Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc dziewczyny.
Mam taki problem, bo zabraknie mi duphastonu i nie wiem jak zareaguje moj organizm mam jeszcze dwie tabletki a wizyte mam dopiero w piatek 😞 myslalam ze mam jeszcze jedno opakowanie, ale niestety sie mylilam. i wlasnie nie wiem czy mam wczesniej umowic sie do innego lekarza, zeby mi przepisal? 🤨 czy mam czekac do piatku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hmm, luteinę biorę dopochwowo. Duphaston też wcześniej brałam... Teraz kazał mi brać tylko luteinę, ale wg mnie ona nie jest mi już potrzebna... Dr dał mi ją przy pierwszej wizycie, bo twierdził, że zarodek jest zbyt mały, ale teraz jest niby wsjo ok, więc nie rozumiem po choinkę faszerować się hormonami na zapas??? Dziwne...
Jolajola81, nie mam niestety pojęcia co powinnaś zrobić, ale z tego co gdzieś czytałam wynika, że tego leku nie można odstawić tak nagle, więc chyba lepiej kontynuować branie (może inny lekarz mógłby Tobie przepisać), ewentualnie zadzwoń do gina, czy możesz do niego wpaśc tylko na chwilkę, pomiędzy pacjentkami po receptę? Mój tak robi nieraz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola ja bym nie przerywała, jeśli masz zalecone branie. Weź opakowanie idź do apteki i powiedz że lekarz kazał ci wykupić a receptę doniesiesz w piątek. Jola możesz nawet iść do zwykłej przychodni np do lekarza rodzinnego. W takich przypadkach oni też mogą przepisać receptę, nawet jeśli to lek typowo od ginekologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga nie wiem. Powiedziałabym ci jeśli masz wątpliwości to zapytaj swojego lekarza. Ale jeśli i w tym masz wątpliwości to może skonsultuj to z innym. Przecież nie zaszkodzi.
U Ciebie to jest 13 tydzień. Ja biorę tabletki od 8 tygodnia. I widzisz też myślałam że już jest wsio ok. Lekarz zmniejszył mi dawkę i w końcu 13 tygodnia znów trafiłam do szpitala. I teraz znów biorę Duphaston jak przedtem 3 razy dziennie. A niestety jeszcze dodatkowo Buscopan na bóle brzucha. Także myślę że skoro lekarz ci zalecił te tabletki, to warto je brać nawet na wszelki wpadek. Ale skoro po tej luteinie czujesz dyskomfort, to może warto zapytać lekarza o zmianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, sama nie wiem... Pytałam gina i kazał brać, a dolegliwości mają być 🙂 Średnie to pocieszenie ale, jak mus, to mus. Ciekawią mnie te Twoje tabletki na ból brzucha - mnie praktycznie cały czas boli, ale gin nic mi na to nie dał, twierdzi, że tak ma być (miałam duże zrosty, i ponoć one powodują ból). Ogólnie wszystko co piszecie ciekawi nie, bo pierwszy raz jestem w ciąży i w tej kwestii, jestem......zielona ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga co do bólów brzucha. Kiedy trafiłam drugi raz do szpitala dostałam nospę oprócz Duphastonu. Lekarz chyba podejrzewał niewielkie skurcze macicy, inaczej nie umiał wytłumaczyć plamienia. Ostatnio jednak bardzo bolał mnie brzuch, i poszłam do innego lekarza. Do pani która prowadziła moje poprzednie ciąże i ona na te bóle przepisała mi Buscopan. I powiem ci że działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, ja plamień nie miałam Bogu dzięki, a te bóle jakoś zniosę, byleby dzidzia zdrowa była... a te "pseudo-zgago-kwasy" na razie zagryzam marchewką - na parę minut pomaga 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi każdy sposób dobry A marchewka to i witaminki 🙂 🙂 🙂 No ja biorę te tabletki. Bo teraz przy kłopotach w tej ciąży nie mogę nic lekceważyć. Poprzednie ciąże miałam książkowe, zero problemów. A teraz ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niepewności im nie zaszkodzi 😉)) Ale już zobaczył suwaki, więc się skapnął... Spadam powoli szykować się do spania, bo rano niestety trzeba wstać.... Dobranoc dziewczynki. Do jutra 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajola81 napisał(a):
malstep faktycznie dawno cie nie bylo 😆
masz dobrego lekarza, ze ci juz powiedzial co bedzie chyba jestes pierwsza 😉 bo jak narazie wszyscy sie domyslamy, ale powiem ci ze moja siostra cioteczna jest w ciazy juz w sumie ma dziewczynke, ale w tej ciazy lekarz byl pewnien, ze to chlopiec miala usg w 20 tyg to niby pozniej niz ty, a teraz sie dowiedziala ze jednak bedzie dziewczynka, az dziwne bo niby przy chlopcu ciezko sie pomylic jak wszystko widac, ale widocznie zalerzy od lekarza 😁 w miare doswiadczonego.

powiem wam, ze co do spania w staniku to ja tez mam takie niby od fitnesu i spie w nocy chociaz nie zawsze, bo nie zawsze piersi mi dokuczaja, ale to pewnie zalezne jest od tego jakie ma sie sie duze i czy jak sie przewracamy z boku na bok to bola. 😉

no powiem wam że na dobrym sprzęcie na serio było wszystko widać aż sama byłam w szoku,poza tym to na prawdę świetny specjalista .Mam jedno takie zdięcie z USG,z tego właśnie badania że (przy zbliżeniu) normalnie widać pitoka,dokładnie widać od dołu pupę,dwie nogi,a pomiędzy małego wystającego...... jak to dojrzałam i zrozumiałam poszczególne elementy zdięcia to jestem pewna że to chlopak.Cieszę się ,będzie mały Franek,takie chcemy imię dla malca.
A jak jednak będzie dziwczynka,co by mnie bardzo zdziwiło,to jeszcze lepiej,najbardziej cieszy mnie że po badaniu przeziernoći karku wszystko jest ok,teraz czekam tylko na wynik testu PAPP-a o którym wam wcześciej pisałam i wtedy już w ogóle będę spokojna.
A tym casem dobranoc mamusie
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojj weekend przerwy i takie zaległości 🙂
witam nowe sierpniowe mamusie- fajnie że dołączyłyście

Nawiązując do tematu- ja również po pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej jestem, ale niestety nie pracuję w tym zawodzie- ciężko się dostać:/
Również myślałyśmy z koleżanką ze studiów o założeniu prywatnego przedszkola, ale koszty trochę nas przerosły:/
kolorowych snów dziewczyny i do jutra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
foga witam kolejna sierpnióweczkę. 😁

Jola ja miałam podobna sytuację z duphastonem. Leki mi sie kończyły a do wizyty jeszcze troszke zostało. Podjechałam do swojego gina i mówię jaka sytuacja a on mi powiedział, ze dobrze, że przyszlam bo jak bym zrobiła sobie przerwę to mogły by wystąpić plamienia. Więc kombinuj kobieto. Przerwy w braniu leków nie wskazane!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry brzuszki.
My dziś nie śpimy od piątej. Maja wymiotuje. Chyba jakiś wirus załapała. Już jakby lepiej, bawi się. Zobaczymy, jeszcze dzień przed nami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Dziewczęta :* znów minął weekend i znów 9 przemiłych stron postów do nadrobienia... ehhh... ☺️ ☺️
U nas również pioruńsko zimno, ale na poprawę humoru chociaż świeci słonko 🤪
miłego dnia Brzuszki - jadę dziś na zakupy, gdyż w lodówce jedynie światło... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki
Jak dzis samopoczucie?U mnie kiepsko,wmuszam w siebie jedną kanapkę i ciężko mi to idzie;-(
Powiedzcie jak u was z mdłościami?ciagle są,czy juz zanikają?
Ja sadziłam że koło 13 tygodnia to już będzie lepiej,a tu mam wrażenie że są coraz silniejsze.
Tak chciałabym juz ich nie miec ale dla dzidzi zniosę wszystko 🙂
Ja tez dziś wyruszam na zakupy bo podobnie jak przedmówczyni mam wiatr w lodówce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...