Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
madalena20 napisał(a):
siehankowa ostatnio intensywnie myślę o imieniu dla synka. Jakie Tobie podobają się imiona męskie??

hmm...no własnie sama się nad tym zastanawiam 😁 od kiedy pamietam miał być Oskar... ale za dużo już Oskarków wokół nas 🤨
podobają mi się "inne" imiona typu: Igor, Alan, Kornel, Błażej, Kryspin, Kasjan, Kajetan, Marcel, Natan (Nataniel), Dawid, Fabian 🙂
ale sami jeszcze nie wybraliśmy imienia 😜 ogólnie to dla dziewczynek jest łatwiej wybrać 😉


To prawda z dziewczynkami łatwiej jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry brzuszki 🤪
Chciałam się tylko przywitać 😎 nawet nie nadrobię zaległości - zaraz wybywam....wczoraj miałam gości,dzisiaj ja jadę w gości a w sobotę i niedzielę na rodzinne festyny 🙃 😁
W końcu zarejestrowałam się na USG i wizytę juuuuupiiii - 6 czerwca zobaczę swojego szkraba 🙃 🤪 🙃 oj jak się już cieszę....
Madziu jak miło że jesteś już z nami - no i gratuluję syneczka 😎 no a ja mam nadzieję że na USG potwierdzi się Tosia 😜 bo zakupy wszystkie na różowo 😆
Buziaki dla Was i brzuszków 😘 😘 😘
Miłego dnia i udanego weekendu !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniczek dzięki ja też cieszę się, że jestem już z Wami. A najbardziej to cieszę się, że w końcu wiem, że urodzi nam się drugi syneczek. 🙂

Ps. zostało 2 m-c do urodzin bobaska 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
moniczek dzięki ja też cieszę się, że jestem już z Wami. A najbardziej to cieszę się, że w końcu wiem, że urodzi nam się drugi syneczek. 🙂

Ps. zostało 2 m-c do urodzin bobaska 🤪 🤪 🤪


Matko jak ten czas szybko leci 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien Dobry!
Madalena jesli moge sie wtracic to mi dla chlopca najbardziej podoba sie mikolaj albo blazej...jak jeszcze nie wiedzialam ze bede miala coreczke to mocno m. przekonywalam do tych imion...niestety jego propozycje to kacper, filip albo rysiu...i ja nie uwazam ze dla dziewczynki latwiej... 😁 😁 😁tez mam ogromny problem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
madalena20 napisał(a):
moniczek dzięki ja też cieszę się, że jestem już z Wami. A najbardziej to cieszę się, że w końcu wiem, że urodzi nam się drugi syneczek. 🙂

Ps. zostało 2 m-c do urodzin bobaska 🤪 🤪 🤪


Matko jak ten czas szybko leci 🤪
i "wczoraj" bylam w 7 tyg ciazy a dzisiaj juz w 29 🤪 🤪

mnie ten moj suwaczek przeraza!!! dopiero bylo 135dni a teraz nieco ponad 80 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz pojawił się poważny problem z wyborem imienia. Kiedyś myślałam, że będzie Mikołaj ale ostatecznie stwierdziłam, że to nie odpowiednie imię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry Brzusie 😘

Dzis sie na szczescie wyspalam, ale wczoraj chyba troszke przesadzilam ze spacerkiem bola mnie uda ud wewn strony 😁 .. Co do proszkow, ja kupilam w tesco na promocji ale to juz chwile temu tez Lovele ... 3,6kg + płyn do prania za 39,99 zł 🙂 kupiłam dwa do kolorow i do bialego wiec mam dwa proszki i dwa plyny 🙂 ciekawe na jak dlugo starczy 😁.

Co do imion to ja sadze ze jednak dla chlopca jest latwiej 😁 ale kazdy mysli inaczej hihi 🙂

Mi jeszcze zostało 3 mies 😁

Monia ja tez mam wizyte 6 czerwca 🙂 i tez juz sie doczekac nie mogeeeee !! jestem zapisana na nia od 2 mies 😁 ... ale jeszcze nie cale 2 tyg 😁 .. dokladnie 1tydz i 3 dni 😁 ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieńdobry Brzuszki!

Joj wczoraj cięzki dzień miałam...mały obrał prawą stronę plecków i zazwyczaj ta strona pleców mnie bolała ale wczoraj bolały mnie całe 😮..nie mogłam sobie miejsca znaleźć. Do tego jeszcze niesamowicie ćmiący ból w górze brzucha..uderzenia gorąca...nie wiem co to było ale po dłuugim leżeniu przeszło.Wydaje mi się ,że ten ból brzucha spowodowany był chyba bigosem na obiad.. 🤨 🤨....na szczęście dzisiaj jest ok, ale wczoraj z nerwów kolory zmieniałam. 🤔 😞

Co do imion to my wybieraliśmy między Kacprem, Oskarem, Oliwierem, Kamilem...a wybraliśmy Filipka 🙂 🙂

Dziś mamy USG i wyniki z obciążenia glukoza...zobacze moje maleństwo 😁 😁...mam nadzieje ,że wszystko bedzie dobrze.. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
Matko jak ten czas szybko leci 🤪 i "wczoraj" bylam w 7 tyg ciazy a dzisiaj juz w 29 🤪

paninka , ja "wczoraj" byłam w 5 tyg. , a to już 30 leci 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ 🙂 co do imion chłopiecych Szymon mi sie kompletnie nie podoba ale to przez mojego brata 🙂
a ja uwielbiam KUBUSIA 🙂 a i Piotrek też fajne i tak właśnie dam jeżeli chłopak wyskoczy 🙂
a zmieniając temat oglądałyście wczoraj "wydarzenia"? kobiecie odebrali 6 dniowe dziecko bo nie pracowała i miała tylko300 zł miesiecznie na życie i swoje małe mieszkanie 😞SZOK!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniq1984 napisał(a):
HEJ 🙂 co do imion chłopiecych Szymon mi sie kompletnie nie podoba ale to przez mojego brata 🙂
a ja uwielbiam KUBUSIA 🙂 a i Piotrek też fajne i tak właśnie dam jeżeli chłopak wyskoczy 🙂
a zmieniając temat oglądałyście wczoraj "wydarzenia"? kobiecie odebrali 6 dniowe dziecko bo nie pracowała i miała tylko300 zł miesiecznie na życie i swoje małe mieszkanie 😞SZOK!!


Moniq trochę w tym siedze w pracy i nie wydaje mi się że to tylko dlatego, zabieranie dzieci w Polsce to ostateczna ostateczność. Być może na przykład z powody tych 300 zł nie miałaby za co wykarmić tego dziecka, nie miała na jedzenie i ubranka, czyli życie i zdrowie dziecka mogło być zagrożone. Uwierz mi że telewizja tak to przedstawia ale realia są zupełnie inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984, ja ogladałam... zamiast kobiecie pomóc, to lepiej odebrać dziecko 😮 tylko szkoda, że jak naprawde dzieje się krzywda, to wtedy nie reaguja tak jak powinni 😠
ja np. nie raz brałam udział w interwencji, bo 21 letnia mamuska włóczyła się ze swoim 2-letnim synkiem po pijaku, jezdziła z maluchem jako pasażerka w samochodzie, gdzie wszyscy byli mocno nachlani 😮 totalnie nieodpowiedzialna kobieta!!! i co?? nadal dzieciaczek przebywa z nią 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
HEJ 🙂 co do imion chłopiecych Szymon mi sie kompletnie nie podoba ale to przez mojego brata 🙂
a ja uwielbiam KUBUSIA 🙂 a i Piotrek też fajne i tak właśnie dam jeżeli chłopak wyskoczy 🙂
a zmieniając temat oglądałyście wczoraj "wydarzenia"? kobiecie odebrali 6 dniowe dziecko bo nie pracowała i miała tylko300 zł miesiecznie na życie i swoje małe mieszkanie 😞SZOK!!


Moniq trochę w tym siedze w pracy i nie wydaje mi się że to tylko dlatego, zabieranie dzieci w Polsce to ostateczna ostateczność. Być może na przykład z powody tych 300 zł nie miałaby za co wykarmić tego dziecka, nie miała na jedzenie i ubranka, czyli życie i zdrowie dziecka mogło być zagrożone. Uwierz mi że telewizja tak to przedstawia ale realia są zupełnie inne.

ale pokazywali to mieszkanko jej miała w łóżeczko i ubranka a karmiła piersią jak narazie a przeciesz sama też coś je i i dziecko by miało co 🙂ale to MOPS powinien jej pomóc a nie maluszka od piersi brać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEŃ DOBRY 🙂
Ja na razie kupiłam płyn do prania Dzidziuś. Na pierwsze upranie wszytskich zakupionych ubranek, pościeli, kocyków,ręczników z chemii.
Jak moje maleństwo zaakceptuje ten specyfik to nie będę kombinować tylko go używać.

Co do wizyt ja mam w następny czwartek. I mam chodzić co 2 tygodnie, jednak chyba teraz bo w lipcu lekarz planuje mnie położyć do szpitala...

Co do imion kiedyś wydaje mi się było łatwiej. Matki lepiej ciąże znosiły, co za tym idzie były bardziej aktywne i miały mniej czasu na rozmyślanie nad imionami i wymyślanie czy pasuje do znaku zodiaku, czy czegoś tam jeszcze. Do końca nie znały płci i jak bobasek się urodził to migusiem imie się znalazło 🙂 A czy łątwiej dla chłopca czy dla dziewczynki ciężko określić, dlamnie tam z tym i z tym był problem, jak byłam nastawiona na chłopca to miałam jakoś więcej typów, ale też się wahałam a teraz totalnie nie wiem jakie dla córeczki wybrać...ale oby tylko takie problemy były 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
O matko, dziewczyny, wy już od 5.40 piszecie??? I jak tu człowiek ma być na bieżąco???
Gdyby moja córcia okazała się jednak chłoptasiem to Ja bym wybierała spośród imion: Szymon, Jakub, Mateusz, Mikołaj i Michał.
Madalena,mi też się bardzo podoba Antoś, ale Antoni brzmi już bardzo poważnie i nobliwie. Nie wiem czy chciałabym, żeby mówiono "Panie Antoni". Z tego samego względu odrzucam Jana. Jaś - słodko, ale Jan to tak sobie.
No i jeszcze Ignacy - bardzo ładnie się zdrabnia: Igo, Ignaś.
Ale macie rację, z wyborem imienia dla chłopca, w moim przypadku, wybór też byłby trudniejszy.
Niby jest wiele ładnych imion, tylko, ze zawsze jest jakieś "ALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniq1984 napisał(a):
Diviana napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
HEJ 🙂 co do imion chłopiecych Szymon mi sie kompletnie nie podoba ale to przez mojego brata 🙂
a ja uwielbiam KUBUSIA 🙂 a i Piotrek też fajne i tak właśnie dam jeżeli chłopak wyskoczy 🙂
a zmieniając temat oglądałyście wczoraj "wydarzenia"? kobiecie odebrali 6 dniowe dziecko bo nie pracowała i miała tylko300 zł miesiecznie na życie i swoje małe mieszkanie 😞SZOK!!


Moniq trochę w tym siedze w pracy i nie wydaje mi się że to tylko dlatego, zabieranie dzieci w Polsce to ostateczna ostateczność. Być może na przykład z powody tych 300 zł nie miałaby za co wykarmić tego dziecka, nie miała na jedzenie i ubranka, czyli życie i zdrowie dziecka mogło być zagrożone. Uwierz mi że telewizja tak to przedstawia ale realia są zupełnie inne.

ale pokazywali to mieszkanko jej miała w łóżeczko i ubranka a karmiła piersią jak narazie a przeciesz sama też coś je i i dziecko by miało co 🙂ale to MOPS powinien jej pomóc a nie maluszka od piersi brać 😞


Nie posiadam telewizora he he, bo mój mąż oddał do domu dziecka 🙂 stwierdził że im się bardziej przyda 🙂 więc nie widziałam tego reportażu. Być może był to wyjątek gdzie MOPS tak zareagował, a nie powinien, ale naprawdę odbieranie dzieci rodzicom to ostateczność. Mi w pracy jeden raz się zdarzyło że dzieci faktycznie były odebrane, a na inne rodziny zazwyczaj był nałożony kurator. A historie takie że oczy na wierzch wychodzą, gdy dziecko dzwoni i mówi że boi się że tata zabije mamusie, albo że próbował mamę w wannie prądem zabić 😮 czasem dzieci nawet nam mówią że wolałyby do domu dziecka, no ale to już nie od nas zależy tylko od sądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...