Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
oo, a ja własnie sobie przypomniałam, że jutro rano musze iść badania zrobic (mocz, morfologia, grupa krwi i Hbs) bo w poniedziałek wizyta u gina 🙂

Siehanowa ja dzisiaj rano bylam w przychodni a tam krwi nie pobierali az w poniedzialek 🥴 wolne sobie zrobili. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz babo placek 🤢 rozmawiam z mężem na temat imienia a On: nie nie nie Antonina nie podoba mi się i już.....jego propozycje to ania, kasia, beata nie obrażając nikogo do mnie nie przemawiają te imiona, kojarzą mi się z jakimiś osobami albo po prostu "nie widzą"........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MamaSandra napisał(a):
dziewczynki mam jeszcze jedno pytanie. jak dzidzia jest przekrecona główką w dół to ruchy czuje się wysoko czy nisko?


MamaSandra, co do czucia ruchów dziecka to nie ma reguły.
Dziewczyny przede mną napisały, że czują ruchy wszędzie, a ja z kolei czuję je raczej nisko tj głównie po prawej stronie na wysokości pępka lub max. kilka cm nad nim.
To zależy od tego jak ma dzidziuś ułożone nóżki. Czasem nóżki ma podkulone i wtedy może kopać "w górę". Moja mała ma nóżki w podobnej okolicy co rączki i dlatego czuję ją raczej nisko.
Najwyższy punkt, który czuję to pupka.
Gdybym nie wiedziała, że moja córcia leży główką w dół to, sądząc po odczuwanych ruchach, miałabym wrażenie, że jest dokładnie odwrotnie 😉
He, he, chyba niezbyt ci pomogłyśmy tym razem. Jedna mówi tak, inna inaczej.
Ale MamaSandra, ty jeszcze masz trochę czasu na to by dzidziuś ułożył się właściwie. Niezależnie jak jest ułożony teraz, jeszcze może zmienić pozycję.
Wydaje mi się, że najlepiej będzie gdy poczekasz na swoją planową wizytę i wtedy zapytasz o wszystko twojego gina.
Ale jakbyś miała dalsze pytania to wal do nas śmiało 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka- łooo ale brzuszek
aniołek- twój brzusio też pokaźny. Ja opiekowałam się Kacperkiem- przecudny chłopiec, wiecznie uśmiechnięty
Andrzelika- nie martw się ja też mam mały brzuch- jak zrobię fotkę to Ci wstawię 🙂
siehankowa- super łóżeczko
MamaSandra- moja dość prędko bo już w 29tc, co do ruchów to moja mała kopie pod samymi żebrami, po bokach i czasem gmera w okolicy "mariolki"
mapa- chyba nie będą Ci ubranek obwąchiwać i sprawdzać w czym prałaś 🙂

A ja miałam przymusową wycieczkę do Brennej- rodzice są na wczasach i sąsiad im dzwonił, że mają okno dachowe otwarte, no i zaczęli się stresować czy ktoś się włamał czy może zapomnieli zamknąć, ale na szczęście wszystko ok, a przy okazji znaleźliśmy nową knajpę z domowymi obiadkami mmmm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
No i masz babo placek 🤢 rozmawiam z mężem na temat imienia a On: nie nie nie Antonina nie podoba mi się i już.....jego propozycje to ania, kasia, beata nie obrażając nikogo do mnie nie przemawiają te imiona, kojarzą mi się z jakimiś osobami albo po prostu "nie widzą"........


No, rzeczywiście masz Daniela placek, i to z zakalcem 😉
Mój małż też wybierał same takie beznadziejne imiona, celował np w Stefanię, a jako argument podał... że będzie miała ładne zdrobnienie: Stefka 🤢 🤢 🤢
Na całe szczęście stanęłyśmy z Em murem i odparłyśmy jego propozycje.
Ja to przynajmniej miałam sprzymierzeńca w córci - od początku obstawiałyśmy Hankę no i w końcu udało się. Teraz to mąż już nawet nie wspomina o innym imieniu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że sen zmógł część naszych sierpnióweczek bo się ewakuowały hurtem. Dobranoc dziewczynki.
Ja jeszcze trochę posiedzę w necie więc będę zaglądać na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Jo-aneczka coś szybko mamcie zwiały 😜

Co do imienia to moja Gabi też już do brzuszka mówi Antoninka więc ja myślę że chyba tak zostanie ale nie wiem jak męża przekonać.....no nic poczekamy zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się wcześniej musiałam ewakuować, bo szliśmy na "piwo" z znajomymi. No, ale już w domu siedzę, jakoś nie lubię długo siedzieć, chyba jakąś domatorką się podczas ciąży zrobiłam. 😁 😜

Tym moim brzuszkiem się wcześniej nie martwiłam, wiedziałam że jest mniejszy, ale jakoś nie myślałam, że coś może być nie tak. Dziś mi tak do głowy wpadło, jak porównałam z Waszymi i napisałyście że jakiś mały. ☺️ Ale uspokoiłyście mnie 😘

A co do rozstępów to ja mam parę na piersiach, biodrach i pośladkach. Tymi pośladkami się jakoś nie specjalnie przejmuję, bo już z wieku dorastania parę miałam. Więc się oswoiłam 😁

Teraz tylko próbuję się jakoś na stawić na akceptacje swojego ciała i staram się przygotować na wszelkie wybryki natury, żebym potem się nie zdziwiła, jak mnie czymś zaskoczy 😁 A na "po porodzie" mam już plan powracania do normy. Chociaż jakoś dużo od niej nie odbiegłam i dziś nawet czułam się po raz pierwszy w ciąży atrakcyjna z moim brzuszkiem 😜 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja póki co rozstępów nie mam- chciała bym żeby tak zostało 🙂
Andrzelika- powiem Ci, że ja też jakoś nie mam ostatnio ochoty na wieczorne spotkania- co to za przyjemność siedzieć i patrzeć jak inni balują, a potem słuchać poalkoholowych rozmów 🤔

A co do imion to przypomniała mi sie historia mojego znajomego- jak się urodził to dumny ojciec poszedł do urzędu go zarejestrować, ale się biedakowi zapomniało jak miał się nazywać, a że wtedy kom nie było musiał coś wymyślić i spytał kobiet w urzędzie którego dziś i czyje są imieniny no i mamy kolegę Edka 🙂

Ja też mówię dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe co do historii z imieniem, to u mnie w rodzinie było tak z moją ciocią 😁 Dziadek zapomniał imienia, jakie babcia wymyśliła i zapisał ją Helena po swojej mamie 😁

Oby u nas takie niespodzianki się nie przytrafiły 😁 😁

Też się żegnam, najadłam się arbuza i nektarynek teraz mi jakoś nie dobrze. Położę się to zapewne przejdzie. DORRANOC 😘 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my juz w domku! oczywiscie karmi nie bylo 😠 i tekst pani w sklepie ( nie wiem czy mialo mnie to pocieszyc 😮 ) ze przed chwila ostatnie sprzedala 😠 musial mi soczek grejfrutowy wystarczyc... 🙃
a na kolacje dzisiaj byly....lody z bita smietana bezami truskawkami i czeresniami 😜 ☺️ ☺️ wiem ze malo odpowiednie "danie" na noc ale jakos nie moglam sie oprzec ☺️ 😜 😜

a teraz juz sie kladziemy...wszystkie mamuski juz spia to i na nas czas! papa spokojnej nocki i udanego weekendu 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak zwykle spioszki pouciekały 😁 😁 😁 😁
Oj, jeszcze troszkę, przy końcówce to wszystkie bedziemy cierpiały na bezsenność 😁 🙃 😆
Ja mam nadzieję, że Krzysiu jak pójdzie rejstrowac Oliwkę to imienia nie zapomni bo to jego pomysł 😁 😁 😁 zreszta nie wiem czy z nim nie będe musiała iść, bo raz bylismy w USC i chcielismy załatwic ta sprawę żebym po porodzie nie musiała się tam włóczyć bo nie wiem jak się będe czuła a nazwisko Oliwka będzie miała po tatusiu, to BARDZO MIŁA I UCZYNNA PANI URZĘDNICZKA poinformowała Nas że lepiej bedzie jak przyjdziemy po urodzeniu dziecka, choc teraz tez możemy to załatwić. Strasznie mnie podirytowała swoim podejściem do Nas 😠 😠 😠 Po prostu przez te kilka papierków kawka by jej wystygła 😠 😠 😠 Ale ja i tak chyba jeszcze raz wyciągne Krzysia tam przed porodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale Was zmogło 😉 Nawet aniołek poszła spać 😉

Ja dziś pospałam w dzień. O 16 zasnęłam na podłodze jak z dziewczynkami Pinokia oglądałam. Do 18 kimałam między nimi! Moje szczęście dzis nie dotarło do domku ;( Nocuje gdzieś w okolicach Katowic, ale rano przyjedzie! A ciasto dla niego nie skończone ;( Ale co tam... poczeka 😉

Zmykam więc lulu, żeby rano skończyć torcik 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry Mamusie!
Tak mi m. cisnienie od rana podniosl ze juz spac nie moge 😠dobrze ze poszedl do pracy bo chyba bym go zagryzla 😠czasem jest tak beznadziejny ze to ludzkie pojecie przechodzi 😮
jeszcze troszke polezymy, moze jednak uda sie pospac chwilke 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry 🙂

Jak ja teraz nie cierpię zasypiać. Strasznie się męczę tym kręceniem z boku na bok i układaniem pościeli i poduszki żeby było wygodnie. Ehhh ta ciążą jest tak zupełnie inna aż dziwne. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...