowy zamiast ceraty - by pupka oddychała).
Jasne, że to się wiąże z praniem... ale ta moja znajoma pisała mi, ze to nie jest naprawdę uciążliwe.
Sama nie wiem....
No ja właśnie o nich pisałam, link wkleiłam później. Nie potrafie się wypowiedzieć. Wiesz być moze przy jednym maluszku pomyślałabym głębiej. Ale przy trzecim dziecku nie ma szans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0xia napisał(a):
Ja to jeszcze do konca nie wiem coz tymi pieluchami.. bede widziala jak sie Dzidzia urodzi 🙂 bo niektore dzieci maja uczulenie na jednorazowe pieluszki. W tych tetrowych przynajmniej pupa odycha .. wiec i w tych i wtych sa plusy i minusy 🙂

Jak to we wszystkim. Ale to właśnie dlatego , że jeszcze się urodził taki co by wszystkim dogodził 🙂 🙂 🙂 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0xia napisał(a):
Ja to jeszcze do konca nie wiem coz tymi pieluchami.. bede widziala jak sie Dzidzia urodzi 🙂 bo niektore dzieci maja uczulenie na jednorazowe pieluszki. W tych tetrowych przynajmniej pupa odycha .. wiec i w tych i wtych sa plusy i minusy 🙂


POxia nie jestem jakąś wielką zwolenniczką pampersów. Ale tak samo pupa oddycha w pampersach, jak i w pieluchach tetrowych. No chyba że kupujesz pampersy z ceratki i nie zmieniasz przez 8 godzin.

Jesli chodzi o uczulenia to prawda zdarzaja sie i cos o tym wiem. Ale to tak samo jak uczulenia na proszki czy płyny do płukania. Jedyna rada wtedy poprostu zmienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
No ja właśnie o nich pisałam, link wkleiłam później. Nie potrafie się wypowiedzieć. Wiesz być moze przy jednym maluszku pomyślałabym głębiej. Ale przy trzecim dziecku nie ma szans.
Może i racja... ale jak zaczęłabym teraz od używania takich, to przy drugim dziecku bym miała taką wprawę, że nie byłby to dla mnie problem! 🤪 🙃
Teraz to nie umiałabym przewinąć nawet lalki hehehehe 🙃
Podobno te pieluszki to normalnie się wrzuca do pralki i pierze, jak normalne pranie, a potem suszy też normalnie. Raz na miesiąc można wyprać w temp 90 st lub wygotować i to wystarcza w zupełności...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam do kompa
Robiłam przegląd na stryszku mojej siostry i powiem wam ,że tyle skarbów dla maluszka znalazłam,że duzo rzeczy mi odejdzie od wyprawki. Mam przewijak,wanienkę,łóżeczko to już wcześniej dostałam,dwa komplety pościeli do łóźeczka,rożek,podgrzewacz do butelek,sterylizator powietrza,nawet chuśtawka taka stawiana na ziemi,łóżeczko turystyczne,już nie pamiętam co jeszcze....Super 🤪 🤪 bardzo się cieszę ,że troszkę kaski zostanie na bierzące potrzeby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałam smsa od kolegi, że dzisiaj z drobną pomocą lekarzy przyszedł na świat jego synek, Aleksander! 😁 Super! Już się nie mogę doczekać, jak my będziemy tak pisały! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
Wróciłam do kompa
Robiłam przegląd na stryszku mojej siostry i powiem wam ,że tyle skarbów dla maluszka znalazłam,że duzo rzeczy mi odejdzie od wyprawki. Mam przewijak,wanienkę,łóżeczko to już wcześniej dostałam,dwa komplety pościeli do łóźeczka,rożek,podgrzewacz do butelek,sterylizator powietrza,nawet chuśtawka taka stawiana na ziemi,łóżeczko turystyczne,już nie pamiętam co jeszcze....Super 🤪 🤪 bardzo się cieszę ,że troszkę kaski zostanie na bierzące potrzeby


To super.. ja niestety nie mam po kim odziedziczyc 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
Wróciłam do kompa
Robiłam przegląd na stryszku mojej siostry i powiem wam ,że tyle skarbów dla maluszka znalazłam,że duzo rzeczy mi odejdzie od wyprawki. Mam przewijak,wanienkę,łóżeczko to już wcześniej dostałam,dwa komplety pościeli do łóźeczka,rożek,podgrzewacz do butelek,sterylizator powietrza,nawet chuśtawka taka stawiana na ziemi,łóżeczko turystyczne,już nie pamiętam co jeszcze....Super 🤪 🤪 bardzo się cieszę ,że troszkę kaski zostanie na bierzące potrzeby


malstep to fajnie, że tak Ci się fartnęło 🙂 Jeszcze tak rodzinnie 🙂 potem z sentymentem się wspomina jak się patrzy na te ciuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
p0xia napisał(a):
malstep napisał(a):
Wróciłam do kompa
Robiłam przegląd na stryszku mojej siostry i powiem wam ,że tyle skarbów dla maluszka znalazłam,że duzo rzeczy mi odejdzie od wyprawki. Mam przewijak,wanienkę,łóżeczko to już wcześniej dostałam,dwa komplety pościeli do łóźeczka,rożek,podgrzewacz do butelek,sterylizator powietrza,nawet chuśtawka taka stawiana na ziemi,łóżeczko turystyczne,już nie pamiętam co jeszcze....Super 🤪 🤪 bardzo się cieszę ,że troszkę kaski zostanie na bierzące potrzeby



To super.. ja niestety nie mam po kim odziedziczyc 😜


siostr urodziła 1,5 roku temu,i nie potrzebuje tego narazie,ma juz 2 dzieci,i nie planuje więcej,a jakby co to jej oddam.A wszystko kupowała nowiutkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli o mnie chodzi t o kupię 10 pieluch tetrowych (bo jeszcze nie mam), a tak to będę pampersów używać, bo bym z praniem nie wyrobiła 🙂
Przy trójeczce zwłaszcza 😆
Dzisiaj to się bardzo okazjonalnie pokazuje. Tak to jest, jak w domu czworo ludzi, a komp z internetem jeden 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂 O tej porze was nadrobic to nie zła sztuka 🤪 🤪 🤪
My juz po wizycie 🙂 Bylo szybkie nie planowane USG 😜 😜 😜 😜 Widzialam moja niunie. Lekarz powiedział, że na 200% DZIEWCZYNKA 😁 😁 😁 😁 😁 Co do tego nie ma zadnych wątpliowości. 🙂 dzidzia jest główka do dołu, łożysko na tylnej scianie, szyjka super trzyma. Wkońcu pokazała Nam twarzyczkę, pan doktor sie śmiał, ze wzielismy ja z zaskoczenia, bo wczesniej to zaqwsze nam się chowała 😜 😜 😜 😜

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/856/dsc00533t.jpg/][IMG]http://img856.imageshack.us/img856/9564/dsc00533t.jpg[/IMG][/URL]

Powodzonka mamusie na dzisiejszych wizytach. 🙂 z tego co czytalam to troszkę ich jest 😉 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
p0xia napisał(a):
malstep napisał(a):
Wróciłam do kompa
Robiłam przegląd na stryszku mojej siostry i powiem wam ,że tyle skarbów dla maluszka znalazłam,że duzo rzeczy mi odejdzie od wyprawki. Mam przewijak,wanienkę,łóżeczko to już wcześniej dostałam,dwa komplety pościeli do łóźeczka,rożek,podgrzewacz do butelek,sterylizator powietrza,nawet chuśtawka taka stawiana na ziemi,łóżeczko turystyczne,już nie pamiętam co jeszcze....Super 🤪 🤪 bardzo się cieszę ,że troszkę kaski zostanie na bierzące potrzeby



To super.. ja niestety nie mam po kim odziedziczyc 😜


siostr urodziła 1,5 roku temu,i nie potrzebuje tego narazie,ma juz 2 dzieci,i nie planuje więcej,a jakby co to jej oddam.A wszystko kupowała nowiutkie 🙂


Fajnie masz 🙂 Ja też się cieszę jak coś od kogoś po jakimś maluszku dostanę. Zawsze to oszczędność w domowym budżecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
Hej mamusie 🙂 O tej porze was nadrobic to nie zła sztuka 🤪 🤪 🤪
My juz po wizycie 🙂 Bylo szybkie nie planowane USG 😜 😜 😜 😜 Widzialam moja niunie. Lekarz powiedział, że na 200% DZIEWCZYNKA 😁 😁 😁 😁 😁 Co do tego nie ma zadnych wątpliowości. 🙂 dzidzia jest główka do dołu, łożysko na tylnej scianie, szyjka super trzyma. Wkońcu pokazała Nam twarzyczkę, pan doktor sie śmiał, ze wzielismy ja z zaskoczenia, bo wczesniej to zaqwsze nam się chowała 😜 😜 😜 😜

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/856/dsc00533t.jpg/][IMG]http://img856.imageshack.us/img856/9564/dsc00533t.jpg[/IMG][/URL]

Powodzonka mamusie na dzisiejszych wizytach. 🙂 z tego co czytalam to troszkę ich jest 😉 😉



Jejku, jaka śliczna dziewczynka 🙂 Gratulacje!
A zdjęcie super!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje Kochaniutkie 🙂 🙂 🙂 🙂 To siła sierpnióweczek sprawia że Nasze maleństwa takie zdrowe i silne rosną 😉 😉 😉 😉 😉
Jesli chodzi o zakupy to ja narazie mam głównie ciuszki, rożek, jeden kocyk i tyle. 🙂 Krzysiu mówi, że ze wszystkim zdążymy 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie moje drogie dziewczynki:*:*:*
dlugo sie do was nie odzywalam la ewlasnie dzisiaj sie obronilam!!!
ponadto mam remont w domu i o ile dobrze sie zorientowalam moj ostatni wpis jest na str 955 wiec sorry ale nie zdolam nadrobic zaleglosci!!!
😞
wiec sorka ze sie powtorze!!!
zabieram sie w koncu za organizacje mojego przyszlego maciezynstwa zatem... kobity nie wiem od czego zaczac????


    łóżeczko:
      drewniane najbardziej mi sie podobaja
        jaki materac? cienki, gruby, z wlosiem jakims tam???
          oslonki na szczebelki, moskitiera?
            jakies grzechotki z ozytywka?
              przewijak na lóżko czy z szafką?
                jaka posciel, kocyki, poranniczek, czy rożek???


                  wózek??? tako, jedno, coneco, babette, solaris??? 3 w 1 czy jak? r

                    odze pod koniec sierpnia wiec chyba najwieksza gondola ale w miare lekki musi byc bo mam duzo schodów do pokonania!!!


                      butelki, laktator, podgrzewacz, termometr??? jakiej firmy ???


                        WANIENKA mala czy duza? z termometrem czy bez???


                          no i oczywiscie jakie kocyki, reczniczki, pieluszki??? FIRMY???


                            jakie kosmetyki i akcesoria do pielegnacji siebie w szpitalu i dzidzi w domku???

                            Dziewczyny wiem ze duzo od was wymagam ale jako aktywne uczestniczki forum ju pewnie
                            dyskutowalyscie na podobne tematy a ja jesterm w tyly. Ale spoko spoko nadrobie i juz zaczynam zbierac informacje wiec razem damy sobie rade 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
Hej mamusie 🙂 O tej porze was nadrobic to nie zła sztuka 🤪 🤪 🤪
My juz po wizycie 🙂 Bylo szybkie nie planowane USG 😜 😜 😜 😜 Widzialam moja niunie. Lekarz powiedział, że na 200% DZIEWCZYNKA 😁 😁 😁 😁 😁 Co do tego nie ma zadnych wątpliowości. 🙂 dzidzia jest główka do dołu, łożysko na tylnej scianie, szyjka super trzyma. Wkońcu pokazała Nam twarzyczkę, pan doktor sie śmiał, ze wzielismy ja z zaskoczenia, bo wczesniej to zaqwsze nam się chowała 😜 😜 😜 😜

Ale fajna dziewczynka i jaka spokojna 🙂 Wysokie ma czoło, to po mamie czy tacie? 🙂 Gratuluję aniołek82
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/856/dsc00533t.jpg/][IMG]http://img856.imageshack.us/img856/9564/dsc00533t.jpg[/IMG][/URL]

Powodzonka mamusie na dzisiejszych wizytach. 🙂 z tego co czytalam to troszkę ich jest 😉 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
Oj Kornelka ona wcale taka spokojna nie jest. 😁 Wczoraj tak mi świdrowała po brzuchu, że w pewnym momencie to zaczął mnie boleć 😮 😮 😮 😮 A czoło po mamusi ☺️


Więc do zdjęcia taka spokojna 😁 I sobie śpi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
Hej mamusie 🙂 O tej porze was nadrobic to nie zła sztuka 🤪 🤪 🤪
My juz po wizycie 🙂 Bylo szybkie nie planowane USG 😜 😜 😜 😜 Widzialam moja niunie. Lekarz powiedział, że na 200% DZIEWCZYNKA 😁 😁 😁 😁 😁 Co do tego nie ma zadnych wątpliowości. 🙂 dzidzia jest główka do dołu, łożysko na tylnej scianie, szyjka super trzyma. Wkońcu pokazała Nam twarzyczkę, pan doktor sie śmiał, ze wzielismy ja z zaskoczenia, bo wczesniej to zaqwsze nam się chowała 😜 😜 😜 😜


Ale fajna dziewczynka i jaka spokojna 🙂 Wysokie ma czoło, to po mamie czy tacie? 🙂 Gratuluję aniołek82
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/856/dsc00533t.jpg/][IMG]http://img856.imageshack.us/img856/9564/dsc00533t.jpg[/IMG][/URL]

Powodzonka mamusie na dzisiejszych wizytach. 🙂 z tego co czytalam to troszkę ich jest 😉 😉





Ale dobre FOTO!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gratulacje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
Oj Kornelka ona wcale taka spokojna nie jest. 😁 Wczoraj tak mi świdrowała po brzuchu, że w pewnym momencie to zaczął mnie boleć 😮 😮 😮 😮 A czoło po mamusi ☺️


Jak się wierci to dobrze 🙂 mój to leniuch... Czasem jak się rozpycha to czuję go mocniej a tak to spkojny jak nie wiem 🙂 A Twoja córcia ma Twoje czoło i nie tylko 🙂 Urodę pewnie po tacie odziedziczy a chłopcy podobno do mamuś są podobni. Ja mówie, że wolałabym, żeby urodę miał po tacie a charakter lepiej żeby mój miał 😉
Najważniejsze, że wszystko w porządku 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...