Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was kochane,

Ktoś wyjatkowy-dostaniesz kolejnego klapsa za zaniedbanie zębów i wybranie się do stomatologa dopiero teraz łobuzie 😲

Ja używałam przed ciążą Lactacyd femina ani nie doradzę ani nie odradzę po prostu normalny,mydła zwykłego nigdy nie używałam.Teraz używam piankę z apteki Pharmaceris " Lacti-intima" polecam,delikatna bez zapachu chroni przed infekcjami i jest na czas ciąży,po porodzie i w czasie karmienia.Ceny nie pamiętam,ale jest tylko w aptece.

Poród- ja póki co nie mam przeciwwskazań do porodu SN więc na taki się wybieram.

Jagoda- to prawda ,że w szpitalach ,które szanują intymność kobiet rodzących nie ma czegoś takiego jak zwiedzanie!!!! pytałam położną swoją i powiedziała,że w szpitalu ,w którym będę rodziła nie ma czegoś takiego jak odwiedzanie sal itd.Są zdjęcia na stronie i można sobie obejrzeć albo wypytać o wszystko położną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ktoś wyjatkowy- ja pieluch jeszcze nie kupuję,hipermarket mam pod nosem więc w każdej chwili można iść i kupić.Ale na pewno nie kupię pampersów tylko bella z wycięciem na pępek.

Kawy nie piję od początku ciąży-opijam się inką 😉

Na poród kupuje tantum rosa-poleca moja koleżanka farmaceutka.

ZACZĘŁAM DZIŚ 3 TRYMESTR 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy - gondolkę przywiózł wczoraj mąż z Krakowa i też jest super. Więc zaraz wczoraj mimo, że byłam już padnięta to zdemontowałam spacerówkę ze stelaża i założyłam gondolkę! Super! problem się pojawił chwilę później jak chciałam sprawdzić jak się tą gondolkę demontuje i tu czekała na mnie niespodzianka. W instrukcji spacerówki było ładnie napisane jak ją założyć oraz zdanie: " sposób demontażu gondolki jest opisany w instrukcji dołączonej do gondoli". A w pudle z gondolą nie było już nic. Więc siadłam na internet i rozpoczęłam poszukiwania instrukcji ale niestety nie znalazłam. wypisałam zatem maila do przedst. Peg perego z prośbą o pomoc. Ale ponieważ nie zasnęłabym gdybym sama do tego nie doszła to kombinowałam i w końcu sobie przypomniałam o przycisku ukrytym pod tapicerką 🙂 Jeden ruch i po kłopocie 🤪
Zaraz wam wyślę kolor gondoli - nie jest to moje marzenie (marzeniem był kolor czarno-popielaty) ale mówi się trudno - w końcu to tylko na jakieś pół roku 😉 Przeżyję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki!
Rany ale gadułki z Was 🙂
Jej mówicie że jak się ma wade wzroku to nie można rodzic SN? Ja słyszałam że tylko jak się ma bardzo dużą. A tu to nawet się mnie o to nie pytali. Ehhh do d... z tą Irlandią.
Co do kawy to ja nigdy za nią nie przepadałam wiec i teraz mnie do niej nie ciągnie. Na całe szczęście 🙂
Ktos wyjatkowy- oj faktycznie powinnas dostac klapsa i to takiego porządnego! Tak zaniedbać ząbki! A płyn to ja używa AA dla skóry wrażliwej. Dla mnie super ale chyba każdy powinien wypróbować i znaleźć coś dobrego dla siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobitki,
nie mogłam się dzisiaj wyczłapać z łóżka, coraz ciężej z tym brzusiem,
ale już po sniadańku, mam zamiar posprzątać dzisiaj górę domu, to na jutro zostanie tylko dół. Zawsze robilam to w sobotę, ale teraz jest mi za ciężko na jeden raz 😉 Tylko mycie wanny zostawie mezowi, bo jakos nie widzę opcji mojego schylania się. Niestety kręgoslup boli 😞

Kawa... hm czasem mam wyrzuty, bo to szkodliwe, ale co zrobic jak tak bardzo kusi ( tak jak nutella naszą koleżankę misiemamy :laugh: ). Przez pierwsze 3 miesiące jak miałam mdłości to nie piłam, ale teraz jedna dziennie, ze zwiekszoną nieco ilością mleka. Lekarz mówi że wypłukuje żelazo i wapń z organizmu, ale w takich ilościach nie mam co się obawiać. No chyba że któraś z was pije więcej niż jedną? to postarajcie zamienić ją na inkę (teraz jest taka dobra czekoladowa! polecam, naprawdę super)

Co do porodu, to opisałam wam wczoraj moja historię, jeśli dziecko będzie miało powyżej 4 kg to jestem zdecydowana na cesarkę.

Płyn do higieny intymnej... nigdy nie uzywałam mydła, bo niszczy naturalną florę bakteryjną! A płynu nie mam jakiegos jednego określonego, obecnie używam Perfekta Femina, przeznaczony dla kobiet w ciąży i pewnie na razie przy nim zostane, bo jest też polecany w okresie poporodowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wady wzroku to ja pytałam swojego lekarza gdyż mam małą wadę wzroku - 0,5 i -1 i powiedział,że dotyczy to zdecydowanie większej wady wzroku.

Dziś dzwonię do lekarza zapytać o mój wynik wymazu,ale pewnie nadal mam infekcję i zaczynam wątpić,żebym do porodu to wyleczyła -cóż będą musieli podać podczas porodu antybiotyk,żeby się dziecko nie zaraziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja chce tylko jedną paczuszkę z wycięciem na pępek a resztę już normalne pampersy.. ;p

A co dentysty to jestem już po nigdy nie miałam potrzeby nawet denstystka mi powiedziała że
zeby w porządku małe dziurki no ale trzeba zrobić..

A Tantum Rosa kupywałam jak miałam ospe..Dobre ale drogie ;D za 10 saszetek ponad
30 zł no ale raz można sobie pozwolić do szpitala 😁
Kiedyś jeszcze z Avonu miałam żel do higieny intymnej ale nie wiem jak po porodzie
Widze że Tantum Rosa chyba najlepszy no więc kupię sobie ;]

Widzę że piszecie o kawie ja jakoś raczej szczególnych smaków nie mam pije czasem w szkole
jak chce mi się spać ;p taką słabiutką z automatu ogólnie jestem osobą o niskim ciśnieniu
ale nie jest źle bo żyje bez kawy czasem na smaka sobie zrobie ;p

Wczoraj to mnie naszło na Barszczyk Czerwony z Knora Ale jak zawsze miałam to akurat
zabrakło..I musiałam się obejść bo do sklepu mi się nie chciało iść

Mycloud znowu uciekły ci oklaski ;/ łap za III trymestr 😉

Ja mam torbiela na mózgu i odrazu na początku ciąży musiałam jechać do mojego neurologa po
zaświadczenie ale mogę rodzić naturalnie..Wogule to musze jechać na kontorlny rezonans bo
powinnam robić w lutym ale zpaomniałam a teraz już nie będę dzidzi narażać na promieniowanie
więc pojade tylko rok później..heh nie no z tym to nie ma żartów musze ;D

Pinacolada no wózio super ;] dobrze zrobiłaś z tym szarym bo teraz wszyscy zielone mają..

Hehe a ja tam lubie zapach "gumy" jeżeli już o tym mówicie ;D ;p

Mycloud coś mówiłaś o infekcji właśnie czekam na wyniki z moczu bo wydaje mi się że
jakieś inf. się nabawiłam bo strasznie mam mętny mocz i upławy pojawiły mi się takie bardziej żółte..
Będę gadać z lekarzem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, jak czytam o wszystkim co piszecie to wydaje mi się, że ja jestem 100 lat za murzynami, ja nawet nie wiem jakie pieluszki są najlepsze, nie jestem zorientowana w kosmetykach najlepszych po porodzie a poza tym to nawet jeszcze nie rozmawiałam z lekarzem o porodzie. wydawało mi się że jeszcze tyle czasu.... a tu zdałam sobie sprawę, że on leci jak szalony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niektóre z was już mają naszykowane fury, a ja nadal nie wiem jaki wózek wybrać, mam trzy typy
1. x-lander xq
2. mutsy urban rider
3. mutsy transporter
w każdym jest coś fajnego i każdy ma swoje wady, dlatego nie mogę się zdecydować ;(
a co dopiero mówić o kupnie, zamawianiu, przecież czas ucieka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie odebrałam wyniki z krzywej cukrowej i nie wiem czy wszystko ok, dziewczyny wy już dawno po tym badaniu dajcie znać czy z takim wynikiem: DTTG 75 g po 2 h: 92 mg/dL jest się czym denerwować? pamiętam jak pisałyście o swoich wynikach po podawałyście przed po dwa wyniki, ja mam tylko jeden po wypiciu glukozy. wizyta dopiero 9.11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katapio wynikiem się nie martw, masz w normie (wynik po 2godz/75g glukozy nie może przekraczać 140).

Piniacolada to musisz mieć lepszy standard opon :P
U mnie na poczatku zapach był nie do zniesienia. Teraz jest już okej, ale przez tydzien pokój wietrzyłam :laugh:

Miałam dzisiaj sprzątać, poszłam do sklepu i po drodze wstąpiłam do teściowej - no i uciekły 2godz. 🙂
Jeszcze chwila i będę miała wymówkę że już ciemno się robi 🤪
Ale mam lenia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja kupuje wózek dopiero po urodzeniu dzidzi, oczywiście najpierw wybiore przed, a co do łóżeczka mam już upatrzone ale jestem taka wsciekła bo facet na allegro podniósł się o 30 zł na tym moim łóżeczku, a chcialam je zamówić na początku grudnia 😞 😠 😠
no ale trudno....
wydaję mi się ze teraz jest wszystkiego tyle w sklepach i na allegro ze spokojnie niczego nie zabraknie, oczywiście teraz przeglądam i ogladam całymi dniami wszystkie akcesoria dla maluszków i notuje co jeszcze kupić i jakie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wózek Katpio kupuje po porodzie dopiero także się nie martw 😉
A o porodzie też z moim lekarzem nie gadałam ;p
A co do łóżeczka mam leży narazie spakowane na strychu ;p

Ciasto już się pięcze ;p
A jak już się zrobi to lece do mojej położnej ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...