Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam brzusie i mamusie 🙂
Justyna nie przejmuj się- nie ma rodzin idealnych- ja np z teściową już prawie dwa lata nie rozmawiam 🙂 Grunt, że masz faceta który Cię wspiera i maluszka 🙂
Macie racje co do poświątecznych brzuszków mój podrósł mam już 89cm magdalena20 możesz zmienić dane na naszej str 🙂
Ja też poproszę o trochę słonka, bo u mnie jakoś szaro, buro i ponuro :/ ale chociaż nie pada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Cześć, dziewczyny!
Nie było mnie z tydzień i chyba już nie zdołam nadrobić... :-( ;-)
Mnie od piatku bolał brzuszek cały czas... więc za dużo nie mogłam przygotowywać na swięta... A brzuszek bolał, bo rósł! :-) I przez świeta naprawdę dużo urósł! :-)
I tak, jak Wy się obżarłam... I w ogóle jestem grubasem! Tzn z brzuszka to sie cieszę! ...ale z tłuszczu na nogach, pupie, plecach (!), ramionach to już NIE! :-(
Ale i tak nie mogłam się dzisiaj oprzeć sałatce i ciastu ;-)
Ja też mam często zgagę.. :-/ i nic nie pomaga... po prostu staram sie przyzwyczaić... Wyczytałam gdzieś, że na taką ostrą zgagę doraźnie pomaga łyżeczka musztardy - ale nie sprawdziłam tego jeszcze.
Aha - nie pisałam wcześniej, ale byliśmy na echu serduszka naszego maleństwa i wszystko jest w najlepszym porządku! :-) Także bardzo się cieszymy! :-)
A do szkoły rodzenia tez się zapisaliśmy i będziemy chodzić od 31.05. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEŃ DOBRY[color=green][/color]

Zaczynam znowu swój norweski tryb życia, więc obudziłam się dziś po 12 😜 Jeszcze trochę poleniuchuję, potem ogarnę przestrzeń wokół mnie i wezmę się za obiad dla męża.

U nas pogoda nieciekawa, od rana leje, więc ze spaceru nici 😞

Miłego dnia mamuśki 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie 😁 😁 😁 😁 😁
Jaki tu spokój. 🙂 Przynajmniej nie ma dużo do nadrabiania 😜 😜 😜 Sliczne brzuszki dziewczynki macie, ja tez chyba swój musze dorzucić bo troszke mu się urosło 😜
U mnie święta minęły spokojnie. dzidzia coraz bardziej kopie. Wczoraj to sie uśmiałam bo tak buszowała, że aż brzuszek falował 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 A w pewnym momencie strasznie mi wypchala lewą stronę brzuszka, taki twardy wzgórek sie zrobil 😁 😁 😁 😁 😁
Nam juzprzybylo 10kg przez te swieta. 🙂 Mama sie smieje, ze ona w całej ciąży przytyła 8kg ☺️ A ja tam sie cieszę z moich kilogramów. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się cieszyłam z moich kilogramów! ...ale do czasu :-P teraz już mam ponad 11 kg na plus... A wszędzie czytam, ze norma to 11-15 kg przez całą ciążę! A tu przede mną jeszcze z 4 miesiące! Aaa!! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusiakowalczyk napisał(a):
Ja też się cieszyłam z moich kilogramów! ...ale do czasu :-P teraz już mam ponad 11 kg na plus... A wszędzie czytam, ze norma to 11-15 kg przez całą ciążę! A tu przede mną jeszcze z 4 miesiące! Aaa!! 😮


ja gdzieś wyczytałam że 11-15 kg powinno się przytyć jak się ma straszną nadwagę a w pozostałych przypadkach do 20 kg więc się nie przejmuj 9 kg jeszcze możesz przytyć 😜 ja się tego trzymam bo też sporo mam już na plusie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 masz racje nie ma rodzin idealnych 😞 tylko wkurza mnie ze nie mam nic do powiedzenia na temat wlasnego slubu w przeciwienstwie do mojej siostry 😠 😠 🤪
Ale mam zamiar zacisnac zeby bo we wrzesniu wyprowadzam sie do tesciowej i wtedy odetchne 🙂
Teraz to maluszek jest najwazniejszy 🙂
U mnie tez sloneczko swieci od rana a ja prasuje 🤢 nazbieralo sie troche...
brzuszek juz zaczyna falowac 😜 😎
agusiakowalczyk ciezko sie dostac do szkoly rodzenia? i jaki jest koszt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe moniczek dziękuje 🙂 A wiesz mi też coraz bardziej ciężko. Jak 60-tka się czuję 🙂

Jo-aneczka co do tych wózków. Mnie nie przekonują. Ale wiesz to moja opinia. Po pierwsze nie przekonuja mnie koła. Na wertepach będzie skakać. Nie wiem jaki jest rozmiar gondoli, bo niewiele o nim piszą. Pozatym powinnas sie nim przejechać zwłaszcza sprawdzic opcję przekładanej rączki. Bo własnie znam kilka przykładów wózków gdzie po przełozeniu rączki prowadzenie a zwłaszcza podejście pod krawężnik graniczyło z cudem. Tak był źle wyprowadzony środek ciężkości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusiakowalczyk napisał(a):
Ja też się cieszyłam z moich kilogramów! ...ale do czasu :-P teraz już mam ponad 11 kg na plus... A wszędzie czytam, ze norma to 11-15 kg przez całą ciążę! A tu przede mną jeszcze z 4 miesiące! Aaa!! 😮
Agusia słonko ja w każdej ciąży mam +20kg 🙂 🙂 🙂 I teraz już mam +11kg. Hehe ale szybko wracam do swojej wagi 🙂

PS. A ile ty ważysz normalnie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):
agusiakowalczyk napisał(a):
Ja też się cieszyłam z moich kilogramów! ...ale do czasu :-P teraz już mam ponad 11 kg na plus... A wszędzie czytam, ze norma to 11-15 kg przez całą ciążę! A tu przede mną jeszcze z 4 miesiące! Aaa!! 😮


ja gdzieś wyczytałam że 11-15 kg powinno się przytyć jak się ma straszną nadwagę a w pozostałych przypadkach do 20 kg więc się nie przejmuj 9 kg jeszcze możesz przytyć 😜 ja się tego trzymam bo też sporo mam już na plusie 🤪
Naprawdę? To mnie pocieszyłaś! :-D Może faktycznie coś pokręciłam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna891 napisał(a):

agusiakowalczyk ciezko sie dostac do szkoly rodzenia? i jaki jest koszt?
Ja jestem z Warszawy i generalnie tu jest pełno różnych szkół rodzenia. Te przy szpitalach są najbardziej oblegane. Np. w szpitalu św. Zofii, gdzie podobno rodzą wszystkie gwiazdy (np. ja się tam rodziłam 😁 hehehe) to najbliższy termin na szkołę to wrzesień!! 😮
Nam się udało zapisać do szkoły w bielańskim, ale to był fuks!
A cena... Ja jestem zapisana do programu "Mama, zdrowie i ja" i najprawdopodobniej będę miała za darmo, ale wiem, że to zależy... cena może być od 150 zł do nawet 350 zł! 😮 Ale moim zdaniem warto. Na pewno w moim przypadku warto, bo to mój pierwszy dzidziuś i zielonego pojęcia nie mam, jak wygląda poród, porodówka, połóg i opieka nad dzieckiem! 🙃 ...no oprócz wiedzy teoretycznej, jaką wyczytuję obecnie z jakiś poradników...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusiakowalczyk napisał(a):
Anya napisał(a):
agusiakowalczyk napisał(a):
Ja też się cieszyłam z moich kilogramów! ...ale do czasu :-P teraz już mam ponad 11 kg na plus... A wszędzie czytam, ze norma to 11-15 kg przez całą ciążę! A tu przede mną jeszcze z 4 miesiące! Aaa!! 😮


ja gdzieś wyczytałam że 11-15 kg powinno się przytyć jak się ma straszną nadwagę a w pozostałych przypadkach do 20 kg więc się nie przejmuj 9 kg jeszcze możesz przytyć 😜 ja się tego trzymam bo też sporo mam już na plusie 🤪
Naprawdę? To mnie pocieszyłaś! :-D Może faktycznie coś pokręciłam :-)

a tak poza tym jak przytyjemy więcej niż 20 kg to któraś z nas napewno znajdzie info że można przytyć więcej więc zawsze będziemy mieścily się w granicach 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
agusiakowalczyk napisał(a):
Ja też się cieszyłam z moich kilogramów! ...ale do czasu :-P teraz już mam ponad 11 kg na plus... A wszędzie czytam, ze norma to 11-15 kg przez całą ciążę! A tu przede mną jeszcze z 4 miesiące! Aaa!! 😮
Agusia słonko ja w każdej ciąży mam +20kg 🙂 🙂 🙂 I teraz już mam +11kg. Hehe ale szybko wracam do swojej wagi 🙂

PS. A ile ty ważysz normalnie ?

Ale Ty może jesteś szczupła!
Ja przed ciążą ważyłam 59-60kg i musiałam uważać na to, co jem, bo mam tendencje do tycia... tzn generalnie nie mogłam jeść nic wieczorami...
A teraz to sobie folguję pod tym względem równo 😉
W poniedziałek na wizycie ważyłam ponad 70 kg, a w święta prawie 72!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusiakowalczyk napisał(a):
Ja też się cieszyłam z moich kilogramów! ...ale do czasu :-P teraz już mam ponad 11 kg na plus... A wszędzie czytam, ze norma to 11-15 kg przez całą ciążę! A tu przede mną jeszcze z 4 miesiące! Aaa!! 😮


Ja z natury jestem szczuplej budowy. Moja waga wyjsciowa to 49. Takze nawet jak cos tam po ciąży zostanie to nie będe narzekać 😉 😉 😉 😉 zawsze chciałam miec troszke więcej tu i tam 😜 😜 😜 😜
A jesli chodzi o zgagę to mnie tez ostatnio dopada mega zgagulec ale na szczęście mi pomaga szklanka smietany i odrazu zgaga przechodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam Agusia 🙂 Na wieloryba mi nie wyglądasz 🤪 🤪 🤪. Brzusek sexy jest 🙂
No fakt ja zaczynam ciążę od 48kg. Do porodu ważę 68kg. Przynajmniej w dwóch poprzednich tak było 🙂 Ale niska jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anya OBY! 😁
ale masz w 100% rację, bo już nie raz słyszałam o dziewczynach, które przytyły 30kg! Tylko, ze najczęściej to były chudzinki wcześniej! Rekordowe "przytycie", o jakim słyszałam to 60 kg! Aż trudno w to uwierzyc! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia to tez moja pierwsza ciaza i rowniez zielonego pojecia o tym nie mam 😁 no chyba tylko z opowiadan kolezanek i kuzynek a wole sie sama przekonac i przygotowac,tym bardziej ze sa organizowane wycieczki na porodowke 🙂 i zawsze lepiej wczesniej miec rozeznanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniołek_82 i marta-lion no to Wy szczuplutkie! 🙂
Ja to taka średnia jestem. No bardzo narzekać nie będę! 😉
Jak sie karmi piersią, to podobno kg same znikają. I na to liczę. Tylko, że ja będę zaraz po macierzyńskim wracać do pracy... I obawiam się, jak to będzie dalej z tym karmieniem... Chciałabym jak najdłużej, ale wiadomo, że z butelki to już nie to samo co z cyca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna891 napisał(a):
agusia to tez moja pierwsza ciaza i rowniez zielonego pojecia o tym nie mam 😁 no chyba tylko z opowiadan kolezanek i kuzynek a wole sie sama przekonac i przygotowac,tym bardziej ze sa organizowane wycieczki na porodowke 🙂 i zawsze lepiej wczesniej miec rozeznanie 🙂
Dokładnie! I wczuć sie w klimat 😉 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusiakowalczyk ja tez jestem z wawy, ale nie musiałam się zapisywać do mama zdrowie i ja zadzwoniłam do szkoły rodzenia miesiąc wcześniej zapisałam się i jak zaczęły się zajęcia to do mnie zadzwoniono w sumie tez chodzę bezpłatnie. Jedynie co tylko było potrzebne to zaświadczenie od lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna891 Ojej! Właśnie zauważyłam, że będziecie brali ślub w czerwcu! 😁 Super!
A jak z sukienką?! Już masz jakiś pomysł? 🙂
Ja 11.06. mam zaproszenie na ślub i już się zastanawiam, co ja na siebie włożę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia hihi średnia 🙂
No ja obie panny karmiłam do 9 miesiąca życia. Przy pierwszej właśnie w 9 miesiącu wróciłam do pracy i Emilka jak spróbowała to już wolała butelkę. A Majkę odstawiłam świadomie. Jestem zdania że im później tym gorzej, a co miała dobrego zjeść to przez 9 miesięcy zjadła. Nie wyobrażałam sobie walki z 1,5 rocznym dzieckiem, który odkrywa mi bluzkę bo chce cyca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
agusiakowalczyk ja tez jestem z wawy, ale nie musiałam się zapisywać do mama zdrowie i ja zadzwoniłam do szkoły rodzenia miesiąc wcześniej zapisałam się i jak zaczęły się zajęcia to do mnie zadzwoniono w sumie tez chodzę bezpłatnie. Jedynie co tylko było potrzebne to zaświadczenie od lekarza.
O! To super! 😁 A gdzie będziesz chodziła, czy już chodzisz?
Może ja jakoś feralnie trafiłam na oblegane te szkoły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...