Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agnie-szka napisał(a):
Milium tez miałam sab simplex- bardzo polecam a mogę zapytać jaką kupiłaś huśtawkę z leżaczkiem i bujaczkiem? masz może linka

Huśtawkę moja siostrunia sprezentowała swojemu przyszłemu chrześniakowi 🙂 a tu jest link http://allegro.pl/fisher-price-hustawka-r2482-delux-3w1-lezaczek-i1641000711.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalzłam taką informacje w necie:

"Jeśli okaże się, że wynosi ono 140/90 mmHg albo więcej – zleci ci także badanie ogólne moczu, aby wykluczyć ewentualny białkomocz. Może się okazać, że obrzęki to objaw tzw. zatrucia ciążowego, do niedawna nazywanego EPH-gestozą."

Mam w domku ciśnieniomierz...sprawdze i bede wiedziała...ale do lekarza i tak pójdę..Może przy okazji poproszę o USG - i syneczka zobaczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milium napisał(a):
Agnie-szka napisał(a):
Milium tez miałam sab simplex- bardzo polecam a mogę zapytać jaką kupiłaś huśtawkę z leżaczkiem i bujaczkiem? masz może linka

Huśtawkę moja siostrunia sprezentowała swojemu przyszłemu chrześniakowi 🙂 a tu jest link http://allegro.pl/fisher-price-hustawka-r2482-delux-3w1-lezaczek-i1641000711.

dzieki 🙂 mam tą huśtawkę w obserwowanych i wyglada na super mam pytanie czy twoim zdaniem mozna tam noworodka wsadzić i huśtać? jaką pozycje ma dzidziuś czy taką jak w foteliku czy bardziej leżącą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnie-szka napisał(a):
milium napisał(a):
Agnie-szka napisał(a):
Milium tez miałam sab simplex- bardzo polecam a mogę zapytać jaką kupiłaś huśtawkę z leżaczkiem i bujaczkiem? masz może linka

Huśtawkę moja siostrunia sprezentowała swojemu przyszłemu chrześniakowi 🙂 a tu jest link http://allegro.pl/fisher-price-hustawka-r2482-delux-3w1-lezaczek-i1641000711.

dzieki 🙂 mam tą huśtawkę w obserwowanych i wyglada na super mam pytanie czy twoim zdaniem mozna tam noworodka wsadzić i huśtać? jaką pozycje ma dzidziuś czy taką jak w foteliku czy bardziej leżącą?

Bardziej jak w foteliku, po ściągnięciu i zablokowaniu maluszek jest tak na bardziej leżąco bym powiedziała, ale do karmienia wydaje mi sie odpowiedni w tej pozycji, a jako niezależny bujaczek to bardziej na siedząco dla starszych dzieci, bo wtedy układa sie bardziej do przodu na tych płozach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Brzuszki! 🙂
Znowu późno do Was zawitałam.
Tzn czytam Was od rana, ale tak na raty, że nie dotarłam nawet do zdjęcia zbawki, jaką zrobiła Diviana... 😞
Troszkę się podłamałam, bo powinnam się zapisać na usg na 28.06, a okazało się, że ta lekarka, u której zawsze robiłam jest na urlopie od 28.06 do 08.07, a na 21.06 nie ma już terminów 😞 A ja mam 01.07 wizytę u mojej prowadzącej i powinnam mieć już ten wynik usg 😞 Niby powiedzieli, zebym się dowiadywała blizej terminu, czy się coś nie zwolniło... ale wątpię, by się udało 😞 Kurcze-chyba naprawdę jest teraz baby boom, skoro nie ma terminów nawet w prywatnych przychodniach... 😞
Mam nadzieję, ze chociaż z przyjęciem do szpitala nie będzie problemu!
Chociaż, jak na szkole rodzenia położna powiedziała, ze w zeszłym roku odesłali 4 pacjentki z czego 1 musieli helikopterem do Łodzi przetransportować - to stwierdziliśmy z Tomkiem, ze my też chcemy tym helikopterem! 😁 🙃 🤪 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
agapurka2 napisał(a):
U mnie jak na razie opuchlizna jej na stpkach i chyba łydkach - wydają sie opuchnięte...Mam nadzieje,że dalej to się nie rozprzestrzeni. Tak sie zastanawiam, ale co by mi dało leżenie w szpitalu?

chyba zalezy od podejści alekarza - siostra moja nie była zadowolona, bo kazali jej tylko leżeć i trzymać nogi w górze... ale w sumie to samo mozna robić w domu... no chyba, że trafisz na dobrą opiekę lekarską i nie wiem, np. jakieś badania będą robić, obserwować ... no sama nie wiem 😉


Ja jak byłam w szpitalu była dziewczyna, która w pierwszej ciąży miała stan przedrzucawkowy, który najpierw objawiał się podwyższonym ciśnieniem, białkiem w moczu, a potem puchnięciem i dzięki temu ,że dziewczyna leżała w szpitalu i była na obserwacji jak tylko zaczęły się początkowe symptomy to nie czekali na rozwój sytuacji i dalsze objawy, tylko na drugi dzień rano miała zrobioną cesarkę i urodziła co prawda wcześniej, ale zdrowego maluszka.. Więc uważam,że w sytuacjach niepewnych nie ma co narażać siebie i dziecko na niebezpieczeństwo w szpitalu jesteś pod obserwacją masz robione wszelkie niezbędne badania, mierzone ciśnienie i wszystko jest non stop pod kontrolą,a w domu to guzik, bo badania robisz, potem za jakiś czas odbierasz wyniki i dopiero za jakiś czas idziesz do lekarza. W sytuacji kiedy dzieje się coś niedobrego liczy się każda chwila, więc moim zdaniem szpital ma znaczną przewagę nad domem.
Wiem,że nie jest tam fajnie ja też nie lubie szpitali, wiem,że lekarze też są różni min tacy jak pisała siehankowa. Ale jednak to lekarz i on wie zawsze troszkę więcej niż my same,które jesteśmy totalnie zielone w temacie i możemy się wielu rzeczy tylko domyślać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihhi siehankowa, ja też codziennie patrzę by tu jak najszybciej się urwać, więc już teraz też wyłączam sprzęt i idę okupować okno... żeby dojrzeć czy szef już sobie pojechał 🙂
Do wieczorka kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, moim zdaniem to super pamiątka taki album. Tak samo jak te odciski, pudełeczka na pamiątki itd. To wszystko ma swój urok, a nasze dzieciaczki jak będą już duże też na pewno się wzruszą na widok takich pamiątek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze chciałam podziękować Ci, Karolciakam, za pamięc o moich wymiarach 🙂 i chęć pomocy. 😘
Niestety nie mam centymetra! A na dodatek moja mama też gdzieś posiała i nie mogła wczoraj w ogóle znaleźć! 😮 nie wiem.. diabeł przykrył ogonem, czy co.... 🤢
Poza tym uświadomiłam sobie, ze nie miałabym nawet kiedy pożyczyć do Ciebie sukienki, bo już zupełnie nie mam czasu do soboty... 😞 Także zostaje mi ta moja szara... Ale bardzo, bardzo, bardzo dziękuję! 😘 🙂

Mam nadziej,e że udadzą nam się te lody w przyszłym tyg 🙂
Chociaz faktycznie, jak Diviana ma leżeć, to juz sama nie wiem... Ja miałam szyjkę 2,5 cm i ta lekarz, co mi robiła usg powiedziała, ze to tak na granicy, a moja prowadząca zupełnie nic nie skomentowała. Spytała się tylko, czy w pracy mnie nie męczą, to powiedziałam, ze nie... Więc o zadnym zwolnieniu nawet nie wspomniała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agusia, mi lekarz pozwolił wychodzić na spacer, tylko nic męczącego mam nie robić i nie siedzieć za długo, więc myślę że te lody jakoś mi wybaczy 🙂 a jak nie to zapraszam do mnie 🙂
Agusia a jeśli szyjkę masz na granicy to faktycznie może lepiej jakbyś się nie przemęczała i chyba już Ci powinna dać to zwolnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
siehankowa- no to pierwszy uśmiech bobasa masz za sobą 🙂

fakt 🙂 i jak to mój M. stwierdził - uśmiech wart 50zł - bo tyle kosztowala nas wizyta 😜
A ja jednak myślę, ze ten uśmiech to bezcenny! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
Agusia, mi lekarz pozwolił wychodzić na spacer, tylko nic męczącego mam nie robić i nie siedzieć za długo, więc myślę że te lody jakoś mi wybaczy 🙂 a jak nie to zapraszam do mnie 🙂
Agusia a jeśli szyjkę masz na granicy to faktycznie może lepiej jakbyś się nie przemęczała i chyba już Ci powinna dać to zwolnienie.

A to dobrze, to będziemy spokojnie jeść te lody 🙂 hehehe
To ta, co mi robiła usg tak powiedziała.... ale zaraz stwierdziła, ze to lekarz podejmie decyzję...
Staram się wszystko na spokojnie i się nie przemęczać... Tylko nie zawsze to wychodzi!
Od 01.07. będzie dziewczyna na zastępstwo za mnie i muszę ją wszystkiego nauczyć, więc dobrze by było jakbym jeszcze pochodziła do biura... ale zobaczymy! Na pewno nie będę się zmuszać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
uciekam kochane bo burza u nas straszna 😞
W Warszawie właśnie też tak podejrzanie.... ale mam nadzieję, że nie będzie burzy zanim nie wróce do domu! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A! Ja też widziałam w Biedronce te kocyki, o których pisała Andżelika (chyba Andżelika?) - tylko własnie się zastanawiam, czy nie lepsze te dwuwarstwowe...
Te są słodziutkie i mięciutkie, ale 100% poliester... Sama nie wiem... Chociaż te z allegro dwuwarstwowe z jedną stroną bawełnianą, z drugiej strony też mają sztuczną tkaninę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusiakowalczyk napisał(a):
siehankowa napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
siehankowa- no to pierwszy uśmiech bobasa masz za sobą 🙂

fakt 🙂 i jak to mój M. stwierdził - uśmiech wart 50zł - bo tyle kosztowala nas wizyta 😜
A ja jednak myślę, ze ten uśmiech to bezcenny! 😁

wiem wiem agusia, to tak w przenośni było 😉 a już na pewno mina mojego M. na widok usmiechu juniora - to było bezcenne 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny, przyszlam z praktyki jakiec 1,5 h temu 😁 ale przyszedl mi woooozioo 🙂 i odrazu wzielam sie za "rozszyfrowywanie" go i jest suuper 🙂 zlozylam sama jak klocki leg hii 🙂 jest taki jaki chcialam 🙂 nic dodac nic ujac 🙂 trudno mi seie bylo polapac w tym wszystkim ale dalam rade 🙂 ...

Dzisiaj ide pierwszy raz na szkole rodzenia ciekawe jak bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...