Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cześć Mamuśki 🙂

Witam serdecznie nowe mamusie 🙂
jola też słyszałam,że duphastonu nie wolno przerywać... to tak jak w leczeniu antybiotykiem stosuje się od a do z kiedy się przerwie cała kuracja dotychczasowa na marne 😞 KONIECZNIE załatw receptę, lub w aptece powiedz jaka sytuacja...czasami się zgadzają...

]Foga[/b jeżeli masz zgagę serdecznie polecam migdały tak jak pisała Marta Lion mi pomagają.

Co do studiów i biznesów...
Skończyłam zaskocze Was pedagogike 🙂 tylko,że specjalną tzn oligofrenopedagogikę, rewalidację.......Nie pracuje w zawodzie i nie żałuję bo na studia poszłam bonazwa mi się podobała 🙂 Zawsze chciałam być szefem i rządzić ludzmi... i podobnie jak Shienkowaudało mi się 🙂 Dziś jestem dyrektorem oddziału 🙂
Dlatego uważam,że warto mieć marzenia 🙂
A jeżeli chodzi o biznes właśnie w tamtym roku pod okiem firmy otwierałam oddział szkół policealnych i powiem Wam,ze gdyby nie dobrzy firmowi prawnicy i świetna znajomość prawa przepisów, zmian itp w urzędach lokalnych nie załatwiłabym nic, pracuje tu granda starych niereformowalnych, zapalczywych i złośliwych urzędników totalnie zamkniętych na zmiany i totalnie utrudniających załatwianie poszczególnych etapów rejstracji, itp itd...
Ale i tak mnie to nie zniechęciło....Myślę,że jak w pracy się będę źle czuła po macierzyńskim lub gdy ni będę chciała wrócić tylko zostać dłużej z maluszkiem wtedy może jakiś żłobek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malsep co do mdłości niby przeszły, jednak jak wczoraj wymieszałam sałatke grecką z jogurtem jagodowym nie było mi za dobrze... 🤢 🤪 🙃 🙃
Może dieta nieodpowiednia i powinnaś coś zmienić w menu...
Podczas mojej ostatniej wizyty lekarz uczulił na dużą ilość białka i ryb, są to niezwykle istotne składniki szczególnie w drugim trymestrze, poza tym mówił aby jeść treściwie ale nie za dużo...ja czasami jak zjem za dużo też za dobrze się nie czuję, może poza jednym, jak zjem więcej to na wieczór robi mi się ładny brzusio i to lubię najbardziej 🙂
Już nie mgę się doczekać kiedy będzie widoczny bez opychania,tylko tak sam z siebie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki za rade co do diety 🙂,musze nad tym pomyślec,tylko wiesz przez to ze mam mdłości jem tylko to na co mam ochote,bo nic innego w danej chwili by mi nie weszło.Ale mysle tez że to troszke wina luteiny ( chociaż biore dopochwowo,to nie powinna tak działac ) którą biorę od 5 tc,ale wiem że to ona pomaga mojemu dzidziusiowi w trudnych chwilach,więc do póki lekarz mi jej nie odstawi przemeczę sie i będę ją brała.Nawt jesli bede miała mdłości przez całą ciąże;-) przeżyje;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
k8_online napisał(a):
Wracam do zagadnień związanych z literaturą 😜

Fajna książeczka - napisana z jajem, ale rozwiewa wszelkie wątpliwości 🤪
http://allegro.pl/bobas-instrukcja-obslugi-nowa-i1454956185.html


Chyba kupię mężowi 🤪
Szkoda, że tak późno. Walentynki były hihi 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malstep to może być powód luteiny, mimo że bierzesz dopochwowo. Wczoraj już jedna dziewczyna o tym pisała też.

Dziewczyny mam dżinsy ciążowe. Na kogoś niskiego i szczupłego (raczej rozmiar 36 sprzed ciąży). Kupiłam je w poprzedniej ciąży, ale ich poprostu nie lubię. I wcale nie noszę. Mają niewielki bawełniany panel, proste nogawki, kieszenie z tyłu, z przodu atrapa rozporka. Może komuś się przydadzą, mogę sprezentować którejś sierpnióweczce 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Dzien dobry brzuszki.
Dziekuje za rady w sprawie duphastonu pojde zaraz do apteki moze mi dadza bez recepty 😉
Idź idź i jak ci nie sprzedadzą napisz. Już ja się tam wybiorę 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nowe sierpniowe mamuśki,jeżeli chodzi o dolegliwości związane z pecherzem,to ja przed ciążą starsznie sie męczyłam,mi pomógł URINAL i URO-UP.Teraz jak pytałam pania ginekolog,gdyby nawroty wróciły to kazała mi brac lek o nazwie Femisept URO.
A jak tam po weekendzie,bo mi bardzo szybko zleciał.Dziewczynki,w sobote zdecydowałam sie na wizyte u fryzjera,po farbowałam włoski,ale oczywiscie farba bez amoniaku.I od razu lepiej sie po czułam.Jednak zmiana koloru,albo udane zakupy moga zmienić humorek 🙂
A wczoraj odwiedzilismy moich rodziców,bylismy na pysznym obiadku.
A popołudniu odwiedziła mnie kolezanka,babskie ploteczki 😆
Wiecie,że wczoraj wieczorem mój mały bąbel,chyba zaczał dawać oznaki.Czułam takie dziwne uczucie,którego wczesniej nie miałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrocilam z apteki pani dala mi bez problemu, zapisala tylko ze recepte przyniose w piatek, ale zadnych danych moich nie brala, ale podobno ta apteka ma jakiegos zaprzyjaznionego lekarza ze w razie co wypisze zastepcze recepty i nie robia problemu. Dobrze, ze mi sprzedala juz nie bede sie martwic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
marta-lion ja tez nosze rozmiar 36 ale mam 166cm chyba te spodnie beda dla mnie za ktotkie? a ty ile masz wzrostu?
Widzisz Jola. Nie muszę się wybierać do tej apteki hihi 😁 😁 😁
Te spodnie od kroku po wewnętrznym szwie nogawki mają 70cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniq1984 napisał(a):
Wiecie może co powoduje wzrost białych krwinek??
'

Za wzrost białych krwinek odpowiedzialne są wszelkie infekcje i stany zapalne organizmu?
Jak byłam w szpitalu tak mi powiedzieli, nawet podobno ból zęba może spowodować wzrost białych krwinek...
Ja też ma i to sporo więcej niż powinnam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
Wiecie może co powoduje wzrost białych krwinek??
Ciąża (niewielki wynik ponad normę podobno jest normalny), infekcje np. zapalenie pęcherza. Zwiększenie ponad normę to sygnał, że w organizmie toczy się infekcja lub mamy do czynienia z miejscowym albo uogólnionym stanem zapalnym, podwyższone wskaźniki pojawiają się również przy intensywnym wysiłku fizycznym, długotrwałym, nadmiernym stresie, a nawet po dłuższym opalaniu.
Oczywiście przy najgorszym scenariuszu białaczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki!
Życzę Wam miłego tygodnia 😉
Co do mężów zazdrosnych o forum to jak moje Szczęście jest w domu staram się nie uruchamiać laptopka, żeby się nie denerwował że znów albo FB albo Brzuszek 😉 FAkt, że mój mąz jest dwa-trzy dni w tygodniu w domku... Za to ja później mam sporo lekturki na Brzuszku do nadrobienia 😉

Co do problemów kwaśno-słodkości w buzi o których mówiła Foga, to ja też tak miałam. Od kiedy zmieniłam dietę na bogatoresztkową ustało 😉 Głównie zauważyłam że zmiana pieczywa dokonała cudu. Żytnie, wieloziarniste (raczej nie na zakwasie) daje świetne efekty i poprawę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...