Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Madalena- powiem szczerze, że nawet nie jestem szczególnie zorientowana jak to wygląda w Poznaniu, muszę sie wreszcie zapisać do jakieś przychodni, bo mieszkam tu już 10 lat a ciągle mam lekarza rodzinnego w Kołobrzegu 😉 Chodzę prywatnie do alergologa, ginekologa i dermatologa i przez te lata to mi wystarczało, ale chyba najwyższa pora znaleźć jakąś przychodnię na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
Eleeza nie zadręczaj się mi pan doktor powiedział, że ruchy dziecka oprócz tego, że każda kobieta zaczyna odczuwac inaczej bo np. jedne kobiety są szczuplejsze i wtedy łatwiej i szybciej je odczuwają te pulchniejsze mają trudniej. Ale jeszcze to bardzo dużo zależy od temperamentu dzidziusia 😁 😁 😁

Jedne bobaski są ruchliwe i często dokazują, inne z kolei ciągle by tylko spały i jadły a wiesz, że jak chodzimy to je kołyszemy w brzuszku, co im się bardzo podoba. 🙂



Fajnie to brzmi ''kołyszemy w brzuszku'' 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Eleeza jeszcze masz czas, choć ja tez już się nie mogę doczekać
a jestem do tyłu z datą porodu od Ciebie 😉

Imię Eliza też mi się bardzo podoba 🙂


Ale czasami schiza dopada, zwłaszcza jak do wizyty u lekarza sporo czasu 😞
Elizy to straszne uparciuchy i wrażliwce....miej to na uwadze w razie czego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka ma na imię Gabrysia 🙂
Imię wybrał mąż a że ja żadnej Gabrysi nie znam to mi się też spodobało 🙂 Poza tym to imię jest takie "mięciutkie" można je zdrabniać na wiele sposobów 🙂

Ja jeszcze kopniaków nie czuję ale moja dzidzia coś się dzisiaj zaczęła bardzo rozpychać 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja Wam powiem że jakoś wcześniej częściej bobasa czułam, a ostatnio wcale, już się zaczynam martwić, czy to ja sobie te wcześniejsze odczucia wmówiłam czy może bubuś przestał się ruszać 😞 a powiem że przemęczałam się ostatnio i się boję jakoś 😞
Co do imion to mi się Alicja podoba Amelia, Weronika i Julia
Dla chłopców Daniel i Krzyś, ale mąż wybrał Aleksander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
Ja Wam powiem że jakoś wcześniej częściej bobasa czułam, a ostatnio wcale, już się zaczynam martwić, czy to ja sobie te wcześniejsze odczucia wmówiłam czy może bubuś przestał się ruszać 😞


Ja mam podobnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Święta 🤨 🤨 🤨
Byłam 2 godziny z córką na basenie i 10 stron 🤪 🤪 🤪

Co do imion to moje typy już znacie 🙂
Co do połączenia Maja Anna, to w pewnym sensie u mnie też jakoś tam występuje.
U nas jest Emilia Anna i Maja Patrycja 🙂 🙂 🙂
No a teraz wszystko wskazuje na to, że będzie Julia (co do drugiego imienia to być może Jagoda)

Co do ruchów nie schizujcie, ja czuję małą od 14 tygodnia, ale to moje trzecie dziecko. Ale znam dziewczyny które poczuły swoje dziecko dopiero w 24 tygodniu ciąży, bo np miały bardzo dużo wód płodowych i dziecko poprostu robiło fikołki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marta-lion mam do Ciebie pytanko, jako że jestes już doświadczoną mamą. Mój synek od wczoraj gorączkuje. Ale dzisiaj ta gorączka jest bardzo wysoka i ciężko mi ją zbijac. W sumie to dochodzi nawet do 39,8 a jak ją zbije to jest 38,3. Jutro idziemy do lekarza ale boję się tej nocy i nie wiem co robic, żeby bardziej skutecznie zbic tą gorączkę.
Może coś mi poradzisz? A może inne koleżanki coś wiedzą na ten temat? proszę o pomoc 😞



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje na zmianę syrop panadol i ibum a jak to nie pomaga to mam jeszcze czopki nurofen. Ale podaje z odstępami co 6 godz. a gorączka szybciej narasta. 😞 😞 😞



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 ja niedoświadczona w tym temacie...
Jedyne co to zimne okłady mi przychodzą do głowy.
Moja mama mi opowiadała jak mój roczny braciszek miał prawie 41 stopni gorączki
i owinęła go namoczonym bardzo zimnym prześcieradłem...
Jak powiedział jej potem lekarz...uratowała mu tym życie...

Za Twoje maleństwo trzymam kciuki żeby temp już nie rosła,
ale może zimne okłady na samo czółko troszkę pomogą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madalena u mnie niezastąpionym lekiem na gorączkę jest Paracetamol w syropie. Ostatnio jak Maja miała wysoką gorączkę bardzo dobrze zadziałał Lipomal.
Oczywiście spróbuj zimne okłady. Może niekoniecznie całego ciałka, ale spróbuj najpierw stópki i czoło, oraz kark. My Majkę rozebraliśmy do pampersa, bo była jak piec. I jakoś wtedy to wszystko pomogło.
Mam jednak jedną zasadę nigdy nie zbijam gorączki jeśli jest mniejsza niż 38st. Pozwalam dziecku by organizm walczył sam.
Jednak jeśli nic nie będzie pomagało Madalena jedź z nim na pogotowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magdalena20 Współczuje Twojemu dziecku i Tobie. Pamiętam jak chrześniaczka mojego męża tak chorowała. Niczym tego nie można było zwalczyć i szwagierka z nawilżaczem przy niej siedziała bo mała się dusiła w nocy, też jakoś 2 latka miała. Wiem że jak miała wysoką gorączkę to do szpitala jeździli i tam jej zbijali. A może 3-dniówkę dostał, ostatnio kumpeli córcia złapała i też miała nie do zbicia ponad 39 stopni. Ja osobiście jestem trochę panikara i pewnie jak kiedyś zobaczę ok. 40 na termometrze to będę dzwonić po pogotowie albo sama z dzidzią frunąć do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny, znalazłam też na internecie o tym, żeby mokry ręcznik owinąc dziecku wokół pupki i nóżek. I tak zrobiłam. Oprócz tego podałam syrop od gorączki i jakos zbiłam gorączkę. Mam nadzieje, że to chwilowy kryzys był i obejdzie się bez pogotowia.
Dzięki wielkie koleżanki jestescie nie zastąpione!!!
Cieszę się, że Was Mam 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałam żeby zimnych okładów nie robić na czoło tylko takie letnie bo można zaziębić zatoki.
Jak Gabrysia miała gorączkę 39st to podałam jej pyralgine w czopkach no ale to na receptę jest i nie daje się całego tylko jakąś tam ilość zależnie od wagi.
I niech synek dużo pije. Trzymaj się Madalena i powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
Kuba właśnie zasną uffffff chyba będzie dobrze 😞
Madalena. Organizm Kuby powalczy i wygra.
Sorki, że nie odpowiedziałam od razu, ale kąpanie było.

Jeszcze co do fotki, jesteś na tym zdjęciu jakoś bardziej podobna do siebie niż na poprzednim 🙂 I normalnie wyglądasz jak aktorka 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...