Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz wszystko przychodzi w swoim czasie. Tak samo jest ze mną niby lekarz powiedział mi na ostatnim usg, że chyba będzie synek a ja mimo to nie mogę tego przyjąć do wiadomości, tak bardzo chciałam córcie. Myślę, że z czasem będę się z tego śmiać a kiedyś opowiem swojemu synkowi jak go pozbawiałam męskości hihihih 🤪 🤪 🤪




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nie dajmy się zwariować, ja na początku ciąży miałam taką ochotę na sałatkę grecką z fetą że wsunęłam kilka takich, miałam też fazę jajeczną i codziennie jadłam jajecznicę (choć jajka mam takie od mamy ze wsi) a orzechy też wcinam ciągle bo lubię bardzo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anya napisał(a):
Crazzzyyy ja mam astme i to dość poważną a skoro napisali że nie wolno albo nie powinno sie bo dziecko może mieć alergię przez orzechy to wole odpuścić bo alergię też mam 🤢

aaaaaa to co innego...rozumiem...Ale w przypadku gdy mama zdrowa to chyba nie zaszkodzi...Kurcze a tak w ogole to te alergie to straszne choroby cywilizacyjne...kiedys ich nie było...ale co sie dziwic teraz chemia to nawet w warzywach jest....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgrzedzicka napisał(a):
Hej Dziewczyny!! Jestem co prawda we wrzesniowkach ale mam pytanie. Czyjecie ruchy dziecka? od kiedy je czujecie?

ja od 16 tyg. czułam takie delikatne pykania, skubania rybki, a od 18 tyg. czuję już dość solidne kopniaczki 🙂 ale mój gin stwierdził, że to dość szybko jak na pierwszą ciąże, więc jeżeli jeszcze nie czujesz, to wszystko przed Tobą i nie ma się czym martwić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a co myślicie by zmienić lekarza prowadzącego w połowie ciąży, bo mam poczucie że ta moja bagatelizuje wszystko i nawet jak o coś pytam to mi nie odpowiada albo wysyła do innych lekarzy. Dziś odebrałam wyniki krwi, niktóre rzeczy mam za wysoko inne za nisko, nic mi nie powiedziała co to znaczy kazała jak najszybciej iść do endokrynologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana myślę, że każdy czas jest dobry na zmianę lekarza 🙂
Ja też ostatnio zmieniłam 😉
A czego masz za dużo i za mało?

Co do jedzenia też uważam, że nie ma co przesadzać,
ja i jajecznicę i jajka na miękko jem często tylko wiejskie z domu lub od pani na bazarku 🙂
Ostatnio dopadła mnie moja pielęgniarka w pracy
i zaczęła mówić, że teraz sałaty i pomidorów mi nie wolno bo sam nawóz,
owoców suszonych nie wolno bo zawierają siarkę,
itd itd 🙃
Nie jem tych ogólnie zabronionych produktów,
a wszystkie inne wyczuwam, co na to mój organizm 🙂
Dziś na przykład naszła mnie straszna ochota na loda,
kupiłam po drodze taki na patyku algidy,
ledwo poczułam smak tak mnie zemdliło, że lód wylądował w koszu...

Idę podgrzewać obiadek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bym na twoim miejscu zmienila lekarza bez wzgledu na okres ciązy. Skoro kazała Ci sie zglosic jak najszybciej do endokrynologa to widocznie cos musiała wyczytac w tych wynikach. 🤢 🤢 🤢 Tak mi sie przynajmniej wydaje, ale na pewno Martusia napisze Ci cos mądrego. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kobietki

Ja mam jakiś dziś senny dzień.Rano wybrałam się z mężem na spacerek,a potem musiałam sie polożyć i jakąs godzinkę temu wstałam.U mnie pogoda typowo wiosenna.
Dziekuje wam za gratulację 🙂
Dziewczyny te wasze pociechy sa przecudne.
Widziałam,że pisałyscie o jedzeniu,nie dajmy się zwariowac.Ja wiem tylko o tym,że nie jest wskazana watróbka,jaj surowe,mięso i sery pleśniowe.Co do sera fety,to zrobiłyscie mi apetyt i chyba zrobię sałatkę.
Któraś z was pisała,że leci jej krew z nosa.Mi przy smarkaniu,ale przede wszystkim rano,pojawiaja sie takie nie wielkie skrzepy.Ja miaąm bardzo wysuszoną śluzówkę i stosuję czasami taki sprey do nosa Terisal,polecam.A teraz idę odgrzać sobie zupkę,dzis jarzynowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana Też bym zmieniła lekarza, bo lubię mieć odpowiedź na każde pytanie, a w ciąży to szczególnie wazne. Ja miałam robione TSH bo mama ma tarczycę , ale u mnie wyszło w normie wszystko, może o to chodziło, bo z tarczycą to trzeba pilnować się w ciąży, z resztą po też, bo to nadczynność to niedoczynność itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak ja mam kłopoty z tarczycą i od dłuższego czasu już chodzę do endokrynologa, tylko że te wszystkie hormony tarczycowe według badań wyszły mi w normie a mam za dużo białych krwinek i neutrocutów a za mało hematokrytu i limfocytów. Mam poczucie że mój endokrynolog mówi mi więcej niż ginekolożka, bo od niej to bym się niczego nie dowiedziała, całe szczęście że mam Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak tak sobie piszemy o wszystkim to podzielę się z wami moimi obawami. w październiku będzie trzy lata jak jesteśmy małżeństwem- chcieliśmy mieć dziecko, ale teraz boję się trochę jak to będzie. Tyle lat byliśmy tylko sami, (nie ukrywam, że prowadziliśmy dość rozrywkowy tryb życia) w domu wszystko ma swoje miejsce, a teraz trochę się boję jak to będzie. Przyjdzie maluch wszędzie będą walać się zabawki, będzie buszował, bałaganił. Nie wiem może jestem jakąś pedantką, ale lubię jak wszystko ma swoje miejsce. Mam nadzieję, że jakoś to wszystko ogarnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja myślę że takie obawy są naturalne, ja też tak mam. U mnie to mój mąż jest pedantyczny w dodatku on nie za bardzo lubi dzieci a już płaczu i wrzasku znieść nie może, więc nie wiem jak to będzie 🤨 Ale myślę też, że jak ludzie się kochają to potrafią przetrwać okres wrzasku, bałaganu i wstawania w nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lydziaa84 ja też mam manie na punkcie porządku, serio potrafiłam po imprezie do 5 rano sprzątać bo bym nie poszła spac ☺️ ale 2,5 roku temu sprawiliśmy sobie psa i powiem ci że może nie za idealne to porównanie ale wszędzie leżą jego zabawki nie zdąże posprzątać a on już je porozrzuca można powiedzieć że gorzej niż dziecko a jakoś daję radę 🙂 jak się kocha to bezgranicznie i tak będzie z dzidzią 🙂 Ja bardziej się boję że nie ogarnę psa i maluszka ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana za dużo białych krwinek to oznaka infekcji,
może to być zwykłe przeziębienie, może infekcja dróg moczowych lub rodnych, może ząb....
opcji jest wiele, nie ma się co martwić ale trzeba to sprawdzić 😉

Zbyt niski hematokryt to początki anemii, trzeba Ci witaminek i żelaza 🙂
Mi też spadł właśnie hematokryt nie hemoglobina i dostałam witaminy 😉

Nie wiem, bo aż tak się nie znam czy tu musi działać endokrynolog...
Ja bym powiedziała raczej, że lekarz prowadzący ciążę.
Także zmieniaj lekarza!! Choćby po to by inny specjalista rzucił na to okiem 😉


lydziaa84 te wątpliwości są zupełnie naturalne 😉
Nasze życie zmienia i się i zmieni baaaardzo!
Nie wszystkie zmiany to sielanka ale czuję, że Dzideczki nawet te niewygody nam wynagrodzą 😁
A na wątpliwości u mnie najlepiej działa rozmowa z Mężem 😉
Też mamy różne, czasem wspólne, czasem inne,
to o kwestie godzenia życia zawodowego i rodzinnego, o życie seksualne,
nawet o różne sposoby wychowywania Maluchów,
ale te rozmowy uspokajają i upewniają, że jakkolwiek nie będzie,będziemy się wspierać
i będzie pięknie 🙂
W końcu będziemy już Rodziną, nie tylko małżeństwem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anya napisał(a):
lydziaa84 ja też mam manie na punkcie porządku, serio potrafiłam po imprezie do 5 rano sprzątać bo bym nie poszła spac ☺️ ale 2,5 roku temu sprawiliśmy sobie psa i powiem ci że może nie za idealne to porównanie ale wszędzie leżą jego zabawki nie zdąże posprzątać a on już je porozrzuca można powiedzieć że gorzej niż dziecko a jakoś daję radę 🙂 jak się kocha to bezgranicznie i tak będzie z dzidzią 🙂 Ja bardziej się boję że nie ogarnę psa i maluszka ;p


z tym psem to masz rację- ostatnio z mężem rozmawialiśmy o porozwalanych zabawkach a za parę minut mój psiur wpadł ze swoim misiem i po prostu zaczęliśmy się śmiać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję mapa jak dobrze, że na Ciebie zawsze można liczyć 😆 widzisz gdyby ona mi tak powiedziała byłabym spokojniejsza, ja od miesiąca chodzę z bólem gardła więc to pewnie ta infekcja. A to że zbliża się anemia wykrył mi miesiąc temu endokrynolog.

Nie ma co zmieniam lekarza bo to bez sensu człowiek tylko bez powodu się denerwuje i nie wie czy wszystko w porządku 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana nie zastanawiaj się tylko zmieniaj. Ja zmieniłam lekarza w 15 tygodniu w sumie. Też bardzo nie lubię gdy mnie ktoś olewa. A wogóle teraz przynajmniej wiem że jestem pod dobrą opieką.
Także jak masz taka możliwość zmieniaj i napisz nam o tym nowym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...