Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
moniq1984 napisał(a):
Pati123 mi pani doktor powiedziała, że norma dla cieżarnej wynosi jak dobrze pamietam 15000jak dobrze pamietam, hmm infekcje ale żadnych nie miałam i nie przechodziłam 😞
a co Ci lekarz mówi na tą wiekszą ilość??


Właśnie nic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
marta-lion ja tez nosze rozmiar 36 ale mam 166cm chyba te spodnie beda dla mnie za ktotkie? a ty ile masz wzrostu?
Widzisz Jola. Nie muszę się wybierać do tej apteki hihi 😁 😁 😁
Te spodnie od kroku po wewnętrznym szwie nogawki mają 70cm.

Szkoda dla mnie sa za krotkie 🙂 mam za dlugie nogi hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczkare22 napisał(a):
ja brałam od 10 tygodnia duphaston,a teraz jestem na luteinie dopochwowej

ja w poprzedniej ciazy bralam luteine i jak sie staralismy o dzidziusia to lekarz kazal mi brac ja w dni plodne, ale i tak jej nie bralam jakos samo wyszlo.
W sumie zostaly mi jeszcze dwa opakowania luteiny. A teraz mam innego lekarza i on od poczatku kazal mi brac duphaston.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
Pati123 mi pani doktor powiedziała, że norma dla cieżarnej wynosi jak dobrze pamietam 15000jak dobrze pamietam, hmm infekcje ale żadnych nie miałam i nie przechodziłam 😞
a co Ci lekarz mówi na tą wiekszą ilość??


Właśnie nic 😞

ciekawa jestem, czy jak mi sie podwyższy to co mi powie....bo jutro jak pójde to dostane chyba skierowanie na badania właśnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Brzuszki 😉

mam pytanie do dziewczyn, które czują już bądz czuły ruchy dzidzi 😉 no więc ja od 5 dni szczególnie wieczorem, jak przyłozę ręke do brzucha, tak gdzies w odległości 7cm pod pępkiem czuje takie pulsowanie - z tym, że to sa takie bardzo regularne pulsowania... myslicie, że to dzieciaczek? czy po prostu na wieczór mocniej odczuwam puls w tym miejscu? bo to w sumie zawsze to samo miejsce jest 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
hej dziewczynki
Jak dzis samopoczucie?U mnie kiepsko,wmuszam w siebie jedną kanapkę i ciężko mi to idzie;-(
Powiedzcie jak u was z mdłościami?ciagle są,czy juz zanikają?
Ja sadziłam że koło 13 tygodnia to już będzie lepiej,a tu mam wrażenie że są coraz silniejsze.
Tak chciałabym juz ich nie miec ale dla dzidzi zniosę wszystko 🙂
Ja tez dziś wyruszam na zakupy bo podobnie jak przedmówczyni mam wiatr w lodówce 🙂

malstep, ja mdłości miałam od początku ciązy i dopiero w 15 tyg. mi przeszły 😜 już się martwiłam, że do końca ciaży mi zostana ale na szczęście ustały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siehanku napewno to sa juz ruchy dzidzi,ja tez poczulam takie jak ty opisujesz juz w 17 tyg, byly jak musniecie motyla,albo jak banki 🙂Z dnia na dzien beda coraz bardziej wyrazne 🙂A pod koniec zobaczysz jak ci bedzie brzuch falowal na kazda strone,teraz mi tego najbardziej brakuje,bo kopniaczkow tych mocnych to raczej nie hehe...bo moj Kacper mocno kopal 🙂
Pozdrawiam i zyczymy wam duzo zdrowka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84, ale odczuwasz to jako takie pulsowanie czy jak? bo ja juz sama nie wiem czy to dzidzuś 😉 w sumie u mni eto takie regularne pulsowanie średnio co kilka sekund, i tak z 4-5 pulsowania i pozniej ustaje... ja to czuje na dole brzucha z prawej strony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuszki mam pytanko, jak to jest z porodem i urlopem u męża, czy ma jakies wolne dni z okazji że zostanie tatą, czy są one płatne 100% czy tylko w 80% i ile tego jest. Mąż ma taką pracę że muszą wczesniej deklarować kiedy idą na urlop, a wiadomo kiedy wycelowac w poród jak to 2 tyg w przód to 2 w tył, więc chyba nie będziemy celować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana, ja orientuje sie tylko, że ojcu przysługuja 2 tyg tacierzyńskiego - ale jak to dokładnie funkcjonuje to niestety nie wiem... najlepiej niech zapyta w kadrach...
wyczytałam tez w googlach, że przysługuję mu 2 dni urlopu okolicznościowego z okazji narodzin dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Urlop sobie niech wezmie swoja droga a tacierzynski przysluguje 2 tyg od urodzenia dziecka do roku czasu. mozna go wykorzystac. wiec jak urodzi sie dziecko to od razu idzie z wnioskiem o taki urlop i maja prawo mu go dac jak ty np. bys chciala zeby twoj maz byl od samego poczatku z tobą jak urodzisz. Pytalam meza on sie pytal sie w kadrach platne jest 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tacierzynski urlop to nie zwolnienie lekarskie dlatego placa 100% w zeszlym roku takiego uropu bylo tylko tydzien w tym roku weszly zmiany i jest juz 2 tyg. A do tego przysluguje mu 2 dni takiego urlopu jak np ty bys byla chora i nie moglabys sie zajmowac dzieckiem. Wiec to dla niego jest bardzo dobry rok,... moj to sie smieje, ze ciagle na urlopy bedzie chodzil. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny !!! 2 tygodnie tacierzyńskiego przysługuje dopiero od 2012 roku.
W 2010 i 2011 przysługuje tylko tydzień. To tzw dwa lata na wdrożenie ustawy. Tacierzyński tatuś może wziąć w tym samym czasie kiedy mama jest na macierzyńskim, a pracodawcę musi poinformować tylko 7 dni wcześniej (wiadomo, że w praktyce szef nie zawsze jest entuzjastyczny). Pracodawca jednak nie może odmówić udzielenia takiego urlopu, może jedynie negocjować zmianę terminu. Tacierzyński jest 100% płatny (jest to średnia pensja z ostatnich 12 miesięcy).
Tatusiowi przysługuje jeszcze 2 dni tzw. urlopu okolicznościowego z tytułu urodzenia dziecka. Ale wg przepisów warunkiem jest, by czas ten był powiązany z danym wydarzeniem. Czyli trzeba te dni wykorzystać jak najbliżej dnia urodzenia malucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Brzuszki 🙂

Ale miałam zaległości...uhh

Weekend spędziliśmy u Rodziców i odwiedzając najbliższą Rodzinkę 🙂
Wszyscy byli przeszczęśliwi z tej nowiny...
W mojej rodzinie (od strony mamy) to pierwszy Bejbik tego pokolenia 🙂
Nawet łzy wzruszenia się pojawiły...
no i gotowanie i pieczenie było tylko pode mnie 😁
Naładowana pozytywnie wróciłam i obładowana pysznościami też 🙂

A co do zawodów,
Diviana jesteśmy "koleżanki po fachu" bo ja też jestem psychologiem 😉
Ale tu mamy grono wyedukowanych mam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie to takie uczucie jak by się woda gotowała 🙂 tak jak by to przepłynęło i za chwilkę znów- bardzo fajnie to czuć pod ręką- mama też załapała się na bąbelki i powiedziała, że to chyba bobas 🙂
Ja też to odczuwam z prawej strony 🙂
Diviana słyszałam o dwu tygodniowym urlopie na urodzenie dziecka, ale nie znam żadnych szczegółów i nie wiem tego ze 100% źródła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam czasem takie jakby bulgotania...
ale zawsze mi się wydaje, że to od jelit ☺️
Ciekawa już jestem tych kopniczków 😁

Brzuszki o tym też już było,
ale dal odświeżenia co polecacie przeciw rozstępom?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
Brzuszki o tym też już było,
ale dal odświeżenia co polecacie przeciw rozstępom?
Ja polecam krem Perfecta Mama firmy Dax Cosmetics, masaże ostrą rękawicą lub gąbką. Nie mam ani jednego rozstępu, po poprzednich ciążach. mam nadzieję że
i tym razem mi się uda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
Brzuszki o tym też już było,
ale dal odświeżenia co polecacie przeciw rozstępom?

ja do całego ciała używam oliwki z Rossmana Beabydream dla kobiet w ciąży - fajna jest i tania, tylko że trzeba troszkę poczekać aż wsiąknie... dlatego tylko na wieczór ją stosuje, jeszcze na moke ciało.
Dodatkowo na brzuch i piersi stosuję balsam Elancyl - ten niestety jest drogi - na all 400ml ponad 100zł 🤨 niestety ja mam skłonnosci do rozstepów - mimo, że zawsze byłam szczupła, ale z okresu dojrzewanai pozostał mi tyłek w rozstępach 😜
noi obowiązkowo popczas kapieli masaż ostrą gabką-niestety po tym masakrycznie swędzi mnie skóra, no ale zawsze coś kosztem czegoś 😉
muszę jeszcze coś wyszukać na cellulit, bo ponoć strasznie sie robi w okresie ciąży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...