Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja u jednych dziadków mam zamowione matę edukacyjną, a u drugich kojec dmuchany. A co jak chcą to niech kupują :laugh: :laugh: :laugh:

A tak z innej beczki to apropo zbliżajacych się swiat i prezentów dla dzieci - chrześniakowi mojego męża (w październiku skonczył 2 lata) kupujemy na mikołaja konika na biegunach 🙂 Zostaje mi jeszcze synek szwagierki ma 1,5 roku, tak myslę o poscieli z kubusiem puchatkiem bo od niedawna nie śpi juz w łóżeczku tylko na tapczaniku, ale sama nie wiem, takie małe dziecko pewnie nie będzie potrafiło się z tego cieszyć 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

gunia - my takie rzeczy jak karuzele, bujaczki itp wipsalismy na liste prezentow dla dziadkow 😉
A jesli chodzi o zainteresowanie karuzela to juz w 3-4 tyg dziecko wodzi wzrokiem - podobno! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam do kupienia prezenty dla czterolatka i chyba kupie mu takie małe bramki piłkarskie, dwuipółlatka.... i tu nie mam pojęcia bo nie widziałam go od kwietnia 🙂 i coś dla dwuletniej ksieżniczki 🙂 i dla nije też nie wiem co kupić 🙂

taka mate edukacyjnę dla bobaska tez bym chciała, ale narazie nie kupuje bo co chwilke cos dostaje a po co dwie 🙂 wystarczy mi że mam juz pełno ubranek i pełno poscieli feretti i wkładów do poszewek 🙂
skupie się pewnie późnie na jakiś rozwijających zabawkach 🙂 no i chciałabym taka karuzelke na łóżeczko... ale też sie jeszcze wstrzymam 🙂 poza tym poczekam do stycznia jak sie maluch urodzi i będę mogła bardziej się ruszać bo nie będzie mi groził zbyt wczesny poród 🙂 chociaż kto wie czy wtedy uda mi się ruszyć poza mieszkanie 🤪 na szczęście będzie u nas wtedy moja mama 🙂 🙃 :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny.
Chcialam Was zapytac czy Wy rownie zmacie uplawy podczas ciazy? Biale dosc geste i czesto wyglada to tak na bieliznie czy wkladce jakby mokra plama a na srodku niej biala wydzielina. Sa dni ze jest tego mniej a sa dni ze np chodzac w samych spodniach dresowych po domu mialam doslownie wilgotnawe spodnie. Zauwazylam ze wiecej ich jest kiedy dzien jest bardzoej altywny, kiedy wiecej chodze i sie mecze, jak leze czy jestem w wiekszosci w domu to raczej malutko albo i wcale. czy tez miewacie cos takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rety ale sie poryczałam przed chwilką
dzwoniłam do bliskiej koleżanki z pracy, która też jest w ciąży tylko chyba ze dwa tygodnie mniejszej niż ja. No i klasycznie dzwoniłam na plotki, a ona do mnie że już urodziła w zeszłą niedziele!!! w 31 tygodniu. Byłam w szoku bo ona całą ciąże czuła się suuuuper a tu ją ciach jakiś żadko spotykany zespół czegoś tam złapał i wylądawała w szpitalu na patologi i po 3 dniach urodziła. No i jej kruszunka waży 1300 i ma 46 cm, leży w inkubatorku. Niby wszysko ok, bo sama oddycha, a to u wcześniaka podobno najtrudniej. No ale jak sobie pomyslę że nie mogłabym potrzymać swojej kruszynki, a ona jeszcze jej nie przytulała tylko może czasem główke dotknąć to aż mi się łzy cisną. Niech te nasze skarby siedzą w tych brzuszkach jak najdłużej. A my mamuski uważajmy żeby nic tam nas nie chwyciło...nawet katar 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uduszę Was!!! Przypaliłam przez Was łazanki 😞 Wróciłam z pracy, zapaliłam pod garczkiem i sobie mysle ze zanim sie zagrzeja to nadrobie forum....no i nadrobiłam, ech.... to się nazywa uzależnienie!!!

Upławy - tak, ja tez je miewam ale nie duzo i nie geste. Raczej taka mleczna wydzielina, moja gin twierdzi, że to normalne w ciąży wiec tylko wymieniam wkładki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
od kliku dni popołudniami i wieczorem bolą mnie plecy macie na to jakis sposób?? pewnie poprstu trzeba pocierpieć


ja robię wieczorem "kocie grzbiety" i trochę pomaga, choć najepiej czułam się i plecy przestały boleć po basenie. Niestety byłam ostatnio tylko raz, bo mi się nie chce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂) ja dziś mialam CIĘZKI DZIEN. cały dzien uczucie jakbym miala rozwolnienie no i w koncu przyszło. Apetytu nie mam od wczoraj.. starałam się zjeść dziś obiad to zjadłam 3kluski i polecialam żygać.. 😞 kręciło mi sie w glowie... rzucilam wszystko i poszłam na dwór.. troszke przeszlo.. teraz czuje sie lepiej.. zjadlam manadrynke banana i jagody borowki nie wiem w sumie co to.. dzis mam nadzieje ze bede miala spokojniejsza noc.. jak jutro tez sie tak bede czuc to jade do szpitaala. Ostatni raz sie tak czułam jak miałam zatrucie gazem i wylądowałam w szpitalu na kroplówce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka kochane...
Właśnie wróciliśmy...(byłam jeszcze u psiapsiółki)a więc Tak...
-Bóle jakie miałam są spowodowane pracą i ćwiczeniami macicy( zalecenia NOSPA ew. przy tak silnych bólach jak wczoraj mam dzwonić do niego).
-Strasznie puchnę jak to lekarz powiedział "ciało mam jak z gąbki", które wchłania wodę i waga rośnie i rośnie, a nie może mi nic przepisać 🤨 .
-Mały się jeszcze nie obrócił 😞 (więc nadal grozi nam cesarka)wierzę że zrobi to na kilka dni przed porodem jak w większości przypadków.
-Synuś waży 2300 🙂jest duży 🙂 i zmienił nam się termin porodu!
na 06.01.2010 🤪
z jednego usg wychodzi nam nawet 27.12!!!!!!!Ale ja chcę dochodzić do nowego roku 🙂))
Ważne żeby wszystko było ok. Następna wizyta 22.12
Poza tym ujście zamknięte nic nam się nie skraca jeszcze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONISS - ja mam tak samo, dokladnie - jak wiecej chodze mam czasem mokre nawet jeansy!!!! za pierwszym razem to sie bardzo zaniepokoilam ale gin mnie zapewnil ze o saczeniu wód płodowych nie ma mowy bo wszystko pozamykane no i to sa uplawy i pot, po prostu...takie uroki ciąży 😉


SYLA - kurcze, niepokojące są te Twoje dolegliwosci...


ania - GRATULUJĘ dużego szkraba 🙂 ciesze sie ze wzystko ok. Dziwi mnie tylko ze nastepna wizyte masz dopiero 22.12 skoro Ci sie termin przesunal..
My idziemy teraz za tydz i to bedzie koniec 36 tc i potem to juz chyba co tydz na ktg do szpitala i na wizyty.

PINACOLADA- a ja dzis sobie postawilam pusty garnek na gazie i zaczelam robic leniwe i jak sie zorientowalam ze zapomnialam do gara nalać wody to go bezmyslnie złapałam i...sie poparzylam jak cholera :/ 🤢





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny - tak potwornie mnie boli kręgosłup że zaraz zaczne wyć!! Już nie wiem jak sie ułożyć do snu 😞 Najlepiej mi na wznak ale nie na płasko (bo z kolei zgaga) tylko z 4 poduchami pod plecami. Ale tak też nie jest dobrze a poza tym boję się że niunia bedzie niedotleniona. jeszcze dzis w pytaniu na sniadanie wypowiadał sie ginekolog i mowił ze absolutnie na wznak nie powinno sie!! A mnie tak najwygodniej, buuuuuuuuu...................... 😞 😞 😞 😞

Syla - nie mam pojecia, kobieto, co Ci poradzić, chyba to co zwykle sobie radzimy w takich przypadkach czyli tel albo wizyta u lekarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada - wez przestan, cholercia, bo ja tez ostatnio najczesniej spie na siedzaco i na plecach!!!! 😲 😲 😲
Jezu, moze dlatego czasem Ksawciu takich nieruchawy w ciagu dnia 😲 🤨
Ja spie na tej podusi dla kobiet w ciazy RELAKS i nie wyobrazam sobie nocy w ciazy bez niej - i ja ukladam sobie na poduszce i robie sobie takie podlokietniki i zasypiam jak w fotelu! bo jak spie tradycyjnie na lewym i mam ta poduche pod glowa i miedzynogami to mnie po godzinie budzi bol ramienia i miednicy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ale się zasłodziłam...masakra mąż się chciał odstresować po ciężkim dniu i pojechaliśmy do pizza hut on wziął pizze, a że ja nie miałam ochoty to deser, który ledwo co zjadłam - ale to nie koniec przed końcem przychodzi kelnerka i mówi, że w kobiece wtorki deser gratis, dla Każdej kobiety - więc dostałyśmy dwa ja i Agata 🙂 zastanawiałam się czy nie upomnieć się dla niuńki ale już tak mi było słodko, że wymiękłam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was mamusie środowo 🙂
My już na nożkach zakąszamy śniadanko 😉
JAgoda tez się zdziwiłam ale on mi powiedział że nie ma powodu do niepokoju bo dziecko rozwija się prawidłowo a 22 to niby za 3 tyg. 🙂
Moje maleństwo jak widziałam wczoraj na Usg wtulone spało po lewej stronie i słuchało bicia serduszka to się wzruszyłam...jak pomyślę że to ostatnie widoki to wierzyć mi się nie chce że to końcówka 😞 🤨

Miłego dnia Kochane mamusie!!!My musimy wydeptać ścieżkę na pocztę i do pracy na chwilkę.....Mam lenia z samego ranka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć z rana.
Nad ranem złapał mnie ból podbrzusza i lekko krzyż mnie bolał. Heh zauważyłam z mężusiem że troszke się brzuszek obniżył. I stwierdził mąż że nie styczniowa mamusia ze mnie tylko chyba bardziej grudniówka będzie. I mówił do brzusia przed wyjściem do pracy żeby jeszcze sobie troszkę w brzusiu niunia posiedziała. Ja to normalnie już nie wiem przed wczoraj bóle brzusia, wczoraj na wieczór i nad ranem 😞 buu
Wszystko mnie dołuje, jeszcze szarno na dworze 😞 Ale marudze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie 🙂

rzeczywiście strasznie szaro i ciemno za oknem.
Ja dzisiaj sie wkopalam w gotowanie dwudaniowego obiadku 😉 i po NA WSPOLNEJ ide gotwac barszcz czerwony i spaghetti lub penne w sosie smietanowo-serowym z kurczakiem, pieczarkami i pietruszka 🙂 Bedzie na dwa dni oczywiscie :P tymbardziej ze jutro mamy gosci i nie bede miala czasu - moja przyjaciolka z mezem i Zosią i moj najlepszy przyjaciel ze swoim partnerem. Bedziemy sie zegnac bo panowie wyprowadzaja sie na jakies czas na wyspy.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...