Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
katpio napisał(a):
justyna_malutka napisał(a):
aniol303 napisał(a):
justyna_malutka napisał(a):
Dusiu zięć dziękuje za oklaska 🙂
Agab Tobie też dziekuje. Mam nadzieje że z tymi nocami to sie sprawdzi 😉 Albo żeby chociaż wstawał o 8 😉
U mnie 19.15 Piotrek śpi a ja mam wieczór wolny. Składniki na zapiekanke już przygotowane, jeszcze tylko włożyć do piekarnika i gotowe 😉 A mam pytanie. Powiedzcie mi ile Wasze dzieciaczki zjadają mleczka? Bo u mnie na opakowaniu pisze ze 4-5miesiacu powinno dziecko wypijać 180-210 a on ledwo pije 150. Nie wiem czy sie martwic czy nie. A pozatym dostał dziś z okazji 5 miesięcy zupke z królikiemi też mu nie smakowała. Jakaś masakra;/ Chyba schabowego mu zrobie. Moze zje 😉


justynko moja teraz zjada max.120ml a po nocy 150ml także chyba nie ma powodów do zmartwień bo przecież ty karmisz piersią a to mleczko jest dużo bardziej treściwe niż modyfikowane 🙂
walnij młodemu od razy czarninę jak proponowała Duśka 😜 🤪


Ja nie umiem robić czarniny, to nie moje strony 😉 Wole schabowe hehe A co do piersi to własnie już przestaje karmić bo moje cycki niewyrabiały z produkcją dla głodomora i po każdym karmieniu domgał się jeszcze, więc w dzień je z butelki ( oj trudno mi było go odzwyczaić od cycuszka, trudno) a w nocy dostaje dostaje cycuszka bo mama leniwa i nie chce jej sie wstawac i robic butelkę. A pozatym mi też jest trudno pozegnać się z cycuszkami na zawsze;/
😞

ja zazdroszczę tego naturalnego karmienia, my walczyliśmy 2 tyg i odpuściłam, mam kilka fotek ze szpitala i w domu jak karmię cycusiem i tak jakoś żal mi jak je oglądam 😞 😞

ja mam to samo i zapowiedziałam sobie że jak będzie drugi dzidziuś to nie ma mocnych będę karmić mimo wszystko 🙂
p.s.dzięki za komplement 🙂


ja też mam nadzieje że moje drugie dziecię nie będzie dostawało histerii przy cycusiu, jak sobie przypomnę Weronikę i jej zanoszenie od płaczu kiedy traciła oddech i musiałam jej dmuchać w buźkę to dzięki bogu że istnieje mleko modyfikowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agab napisał(a):
Hej.

My już spakowani, wyszykowani i o 23.10 robimy desant.
Trochę się boję 🤔, nie wiem jak lala zareaguje jak ją będę musiała obudzić 🤢.


Agab Bedzie dobrze, ja budziłam Piotrka jak lecielismy do Polski i tylko go włożyłam do nosidełka to poszedł dalej spać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
wpadłam tylko na moment - od 15 walcze z wysoka goraczka u Lenki. ma 39st , bylismy u lekarza. bark innych objawow, mamy czekac i podawac tylko przeciwgoraczkowe.
Spadam bo ona taka biedna. Trzymajcie kciuki


ojej już mi Was żal,trzymam mocno kciuki oby gorączka spadła jak najszybciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał(a):
SyLa1205 napisał(a):
katpio napisał(a):
no i od 4.00 nad ranem wtrąbiła jedynie 50ml herbatki, ateraz już kima 2 raz! coś poparpany dzień dzisiaj.
a no i dziś idziemy do drugiego okulisty w sprawie tego kanalika, bo do szpitala się nie zgłosiliśmy bo kropelki pomagały, a teraz znów sie papra i częściej ropieje. więc jeśli tym razem dostaniemy skierowanie to nie będzie wyjścia z tym przekłuwaniem kanalika 🤨 🤨 🤨
kurcze wspolczuje Ci z tym kanalikiem.. mam nadzieje ze nie bedzie trzeba płukać 😘


no właśnie trzeba bedzie 🤢 🤢
potwierdziła to druga okulistka, skoro kropelki nie pomagają to jest mus...
jutro dzwonię do szpitala umówić się na termin 🤢
ojej 😞 mam nadzieje ze dadza Wam szybko termin, zrobicie to raz dwa i zapomnicie raz dwa napewno nie bedzie to miłhe dla Was ale trzymam za Was kciuki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
Syla bo termin oczekiwania na paszport to ok miesiąca...a my jedziemy do karpacza 12lipca i chcemy pojechać do czech więc Maja musi mieć paszport i nie chcę go odbierać przed samym wyjazdem, a jest możliwość przyspieszenia wydania (skrócenie czasu oczekiwania) tylko trzeba podać jakiś powód i pewnie nie za bardzo by chcieli wystawic wcześniej jakbym im napisała że jedziemy na wczasy...a na ślub to raczej będzie pozytywnie rozpatrzone....
ale tego głownego powodu nie kumam nadal 😁 że karmienie?? ale że jak?? że dziecko musi z Toba jechac bo karmisz piersią tak? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
Dusia_P napisał(a):
Syla bo termin oczekiwania na paszport to ok miesiąca...a my jedziemy do karpacza 12lipca i chcemy pojechać do czech więc Maja musi mieć paszport i nie chcę go odbierać przed samym wyjazdem, a jest możliwość przyspieszenia wydania (skrócenie czasu oczekiwania) tylko trzeba podać jakiś powód i pewnie nie za bardzo by chcieli wystawic wcześniej jakbym im napisała że jedziemy na wczasy...a na ślub to raczej będzie pozytywnie rozpatrzone....
ale tego głownego powodu nie kumam nadal 😁 że karmienie?? ale że jak?? że dziecko musi z Toba jechac bo karmisz piersią tak? 😜


no dokładnie 🙂 że nie moge jej tu zostawić dlatego chce dla niej paszport bo ja nie potrzebuję bo mam dowód 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
SyLa1205 napisał(a):
Dusia_P napisał(a):
Syla bo termin oczekiwania na paszport to ok miesiąca...a my jedziemy do karpacza 12lipca i chcemy pojechać do czech więc Maja musi mieć paszport i nie chcę go odbierać przed samym wyjazdem, a jest możliwość przyspieszenia wydania (skrócenie czasu oczekiwania) tylko trzeba podać jakiś powód i pewnie nie za bardzo by chcieli wystawic wcześniej jakbym im napisała że jedziemy na wczasy...a na ślub to raczej będzie pozytywnie rozpatrzone....
ale tego głownego powodu nie kumam nadal 😁 że karmienie?? ale że jak?? że dziecko musi z Toba jechac bo karmisz piersią tak? 😜


no dokładnie 🙂 że nie moge jej tu zostawić dlatego chce dla niej paszport bo ja nie potrzebuję bo mam dowód 😜
aaaaaaaaaa hehe w koncu czajee;] a pierwsze slysze że mozna przyspieszyc hehe u nas się nie da powiedza ze nie i tyle 🙂 nie da rady ciućmoki jedne hehe 😉 łaap oklaskaa 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał(a):

ja zazdroszczę tego naturalnego karmienia, my walczyliśmy 2 tyg i odpuściłam, mam kilka fotek ze szpitala i w domu jak karmię cycusiem i tak jakoś żal mi jak je oglądam 😞 😞
oj kochana żal czy nie żal.. miłosci do dzidziusia nie mierzy sie piersia pamietaj wiec nie żałuj! 😘 a ja teraz mam wielki problem bo mala nie ruszy zadnego innego mleka i po kazdym modyfikowanym mi zwraca a jak juz podraznie jej przełyk to rzyga mi tak że ja dretwieje i boje sie ze sie powtorzy ze sie odwodni w przzeciagu godziny i wyladujemy znowu w szpitalu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ello
pewnie juz nikogo nie ma ale jutro poczytacie 😉

Młoda od rana była niewyrazna - dziwnie wczesnie sie obudziła, potem duzo spała ale głupia matka nawet nie pomyslała zeby zmierzyc goraczke zwłaszcza ze łapki i stopki miała chłodne. Ok 14 zaczeła mocno marudzic a o 15 juz bardzo mocno i wtedy mnie tknęło i zmierzyłam jej temp i miała w pupie 39,3 !!! Zadzwoniłam do lekarki i kazała dac 2 czopki - spadło po nich ale po 3 h juz zaczeło rosnac i znow osiagneło 39,3 😞 Pojechalismy do lekarza - gardło zdrowe, uszy zdrowe, brzuszek ok - zadnych innych objawów. Z upałów raczej nie bo przeciez z nia nie wychodziłam dzis (byłysmy 5 min w sklepie obok bloku ok 9 rano) i potem siedziałysmy moze godz na balkonie osłonietym i po parasolem i nie było nawet 1cm2 słonca! Mozliwe choc mało prawdopodobne ze tzw trzydniówka- ponoc wystepuje po 6mż. To mozna bedzie dopiero stwierdzic po 3 dniach kiedy konczy sie goraczka i wystepuje wysypka. Leczy sie to tylko lekami przeciwgoraczkowymi. I to mam tylko jej poki co podawac - na zmiane czopki z syropem.
Nie mogła długo bidulka zasnac ale w koncu sie udało. Dzis pierwszy raz odkad ja urodziłam PŁAKAŁA !!! A mnie się serce krajało, Julka płakała razem z nią !!!
W domu nic nieprzygotowane na przyjazd gości. Tylko posprzątane bo była dzis kuzynka w tym celu. Miałam upiec mufinki i nie upiekłam, miałam zrobic sałatke jarzynowa i nie zrobiłam, miałam zrobic pieczen - nie było w sklepie 😞 😠 Ugotowałam gar rosołu, ugotowałam szynkę i jakas twarda cholera (jak na złość) a miała byc w sosie chrzanowym. Pewnie skonczy sie na knajpie 😞 Kurde , jak sie wszystko posrało a miało byc tak pieknie. Bede klepac zdrowaski całą noc zeby jej to przeszło. Pani doktor powiedziała ze jak bedzie miec goraczke to nie wychodzic z domu (logiczne) wiec moj udział w sobotnim spotkaniu staje pod znakiem zapytania 😞 Ale nie zostawie jej z P bo bym sie zamartwiała. jesli niunia nie wyzdrowieje do soboty to P pojedzie z nimi do Kraka - pozwiedzac troszke i spotkaja sie z dziewczynami - nie widze innego wyjscia. jesli nie bedzie miec goraczki to mamy pozwolenie od p. doktor na Kraków . Czas pokaze ...
Dobra, spadam juz bo ledwo widze na oczy a jeszcze prysznic i mycie włosów . aaa i jeszcze pranie musze powiesic na balkonie .

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No proszę, wczoraj ostatnia a dzis pierwsza 🙂

Młodej się ciut poprawiło, temp spadła do 36,9. Teraz śpi a ja szykuję sniadanie dla "turystów" 😉 Za 10 min ladują na dworcu w Krakowie, Paweł juz tam na nich czeka.
Aaaa, no i musze sie pochwalic ze upiekłam mufinki i zrobiłam sałatkę więc nie jest tak źle jak sie zapowiadało 😜

Jak dotra do nas i odsapna to się zameldujemy z agab.
U nas pogoda przepiekna

Pa,pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...