Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aniolek ja czuję kopniaczki w różnych miejscach, często te miejsca zmieniają się w ciągu dnia. Przed chwilą czułam nisko a teraz już koło pępka.
Skurcz jest wtedy kiedy czujesz, że coś Ci się zaciska w środku i puszcza. Jak puszcza to czujesz ulgę.
Ja parę dni temu miałam dwa razy skurcze Braxtona-Hicksa i mąż mówi, że jak mnie puścił skurcz to miałam minę jakbym przeżywała niesamowitą rozkosz ☺️ Taki skurcz trwa chwilę, ale był bolesny. Nie da się pomylić z niczym innym, przynajmniej u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dlatego nie jestem pewna bo ja czuje te skurcze braxtona.... a teraz tez tak mi brzuszek twardnieje ale malutka jest tam na samym dole i nie wiem czy to ona sie rozpycha czy to skurcze mam tak często 😲 😲 😲 😲 Ale bezbolesne 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
Dlatego nie jestem pewna bo ja czuje te skurcze braxtona.... a teraz tez tak mi brzuszek twardnieje ale malutka jest tam na samym dole i nie wiem czy to ona sie rozpycha czy to skurcze mam tak często 😲 😲 😲 😲 Ale bezbolesne 🤨


To na pewno malutka. Mi dziś mały tak się ułożył po prawej stronie brzucha, że po lewej miałam mięciutki a po prawej jak skała. Normalnie było widać jak jest ułożony, nawet mój mąż się śmiał.
Nie masz się czym martwić. Widocznie córcia ułożyła się w takiej pozycji i tak jej wygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzusie
U nas pogoda się popsuła jest deszczowo i o wiele zimniej.
Foga jeśli chodzi o przesądy to ja takiego nie słyszałam, ale ja przesądów zazwyczaj nie słucham (no chyba że ten z czerwoną kokardką bo ktoś urzeknie), ani do ślubu nie przestrzegałam to mąż pomagał mi w wyborze sukienki i mnie potem w nią wdziewał ani w ciąży. Myślę, że jedyne przeciwwskazanie to takie, że się bardziej emocjonalnie do wszystkiego podchodzi no i nie wiem czy nie trzeba za długo jak dla ciążóweczki stać na cmentarzu (ale to może na suwalszczyźnie) My tu wymyślałyśmy nowe przesądy, więc jeden dla Ciebie:
Jak kobieta w ciąży pójdzie na pogrzeb, to osoba zmarła będzie czuwała nad dzidziusiem.
Swoją drogą to mojej koleżanki mąż zmarł jak ona była w ciąży i co miała nie być na pogrzebie męża? Sama musiała go zorganizować, a potem moja koleżanka w nocy nie płakała i wogóle była bardzo spokojnym dzieckiem i wszyscy mówili że to tata nad nią czuwa.
Maslep mi lekarz kazał brać nospę jakby mnie brzuszek bolał, bo to działa rozkurczowo, więc z pewnością nie zaszkodzi.
Marta-lion pięknej pogody życzę i by się wszystko udało.
A ja mam do Was pytanie, jakie żelazo bierzecie, mi lekarz przypisał Hemofer, ale zauważyłam, że jak je wezmę to mnie mdli 🤨 a w ulotce jest napisane że nie jest zalecane dla kobiet w ciąży 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂 Dzisiaj wczesnie .. pelnia sie zbliza wiec oczywiscie w nocy malo co spie malo tego mialam okropny sen i obudzil mnie moj placz 😞... to tego jeszcze zgaga meczy fee .. spac mi sie chce okropnie ale nie dam rady zasnac .. Pogoda dzisiaj sie popsola ale i tak nie jest tak zle jak zapowiadali .. ale do wieczora jeszcze wiele moze sie z ta pogoda stac :P

Milego dnia Brzusie :**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 🙂
Ja po wczorajszych harcach w ogrodzie lewdo żywa byłam, w nocy na siusiu ledwo się zwlekłam z łóżka-cała połamana. Ale nic trzeba się rozruszać to przejdzie.
Diviana ja dostałam Tardyferon i aspargin i czuję się normalnie po ich zażyciu.
Foga ja też słyszałam że kobieta w ciąży na pogrzeb nie powinna chodzić myślę że jest to związane z przeżyciami jednak na cmentarzu bardziej się odczuwa tą żałobną atmosferę. A pogrzeb przesunięty? czy jednak dzisiaj?
Aniołek ja myślę że to mała ci się tak ułożyła to nie skurcze. Moja to siedzi tak nisko że nawet czasami czuje jak kopie mnie w "mariolke" 🤢 niefajne uczucie....

Miłego dzionka dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry brzuszki 😘 🙂
U mnie też pogoda się popsuła, deszczowo, wietrznie 😠 😠 😠

Co do pogrzebów ja osobiście nie wierzę w takie rzeczy.. Nawet nie wiem czemu nie można na ten pogrzeb iść? Jakaś głupota, jak wszystkie te przesądy, strachliwe osoby może tego przestrzegają, ale ja raczej nie należę do takich i myślę, że dobrze potowarzyszyć w tej ostatniej drodze. I również myślę, że jak kobieta w ciąży by się nie pojawiła na pogrzebie to jednak została by zrozumiana. 🙂
Diviana ja biorę Tradyferon Fol,na ulotce jest nawet napisane, że zalecane dla kobiet w ciąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry brzuszki 🙂
My dopiero wróciliśmy od znajomych. Jestem strasznie nie wyspana. Prawie całą noc nie mogłam spać. Dopiero nad ranem zasnęłam na 2 godz. A o 6,30 Kuba się obudził i trzeba było wstawać. Ale sobota się udała. Pogoda dopisała i nawet małego grilla udało się zorganizować.
Pozdrawiam Was serdecznie i życzę udanej niedzieli.

Ps. Martuś Tobie szczególnie życzę powodzenia. Myślami jestem z Wami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry 🙂
Witam nowa mamusie 🙂
U mnie pogoda paskudna i nastroj tez nie najlepszy, wszystko mnie denerwuje, nie wiem dlaczego. Pewnie dzisiaj juz nie zagladne dlatego zycze miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEŃ DOBRY MAMUSIE 🙂
Ja w końcu moge zaglądnąć 🙂 U Nas w sumie ok mała kopie prawie cały czas dziś od 3;33 do 6;00 nie spałam i mała również 🙂 a wiecie, że jak leże i położe sobie wysoko głowe to widze gdzie mała kopie i jak sie rusza fajne uczucie i widok 🙂 🙂 🙂
ŻYCZE WAM MIŁEGO DANIA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki!

U mnie sloneczko zza chmurek usiłuje wyjrzec 0 nadzieja na piekny dzień...
Daniela co do kopania w "mariolke" podzielam - niefajne uczucie 🤨...moje maleństwo dość czesto lubi sobie tam "posiedzieć"

moniq1984 Znam to uczucie - leże sobie a brzusio jak fale na morzu 😜, mały wiercipiętek nie tylko wyczuwalny ale i "widzialny" 😁 Uwielbiam to! Ale już niedługo zobacze te nóżki co mi takie kochane kopniaki sprzedają coraz czesciej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny.Ale dzisiaj pogoda paskudna, mam nadzieje ze u Marty na komunii chociaz dopisze sloneczko. Caly czas na leze nic mi sie nie chce,a do szwagra mamy isc dzisiaj. Malutki usadowil sie po prawej stronie brzuszka prawie na boku to nie mam duzego pola manewru do poruszania 🤔 😉
Wczoraj bylismy na malym grillu to weekend nawet do udanych nalezy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć brzuszki,
U nas też kicha, zimno i leje deszcz 😞
Nie mam w ogóle ochoty wyjść z łóżka. Ale nuuudy 😞
A młoda też czasem się tak ułoży, że czuję ją bardzo nisko.
Wtedy nie mogę się oprzeć wrażeniu, że już wychodzi na świat. Wtedy zaciskam nóżki, hi, hi, jak japoneczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
Dziewczyny, czy słyszałyście o takim przesądzie, że kobieta w ciąży nie może iść na pogrzeb??? W poniedziałek mam pogrzeb wujka, a wszyscy mi klepią, że nie ,mogę iść 😮 🤢
Jak ja lubię te ciążowe przesądy..... co krok to jakiś nowy ludzie wynajdują........ 🤢 🤢 🤢

Foga, ja nie wierzę w przesądy... myslę, że co do pogrzebu to raczej zależy jak bardzo podejdziemy emocjonalnie do tego... ja byłam w zeszłym miesiącu na pogrzebie mojej koleżanki, i mimo, że wszyscy odradzali...
ba, co lepsze, byłam też ostatnio na sekcji zwłok, bo mielismy na studiach i tez każdy wielce zdziwiony był... a dla mnie to nie był ani żaden szok, nie podchodziłam też do tego emocjonalnie, więc nie rozumiem jaki wpływ miało by to mieć na moją dzidzię 🙂 jeżeli robimy cos z nie przymuszonej woli, to chyba my same wiemy najlepiej, co szkodzi a co nie naszym maleństwom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAJCIE BRZUSZKI!!!
u nas pogoda tez sie zepsula i pewnie zaraz rozpada sie bardziej 😠

Diviana ja biore hemofer od 2 miesiecy...po pierwszej tabletce wymiotowalam jak kot...potem mnie po nim mdlilo ale po kilku dniach przeszlo i nie mialam problemu z zazywaniem...

a jesli chodzi o przesady to ja mialam byc chrzestna kuzynki i synka ale jej tesciowa w zadnym wypadku nie chciala sie zgodzic bo jak ciezarowka zostaje matka chrzestna ti jedno z dzieci umrze 😮 😮 i musieli szukac kogos innego 😲

marta sloneczka zycze!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami przez te przesady to człowiek sie tylko strachu naje.. z tym pogrzebem to podobno mozna na nim byc tylko nie mozna dotykac zmarlego, A co do chrztow to wtedy łaska boza splynie tylko na jedno dziecko. ach te madrosci ludowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
a jesli chodzi o przesady to ja mialam byc chrzestna kuzynki i synka ale jej tesciowa w zadnym wypadku nie chciala sie zgodzic bo jak ciezarowka zostaje matka chrzestna ti jedno z dzieci umrze 😮 😮 i musieli szukac kogos innego 😲!!!!

😮 😮 😮 o matko, co to za przesąd 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Drogie brzuszki, pomocy! W środe mam zamawiam wózek, wiem że źle robie ciagle oglądając różne modele bo coraz trudniej sie przez to zdecydować...
Dlatego zwracam sie z prośba...ułatwcie mi wybór i powiedzcie jaki model wybrac i przedewszystkim kolor! Chciałabym kolor uniwersalny wybrać tak na wszelkie W, bo różnie może być...
Moge liczyć na pomoc?
Z góry dzieki

http://allegro.pl/wozek-sprinter-fotelik-torba-gwarancja-sklep-i1601612346.html
http://allegro.pl/raf-pol-wozek-wielofunkcyjny-smart-fotelik-gratis-i1601481292.html
http://allegro.pl/zestaw-baby-merc-wozek-merc-s6-fotelik-tacka-i1592530147.html

Który z tych 3 wybrać? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do pierwszego pierwszy raz widze ale bardzo fajny 🙂 , co do drugiego identycznu mialam zamawiac tylko ten z przekladana gondola i spacerowka a nie ze ze spacerowki sie robi gondole i na odwrot .. ale zrezygnowalam bo zobaczylam duzo lepszy od tego.. na 3 tez bylam zdecydowana ale ktorac mama tutaj powiedziala ze ta firma jeste do 4 liter 🙂 wiec zaczynalam od wozka za 700zł a koncze na wozku za 1200zł . ale sadze ze dla mojej Niuni bedzie najwygodniejszy i dla mnie tez.

To ten wózek ktory zamawiam : http://allegro.pl/4w1-wozek-tako-jumper-x-wozki-hurt-10xgratis-i1598569620.html 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...