Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Bellagnos ja w szkole podstawowej i gimnazjum. A nie mówiłam, że pedagogicznie 🙂 🙂 🙂
Ale marzy mi się prywatne przedszkole językowe 😉



Oj marzenia..ja też bym chciała ale o profilu chrześcijańskim niestety nasze państwo nie jest przyjazne, niedawno był art w gazecie kobiecie która popadła w długi 300 tyś,tak przeciągano sprawy formalne a ona już miała miejsce i kredyt tylko nie mogła ruszyć z przedszkolem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Polska to dziwny kraj. Przecież wszędzie się mówi, że to państwo prorodzinne. A to chyba jedno z niewielu państw w Europie gdzie nie ma żadnych funduszy na dzieci. Jeszcze mnóstwo "schodów" by dostać to co już wymyślą (np. tzw. becikowe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To moja druga ciąża. Poprzednią nacieszyłam się do 6 tygodnia 😞
ale mój gin kazał starać się od razu i ...... udało się 🤪
Mam rewelacyjnego lekarza na którego zawsze mogę liczyć.
Jak już dotrwałam do 13 tyg. to sądzę, że już będzie dobrze.

Liczę na Wasze ciekawe posty i porady. Przynajmniej widzę, że niektóre objawy wcale nie oznaczają nic złego, a wręcz napawają optymizmem.

Słodkich snów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki, ja znów pierwsza 🙂

moniq1984 napisał(a):
DIVIANA:Psychologiem już jestem a teraz rozwijam się w konkretnej dziedzinie, póki co jestem psychologiem dziecięcym i pracuję z dzieciakami 5-18 lat. A teraz kończę studia podyplomowe z trudnego tematu: pracy z dzieckiem wykorzystywanym seksualnie.
A co do dostępności psychologów to masz rację, że powinni być bardziej dostępni. Ja pracuję w takim miejscu gdzie konsultacje są bezpłatne ale to jest w Warszawie. Mamy też program Dobry Rodzic dobry Start dla rodziców dzieci w wieku 0-3 lata i można przychodzić na bezpłatne warsztaty możecie tu zobaczyć http://dobryrodzic.pl/ jeśli ktoś jest z Warszawy to może skorzystać.

Nawet nie wiesz jak sie ciesze, że jest wśród nas psycholożka 🙂
do Warszawy niestety mam daleko i raczej tam sie nie zjawie, wiec nie skorzystam. 😞 ale wierz mi gdybym tam mieszkała byłabym twoją pacjetką, w końcu (my kobiety)zawsze mamy 18 lat 🙂 🙂 🙂
ŻYCZE SPOKOJNEJ I KOLOROWEJ NOCKI 🙂


moniq1984 bardzo dziękuję za zaufanie i jeśli tylko będę mogła to służę pomocą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolciakam napisał(a):
Diviana Ja pracuję w bibliotece i w zeszłym tygodniu "wpłynęły do naszej biblioteki dwie książki dotyczące przemocy seksualnej względem dzieci 😉 I jak napisałaś co studiujesz od razu pomyślałam o tych książkach 😉 To jak byś poszukiwała literatury...
Wybaczcie, ale to zboczenie zawodowe 😉


karolciakam bardzo dziękuję za propozycję, a co to za książki warto wiedzieć że jest coś nowego, można wtedy sobie doczytać. A w jakiej dzielnicy pracujesz? Ja dziś już mam ostatni zjazd i rozdanie dyplomów, więc powinno być miło. Wczoraj prowadząca pochwaliła moją pracę zaliczeniową 😁 więc już dziś idę bez stresu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Bellagnos ja w szkole podstawowej i gimnazjum. A nie mówiłam, że pedagogicznie 🙂 🙂 🙂
Ale marzy mi się prywatne przedszkole językowe 😉


Ja też myślałam o prywatnym przedszkolu nawet rozglądałam się za funduszami unijnymi by jakąś kasę ewentualnie dostać. Nie jest to wszystko proste trzeba spełniać szereg wymagań itp. łatwiej już chyba taką świetlice dla maluchów, działa jak przedszkole ale wymagania są mniejsze. Może dziewczyny założymy coś wspólnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie sierpnióweczki.

Miłej niedzieli. My na śniadanko mieliśmy rogaliczki 😜 😜 😜 I dzień jak co dzień. Leżymy.
Moniczek jak zajrzysz napisz mi czy ty codziennie tak samo odczuwasz ruchy malucha?

Diviana ja też myślałam o funduszach unijnych. Ale powiem ci, że normalnie nie mam weny żeby sie za to wziąć. Kiedyś pisałam projekt unijny więc wiem mniej więcej o co chodzi, ale i tak trzeba by dużo się douczyć. Wszystko się szybko zmienia.
Gratuluję dyplomu 🙂 🙂 🙂 To imprezka dzisiaj 😁 Trzeba to uczcić hihi... 😁 😁 😁 Boże kiedy to było, że ja kończyłam podyplomówkę, hmm... człowiek się starzeje 🤢 🤢 🤢

PS. A jednak trochę nie leżymy, wzięliśmy się za czyszczenie akwarium 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion podyplomówkę można zrobić w każdym wieku 🙂
A co do wniosków unijnych to też już taki pisałam, nawet ostatnio w pracy pisałam i nawet przeszedł i dostaliśmy pieniądze, ale faktycznie jest tak że ciągle się coś zmienia.

Ja już z dyplomikiem 😁 i jeszcze mam kawałek dnia na odpoczynek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie brzucholki 🙂
diviana, gratuluję dyplomu 🙂
a ja też jestem po pedagogice - specjalnej 😜 a teraz podyplomówka w trakcie - kryminalistyka 🙂 jak dzidzius podrosnie, mam już w planach kolejne studia - rekonstrukcja wypadków drogowych 🙂
ot, takie moje zboczenie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
Witajcie brzucholki 🙂
diviana, gratuluję dyplomu 🙂
a ja też jestem po pedagogice - specjalnej 😜 a teraz podyplomówka w trakcie - kryminalistyka 🙂 jak dzidzius podrosnie, mam już w planach kolejne studia - rekonstrukcja wypadków drogowych 🙂
ot, takie moje zboczenie 😜


To niezwykle ciekawe 🤪 ja obsesyjnie oglądam wszystkie CSI 😁 uwielbiam po prostu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Foga !!! Miło że sie do nas przyłączasz 🙂 🙂 🙂

Siehankowa to jeszcze bardziej pedagogicznie mamy niż wczoraj. Ja zawsze chciałam być policjantką 🙂 🙂 🙂 A zostałam nauczycielem hihi 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi 🙂)
Mam pytanie - czy możecie mi powiedzieć na czym polega zgaga, bo chyba zaczyna mnie męczyć. Dopiero skończyłam wymiotować o każdej porze dnia i nocy oraz w miarę ustały mdłości, ale teraz jest mi wiecznie gorzko i kwaśno w ustach i nie mam pojęcia czy to jest zgaga, bo w życiu jej nie miałam. Powiem, że uczucie jest straszne 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, widzę, że dziewczynki studiują pedagogikę... Ja też w czerwcu się bronię, kończę resocjalizację 😉)) Niech dzidza ma mamę z mgr przed nazwiskiem 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi Foga ja jak broniłam magistra byłam w 3 miesiącu ciąży z pierwszą córką 🙂 🙂 🙂 Nikt wtedy nie wiedział, powiedziałam jak wyszłam z obrony 😉

Zgaga 😮. Ja miałam zgagę w poprzedniej ciąży z Majką. To raczej pieczenie w przełyku. Przy małej ciąży ma to związek ze zmianą gospodarki hormonalnej w organizmie. Potem gdy dzidzia jest większa zgaga spowodowana jest uciskiem powiększającej się macicy na żołądek i jelita. Smaki w ustach o których piszesz to wynik pewnie jakiś kwasów w żołądku itp. Być może też spowodowaną hormonami.
Ja nie znalazłam sposobu mimo, że zgaga męczyła mnie całą poprzednią ciążę. Mimo zmiany diety cały czas mnie męczyła. Przywykłam do niej. Podobno pomagają migdały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
Witam! Zaczynam właśnie 13 tydzień, i termin mam na 29 sierpnia. Czy mogę się dołączyć???
Pozdrawiam 😁

Foga, lepiej trafić nie mogłaś 😁 Witamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Witaj Foga !!! Miło że sie do nas przyłączasz 🙂 🙂 🙂

Siehankowa to jeszcze bardziej pedagogicznie mamy niż wczoraj. Ja zawsze chciałam być policjantką 🙂 🙂 🙂 A zostałam nauczycielem hihi 🤪 🤪 🤪

hihi, ja jestem zywym przykładem tego, że marzenia z dzieciństwa sie spełniają 😜 od zawsze wiedziałam, gdzie chcę pracowac i tak się stało 🙂 choć nie ukrywam, że moje wyobrażenia o pracy w policji nieco odbiegają od pracy w realiach, ale cóż, przełozonych sie nie wybiera 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Witaj Foga !!! Miło że sie do nas przyłączasz 🙂 🙂 🙂

Siehankowa to jeszcze bardziej pedagogicznie mamy niż wczoraj. Ja zawsze chciałam być policjantką 🙂 🙂 🙂 A zostałam nauczycielem hihi 🤪 🤪 🤪

hihi, ja jestem zywym przykładem tego, że marzenia z dzieciństwa sie spełniają 😜 od zawsze wiedziałam, gdzie chcę pracowac i tak się stało 🙂 choć nie ukrywam, że moje wyobrażenia o pracy w policji nieco odbiegają od pracy w realiach, ale cóż, przełozonych sie nie wybiera 😉
Wiesz ja w sumie też poszłam za marzeniami. Kiedyś chciałam być policjantka owszem. Ale marzyła mi się taka policja jak w serialach 😁. Wiesz pościgi, śledztwa hihi 😆 😆 😆 😆 Marzenia dziecka 🙂 Szkoła policyjna w Szczytnie. Szybko mi przeszło. Nie lubię sportu po pierwsze...
Potem już w liceum wiedziałam że matematyka jest tym co mnie interesuje i że będę nauczycielem. I tak też się stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to są chyba te kwasy.. Ale moja teoria na to jest taka, że mój organizm ma już po prostu dość luteiny.... Biorę ją dwa razy dziennie, od 4 tyg. ciąży i nie mogę już na nią patrzeć 😞 Jak da dni nie brałam, to czułam się lepiej, jak zaczęłam znowu brać, jest gorzej....i bądź tu mądra... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga może tak być. Ja biorę Duphaston. Może powiedz lekarzowi o tym. Może poprostu zmieni ci leki. Luteina jest też dopochwowa, niestety też ma swoje minusy. Trzeba trochę leżeć. Duphaston jest ok. U mnie to on działa najlepiej. Niestety jest drogi i nie refundowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Foga napisał(a):
Kurcze, to są chyba te kwasy.. Ale moja teoria na to jest taka, że mój organizm ma już po prostu dość luteiny.... Biorę ją dwa razy dziennie, od 4 tyg. ciąży i nie mogę już na nią patrzeć 😞 Jak da dni nie brałam, to czułam się lepiej, jak zaczęłam znowu brać, jest gorzej....i bądź tu mądra... 🙃


Słyszałam kiedyś od dr że luteina jest szkodliwsza od duphastonu, może rzeczywiście nie powinnaś brać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...