Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
jo-aneczka teraz to się zastanawiam czy przypadkiem nie od tego jakoś tak zle się czuje. W poniedziałek mam wizytę więc zapytam lekarza o to. Jak moja córka była mała to na łóżeczko nakładałam firankę i spała spokojnie. Teraz też tak zrobię chyba, że kupię coś bezpiecznego w aptece.
O psach piszecie....... U mnie to koszmar..... mam 3 które muszą byc w domu na noc. W dzień jak biegają to chwilami jest tak głośno od szczekania, że muszę je zamknąc. W dodatku dwie suczki mają teraz cieczkę to pilnowac muszę jak oka w głowie bo kawalerów pod bramą nie brakuje. Zwłaszcza jeden jest szczególnie uparty. W sobotę przeszedł przez sietkę a w drodze powrotnej zaczepił nogą i tak wisiał. Mąż usłyszał, że coś piszczy i wyplątał mu te łąpę bo pewnie by żywot tak skończył. Jak to będzie jak wrócimy ze szpitala to się sama zastanawiam. Napewno dam psom poznac nową osobę ale nie będą się widywac. Psy są w osobnym pomieszczeniu i nie chodzą po całym domu. Tylko ścieżka do wejscia i wyjścia. Są łagodne i przyjazne, szkolone nadają się do dogoterapii.
Sierści tez nie brakuje, więc często z mopem chodzę. A teraz tak pomyślałam, że do czesania niezastąpiony jest furminator. Dziewczyny jeśli macie możliwośc zakupic ta,,szczotkę'' to polecam. Trochę kosztuje bo chyba lekko ponad 100 zł ale wyczesze siersc z podszerstkiem z psa i kota, zbierze z koca i dywanu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kornelka my naszej amstaffce fundujemy szczepionki przeciwko cieczce...kosztuje okolo 40zl ale na pol roku jest spokoj...wogole nie dostaje...a to wazne bo z tesciowa w lozku spi i jak miala cieczke to tesciowa w fartuchach spala bo przeciez suni z lozka nie wygoni a nie chchiala wszystkiego brudnego miec 😮 😁 😁 poza tym mamy jeszcze bernardyna i owczarka i mogloby sie zle skonczyc jakby chcialy sie do niej dobrac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
Kornelka my naszej amstaffce fundujemy szczepionki przeciwko cieczce...kosztuje okolo 40zl ale na pol roku jest spokoj...wogole nie dostaje...a to wazne bo z tesciowa w lozku spi i jak miala cieczke to tesciowa w fartuchach spala bo przeciez suni z lozka nie wygoni a nie chchiala wszystkiego brudnego miec 😮 😁 😁


Paninka u nas z tymi pieskami to troche inna ,,para kaloszy'' Córka ma hodowlę zarejestrowaną, to jej hobby i życiowa pasja. Teraz jak jest na studiach pod moją opieką. O antykoncepcjii nie ma teraz mowy bo jedna jest młoda ( to jej pierwsza cieczka) a druga jest starsza ala z kolei z prawdopodobieństwem wystąpienia jakiejs chorby po kpmplikacjach jakie kiedyś tam u niej były. Oszczeniłą się w ubiegłym roku i po porodzie włąśnie było ryzyko wystąpienia ropomacicza. Ja się na tym nie bardzo znam. Na szczęście wszystko jest jak do tej pory ok.

aasia super, że u Was juz lepiej 🙂 Powodzenia kochana 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez sprawdzałam furminatora jednak ten grzebyk jest chyba za gęsty na naszego sierścia chyba ze są różne, ja ją czesze codziennie najpierw szczotką a potem grzebieniem z włosem i pod włos ale to i tak niewiele pomaga bo ona chyba tak po prostu ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
Kornelka nasz miala ropomacicze...strasznie sie meczyla wtedy bidula...ale weterynarz nic nie mowil ze to jest przeciwskazanie do stosowania tych zastrzykow...no ale moze to tezz zalezy od konkretnego przypadku 😉


No u nas to był szok bo suczka wtedy sterylizowana by musiała byc i z hodowli byłyby nici. Ja otych psów nie ogarniam, córka jest specjalistą od ich zdrowia, urody. Fakt, że lekarza znalazła innego niz na początku prowadzenia tej suczki i efekty są o niebo lepsze. Jak się szczeniła to pojechała z suczką na usg sprawdzic czy już wszystkie a tu nagle plummm i dziesiąty się urodził. Ale mieli radochę w lecznicy, zdjęcia robili bo to były pierwsze psy tej rasy w lecznicy 🙂

Kobitki zaraz mąż wraca to jakby co mówię dobranoc bo laptop wpadnie w jego ręce i już go nie dostanę 🙂

ulala ta tańsza wersja furminatora nie daje takich efektów. Córka też gdzieś znalazła ale stwierdziła, że jak inwestowac to nie w byle co i się nie złościc, że zaraz szl..... to trafi. Może to rdzewiec, nie wiem. Ten który my mamy jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
Ja tez sprawdzałam furminatora jednak ten grzebyk jest chyba za gęsty na naszego sierścia chyba ze są różne, ja ją czesze codziennie najpierw szczotką a potem grzebieniem z włosem i pod włos ale to i tak niewiele pomaga bo ona chyba tak po prostu ma.


Diviana to tylko tak się wydaje. Ja też myślałam, że to w sierśc nie wejdzie i się myliłam. Pewnosci nie mam ale wydaje mi się. że tylko rozmiarem mogą się różnic. Zapytam córkę i napiszę jak będę wiedziała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka napisał(a):
Diviana napisał(a):
Ja tez sprawdzałam furminatora jednak ten grzebyk jest chyba za gęsty na naszego sierścia chyba ze są różne, ja ją czesze codziennie najpierw szczotką a potem grzebieniem z włosem i pod włos ale to i tak niewiele pomaga bo ona chyba tak po prostu ma.


Diviana to tylko tak się wydaje. Ja też myślałam, że to w sierśc nie wejdzie i się myliłam. Pewnosci nie mam ale wydaje mi się. że tylko rozmiarem mogą się różnic. Zapytam córkę i napiszę jak będę wiedziała.


Bo wiesz ja mam kota persa i on nie dość że ma mnóstwo tej sierści to jeszcze długą, więc byłabym Ci wdzięczna jakbyś córkę podpytała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agapurka gratuluję
Dużo zdrówka dla Was 🙂

Dwóch Filipków się nam wczoraj urodziło 🙂 Zauważyłyście, że to głównie chłopaki wyskakują wcześniej?? 🙂

Aasia gratuluję dobrych wieści 🙂 Twój synek całkiem spory 🙂

Ann i Agnie-szka witajcie w domku, uważajcie na siebie i dużo odpoczywajcie 🙂


Mąż odebrał dziś moje wyniki, nie pamiętam kiedy miałam taką świetną morfologię 🙂 b.o. moczu też super, Hbs ujemny, Vdrl też no i nie mam paciorkowca 🙂 🙂 🙂 🙂

To na prawdę fajny dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Kornelka oklask dla Ciebie, ja widziałam na ich stronie podział wagowy więc dla kota pewnie ta najmniejsza będzie.
Eliza no to super wieści 🙂
Ja jutro odbiore moje wyniki na paciorkowca i się boje bardzo, bo kiedyś mieszkałam u takiej ciotki która mówiła że ona i jej dziecko ma czy mieli, nie pamiętam dokładnie i dopiero teraz sobie o tym przypomniałam, więc mam stracha 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
Myślę że jeśli okaże się że to jabłecznik i Foga codziennie go będzie piekła to nawet jakby jej mąż bardzo go lubił to po takiej miesięcznej kuracji może przestać 🙂


ja mojego mogłabym jabłecznikiem karmić codziennie i jeszcze by się cieszył 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem....... trochę się wybyczyłam 🙂
Asiaa mówiłam, że od tego jabłecznika dobre wieści będą....... aż sama się sobie dziwię ☺️

Diviana, no właśnie, pochwal się zakupami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAA Paloma, gdybym naprawdę z tym jabłecznikiem miała taka dobra moc, to w razie nawału zamówień będę odsyłać co drugi dzień blaszkę twojemu m 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
AAAAAAA Paloma, gdybym naprawdę z tym jabłecznikiem miała taka dobra moc, to w razie nawału zamówień będę odsyłać co drugi dzień blaszkę twojemu m 🤪 🤪
Mnie tam wszystko jedno z jakiej blaszki i kto go zje, oby miał swoją moc 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...