Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Madzia Ty się nie stresuj za bardzo, bo to dzidzi szkodzi. Myślę, że pojedź dla własnego świętego spokoju, bo nawet jak to nic poważnego to lepiej żeby Cię specjalista uspokoił, bo po co masz się zamartwiać. Trzymam kciuki żeby wszystko było ok 😘 😘 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
Kurcze dziewczyny zaczyna się robić nie ciekawie. Nie chcę Was straszyć ale znowu boli mnie brzuch tak jak na okres do tego robi się twardy. Dzidzia co prawda się rusza więc z nią chyba wszystko ok. Ale zaczęłam się poważnie zastanawiać czy nie jechać na pogotowie. Zaraz łyknę drugą no-spe forte i jak nie pomoże to jadę do szpitala. Trzymajcie kciuki, żeby samo przeszło.
Mam takiego stracha, że cholera. Mój synek urodził się prawie dwa tygodnie po terminie i nie chciałabym żeby tym razem poród odbył się dużo przed. 😞 😞
Jak coś to napiszę sms do Marty-lion co i jak żeby Wam mogła napisać co się z nami dzieje.

Madzia ja też nie chcę Cię straszyć,ale skoro ten ból aż tak Cię niepokoi to ja bym się nawet nie zastanawiała tylko wsiadałabym w samochód i jechała na pogotowie,będziesz mieć przynajmniej pewność ,że wszystko jest ok,bo na pewno jest,ale na wszelki wypadek sprawdź to .Co Ci szkodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika napisał(a):
Madzia Ty się nie stresuj za bardzo, bo to dzidzi szkodzi. Myślę, że pojedź dla własnego świętego spokoju, bo nawet jak to nic poważnego to lepiej żeby Cię specjalista uspokoił, bo po co masz się zamartwiać. Trzymam kciuki żeby wszystko było ok 😘 😘 🙂


o to wlasnie mialam na mysli !! Jedz jedz , a najlepiej niech ktos jedzie z Toba! zebys nie byla sama !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MADZIU tak jak dziewczyny mowia lec do lekarza, to na pewno nie zaszkodzi...martwisz sie o nas wszystkie tutaj a teraz najwyzszy czas o sobie pomyslec!!!!!!

jesli chodzi o golenie to ja juz kolan swoich nie widze wiec musi mnie wyreczac m. ale strasznie mnie irytuje bo guzdrze sie strasznie 😉 😉 😉

ja wlasnie zjadlam sorbet mango i mala takie skoki zaczyna urzadzac ze trudno mi sie siedzi przez komputerem 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pOxia Magdzie musisz wysłać, Ona wstawi 🙂 Tam na główne to twarz wstawia 🙂 🙂 🙂
Uciekam do "teściów" z Rzymu dziś przyjechali. 🙂 Tak mi się nie chce, deszcz leje, mama auto zabrała 😠 😠 😠 muszę z buta iść 😠
Zajrzę potem 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madalena20 trzymam kciuki za Ciebie 😘
Wierzę, że to nic poważnego 😉


A ja schizuję troszkę...
Przyplątała mi się jakaś infekcja wstrętna...skąd i od kogo nie wiem...
Wczoraj byłam u lekarza dyżurnego - stwierdził, że trudno powiedzieć bez badań
a skoro swędzi i piecze to pewnie grzybica -i dostałam globulki i maść,
ale nic mi nie pomaga...
W życiu mnie tam tak nie piekło 😞
Ja nigdy nie miałam żadnej grzybicy...to normalne, że tak wolno przechodzi???
Jutro idę do mojego gina ale jakieś czarne scenariusze mi chodzą po głowie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
Madalena20 trzymam kciuki za Ciebie 😘
Wierzę, że to nic poważnego 😉


A ja schizuję troszkę...
Przyplątała mi się jakaś infekcja wstrętna...skąd i od kogo nie wiem...
Wczoraj byłam u lekarza dyżurnego - stwierdził, że trudno powiedzieć bez badań
a skoro swędzi i piecze to pewnie grzybica -i dostałam globulki i maść,
ale nic mi nie pomaga...
W życiu mnie tam tak nie piekło 😞
Ja nigdy nie miałam żadnej grzybicy...to normalne, że tak wolno przechodzi???
Jutro idę do mojego gina ale jakieś czarne scenariusze mi chodzą po głowie 😞


Mapa, nie zazdroszczę, grzybica to nieprzyjemna sprawa, ale w ciąży dość powszechna.
Daj sobie jeszcze kilka dni, będzie lepiej.
Sama napisałaś, że dopiero wczoraj byłaś u lekarza, więc jeszcze trochę musisz poczekać na efekty leczenia.
No i żadnych czarnych scenariuszy, minie szybko zobaczysz.
A na swędzenie i pieczenie pomaga Tantum Rosa. Podobnie jak Tantum Verde na gardło, Tantum Rosa zawiera jakąś substancję o działaniu znieczulającym.
Tyle tylko, że w ciąży możesz ją stosować tylko zewnętrznie. A nie wiem gdzie cię piecze 🥴
O ile dobrze pamiętam to nie ma żadnych ograniczeń w częstotliwości zewnętrznego stosowania.
Ten lek lekarze polecają też w okresie połogu, tak więc możesz go sobie teraz wypróbować a jak się maluszek urodzi to wykorzystasz resztę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka dziękuję-oklask dla Ciebie 😘
Jutro dokładnie wypytam czym działać...
A piecze na zewnątrz....ale koszmarnie
Może dziwnie to zabrzmi...ale mam nadzieję, że to tylko grzybica,
bo boję się czy to nic poważniejszego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
Brzucholki, to jeszcze ja poprosze o pomoc 🙂 wózki ANIMAR-co o nich myslicie?
ANIMAR ZICO KOLOR 16
ANIMAR ESPACE KOLOR 12


Siehankowa,
Ja nie znam tej firmy i chyba nie widziałam dotąd u nikogo znajomego takiego wózka więc trudno mi go ocenić.
Wizualnie, bardzo ładny jest Espace. Ten pierwszy wydaje się być bardzo mocno zabudowany, byłby pewnie lepszy dla dziecka urodzonego późną jesienią, wydaje mi się, że naszym letnim maluszkom może być w nim gorąco.
Dużym plusem według mnie jest waga - jest stosunkowo lekki. Aż trudno uwierzyć, bo wygląda na konstrukcje stalową i ma pompowane koła a to z reguły przesądza o dość dużej wadze???
Gondolkę ma głęboką i dużą, więc dzidziuś sporo w niej pojeździ.
No i fajna jest ta rozpinana i powiększana budka - w wietrzny czy deszczowy dzień na pewno się sprawdzi.
Minusy to brak przekładanej rączki - piszą, że gondolę i spacerówkę można montować przodem i tyłem do kierunku jazdy, ale tak szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, żeby to robić będąc z dzieckiem na spacerze. Z reguły przepięcie wcale nie jest takie łatwe, pstryk i załatwione, więc nie wiem czy będziesz z tego korzystać.
Ale z drugiej strony pamiętam, że kiedyś Marta pisała, że jej znajoma kupiła wózek z przekładaną rączką, ale manewrowanie wózkiem, ze względu na zmianę środka ciężkości po przełożeniu rączki, było mało przyjemne.
A czy widziałaś ten model na żywo? ja mam troszkę obawy o tapicerkę - w tym czerwonym modelu wygląda tak jakoś sztywno i sztucznie, ale być może to wina zdjęcia.
A i jeszcze plusem są fajne kolory - ja też bym wybrała zielony (chyba ten jaskrawy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
jo-aneczka dziękuję-oklask dla Ciebie 😘
Jutro dokładnie wypytam czym działać...
A piecze na zewnątrz....ale koszmarnie
Może dziwnie to zabrzmi...ale mam nadzieję, że to tylko grzybica,
bo boję się czy to nic poważniejszego 😞


No to Mapa, w te pędy wyślij męża do apteki po Tantum Rosę. Tak jak ci napisałam, zewnętrznie stosowana jest absolutnie bezpieczna a na pewno przyniesie ci ulgę.
Ulga będzie niestety dość krótkotrwała, od razu uprzedzam, ale zawsze możesz zaaplikować sobie ten lek jeszcze raz.
Ja stosowałam ją rozcieńczając w mniejszej ilości wody niż napisano na ulotce, ale wtedy nie byłam w ciąży. Oczywiście nic się w związku z tym nie stało, ale teraz wiadomo, jesteśmy ostrożniejsze i dmuchamy na zimne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
Kurcze dziewczyny zaczyna się robić nie ciekawie. Nie chcę Was straszyć ale znowu boli mnie brzuch tak jak na okres do tego robi się twardy. Dzidzia co prawda się rusza więc z nią chyba wszystko ok. Ale zaczęłam się poważnie zastanawiać czy nie jechać na pogotowie. Zaraz łyknę drugą no-spe forte i jak nie pomoże to jadę do szpitala. Trzymajcie kciuki, żeby samo przeszło.
Mam takiego stracha, że cholera. Mój synek urodził się prawie dwa tygodnie po terminie i nie chciałabym żeby tym razem poród odbył się dużo przed. 😞 😞
Jak coś to napiszę sms do Marty-lion co i jak żeby Wam mogła napisać co się z nami dzieje.


Magda, trzymaj się mocno. I lepiej skonsultuj się z lekarzem, nigdy to nie zaszkodzi a gdyby rzeczywiście coś niepokojącego się działo to na pewno pomoże.
Będziemy za ciebie trzymać kciuki żeby to była tylko błahostka.
😘 😘 😘
I czekamy na wiadomości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena lepiej idź do lekarza bedziesz spokojniejsza skoro no-spa nie pomogła.
Mapa w ciązy grzybice są częste więc nie masz się co przejmować, choć fakt nieprzyjemne. Napewno clotrimazolum jest też w maści i można zewnętrznie i w ciąży chyba też ale pewna nie jestem, więc dobrze byś zapytała w aptece. Ta maść jest bez recepty więc może warto spróbować i ona własnie na grzyby działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana ja już mam i globulki i maść na grzybicę,
tylko boję się, że to nie to bo objawy nie ustępują ani ciut ciut...
Ale już się nie zadręczam...i tak do jutra nic nie wymyślę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja sie tak wkurzylam ze szok...na moja mlodsza siostre...poklocila sie ze swoim chlopakiem i przyszla sie zalic a ja nie glaskalam jej po glowce bo on ogolnie olewa ja caly czas, oklamuje oszukuje publicznie osmiesza.kazdy sie z niej smieje ze daje sie tak osmieszcac i lata jak za najwiekszym cudem...caly czas sie sprzeczaja i zawsze po kolejnej awanturze przychodzi sie wyplakac...ale ile mozna sluchac tego samego....i jak jej mowie ze jest glupia bo zamiast kopnac go w zad to lata jak piesek to sie obraza...dzisiaj trzaskac drzwiami u mnie zaczela i krzyczec to kazalam jej sobie pojsc...wiem ze to moja siostra ale jest glupia, rozwydrzona i daje soba pomiatac ale jak prawde uslyszy to foch ogromny... po co po rade przychodzi i pomoc skoro zadne argumenty nie docieraja i pewnie juz do niego poleciala 😮 😮 😮 😮 😮 😮

tak mnie to irytuje ze musialam sie komus wyzalic....niestety na Was trafilo ☺️ 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agapurka2 napisał(a):
Drogie brzuszki, pomocy! W środe mam zamawiam wózek, wiem że źle robie ciagle oglądając różne modele bo coraz trudniej sie przez to zdecydować...
Dlatego zwracam sie z prośba...ułatwcie mi wybór i powiedzcie jaki model wybrac i przedewszystkim kolor! Chciałabym kolor uniwersalny wybrać tak na wszelkie W, bo różnie może być...
Moge liczyć na pomoc?
Z góry dzieki

http://allegro.pl/wozek-sprinter-fotelik-torba-gwarancja-sklep-i1601612346.html
http://allegro.pl/raf-pol-wozek-wielofunkcyjny-smart-fotelik-gratis-i1601481292.html
http://allegro.pl/zestaw-baby-merc-wozek-merc-s6-fotelik-tacka-i1592530147.html

Który z tych 3 wybrać? 🤢


Odpowiedziałam już Siehankowej, to teraz na ciebie przyszła kolej 😉
Wizualnie moim faworytem jest wózek nr 1 - tak jak większości dziewczyn na forum.
Zastanów się jednak w jakich warunkach będziesz ten wózek użytkować, bo:
- wózek nr 1 ma piankowe koła a nie pompowane. Jeśli będziesz jeździć głównie po drogach miejskich to na pewno koła piankowe się sprawdzą, ale gdybyś zamierzała jeździć po wybojach to wtedy lepsze byłyby pompowane (są też w ofercie tej firmy)
- fotelik samochodowy montuje się na spacerówkę - to niepotrzebnie zwiększa wagę całości i powoduje, że jeśli np. chcesz się wybrać gdzieś samochodem to do bagażnika musisz zapakować całą spacerówkę (w miejskich samochodach z małym bagażnikiem nie zawsze jest to możliwe) Ja osobiście takiego rozwiązania zdecydowanie nie polecam, lepszy byłby montaż fotelika bezpośrednio na stelażu. Jeśli jednak masz duży bagażnik, a całość będzie się łatwo składać, rozkładać i montować to pewnie sobie jakoś poradzisz.
- czy upewniłaś się, że pasy w spacerówce można odpiąć i zdemontować. Wydaje mi się to bardzo ważne bo producent pisze, że miękką gondolkę używa się przez około 3 miesiące a potem dziecko przekłada się do rozłożonej na płasko spacerówki. Taki 3-miesięczny bobas nie jest jeszcze tak aktywny, żeby go trzeba było przypinać pasami, ale z drugiej strony jeśli tego nie zrobisz to będą go uwierać w plecki. Dlatego dowiedz się o możliwości zdemontowania pasów.
To tyle potencjalnych minusów, poza tym same plusy.
Fajnym rozwiązaniem jest ta odpinana część budki. Ja też miałam wózek z odpinaną budką i często z tego korzystałam.
Budki często mają solidna konstrukcję i są z mało przewiewnego materiału więc w upalne dni, dzięki rozpinanej budce można maluszkowi zrobić klimę 🙂
To by było na tyle. Mam nadzieję, że choć trochę ci pomogłam a nie namąciłam w głowie 🥴

A kolorek: mi się podoba zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka Jakie niestety na nas? To własnie po to te forum jest co byśmy z nzszymi problemami same nie siedziały (wystarczy nam huśtawka nastrojów z którą walczymy w naszym stanie 😉 )
Co do spraw "młodsza siostra" to znam to z autopsji. Mam młodszą rozpieszczoną , rozwydrzoną siostre do której bardzo ciężko cokolwiek dociera i też czasami żałuje ,że mówie do niej tak a nie inaczej, ale może o to chodzi - niech zaboli to zadziała..... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapurka2 napisał(a):
Paninka Jakie niestety na nas? To własnie po to te forum jest co byśmy z nzszymi problemami same nie siedziały (wystarczy nam huśtawka nastrojów z którą walczymy w naszym stanie 😉 )
Co do spraw "młodsza siostra" to znam to z autopsji. Mam młodszą rozpieszczoną , rozwydrzoną siostre do której bardzo ciężko cokolwiek dociera i też czasami żałuje ,że mówie do niej tak a nie inaczej, ale może o to chodzi - niech zaboli to zadziała..... 🤨


ona jest tylko rok mlodsza...a zachowuje sie jak 15latka...i nic nie trafia bo srednio raz w tyg przychodzi ( zawsze jak ma problem z tym swoim "szczesciem" bo jak zyja w zgodzie to nie pamieta o mnie mimo ze ma 50 metrow)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie sytuacja wygląda troche inaczej....dłuuuga historia ale wstep do niej jest taki że ona ma 11 lat jest 13lat młodsza ode mnie i to ma swoje "złe strony"..różnica poglądów itpd....
Nawet ojciec sie przyznał ,że ostatnie dziecko mógł sobie rozpieścić i sama z rezta zobacze jak to jest jak urodze...
Kupują jej wszystko, narzekają ,że wyglada jak pulpet...śmieja sie, mówią na nią grubas a ona nic sobie ztego nie robi. Niby dbają by mniej jadła, ale moja siostra jest wożona przez tate i odbierana samochodem, w domku jest zamykana na klucz jak zostaje sama (by obcego nie wpuścić podobno), tatuś kupuje jej hot dogi wypasione, na kolacje zjada sobie całą mrożona pizze...Moje gadanie nic nie daje..ja jestem ta zła ja sie nie znam, czepiam sie jej..ech..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...