Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Moja ciąża odpukac tez przebiega bez zadnych narazie problemów, w sumie jestem zadowolona z opieki ale usg szczerze mówiac miałam tylko 3 a płace tez 100, moja lekarka twierdzi ze nie ma co naswietlac maluszka no juz sama nie wiem, a teraz jak jestem na zwolnieniu i nie moge juz sobie dorobic na zlecenie chwilowo to odczuwam drasyczny spadek kasy w domowym budżecie dlatego zaczęło mnie to nurtować, bo nie wiem znowu czy nie za późno na takie zmiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No widzicie ile nas tu na forum,tyle różnych wypowiedzi na temat opieki,tak to właśnie jest 😞
milium moja ciąża również na razie przebiega bezproblemowo,mimo że raz straciłam maleństwo,a co do USG to ja chodzę prywatnie,i płacę za USG i mój lekarz również twierdzi ,że jeśli wszystko przebiega tak jak powinno to nie trzeba co wizytę robić USG, na samym początku ciąży miałam co wizytę,bo chciał sprawdzać czy wszystko ok,a potem miałam w 12tc ,następne w 20 tc,a następne będę miała w 30tc.To tez chyba o czymś świadczy,mimo że płace za USG dodatkowo on mnie na nie bez potrzeby nie naciąga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumując w skrócie co do wizyt państwowo czy prywatnie, wychodzi na to, że wszystko i tak zalezy od lekarza 😉 milium, jeżeli Twój lekarz do którego chodzisz prywatnie jest beznadziejny, to może faktycznie lepiej poszukać sprawdzonego na nfz... Ja przy wyborze lekarza kierowałam się tym, żeby pracował w szpitalu w którym będę rodzić-i wybrała ordynatora 😜 poza tym cieszę się, że przy każdej wizycie jak już wspominałam mam komplet badań...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry brzucholinki!!!
Ciesze sie ze z Magda ok i ze komunia u Marty sie udala. Powiedzcie mi czy mialyscie robiana cytologie w czasie ciazy? Ja jeszcze nie i nie wiem kiedy powinna byc? I jeszcze podobno jakis wymaz jest pobierany tylko tez nie wiem kiedy powinien byc pobierany. Dzis odbieram wyniki morfologii cukru po glukozie i moczu. Zobaczymy. W srode mam wizyte to tez chce cos wiedzic o tych cytologiach i wymnazach. Chodze prywatnie ale badanie dopochwowe mialam tylko raz jak na usg zaobaczyla ze mala bardzo nisko lezy to kazala mi wejsc na fotel i sprawdzila czy nie ma rozwarcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lekarka jest z innego miasta i pracuję akurat w innym szpitalu, niż zamierzam rodzić. Ale mam duży plus, bo obok mnie mieszka główna położna ode mnie ze szpitala, którą bardzo dobrze znam i wiem, że mogę liczyć na jej pomoc. W dodatku jeszcze moja teściowa jest położną i zna większość tych kobitek 🙂 Na domiar tego zapisałam się do szkoły rodzenia przyszpitalnej, którą prowadzą też położne ze szpitala, więc myślę, że będzie ok. 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0xia napisał(a):
Dziewczyny jeszcze tak szybciorkiem przed wyjsciem zapytam .. jakie macie laktatory ? ... reczne czy elektryczne ? i ktore lepsze ?

Ja myślę, żebyś się wstrzymała z takim zakupem, jak na razie. Bo jak będziesz miała dużo mleka do odciągania to myślę, że lepszy elektryczny, a jak nie to ręczny wystarczy. Ja właśnie tak zamierzam zrobić 😜 😜 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_Evelina_ napisał(a):
Dzien dobry brzucholinki!!!
Ciesze sie ze z Magda ok i ze komunia u Marty sie udala. Powiedzcie mi czy mialyscie robiana cytologie w czasie ciazy? Ja jeszcze nie i nie wiem kiedy powinna byc? I jeszcze podobno jakis wymaz jest pobierany tylko tez nie wiem kiedy powinien byc pobierany. Dzis odbieram wyniki morfologii cukru po glukozie i moczu. Zobaczymy. W srode mam wizyte to tez chce cos wiedzic o tych cytologiach i wymnazach. Chodze prywatnie ale badanie dopochwowe mialam tylko raz jak na usg zaobaczyla ze mala bardzo nisko lezy to kazala mi wejsc na fotel i sprawdzila czy nie ma rozwarcia.


Ja juz mialam cytologie robiona .. okolo 3 mies temu.. ale to roznie jest z ta cytologia.. zalezy jak sie lekarzowy zachce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika napisał(a):
p0xia napisał(a):
Dziewczyny jeszcze tak szybciorkiem przed wyjsciem zapytam .. jakie macie laktatory ? ... reczne czy elektryczne ? i ktore lepsze ?

Ja myślę, żebyś się wstrzymała z takim zakupem, jak na razie. Bo jak będziesz miała dużo mleka do odciągania to myślę, że lepszy elektryczny, a jak nie to ręczny wystarczy. Ja właśnie tak zamierzam zrobić 😜 😜 🙃


Ale ja jeszcze nie chce kupowac tylko tak chcialam zapytac 🙂 bo sie zastanawiam, bo co chwile slysze ze elektryczny lepszy a zaraz ze reczny 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_Evelina_ napisał(a):
Dzien dobry brzucholinki!!!
Ciesze sie ze z Magda ok i ze komunia u Marty sie udala. Powiedzcie mi czy mialyscie robiana cytologie w czasie ciazy? Ja jeszcze nie i nie wiem kiedy powinna byc? I jeszcze podobno jakis wymaz jest pobierany tylko tez nie wiem kiedy powinien byc pobierany. Dzis odbieram wyniki morfologii cukru po glukozie i moczu. Zobaczymy. W srode mam wizyte to tez chce cos wiedzic o tych cytologiach i wymnazach. Chodze prywatnie ale badanie dopochwowe mialam tylko raz jak na usg zaobaczyla ze mala bardzo nisko lezy to kazala mi wejsc na fotel i sprawdzila czy nie ma rozwarcia.

To pewnie zależy od lekarza.Ja badanie szyjki mam co wizytę.Lekarz sprawdza czy wszystko tam oki.A co do cytologi to miałam na samym początku ciąży robioną,na pierwszej wizycie,i drugi raz jakoś niedawno.Posiew tez miałam robiony jakiś czas temu.Kochana może upomnij się o te badania,masz do tego prawo skoro sam lekarz nie kwapi się do tego żeby je zrobić.Myśle że te badania sa chyba istotne w ciąży 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
Powiedzcie mi czy mialyscie robiana cytologie w czasie ciazy? Ja jeszcze nie i nie wiem kiedy powinna byc? I jeszcze podobno jakis wymaz jest pobierany tylko tez nie wiem kiedy powinien byc pobierany. .

ja miałam robioną cytologie jakieś 3 miesiące przed zajściem w ciąże, więc w czasie ciąży juz nie robiłam 😉 co do wymazu to nie orientuję się o co chodzi 😜 no chyba, że o sprawdzanie ph, to ja mam na każdej wizycie-gin robi badanie dopochwowe a pozniej przykłada taki biały papierek i sprawdza ph 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałam robionej cytologii 😞 ale już pisałam że mam beznadziejnego lekarza i sama się upominam o badania 😠...zazwyczaj pyta sie jak się czuję i prawie po wizycie 😮 i gdyby to była moja pierwsza ciąża to na bank zmieniłabym lekarza,bo umarłabym chyba z niepewności hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0xia napisał(a):
Andzelika napisał(a):
p0xia napisał(a):
Dziewczyny jeszcze tak szybciorkiem przed wyjsciem zapytam .. jakie macie laktatory ? ... reczne czy elektryczne ? i ktore lepsze ?

Ja myślę, żebyś się wstrzymała z takim zakupem, jak na razie. Bo jak będziesz miała dużo mleka do odciągania to myślę, że lepszy elektryczny, a jak nie to ręczny wystarczy. Ja właśnie tak zamierzam zrobić 😜 😜 🙃


Ale ja jeszcze nie chce kupowac tylko tak chcialam zapytac 🙂 bo sie zastanawiam, bo co chwile slysze ze elektryczny lepszy a zaraz ze reczny 😜

Mi się wydaję, że to zależy od ilości mleka. Bo wiesz, jak będziesz miała nawał to myślę, że wygodniej elektryczny, bo się tak nie namachasz 😁 😁 Ale nie mnie się wypowiadać na ten temat hehe 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0xia napisał(a):
Dziewczyny jeszcze tak szybciorkiem przed wyjsciem zapytam .. jakie macie laktatory ? ... reczne czy elektryczne ? i ktore lepsze ?

ja laktator ręczny odziedzicze w spadku po szwagierce 😉 ale jeżeli chcesz juz kupować to wstrzymaj się, bo nie wiadomo czy będzie potrzebny 😉 ja jeżeli miałamym wybierać, to kupiłabym ręczny - jest dużo tańszy... a elektryczny wydaje mi się opcją bardziej dla leniwych 😜 nie obrażając oczytwiście nikogo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
p0xia napisał(a):
Dziewczyny jeszcze tak szybciorkiem przed wyjsciem zapytam .. jakie macie laktatory ? ... reczne czy elektryczne ? i ktore lepsze ?

ja laktator ręczny odziedzicze w spadku po szwagierce 😉 ale jeżeli chcesz juz kupować to wstrzymaj się, bo nie wiadomo czy będzie potrzebny 😉 ja jeżeli miałamym wybierać, to kupiłabym ręczny - jest dużo tańszy... a elektryczny wydaje mi się opcją bardziej dla leniwych 😜 nie obrażając oczytwiście nikogo 🙂

Chyba najlepiej się wstrzymać do porodu. Bo nie wiadomo czy wogóle będzie potrzebny. To zależy od ilości mleka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Ja też nie miałam cytologi robionej. 🤨 🤨

Ja również nie 😞

dziewczyny, to upomnijcie się! mój lekarz na pierwszej wizycie pytał kiedy ostatnio robiłam cytologie, ale jak juz wspomniałam było to ok 2-3 mies. przed zajściem i wynik był bez zarzutu, więc poki co nie robiłam kolejnej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
ann5353 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Ja też nie miałam cytologi robionej. 🤨 🤨

Ja również nie 😞

dziewczyny, to upomnijcie się! mój lekarz na pierwszej wizycie pytał kiedy ostatnio robiłam cytologie, ale jak juz wspomniałam było to ok 2-3 mies. przed zajściem i wynik był bez zarzutu, więc poki co nie robiłam kolejnej...

Tak zrobię przy następnej wizycie w przyszłym tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...