Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
agab napisał(a):
Ja już wyClarenowana, teraz spożywam jeszcze kolacyjkę (oczywiśćie przy kompie), bułeczki maślane i Danio waniliowy 🙂, pychota 😜.
I zaraz do łóżeczka.



Clarena i kolacja o 23 - coś mi się to gryzie 😉


mały głód 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam Was mamuski 😉 ja juz sie szykuje na robienie obiadków 😁 kupiłam sobie dziś blender i bedziemy probowac najpierw jabłuszko 🙂 i czasem dam zupke jarzynowa zrobioną własnorecznie, chociaz mam słoiczki w lodowce ale nie bede ich narazie dawac 🙂 zrobie tak jak Jagódka i metoda 10razy z tego artykułu co katphio podesłała 🙂 bo jak tam pisze w rzeczywistosci wprowadze dopiero gdy mała skonczy 6m wcale sie nie załamuje bo wygodniej dla mnie 🙂 łyzeczki tez kupiłam jeszcze tylko jakąś ładną miseczke 🙂


Jagoda powiem Ci że ogladalam dzis kilka krzeselek do karmienia i one ogolnie maja taka tendencje ze za miekkie to one nie sa i nawet tak wlasnie jak Twoj maz mowil, ze dziecko siedzi prawie na twardym. I chyba mi sie najbardziej spodobał z chicco ale cholercia nie jest regulowany. 😞 a i krzeselko i ten taki stoliczek(zabawke z fusher price) niuni kupie dopiero jak dostaniemy rodzinne 🙂 tak sobie mysle ja tu dostane rodzinne to moge kupic krzeselko i zabawke i w ogole mnostwo rzeczy np jakbym miala kupic same pampersy to kupilabym 32 paczek pampersow gdzie jest 96sztuk w jednej a w PL! kupilabym za rodzinne jedna paczke 96 too jest roznica !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
takie tu rzeczy się wczoraj działy a ja głupia poszłam wcześniej spać 😜
u nas też pogoda nie bardzo ale trzeba się wybrać na jakieś zakupy z dziewczynami

Agab kąpiel z Lenką super, ja kąpałam się narazie z Agatą i strasznie to jej się podoba z Majką jeszcze trochę poczekam-potem będziemy kąpać się w trójkę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BASIU - NA MILION PROCENT BEDZIEJEJ BARDZO MILO 😉

dzien doberek!
u nas sloneczko wiec zmiana planow - jedziemy do krk!
ps. pinacolada jakbyscie jednak sie dzis wybrali daj znac na komorke !
Buziole:* 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek.

Jestem zła jak osa 😠, Lenka od kilku dni jak się obudzi ok. 6.00 to nie chce już dłużej pospać.
Chodzę jak zombie 😞.

My się dziś wybieramy po aparat 🙂, jestem ciekawa czy coś konkretnego wybierzemy.

Chcęteż jechać do komisu dziecięcego zobaczyć krzesełka, dzwoniłam i pytałam i podobno mają 4 sztuki. Może coś wybiorę (mam nadzieję, że nie mają żadnych spacerówek na stanie 😉 🤢).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie! Widze że sie wczoraj działo a ja też poszłam wcześniej spać, bo mojemu dziecku się cos poprzestawiało i nie dość ze sie budzi 4 razy w nocy to jeszcze wstaje o 6 i nie chce dalej spac. Wykończę sie chyba. Dziś dziadzius jedzie bo rolety bo mam jasną i dupa z przyciemnienia w pokoju. Mam nadzieje ze cos to zmieni bo ja nie wyrobie jak babcia wróci do pracy;/
U nas dzis też słoneczko więc małe karmionko i na spacerek, bo biedne dziecko ostatnio mało na dworku przebywa bo nie mam tutaj folii przeciwdeszczowej;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello

Jagoda - gdybym wczesniej przeczytała Twojego posta to moze.... ale ja od rana byłam w pracy , potem zakupy w miescie, obiad w knajpie, zakupy w supermarkecie , wizyta u dziadków i dopiero teraz (16) dotarlismy do domu. Szkoda. My jednak pojedziemy jutro zwłaszcza ze nie kupiliśmy w Bochni stroju kąpielowego dla Julki takiego jak chciała i chcemy jutro jej kupic w Krk. A młoda ma obiecany balonik na hel z odpustu wiec jak tylko pogoda dopisze to jedziemy 😉

Słuchajcie - młoda wtrabiła dzis całą zupkę !!! Wzięłam jak jechalismy do miasta i akurat jak bylismy na obiedzie to sie upomniała. Otworzyłam słoiczek i zaczęłam ja karmic łyżeczka ale oczywiście wypluwała 🤢 Rozrzedziłam zatem wodą, roztrzepaam w butelce jak w "szejkerze" i wciągnęła całą po czym zasnęła tak twardo ze nic nie było w stanie jej ruszyć. Siedziała w foteliku ze zwisającą na bok głową, druga broda wypływała jej spod pierwszej i język miała lekko wysunięty na zewnątrz - wyglądała jak nawalony żul pod drzewem 😉 😜 🤪 🤪 🤪

Kupiłam jej kilka rodzajów zupek - znalazłam nawet pomidorową z ryżem od 4 m-ca. Mam chyba 5 albo 6 rodzajów - bedziemy testowac 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorkiem! Nareszcie dzis mozna było wyjść na dworek co oczywiście zrobiliśmy. Najpierw Piotrusia zabrał wujek na 3 godzinny spacer, a później na godzinny poszedł z ciocia, drugim wujkiem i tatusiem. nareszcie dziecko dotlenione i moze będzie w koncu normalnie spało 🙂 Najfajniejsze toto ze mama troszkę odpoczeła 🙂 Dobrze mieć ciocie i wujków na weekend 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uf, ale się zmęczyłam. Zostałam mianowana szefem sztabu wyborczego mojej starszej córki, która kandyduje na przewodniczacego szkoły 🤢 Musiałam najpierw wymyslić tekst a potem napisac kilka plakatów wyborczych 🤢 Poniewaz byłam wczoraj w szkole i widziałam plakaty innych kandydatów to postanowiłam wymyslić coś innego niż " czesc, mam na imie ......., chodzę do ....klasy. Głosuj na mnie bo...... ". Wymysliliśmy wspólnie rymowankę bo stwierdzilismy ze dzieciom to sie spodoba i predzej zapamietaja "rymowanego" kandydata 😉 Zobaczymy, czy ta teoria sprawdzi sie w praktyce 🥴

Poprasowałam jeszcze troszke, zrobiłam pranie i wkoncu sobie usiadłam - na szczescie mąż podał kolacyjke pod sam nos 😜

Młoda tak wymęczyliśmy ćwiczeniami na brzuchu że podczas wieczornej flachy "straciła przytomność" i śpi od 20:00 🤪

Rzeczywiście pustawo tu dzis......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wróciłam od mamy- zachwycona konwalijkami i nowym zegarkiem 🙂

u mnie pogoda była rewelacja- ja chodziłam w krótkim rękawku i mi było gorąco, zaliczyłam z niunia real i uzupełniłam braki w deserkach 🙂

Pinacolada- pomidorowa z ryżem po 4 miesiacu czy marchewkowa? bo ja znalazlam tylko marchewkowa...
pochwal się jakie smaki i z jakiej firmy dopadłaś? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Mamusie!

my po calym dniu w krk w koncu usiadlam na d... 😉
PINACOLADA -no szkoda, ale wszystko przed nami - coraz wiecej bedzie teraz slonecznych dni a my w krk jestesmy prawie co tydzien 🙂
Te targi MOTHER AND BABY - przerost formy nad trescia - totalnie nic ciekawego, moze dla starszych dzieci ale tak to nuda nuda nuda.
Mlody dzis znowu mial atak krzyku darcia i wariacji - tylko trwalo to ok 15 min - zaczelo sie na rekach u mojej mamy - ktora mu zrobila husiu husiu i sie porzygal 🤢
Dostal tez dwie nowosci [bo nie mialam samego jablka] - zupe ze swiezych warzyw [na zimno bo nie bardzo mi sie podgrzala w cieplej wodzie w garnku:/] - srednio mu smakowala - i dynia z jablkiem - i mial cos jakby wysypke..jutro podamy jedna z nowosci raz jeszcze i zobaczymy.

DZIS do krk jechalismy przez SKALĘ, OJCÓW, PIESKOWĄ, GRODZISKO ITD - po pierwsze to tam przeszlo tornado!!!! powyrywana polowa drzew!!! szok! a po drugie - jest TAKA PIEKNA WIOSNA!!! WSZEDZIE MLECZE, ZIELEN TAK SOCZYSTA ZE SAMA CHETNIE BYM SIE PASLA I RZULA TO TRAWSKO 😉 [co robil dzis namietnie moj psiak] - wiec jutro jak bedzie w miare pogoda - jedziemy do Pieskowej Skaly na spacerek 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już jezdem 🙂.

Ale się dziś nalatałam! Padam na pysk.

A więc...

Byliśmy obejrzeć te nieszczęsne krzesełka i mieli cztery sztuki, ale wszystkie niebieskie 🤔, poza tym one wydają mi się TAKIEEEE WIELKIEEE, a ja już mam tyle gratów niuni, że nie wiem gdzie jeszcze to postawię 🤢, w salonie są już takie okazy jak: kołyska, gondola, fotelik, stojak z zabawkami, mata i cała fura walających się zabawek 😮.
Także z krzesełkiem jeszcze się wstrzymam (może do czasu gdy pozbędę się chociaż kołyski).

Druga rzecz:
Wybraliśmy aparat 🤪.
Chcemy kupić Nikon D 5000 (obiektyw 18-55), nie wiem czy ok. ale liczę tu na pomoc JAGODY 😉.
Wybraliśmy go ze względu na to że można nagrywać filmy.

Po trzecie:
Niunia znowu miała problem z kupą 😞, dusiła, dusiła, ale nic nie wyszło 🤨. Znowu był czopek w użyciu.
Poczytałam na ten temat w necie i postanowiłam nie używać już nutritonu, wypieprzyłam kaszkę ryżową i kupiłam kleik kukurydziany. Ryż zakleja dupsko i podobno kleiki są lepsze bo nie mają cukru, po którym podobno są zaparcia.
Do każdej flachy zamiast zagęszczacza będę dawać miarkę tego kleiku.
Zakupiłam też słoiczki: Śliwki i Dynia (podobno też na miękką kupę 😉).

Mam nadzieję, że to pomoże i kupa wkońcu będzie 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...