Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
misiamamy- bardzo ładne łóżeczko, ja mam lekki dylemat. Ale na 80% kupuje kojec z tego względu że gdy będe jechać do Polski po prostu go spakuje i wezme ze sobą a dziecko zawsze będzie spało na swoim miejscu. Ale bardzo podobają mi sie takie drewniane no i te wszystkie pościele na to ahh 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jesli chodzi o pościele to mam już wybrane z firmy feretti http://feretti.pl/ ja jestem alergikiem i to strasznym i dlatego zdecydowałam sie na ta pościel bo ona jest wykonana z włókien kukurydzy a one nie uczulaja nie chce żeby mała była uczulona no i mnie sie tez przyda do tej pościeli sa oczywiscie pokrowce mne najbardziej podoba sie http://feretti.pl/pl/safari.html a i kupiłam wczoraj jedna pieluche flanelowa z nadrukiem dla próby zobacze czy sie nie spiera w praniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja za pierwsza wizyte tez tyle wybulilam.Tez jestem objeta tym programem.Nalezy sie co nalezy,ale ja nie wierze w dobra opieke lekarza,ktory leczy ludzi z kataru..Co on moze wiedziec o ciazy?? Moj GP tez jest w medicusie.W szpitalu tez nic nie robia tylko waza..mierza itp.U Jakubowa jestem co miesiac i place czasem 80e a czasem 40e.Wole jednak zaplacic i byc pod fachowa opieka.Za wszystkie badania krwi itp nie placilam nic w Medicusie.Przy kazdej wizycie mam robione usg.

Co do lozeczka to ja tez szukam takiego z opuszczanym bokiem.Na kolkach raczej nie,bo bedzie stalo na gorze.Chcialabym na dol kupic taka kolyske albo lezaczek,zeby miec malego caly czas na oku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misimamy co do pościeli jestem jak najbardziej ZA!mamy tę i jest super znajomi mają pokrowce z tej firmy i też są zadowoleni - kolory po praniu zostają.
jendak co do łóżeczka to jestem zawiedziona mamy z drewexu z szuflada i opuszczanym bokiem - mogę tylko tyle powiedzieć, że już teraz nikomu nie polecę, nam w każdym sklepie zachwalali same ochy achy..no i kupiliśmy po pierwszym miesiącu zaczęło się całe chybotać, szuflada wypada ze swoich torów, musieliśmy je wzmocnić - wkręcając po 4 wkręty więc nie mamy już funkcji opuszczania boku, żałuję że nie kupiliśmy z wyciąganymi szczebelkami bo córa próbuje nogi przekładać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe no nic, ja może szukałabym gdzie indziej jakis porad ale wyniki zawsze i reszta dobre wiec sie nie martwie na zapas, moze lepiej czym mniej ingerencji lekarza w brzuch to lepiej. 🙃 Teraz jade do Polski to się nabiegam bo bede robic wszystkie badania i bede też szła 24na badanie usg 3/4D 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syla - mialam wlasnie poruszyc znowu ten temat bo ja...ja sie boje porodu coraz bardziej... 🤨 Ze cos pojdzienie tak...pytalam w szpitalu co ile rutynowo robi sie KTG i niestety co 2 godz..i tutaj pametajac o sytuacji mojej przyjaciolki co 2 godziny moze byc czasem zabojcze dladziecka.
Najbardziej boje sie jednej rzeczy z produ - ze braknie mi sił na wypchnięcie dziecka. Tyle juz sie nasłuchałam no i teraz caly czas mam wizje ze synek mi utknie w kanale, ja nie bede mogla przec bo np. braknie mi tchu czy cos i beda go wyciagac kleszczowo lub niedajboze prozniowo.
(to troche jak ze slubem - cholernie sie balam ze powiem inne imie niz meza 🙂 lub palne jakas glupote np. ze biore Ciebie za zone 😉 )
I jak ostatnio weszlismy z mezem na porodowke to ciarki mi przeszly i poczulam ogromny strach.






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm..dodało mi posta po 2 godzinach bo net u nas mial znowu zawias 🤢

Co do DREWEXU no cóż...mebelki śliczne, ale drogie. Zresztą widzialam wiele pieknych mebli bo pokoju dziecka ale nie dam za łozeczko 700 pln a za komode 1000 plm. Trudno, Ksawciu nie bedzie mial lwiątek czy króliczków na szafkach i łóżeczku.
My narazie wypatrzylismy łóżeczko KLUPŚ z aplikacją, szufladą i wyjmowanymi szczebelkami. A jesli nie to to mamy drugie upatrzone jasna sosna, zwykle za 200 pln.
Co do poscieli - jest mnostwo pieknych, ja bym chciala taka 13elementwa plus zamowic zaslonki z tego samego 🙂

Lecę, jedziemy do Sosnowca na zakupy. Zobaczymy jaki mam nr buta 🤪

papapa






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hihih Dziewczyny zakupy zakupami meblowanie pokoiku dla Dzecitka to pikus w porownaniu do tego co wlasnie sie dowiedzalm(ale to informacja ktore do nas dotarla to nie jest oficjalna zdementuje w przyszly czwartek bo nasz komuna jest dluzej otwarta a w tej kwestii nie chce isc sama tylko z moim M)
A wiec tak szczenka mi opadla bo dowiedzelismy sie ze dzecko ktorego sie spodzewamy zostanie nadane NAZWISKO z automatu matki tzn moje (a moje nazwisko nie jest moim tylko bylego meza szlak by trafil nie zmienilam go po rozwodize bo mi doniczego niebylo to potrzebne zebym ja to kurka wiedzala!) owszem na "akcie urodznia"bedzie widnialo nazwisko Ojca. Zeby dziecko moglo nosic nazwisko swojego biologicznego Ojca sa wprowadzone zmiany KOREKTA do aktu LRE PIERWOTNE NAZWISKO POZOSTAJE W DOKUMENTACH ... a ja nieche by moje dzecko mialao jakikolwiek slat tego nazwiska ...KREW MNIE ZALEJE ZARAZ do puki sie nie potwierdzi to czy prawda czy tez nie to bede chodzic na szpilch...moj M powiedzalm ze jesli tak bedzie to wezmiemy "szybki cichy" slub. Ktory jest zapalnowany na 11.11.2011. na godz.11.00 kurka wodna no ja niechcialbym na lapucapu no! ale jesli trzeba bedzie!!!
I co zakupy i urzadanie idze na boczny tor ...kurza twarz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dlatego lepiej nie chodzić po porodówkach, nie słuchać innych opowieści!:P

Jagoda- mam tutaj koleżanke która rodziła kleszczowo, też mówiła że się bała i bardzo nie chciała a jak było po! to jest teraz strasznie szczęśliwa! bo to jej bardzo pomogło i małemu.

przestan zwiedzac porodówki! mnie tam zobaczą dopiero jak bede miała rodzić hehe 🙃

No i co do Twojej koleżanki takie rzeczy się zdarzają.. moja kumpela rodziła 24godziny dosłooownie w szkocji i dała rade! ponoc im juz odjezdzała że nie dawała rady 🙂 ale udało się wycisła głowke reszte juz jej pomogli! a teraz jest z tego bardzo dumna! 🙂 więc!
Jeszcze jeden przykład dziewczyna mojej posury mojego rocznika i jeszcze ten same imie hehe urodziła chłopca 4100! naturalnie bez większego wysiłku, więc czego tu sie bać.. może będzie ciężko ale nie tak żebyś my nie dawały rady 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nawet moja siostra rodziła 4 500 kilo, to gdyby nie fakt że była za ciasna bo główka nie chciała zejśc też by urodziła normalnie, mały nałykał się wód płodowych i wymiotował 3dni nimi, to że Twoja koleżanka tak nie miała to cud 🙂 i tego trzeba się cieszyć a nie martwic ze moze być źleee 🙂

Kurde ja miałam całe życie strasznie bolące miesiączki nie raz taak jakbym miała zaczac rodzić(przypuszczam) bo naprawde było kiepsko.. więc wszystko idzie przeboleć po miesiaczcce nie masz zadnej satysfkacji a po porodzie juz potem tego nie pamietasz hehe kazda jedna mówi że płaczeee:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 napisał:
Julia- jedziesz do Polski, w kazdej chwili mozesz iść do urzędu i zmienić nazwisko w czym problem! 🙂 nie zakrzataj sobie głowyy zmien nazwisko dla świetego spokojuu 🙂

Ale Kochanie ja nie jade do Pl. do miasata w ktorym jestem zameldowana (ja jestem z CIESZYNA) a jade do GDANSKA nie zrobie tego w 5dni -niema szans U.S.,urzad skarbowy U.S.C.urzad stanu cywolnego, .B.P. biuro paszportowe Sylwia ...(ja dlatego tego nie zrobilam po rozwodze bo bylam w ktaju w tedy tylko na 3dni (pyzlecialam ze Szwecji tylko i wylacznie na rozwod i wracalam spowrotewm) i jak mi powiedzano ile mnie to czeka zachodu to poprostu odpusiilam (nie chodzilo i nie chodzi o kwestie finansowa)tylko o czas! ja wszedze musze osobisce odebrac nie m w tym pelnomocnika.....zaraz kogos ugryze!!!!(tak jestem wsciekla)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julia niestety masz racje co do nazwiska.
możesz zmienić nazwisko na panienskie ale to trwa. Musisz złożyć podanie z prośba o zmiane nazwiska do Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego i musisz podać powód. Po 30 dniach zapraszają do wpłaty 37 zł i na rozmowe z Kierownikiem i dopiero po tym zapada decyzja o zmianie nazwiska. I wydaja akt małżeństwa adnotacją o zmianie nazwiska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TO ogólnie w Szwecji zrobili taki problem???A nie da się tego załatwić przez ambasadę???W tym wypadku to jedynie ślub zostanie hmm...widocznie tak ma być Julio 🙂 To nie jest na łapu capu tylko tak chcecie WY i tyle.
Ja gdyby nie to że dostaję kasę na studia to tez bym wzięła cywilny ale nie chcę na razie...może za 3 lata mały będzie się bawił u nas na weselu.
nie martw się Julia będzie dobrze i nie denerwuj się bo twoja kruszynka tez się denerwuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh u mnie taka nuda jakis taki dołek mnie dopadl, nawet nie ma kogo odwiedzić masakra 😞 😞 smutnoo!

justyna malutka- zwwariujeeee normalnie, jeszcze nic nie napisała jak bylo na badaniach nie mówiac o reszciee..

Julia- moze ten ślub z parnterem to było by własnie too 🙂 może dlatego takie schodki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JULEŃKO - ale kwasior!!!!!!!!!!!!!!!!! chyba by mnie szlag jasny i na miejscu....osz kurcze! musicie sie pobrac!!! 🙂
siła wyższa i przeznaczenie :P:P

DZIEWCZĘTA! JUTRO DLA NAS SĄDNY DZIEŃ!!! JEDZIEMY OSTATECZNIE ZOBACZYĆ MIESZKANIE, PODPISAĆ AKT NOTARIALNY Z PRZEPISANIEM NA NAS WŁASNOSCI I POTEM NA SPISANIE LICZNIKOW I DO BANKU! STRASZNIE SIE DENERWUJEMY!!!!
CI WŁASCICIELE JAK JUZ WIECIE SA PORĄBANI I NIGDY NIC NIE WIADOMO! wyobrazcie sobie ze jakies 30 min temu zadzwonila do mojego męża teściowa właściciela mieszkania ktore kupujemy i zaczela mu dupe zawracac rodzinnymi problemami i pytala czy nie moglibysmy podac w banku nr konta jej córeczki bo ona sie z mezem pokłocila i on sie nie chce z nia podzielic kasą...CZUJECIE?????? CO ZA IDIOCI I PARANOICY!???? GRRRRRRRRRRRRRRRR 😠 😠 😠
TRZYMAJCIE KCIUKI!!!!






Ja też idę na HAUSA
A BUTÓW w tym sosnowcu to poza złotymi i różowymi to nie uświadczyłam...masakra...wiec nadal nie wiem czy mi stopy urosly bo NIC nawet nie przymierzylam! 😠







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...