Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Diviana gdyby nie ta pogoda to chętnie bym wpadła. ale leje tak strasznie że już zarządziłam że dziś naleśniki bo nie będę musiała do sklepu chodzić 😉 Poza tym mam problem z jeździdełkiem. Teraz moja mam wyjechała i przez ostatni tydzień jeździłam jej autkiem. Wczoraj rano okazało się że od 5 dni ma nieważny przegląd... no i stoi rupieć pod oknem bo przeglądu nie przejdzie bo coś z kołami i zbierznością nie tak 🥴

Ale Diviana jak już będę miała czym, a się nie rozsypię to ja napewno zawitam u Ciebie 😉

A karkóweczka z grilla... mmm.. ja mogę tylko pomarzyć i pozazdrościć tym kolegom twojego męża do tego ziemniaczki z foli i grilla... bajeczka 😉 Za rok na pewno się skuszę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Pati123 napisał(a):


Siehankowa elegancko się uwinął faktycznie 🙂 Taki mąż to skarb 🙂 Fajnie,że może przed narodzinami zdążycie już zamieszkać w swoim domeczku 🙂Mam nadzieję,że przed Twoim porodem()to a propo żartów Marty) zdązysz zakupić nam tą piękną puchatkową pościel 🙂


Hi, hi, hi, Siehankowa, dziś do ciebie Pati delikatnie apeluje o pośpiech!!!
Zmobilizuj się, zanim Marta ci z grubej rury nie dowali 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Dziewczynki z Brzuszkami 🤪
u nas tez leje i jest zimno bo termometr wskazuje 15 stopni.. szalenstwo jak na 1 dzien lipca 😠
co do dnia rozwiazania to fajnie byloby dotrzymac sie terminowo - mamy z Paninką ten sam dzień zobaczymy jak to się potoczy 😉 😉
a cesarki faktycznie goruja nad naturalnym porodem... kolezanka miala 4dni temu cesarke ale nie zamowiona lecz ze wzgledu na przeciwwskazania... mowi ze boli jak cholera i ze ciezko jest sie jej w ogole ruszac, nie mowiac juz o opiece nad Malutka... 🤔 z kolei inna moja kolezanka poszla z "zamowienia" cesarka i pobyt w szpitalu ok 6000zł - naciecie jakąs nowa techniką - nastepnego dnia wstala i mowila ze rewelacja - smigala przy Małej, poszla sie wykapac, cala zachwycona, tyle ze nie mogła Malutkiej podnosic... 😉
takze bywa roznie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z cesarkami różnie bywa, ale cesarka to jakby nie patrzeć - operacja i momo wszystko ja podziękuję za taką "przyjemność"
Z Zosią nie miałam wesoło bo skończyło sie kleszczami, ale narodziny Julki były magiczne. Jak pomyślę o tamtym porodzie to już bym chciała sierpień 😉 i modlę się by było tak jak z Julką 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do cc. Rzeczywiście są takie kobiety, które od razu umawiają się z lekarzem na zabieg.
Ja jestem po jednej cesarce i czekam na drugą.
I powiem wam, że rzeczywiście, w niektórych przypadkach jest to droga na skróty i pójście na łatwiznę. Kobieta wie kiedy urodzi, lekarz prowadzący wie, na kiedy ma sobie zaplanować czas na zabieg - minimum niepewności a obie strony zadowolone. I ból po cesarce też jest do zniesienia.
Ale... gdybym tylko miała możliwość wyboru, to na pewno bym chciała spróbować urodzić dziecko siłami natury.
Zabieg to jednak ingerencja w naturę, co prawda obecnie ryzyko związane z cc jest minimalne, ale jednak występuje i nie można go wyeliminować.
Poza tym dla dziecka to lepiej i bezpieczniej, żeby przeszło przez ciężką drogę przeciskania się przez kanał rodny a nie zostało nagle wyciągnięte z brzuszka mamy.
A o tym to już mamy planujące z góry cc, to zwykle nie pamiętają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa... siedzę sobie od rana i myślę kogo by tu ściągnąć na kawkę i ciacho. I przed chwilą smsik i już będę miała gościa a właściwie gościówkę w dwupaku 😉 Przyjdzie do mnie kumpela - też sierpnióweczka 😉

A na 17.10 mam dziś wizytę 😉 mam nadzieję podejrzeć Bartolinke 😉 więc trzymajcie kciuki żeby lekarz zrobił mi USG 😉
aaaaa.... Co do wizyt i golenia mariolki. Czytałam jak to się szykujecie na wizyty. Ja nie mam takiej motywacji do golenia. Nie mam siły i nie sięgam. Wolę być naturalnie niż z jakimś afro-fryzem 😮
Ale powiem Wam że jak poszłam dosypiać to śniło mi się waśnie golenie. Pojechałam do szpitala
i położna kazałą mi się samej ogolić a ja zaczęłam od nóg 🤪 🤪 🤪 i się goliłam goliłam i końca tego golenia chyba nie było 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 to tak a propos głupich snów ciężarówek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam CC bo na porodówce tętno zanikało, więc to była szybka akcja, ale teraz jest wszystko ok. więc nie nastawiajcie się tylko na jeden rodzaj porodu, bo mi mówiono, ze Córcia się nie obróci już główką w dół i będzie CC, to płakałam kilka dni bo strasznie się bałam, potem jednak się zmotywowałam, leżałam, do góry z tyłkiem i Amelka się obróciła, więc spodziewałam się naturalnego, a na porodówce wyszło co innego, ale wtedy razem z mężem płakaliśmy, ale poszło jakoś. Teraz nie żałuję, bo nie wyobrażam sobie mnie w akcji porodowej naturalnie. Najważniejsze w tamtym momencie było to by Córka się zdrowa i żywa urodziła. Tak więc wszystko się może zdarzyć kobitki.
Pozdrowienia od sierpniówek 2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolciakam napisał(a):
Ja nie mam takiej motywacji do golenia. Nie mam siły i nie sięgam. Wolę być naturalnie niż z jakimś afro-fryzem 😮

hahahhahahaha 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 chyba jednak wole Afro-Fryz 🙃 🙃 🙃 zawsze mozna skorzystac np z "magicznego zwierciadła" 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Pati123 napisał(a):


Siehankowa elegancko się uwinął faktycznie 🙂 Taki mąż to skarb 🙂 Fajnie,że może przed narodzinami zdążycie już zamieszkać w swoim domeczku 🙂Mam nadzieję,że przed Twoim porodem()to a propo żartów Marty) zdązysz zakupić nam tą piękną puchatkową pościel 🙂


Hi, hi, hi, Siehankowa, dziś do ciebie Pati delikatnie apeluje o pośpiech!!!
Zmobilizuj się, zanim Marta ci z grubej rury nie dowali 😁 😁 😁

Hehehe taka filigranowa podobno jestem, a taki popłoch na forum zrobiłam 🤪 🤪 🤪
Hehe no ale to dobrze, bo inaczej co by tu się działo 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porodów. To ja jestem za SN. Obie córki tak urodziłam i teraz tez idzie ku takiemu. CC toleruję tylko ze wskazań medycznych. Nie przemawiają do mnie teksty cesarek na życzenie, a tym bardziej teksty typu że po cesarce lepiej, że dziecko ma mniejszy stres itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuszki
W ten deszczowy dzień.

Mapa ja też używałam wody termalnej Avene innej nie miałam wiec nie mogę polecić.

Karolciakam przykro mi, że nie dostaliście kredytu ale może jeszcze jest szansa w pko jak pisałaś, trzeba być dobrej mysli, albo faktycznie to nie jest wasz czas.

Inez i co się wyjaśniło z twoją mamą dostała więcej urlopu niż 2 tygodnie? może lepiej jak przyjedzie do ciebie kilka dni po terminie, wtedy już będziesz w domu z małą, a tak to jeszcze 2 dni lub więcej spędzisz w szpitalu a myśle, że w domu więcej ci pomoże.

Ja ze swoją mamą nie widziałam się rok 🤢 no i z tatą, ale przylatują we wtorek 🤪 mieli do mnie zajechać jak będą jechać z lotniska. Mój brat po nich wyjezdza z żoną i ich 4 miesięczną córeczką, ale dowiedziałam się, że moj brat nie będzie nigdzie zajeżdzał 😠 normalnie się wkurzyłam mają przecież po drodze.... a ja do nich prawie 150 km. Nie wiem czy on specjalnie to robi, że ja u nich nie chciałam podawać do chrztu czy naprawdę z małą nie chcą jeździć 🤨

Poza tym kupiłam wczoraj pieluszki pampers new born 1 i 2, i była promaocja na chusteczki nawilżające w Realu Pampers sensitive 6szt po 26.99zl to chyba nie drogo. 😉
Kupiłam też Oilatum Soft nie wiedziałam że to takie drogie 😮 no ale cóż słyszałam że na poczatek jest super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry Mamusie 🙂
Ja wczoraj nie mogłam zasnąć i dopiero oczyska otworzyłam ☺️ ☺️ ☺️
Doczytałam zaległości i nie pamietam co miałam napisać 🤢 🤢 🤢
Siehankowa super, że masz takiego zaradnego męża 😉 😉 😉 😉
Karolcia powodzenia na dzisiejszej wizycie 😉 😉 😉 I proszę bez zadnych niespodzianek 😠 😠 😠
Patusia Ty tak samo, lepiej odpuść sobie te imieniny niz później masz miec jakies przeboje 😠 😠 😠
Ja wczoraj pogadałam sobie z Oliwką, ze ma nie robic mamusi zadnych niespodzianek i najlepiej jak by urodziła się początkiem sierpnia, oczywiście SN, zdrowiutka i różowiutka 😁 😁 😁 😁 😁
Dzisiaj fika jak szalona 🤪 🤪 🤪 Ale znowu wczoraj gdzieś na necie wyczytałam, że jak dzidzia za gwałtownie się rusza to też nie dobrze 🤔 🤔 🤔 🤔

JAK DOBRZE, ŻE JUZ LIPIEC 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja sprzątam porządkuje, co prawda strasznie wolno mi to idzie, no ale by do przodu.
Karolciakam to jak tylko będziesz miała autko to zapraszam 🙂 Mamy już kompet wypoczynkowy więc w takim fotelu nawet naszym brzuszkom jest wygodnie 🙂 A jak chcesz to i Tobie karkóweczkę z grilla mogę zrobić 🙂 A jak nie to to coś innego bo mam już kuchenkę 🙂
Co do ruchów to sąsiadka mówiła że jej synek był straszliwie ruchliwy i przy porodzie się okazało że miał zawiązane supły na pępowinie (ona miała wywoływany poród, bo chyba tydzień po terminie u niej było to pojechała do szpitala) i całe szczęście że wywołali ten poród, bo inaczej maluch mógłby niedotlenienia dostać. Pytała lekarzy od czego to i powiedzieli ze od tej nadruchliwości tak fikał że sobie supeł zawiązał 😮
Moja mała też nieźle fika, ale chyba już wolę ją tak mocno czuć niż nie czuć bo martwiłabym się jeszcze bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniołek nie czytaj tych porad w necie bo zwariujesz, ja juz nie czytam mam to gdzies bo tylko sie stresuje i nawet nie ciesza mnie rzeczy dla dzidziusia bo ciagle o czyms tam mysle czy sie rusze czy nie, czy nie za czesto ma czkawki itd.także mam postanowienie nie czytania pierdół i czekam cierpliwie na sierpien, ale nie mogę sie doczekac jak juz bedzie ze mna wtedy odetchne z ulga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milium ja mam to samo, czekam na ten sierpień jak na zbawienie 😮 😮 😮 A częste czkawki tez moga źle wpłynąć na dzidziusia????? Moja to tak średnio ma trzy razy dziennie 🤢
Divianka to mnie pocieszyłaś............. 😮 😮 😮
A pieluszki te bella happy z wycięciem tez zakupiłam, cielawe jak sie sprawdzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry brzuszki
U mnie pogoda super,ochłodziło się,tylko deszczyk pada.Ale za to w nocy nie mogłam spać:unsur. Do mnie siostra przyjechała na nockę 🙂
Co do porodów,to tez bym chciała rodzić siłami natury,chociaz nie ukrywam,że sie boję.Co do cesraki,to miałam juz robiona operacje i wiem jakie sa tego minusy.Ale wszystko wyjdzie w czasie porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
milium ja mam to samo, czekam na ten sierpień jak na zbawienie 😮 😮 😮 A częste czkawki tez moga źle wpłynąć na dzidziusia????? Moja to tak średnio ma trzy razy dziennie 🤢
Divianka to mnie pocieszyłaś............. 😮 😮 😮
A pieluszki te bella happy z wycięciem tez zakupiłam, cielawe jak sie sprawdzą 🙂

Nie, nie wiem zreszta a może?Mój te czkawki to ma często a rano i wieczorem to juz wybitnie, ale nie nakrecaj sie 😠 bo teraz to sie zastanawiam też nad tym 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milium napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
milium ja mam to samo, czekam na ten sierpień jak na zbawienie 😮 😮 😮 A częste czkawki tez moga źle wpłynąć na dzidziusia????? Moja to tak średnio ma trzy razy dziennie 🤢
Divianka to mnie pocieszyłaś............. 😮 😮 😮
A pieluszki te bella happy z wycięciem tez zakupiłam, cielawe jak sie sprawdzą 🙂

Nie, nie wiem zreszta a może?Mój te czkawki to ma często a rano i wieczorem to juz wybitnie, ale nie nakrecaj sie 😠 bo teraz to sie zastanawiam też nad tym 😮

Zwariowałyscie hehe 🤪 🤪 🤪 🤪 Każdy by miał czkawki jak się ciągle o nim gada 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mąż jest normalnie cudotwórcą 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Właśnie przed momentem jakieś dosłownie walenie w drzwi....
Patrzę, a to mój mężuś załatwił od siebie z pracy szfeczkę nam do łazieneczki taką:
http://www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod=prod&id=2164&dzial1=112&nr_dz_gl=2&lang=pl

Jak go zobaczyłam to,aż humorek mi się poprawił 🙂 Wstałam i brzusio mnie przestał boleć normalnie 🙂
Strasznie się cieszę bo mamy w łazience meble z tego zestawu, a ta szafeczka przyda się na kosmetyki dla maluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana zobacz jak razem napisałysmy z minutami hehe

A ja dziś będę robiła pierogi z jagodami a potem jeszcze bułki tez z jagodami 🤪
tesciowa kupiła 2 kg jagód trzeba coś z nimi zrobić 🙂
Idę do sklepu po drożdze zrobie chyba z 2kg mąki tych jagodzianek jak dam rade. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czkawka to rytmiczne skurcze przepony, spowodowane podrażnieniem nerwu błędnego i przytkaniem nagłośni przez gwałtownie wciągane powietrze. Czkawka pojawia się już w okresie prenatalnym i jest odczuwana przez mamę jako rytmiczne drgania płodu. Co powoduje czkawkę u nienarodzonego dziecka i czy jest ona dla niego niebezpieczna?


Przyczyny czkawki

Czkawka pojawia się już w II trymestrze ciąży. Maluszek ćwicząc układ pokarmowy i oddechowy połyka wody płodowe. Gdy robi to zbyt łapczywie, pojawia się czkawka. Tego typu skurcze mogą trwać od kilku minut do pół godziny.

Jak pomóc dziecku?
Czkanie jest jak najbardziej naturalnym zjawiskiem w czasie ciąży i całkowicie bezpiecznym. Dlatego nie należy się martwić o stan zdrowia dziecka. Jeśli jednak bardzo się niepokoisz, skonsultuj się z lekarzem prowadzącym.


dla wszystkich mam ktore obawiaja sie czkawki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Mała rzecz a cieszy 🙂
Wezmę się wreszcie za śniadanko bo d rana jakoś nie miałam apetytu 😞 Teraz zgłodniałamto zjem bułeczki z dżemem truskawkowym teściowej 🙂

Jola ale bym pierogów z jagodami zjadła i ze śmietaną i cukrem mmmmmmmmmmmmmmmmmmniam rozpłynęłam się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati super szafeczka!!! ja dzisiaj wygladam od rana na kuriera...mam ogromna nadzieje ze juz dzisiaj przywioza szafe i wezme sie za pranie 🙃 🙃 moze cos ze mna nie tak ale juz sie ni emoge doczekac tych stert rzeczy do prasowania 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...