Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej Dziewczyny...ciężko nadrobić to wszystko co piszecie...Ja przez te dni odpoczyalam i zrobilam zakupy dla dzidzi..powoli zaczynam to wszystko szykować... 🙂
Zauważylam ze maly od 3 dni mniej aktywny jest i się martwię bo 3 dni tamu harcował strasznie a teraz taki spokojniutki 😞 nie wiem czy to normoale....
Ciężko w Irlandii niestety o dobra opieke prenatakną ...jak jest dobrze to ok ale jak sie cos dzieje to klapa...Po tych przejsciach z sercem boje sie porodu naturalnego..Beda lekarze musieli podjąc decyzję czy bede mogla urodzic ta drogą....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

heja
Ja juz wykapana i po kolacji.Deszczyku u nas zero 😞 Nie wiem czy wy tez tak macie,ale mi o tych upałow jest jakos słabo,nie cały czas tylko tak czasami.
siehankowa gratuluje duzego synusia 🙂
Ja jestem bardzo ciekawa ile mój teraz wazy.Bo tez na kązdej wizycie mam mierzony obwód głowki maleństwa oraz wielkośc kosci udowej.A co do porodu to ja mam wg ostaniego okresu na 18 lipca,bo miałam nie regularne cykle,a wg usg na 5 sierpnia.Jestem ciekawa kiedy maleństwo bedzie chciało zawitać na swiat.
crazzy ja tez mam czasami tak,ze mały przez klika dni non stop sie rusza,a sa takie dni ze czuje go tylko przez chwile.Mi sie wydaje,że zalezy to od ułozenia malucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa... raczej koszulka nie wchodzi w grę, bo ta sukienka ma podszewkę, więc gdybym założyła jeszcze koszulkę, to chyba rozpłynęłabym się ☺️ ☺️ Trudno założę coś innego, a kiecka będzie na po pracy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siehankowa 🙂 Gratuluję dużego i zdrowego maleństwa 🙂 Moja szwagierka ma taki sam termin jak Ty 🙂
Crazzzyyy Kochana jak czujesz ruchy to jest ok. Moja kruszynka też miewa dni mniejszej i większej aktywności....Co do porodów dla pocieszenia powiem,że ostatnio rozmawiałam z kleżanką, która rodziłą właśnie w Irlandii swoją pierwszą córeczkę naturalnie i była zachwycona 🙂 Było przy niej 4 lekarzy i 6 położnych z czego jedna donosiła kawę mężowi koleżanki ,a druga mamie koleżanki, a oboje byli obecni przy porodzie. Koleżanka opowiadała,że bardzo jej zespół pomógł, tak,że życzę Ci abyś i TY trafiła na taką opiekę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spadam się kąpać i spać wczorajsi goście i dzisiejsza wizyta koleżanki to sporo jak na mój skromny towarzysko tryb życia...Jestem dość silnie zmordowana, więc spadam spać.
Dziewczyny, które cierpią na bóle głowy i puchnące stopy jednocześnie koniecznie monitorujcie swoje ciśnienie czasami właśnie bóle głowy i puchnięcie są skutkiem skoków ciśnienia,które w 3 tymestrze szczególnie latem zdarzają się często. Jeżeli macie do 145 pierwsze i do 85 drugie jest ok 🙂 Natomiast podwyższone to powyżej tych namiarów które podałam 🙂 I w takim przypadku warto zwolnić tempo 🙂
Dobranoc kochaniutkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
Siehankowa 🙂 Gratuluję dużego i zdrowego maleństwa 🙂 Moja szwagierka ma taki sam termin jak Ty 🙂
Crazzzyyy Kochana jak czujesz ruchy to jest ok. Moja kruszynka też miewa dni mniejszej i większej aktywności....Co do porodów dla pocieszenia powiem,że ostatnio rozmawiałam z kleżanką, która rodziłą właśnie w Irlandii swoją pierwszą córeczkę naturalnie i była zachwycona 🙂 Było przy niej 4 lekarzy i 6 położnych z czego jedna donosiła kawę mężowi koleżanki ,a druga mamie koleżanki, a oboje byli obecni przy porodzie. Koleżanka opowiadała,że bardzo jej zespół pomógł, tak,że życzę Ci abyś i TY trafiła na taką opiekę 🙂

Patunia dziękuję ...miło czytać że ktos jest zadowolony z opieki tutaj...To uspokaja i daje nadzieję ze bedzie ok...Ciężko teraz jakoś o pozytywne myślenie u mnie bo już myślałam że nie trafię do szpitala a tu masz ci los...Ehhh sama pewnie wiesz jak to jest tak bardzo chcieć zeby wszytstko było ok a tu niestety...szpital i załamka 😞 Najważniejsze jest żeby dzidzia była zdrowa...szkoda tylko, ze "inkubator" ze mnie marny..A u ciebie kochana póki co wszystko ok? Jak sie czujesz?
aneczkare22 mozliwe że te ruchy zalezne są od ułożenia... mam nadzieję ze nie nie jest to wina Uroseptu, ktory biorę..bo znowu mam zapalenie pęcherza 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crazzy napewno to nie jest wina Uroseptu,to tabletki ziołowe.Ja tezczesto miałam problemy z pecherzem i jak pytałam swoją lekarke,to powiedziała,ze mozna je brac w ciązy,ale moge ci cos lepszego polecic,mi to bardzo pomogło.Tabletki uro-up lub urinal.Składaja sie one z zurawiny,a ona zakwasza mocz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak to nie ma nikogo?????? 😲 😲 😲 A ja????????? 🤪 🤪 🤪
Siehankowa gratuluje udanej wizyty, zdrowego i duuuuuuużego dzideczka 🤪 🤪 🤪 Ciekawe kiedy urodzisz, albo jaki duzy bedzie przy porodzie 🙃
aneczkare22 mi tez jest często słabo przy tych upałach. z domu wychodze dopiero wieczorem jak juz chłodniej się robi 😞
Kurcze, ciekawe co tak jutro na wizycie się dowiem, mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I znowu wchodze a tu nikogo nie ma już 🤨
Ja pytałam o staniki do karmienia usztywniane bo jakoś nie za bardzo widzę siebie w tych miękkich 🙂 nie wiem odkąd pamiętam nosze z usztywnianą miseczką i wydaje mi sie że w tich bez usztywniacza będe miała cycki do pasa 😮 😮 😮 tym bardziej jak się uda i będe karmic (no bo przeciez z tym to nigdy nic nie wiadomo) hehe
No ale nic połaże po sklepach i poszukam a jak cos to tak jak pisała chyba Marta kupie zwykły rozpinany z przodu 🙂
Siehankova dziękuje za odpowiedz i odpisałam Ci na sierpnióweczkach 🙂 no i gratuluje dużego zdrowego synusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aasia ja tez zawsze nosiłam sztywne miseczki, nawet w stroju kąpielowym musialam miec usztywniane 🙂 🙂 🙂 Ale tym razem to chyba trzeba bedzie zrezygnowac z tego przywileju, bo jak laseczki pisza raczej takich nie ma typowo do karmienia.

Dobranoc Mamusie, do jutra pa pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aasia ja jeszcze jestem 🙂

siehankowa gratuluję udanej wizyty 🙂 też już bym chciała wyżej w ciąży ☺️

crazzy ja to się martwię opieką zdrowotną tutaj w Norwegii. Na pewno przebija ona opiekę w Irlandii. Wyobraź sobie, że dnia 31 maja dostałam pocztą wyniki, które robiłam 2 lutego 😮 😮 😮 😮 😮 Mówiłam już do męża, że jak teraz pójdę w 32 tc na wyniki to dostanę je po porodzie 🤢 Na szczęście wyniki są ok, bo jakby nie były to normalnie bym ich pozwała 😠 😠 😠

DOBRANOC MAMUSIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry brzuszki 🙂

dziewczyny, które martwia sie o "ruchliwosc" maleństwa - mój gin zalecił mi liczenie ruchów i zapisywanie ich na specjalnej karcie... jest to metoda wg Kartif czy jakos tak 😉 zaczynamy od 9. rano i liczymy do dziesiatego ruchu - dziesiąty ruch zapisujemy na karcie... i tak raz dziennie az do porodu 🙂

aniołek, powodzenia na wizycie 🙂


_Evelina_ napisał(a):
teraz juz sie podobno nie mierzy dzidzi tylko wazy. podobno zmierza dzidzie dopiero po urodzeniu

mój gin tez tak mówił, po prostu wyliczaja wagę na podstawie obwodu brzuszka, glówki i długości kosci udowej ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie!
Mam ciężką noc za sobą. Nie mogłam w ogóle spać. Nic mi nie dolegało, ale od 3 rano oczy jaka pięć złoty 😮 Synek sobie na dodatek dyskotekę zrobił a ja rzucałam się z boku na bok.
Mąż właśnie poszedł do pracy, ja zjadłam śniadanko i może uda mi się zasnąć. Jakbym nie pisała to znaczy, że padłam 😁

Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBRY BRZUSZKI 😎 😎 😎

Wszystkim życzę miłego dnia.

O matko mam 60 dni do porodu 🤪 🤪 🤪
A biorąc pod uwagę że moje panny raczej sie spieszą to moze tylko 46 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...