Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
rany julek...... 3805.... do przeczytania ...tyle czasu tu nie zagldlam.... nie do przerobienia!!!

Witam sie z Tym Mamusiami ktore mnie jeszcze pamietaja ...

Duzo by opisywac co u mnie/nas... kilkoro z Was Mamusie wie powiedzmy ze na bierzac jak sie mielismy ...
W kazdym badz razie ...Jonathan jest juz duzum chlopcem. Dzis skonczyl 19-tygodni
mierzy-72cm
wazy-8500g
Polozna mowi ze to dlatego iz rodzice sa "duzi" to i dziecko tez takie jest/bedzie, miesic sie w gornej tabeli w wzroscie jest w statystycze dzieci wysokich 🙂))
A co do wagi to jest w sredniej wiec nie mam mowy o (juz) nadwadze.
Poza tym juz przewraca sie na brzuszek i spowrotem, podnosi na kolankach dupcie i co najwazniejsze to wczoraj wybil mu sie pierwszy zabek dolna jedyneczka ...!!!!!
Jest nadal na piersi chodz wprowadzilismy juz do jadlospisu flaszke NAN1, kaszke bananowo ryzowa, deserki i gotowe dania np.ziemniaki z marcheweczka ktore uwielbia!!!
To bylo by w telegraficznym skrocie.

DIZEKUJE ZA ZYCZENIA NA 4-TE MIESIECZNE URODZINKI JONATHANKA 🙂)) milo na sercu sie zrobilo!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

aniol303 napisał(a):
Jagódka jak Ksawciu dziś się zachowuje-bez zmian czy troszkę lepiej???

W ogóle to się zastanawiam czy dziecko z nudów też tak może piszczeć,jęczeć i to przez cały dzień?chyba raczej nie-co sądzicie?

jeszcze jedno pytanie-czy wy podczas okresu używacie tamponów-bo ja stosowałam je przez ostatnie 15lat,a teraz po porodzie odczuwam dyskomfort i nie mogę 😞 😞 😞


minimalnie moze lepiej Aniolku.. ja tez wyluzowalam. Nie bede sie przejmowac ze nie chce jesc. Doszlismy wczoraj z mezem do wniosku ze zero karmienia na sile bo nam dziecko w pozniejszym wieku tez bedzie sie bac jedzenia...
Marudzi, pcha lapki strasznie do buzi, warczy, charczy...strasznie go to musi bolec 😞....
no i przerwalam tego posta na karmienie Mlodego, dalam mu zupke - szczesliwa ze jemu smakuje, bo machal raczkami, widze ze zachwycony...po 5 lyzkach podkowka i ryk i krzyk - probowalam mu jeszcze dac jak sie uspokoil - NIE! DARCIE! zasnal mi na rekach...
ja znowu siedze i rycze..CO JA MAM ROBIC ? OD 6 GODZINY ON NIE CHCE NIC JESC!!!!!NIE WIEM CO ROBIC 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello laski!
Majka od wczoraj 'krzyczy' chyba nauczyła się od Lenki Pinacolady bo za dużo jej filmik pokazywałam 😜
Julia witaj i zaglądaj do nas częściej! super że Jonhatan zdrowiusieńki 🙂

my dziś jedziemy do teściów i wrócimy dopiero w niedzielę więc pewnie dużo będę miałą do nadrobienia!
buźki dla Was!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUSIENKO - MAM JESZCZE PYTANKO, MOZE MI NIE UCIEKNIESZ 🙂
CZY TE POTOWKI SZYBKO ZNIKAJA? BO MLODEMU NEI ZNIKA I STALY SIE JUZ TAKIE CZERWONE I TWARDE :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - jak wygladaja odparzenia? bo dzis zauwazylam po klejnotami Ksawcia duzo czerwonych krostek...

w ogole czy Wam tez tak dzieci "farbuja" od marchewki???? moj ma caly tylek pomaranczowy 😉 i ciezko to domyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
JagodaHmm przesyłka i towar zgodne z opisem więc wyklucza się negatywa wg mnie 🙂 ewentualnie możesz dac neutrala za bagatelizowanie sprawy dotyczącej polskiej instrukcji i nie że nie masz obowiązku znać jezyk obcy a sprzedawca ani raczy Ci pomoc w obsłudze towaru. Ale to juz Twoja wola. Ja chyba bym nie "robiła problemu" i dała pozytywa ale to moje zdanie.


ja bym dała nautrala, ale jedynie z utrudniony kontakt, co do zabawki i instrukcji raczej bym się nie czepiała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - moja od 5:30 do 13:00 zjadła 90ml mleka!!! Pierwszy raz sie jej tak zdarzyło 🤢 O 13 drugie podejscie do zupki i niby zjadła ale z łaski. Teraz śpi 🙂
Na odparzenia z krostkami (te pod klejnotami) to jest taka masc Sorcoseryl czy jakos tak - dostałam ja jak młoda miała tydzien i takie sączące sie krostki na pupci - bardzo skuteczna
Podam Ci adres dobrej dermatolog w Kraku do której jedziemy z młoda z tym cholernym trądzikiem. Własnie zadzwoniła do mnie nasza pani pediatra i podała nam namiary na nia bo rozmawiała z nia na temat naszej Lenki i tamta chce ja koniecznie zobaczyc.
Lekarska Spółdzielnia Pracy
Kraków, rynek Główny 37
Tel: 422-88-21 lub 422-29-33
Pani doktor: Stawska
jeśli macie ochote to skorzystajcie jak nie teraz to moze kiedys sie przyda. Ja bede tam dzwonic i umawiac nas na wizyte.
Pupa młodej jest pomaranczowa - dzis zrobiła juz 3 kupy 🤢 - tez nie moge zmyc tego koloru 🤢

Nie pamietam co wiecej chciałam napisac.... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia_P napisał(a):
Jagódka ja jakiś tydz smarowałam krochmalem potówki gdy mąka nie dawała rady
a co do odparzeń to czerwone krostki to kolejny etap odparzenia - na takie odparzenie u nas pomógł tylko bepanthen


dziekuje Dusienko, sprobujemy zatem krochmalem bo u nas sama maka tez nic nie dala.
Jesli jeszcze jestes 😉 - a tylko po kapieli smarowac czy kilka raz dziennie?
Ja sprobuje nadal smarowac linomagiem a jak nie pomoze to poszukam bepanhenu [jesli to jest to samo co do brodawek to mam to gdzies w apteczce]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał(a):
Jagoda - moja od 5:30 do 13:00 zjadła 90ml mleka!!! Pierwszy raz sie jej tak zdarzyło 🤢 O 13 drugie podejscie do zupki i niby zjadła ale z łaski. Teraz śpi 🙂
Na odparzenia z krostkami (te pod klejnotami) to jest taka masc Sorcoseryl czy jakos tak - dostałam ja jak młoda miała tydzien i takie sączące sie krostki na pupci - bardzo skuteczna
Podam Ci adres dobrej dermatolog w Kraku do której jedziemy z młoda z tym cholernym trądzikiem. Własnie zadzwoniła do mnie nasza pani pediatra i podała nam namiary na nia bo rozmawiała z nia na temat naszej Lenki i tamta chce ja koniecznie zobaczyc.
Lekarska Spółdzielnia Pracy
Kraków, rynek Główny 37
Tel: 422-88-21 lub 422-29-33
Pani doktor: Stawska
jeśli macie ochote to skorzystajcie jak nie teraz to moze kiedys sie przyda. Ja bede tam dzwonic i umawiac nas na wizyte.
Pupa młodej jest pomaranczowa - dzis zrobiła juz 3 kupy 🤢 - tez nie moge zmyc tego koloru 🤢

Nie pamietam co wiecej chciałam napisac.... 🤢


dzieki! :* 😘 😘 ja mam jeszcze namiary do dobrej dermatolog prw w krk - szybińska - 501 602 510 - ona mi bardzo pomogla jak mialam to cos na buzi w 9 miesiacu - powiedziala ze jakby moj gin potrzebowal jakiej telefonicznej konsultacji to ona chetnie pomoze [mimo ze byla wigilia i ona byla poza krakowem]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje dziołchy zasnęły, więc do teściów dziś chyba nie pojedziemy...

Jagoda ja krochmalem smarowałam tylko po kąpieli, ale jak zrobisz to rano i wieczorem to na pewno nie zaszkodzi.

dziś dałam Majce JABŁKO - kawałek w tym przyrządzie co pokazywała nam Syla,
ło bozie moje dziecko ze szczęścia prawie odfrunęło!!!
Może na te wasze wychodzące ząbki w ten przyrząd włożyć taką mocno schłodzoną marchewkę??marchew chyba dłużej trzyma zimno niż gryzaczki a do tego będzie słodkawy posmak i sie maleństwa będą mogły wyżyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia_P napisał(a):
dziewczyny zgłosiłam zdjęcie dziewczyn do konkursu na nk

http://nasza-klasa.pl/nie_zla_mama/gallery/album/6/978

za ocenki jeśli macie ochotę głosować dziekuję i całuję 😘 😘 😘 😘


ooo no prosze, zaraz zaglosuje tylko jak to sie glosuje i jak sie zglasza na konkurs 🙂??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
moje dziołchy zasnęły, więc do teściów dziś chyba nie pojedziemy...

Jagoda ja krochmalem smarowałam tylko po kąpieli, ale jak zrobisz to rano i wieczorem to na pewno nie zaszkodzi.

dziś dałam Majce JABŁKO - kawałek w tym przyrządzie co pokazywała nam Syla,
ło bozie moje dziecko ze szczęścia prawie odfrunęło!!!
Może na te wasze wychodzące ząbki w ten przyrząd włożyć taką mocno schłodzoną marchewkę??marchew chyba dłużej trzyma zimno niż gryzaczki a do tego będzie słodkawy posmak i sie maleństwa będą mogły wyżyć 🙂


koniecznie muszę to kupić !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksawciu spi od 13stej!!!! 🤪 🤪 🤪
pewnie bedzie krzyk jak wstanie bo glodny 🤢

To dzisiejsze obczajanie nowej zabawki na dd 🙂

[URL=http://img243.imageshack.us/i/1abrz.jpg/][IMG]http://img243.imageshack.us/img243/1777/1abrz.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...