Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
A tu nasz pokój po położeniu podłogi. Teraz niestety prace ciutkę stanęły w miejscu bo mężowi się nazbierało roboty i musi podgonić. Niestety zawsze coś i jak już myślę że jesteśmy bliziutko przeprowadzki coś wypada....


świetnie to już wygląda 😁 i przeprowadzka coraz bliżej 🤪

ja mam na razie same mury 🙃 nawet bez okien 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
karolciakam napisał(a):
Paloma21 napisał(a):
Magdalena20 – gratuluje udanej wizyty i dobrych wiadomości

A teraz zmykam do lekarza 🤪


powodzenia!!!!!!!!!!!!! i małej kolejki


Karolciakam ludzi multum, kolejka mega (może do 17 będzie luźniej). Na szczęście byłam pierwsza.
Brzuch twardy, ale mam się ty nie przejmować gdyż szyja trzyma. Poza tym jak to lekarz ujął mały jest na tyle duży że może w każdej chwili wyjść. Ale co by go trochę sfolgować mam nadal łykać no-spe i dostałam jakieś czopki (Scopolan) na dwa tygodnie, a później zostaje tylko czekać.
Karolciakam beznadziejna sprawa z ty Waszym kredytem (szkoda nerwów :/ )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agapurka2 napisał(a):
No teraz mam coraz częściej te twardnienia brzuszka..prawie co rusz, od paru dni..jakieś dziwne kłucia czy bóle ,że aż się skule na sekunde. Nie trwają długo..pare sekund. A co jeśli KTG wykaże skurcze? zostane w szpitalu?


Agapurka, spokojnie. To póki co tylko badanie. Lekarze często rutynowo kierują pacjentki z donoszoną ciążą na to badanie, czasem nawet każą je robić codziennie.
Podłączą cię do aparatu na pół godziny, będziesz w tym czasie słuchać bicia serca dziecka i aparat będzie mierzył skurcze macicy w połączeniu z aktywnością dziecka.
Na tym badaniu można sprawdzić czy i jak często występują skurcze porodowe, ale również robi się je po to, żeby sprawdzić "siłę" i częstotliwość skurczy przepowiadających.
Ja to badanie robiłam w zeszłym tygodniu, kiedy miałam regularne skurcze. Z ich siły wynikało, że są to jedynie skurcze Braxtona Hicksa.
A wynik tego badania to wydruk podobny do EKG 😉
Oczywiście gdyby się okazało, że masz już zaawansowaną akcję skurczową to wtedy mogą cię zostawić w szpitalu, ale chyba jest to mało prawdopodobne. Wcześniej pewnie sama byś poczuła, że to już TO.
Tak na wszelki wypadek możesz sobie wieczorem pomierzyć w domu jak często łapie cię to twardnienie brzuszka (skurcze przepowiadające). Jeśli częstotliwość skurczy będzie coraz większa to mogą się one przerodzić w skurcze porodowe, póki sa nieregularne to nie ma powodów do paniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paloma to dobre wieści po wizycie, ja się nad tą nospą zastanawiałam bo mi lekarz też kazał łykać, ale nie łykam bo nie mam mocnych skurczów 😜 tylko magnez łykam 😜 (ja to chyba wszelkie możliwe zakazy lekarza złamałam) a któraś pisała że już chyba po 36 tygodniu nie wolno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka, ja czytałam, że niektórym kobietom pod koniec ciąży wracają dolegliwości pierwszego kwartału tj mdłości i wymioty. To podobno całkiem normalna sytuacja.
Być może ty jesteś w grupie tych właśnie kobiet 😉
To podobno organizm broni się w ten sposób przed spożyciem "podejrzanych" substancji mogących zaszkodzić mamie i dziecku. Kobiety wtedy są bardziej wyczulone na zapachy i mają mdłości.
A ty w I trymestrze wymiotowałaś albo męczyły cię mdłości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ DZIEWUSZKI 🙂
Ja już od rana w szpitalu...Zrobili mi badania i czekam na wyniki czy ta bakteria już wytępiona, w poniedziałek jeszcze wymaz na paciorkowca i raczej do domku bo wszystko w porządku.
Lekarz mówi,że z donoszeniem nie powinno być problemu 😉
Po sprawdzeniu przepływów w nereczkach, serduszka i wszystkich narządów lekarz stwierdził,że moja córeczka jest już przygotowana do przyjścia na świat i jest 2 tyg starsza wg usg niż wg OM
Miałam usg i lekarz mówi,że duże dziecko z naszej Nadii 🙂 🙂
Teraz waży 2700 kg:woohoo: 🤪 🤪 🤪
W miesiąc przybrała 1300 kg 😜 😜 😜 😜 😜 😜

Siehankowa
cieszę się ,że pieniązki dotarły 🙂
Kasiai Arek SERDECZNE GRATULACJE, PRZEDE WSZTYSTKIM DUŻO ZDRÓWECZKA DLA BARTUSIA 🙂
Wszystkim zadowolonym po wizytach GRATULUJĘ, a niezadowolonym polecam coś na poprawę humoru może tak jak Marta fryzjera, lub zakupy dla maleństwa....
A żeby nikt nie poczuł się pominiety, reszcie przesyłam buziaczki 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
Dzięki Paninka 😘
A ja do łóżeczka mam taką zakupioną przez moją mamę, bo ja chciałam seledynową



Śliczny pokoik córcia będzie miała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka w pierwszych miesiacach nie mialam takich dolegliwosci...tzn. kilka razy wymiotowalam ale jak nazarlam sie kielkow rzodkiewki, kabanosa albo po plasterku ogorka w occie 😮 ale takich typowych mdlosci i wymiotow nie mialam...i chyba za wczesnie sie cieszylam ze mnie to ominelo...tlumacze sobie ze mala jest duza 😉 i uciska mnie po zoladku 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati chyba Cię myślami przywołałam 🙂 bo ta myślałam ze zawsze ze szpitala pisałaś a dziś nie.
Daniela dziękuje, no już pokój w całości praktycznie 🙂 jeszcze tylko zasłony bo firanki już mamy 🙂 a tak strasznie się martwiłam że nie zdążymy. U Ciebie też prace w tempie ekspresowym widzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
Paloma to dobre wieści po wizycie, ja się nad tą nospą zastanawiałam bo mi lekarz też kazał łykać, ale nie łykam bo nie mam mocnych skurczów 😜 tylko magnez łykam 😜 (ja to chyba wszelkie możliwe zakazy lekarza złamałam) a któraś pisała że już chyba po 36 tygodniu nie wolno


A mi gin powiedział, że wolno, aż do 38 tygodnia, zwłaszcza jeśli są wskazania do dłuższego pobytu dzidziusia w brzuszku (np z powodu niskiej wagi)
Ja mam zalecenie, żeby do ukończenia 38 tygodnia brać Cordefen, a to jest dużo silniejszy niż No-spa lek rozkurczowy.
Nawet na ulotce Fenoterolu (a to już jest mega mocny środek) pisze, że ma na celu powstrzymanie skurczy pojawiających się przed 37- 38 tygodniem ciąży.
Jednocześnie dodał oczywiście, że żaden z leków rozkurczowych nie jest w stanie zahamować porodu, jak ten już się rozhula pełną parą 😉
Ja mam plan, żeby wytrwać z brzuszkiem jeszcze dwa tygodnie, więc dzielnie łykam i zaciskam nóżki 🙂
Tak więc, Diviana i Paloma, łykać możecie śmiało. Ale rzeczywiście, jeśli skurcze wam jakoś szczególnie nie dokuczają, to może nie ma to większego sensu - po co niepotrzebnie obciążać organizm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
Paninka napisał(a):
Diviana chudzielcu jaka masz slodziutka pileczke 🤪 🤪 🤪


Dziękuję Paninka ale tak zdjęcie wyszło nie jestem chudzielcem ☺️ dużo przytyłam i jak patrze na swoje nogi 🤢


duzo to ja przytylam...tylko ja swoich nog nie widze...nawet stop 😉 a ze nie chce sie dolowac to w lustrze tez im sie specjalnie nie przygladam 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
Paninka napisał(a):
Diviana chudzielcu jaka masz slodziutka pileczke 🤪 🤪 🤪


Dziękuję Paninka ale tak zdjęcie wyszło nie jestem chudzielcem ☺️ dużo przytyłam i jak patrze na swoje nogi 🤢


Rzeczywiście, Paninka ma rację, na tym zdjęciu wyglądasz baaardzo, baaardzo szczupło, no oczywiście za wyjątkiem brzuszka, bo ten jest okrąglutki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie jo-aneczka mądrze piszesz ja i tak sporo łykam bo ja mam z tarczycą problemy więc jeszcze na to codziennie dodatkowe leki, więc już wolę odciązyć wątrobe i organizm od nospy przynajmniej pomyślałam że jak będe miała mocniejsze skurcze to wezmę inaczej nie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Od kilku dni do tego twardnienia dołączyly jeszce dziwne bóle. teraz mnie cały brzuszek boli...kończe robić mojemu m. barszczyk, zaleje słoik i kłade sie bo zaraz chyba wyć zaczne... 🥴
Ale w związku ze zmianą daty na lipiec to nie wywalicie mnie z sierpnióweczek, cio?? 🙂 🙂

To ja uciekam..... Buziaki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapurka2 napisał(a):
Od kilku dni do tego twardnienia dołączyly jeszce dziwne bóle. teraz mnie cały brzuszek boli...kończe robić mojemu m. barszczyk, zaleje słoik i kłade sie bo zaraz chyba wyć zaczne... 🥴
Ale w związku ze zmianą daty na lipiec to nie wywalicie mnie z sierpnióweczek, cio?? 🙂 🙂

To ja uciekam..... Buziaki 😘 😘


Jesteś urocza, oklask dla Ciebie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
Daniela napisał(a):
Diviana dopiero zauważyłam zmianę w avatarze ależ Ty masz mały brzuszek 🤪


On ma 101 cm w obwodzie tylko tak wygląda, no na tym zdjęciu tak szczupło wyszedł po prostu normalnie jestem wielkim kulem 😜 😎 😜

to mamy tyle samo w obwodzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
Diviana napisał(a):
Paninka napisał(a):
Diviana chudzielcu jaka masz slodziutka pileczke 🤪 🤪 🤪


Dziękuję Paninka ale tak zdjęcie wyszło nie jestem chudzielcem ☺️ dużo przytyłam i jak patrze na swoje nogi 🤢


duzo to ja przytylam...tylko ja swoich nog nie widze...nawet stop 😉 a ze nie chce sie dolowac to w lustrze tez im sie specjalnie nie przygladam 😁 😁 😁


Ja jeszcze tydzień temu mogłam zawiązać buty, a teraz już niestety nie, a mój brzuszek tak śmiesznie przednio i wysoko ułożony jest po prostu dlatego wydaje się być szczupła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
Paninka napisał(a):
Diviana napisał(a):
Paninka napisał(a):
Diviana chudzielcu jaka masz slodziutka pileczke 🤪 🤪 🤪


Dziękuję Paninka ale tak zdjęcie wyszło nie jestem chudzielcem ☺️ dużo przytyłam i jak patrze na swoje nogi 🤢


duzo to ja przytylam...tylko ja swoich nog nie widze...nawet stop 😉 a ze nie chce sie dolowac to w lustrze tez im sie specjalnie nie przygladam 😁 😁 😁


Ja jeszcze tydzień temu mogłam zawiązać buty, a teraz już niestety nie, a mój brzuszek tak śmiesznie przednio i wysoko ułożony jest po prostu dlatego wydaje się być szczupła.

wysoko? a mi sie wydaje, że Twój brzusio dosyć nisko jest 😉 ale moze faktycznie to zalezy od zdjęcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...