Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej kochane
troszkę mnie nie było, zawirowałam po majówce 😉
zaliczyłam w końcu basen, masaż i czułam się o niebo lepiej, nie tyle fizycznie co psychicznie. a dziś złe woeści. byliśmy z Weroniką prywatnie u okulisty z tą niedrożnością kanalika nosowo łzawego, bo okulista w szpitalu twierdzi że wszystko ok, a jej nadal wypływa z prawego oczka maż która nie spływa jak łza po policzku tylko zatrzymuje się w oczku. no i dziś na wizycie dostaliśmy skierowanie do szpitala na oddział okulistyczny na płukanie kanalika. jestem mega wystraszona bo nie mogę wyobrazić sobie jak w takie małe oczko będą jej wkuwać igłę! chyba nie ma innego wyjścia, 3 rodzaje kropelek nie pomogły, więc stan zapalny będzie się utrzymywał. poza tym pytałam okulistkę jak to się odbywa to mówi, że zabierają dziecko na parę minut, przekłuwają kanalik i nie zatrzymują w szpitalu. koszmar, więc jej mówię, że w żadnym wypadku nikomu nie oddam dziecka, chcę być z nim podczas tego koszmaru. więc mi odpowiedziała, że dla "upartych rodziców" nie robią problemu. muszę zadzwonić i zarejestrować się ale ze strachu podejrzewam że będę to odwlekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zdążyłam poczytać o waszych rozmysłach nad krzesełkami, ja też już mam, tyle że bardzo proste, bez żadnych regulacji, jak na razie będziemy karmić w leżaczku, a jak Weronika zacznie siedzieć przeniesiemy się do krzesełka.
a dziś rozglądałam się po sklepie nad kaszkami, deserkami i zupkami. dlaczego żadna z was nie gotuje własnych zupek tylko słoiczki? nie można takim maleństwom podawać takich naszych papek?
poza tym to jaką kaszkę lepiej wybrać na początek, ryżową, kukurydzianą, z kleikiem, smakowe czy bezsmakowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
hej Laseczki

MISIAMAMY - Nadunia jest piekna!!! a na te oczy to bedzie mogla wszystko zalatwiac 😉
PINACOLADA - Lenia cudowna!!!

co do kaszek..hmm..odpukac u nas 3 kupy dziennie i wszystko narazie super.
Dzis dla odmiany zrobilam mu na deser troszke kaszki na gesto i dodalam jabluszko - oj jak wsuwal! 🙂

super Jagoda! a jaki obiadek zjadł? 3 kupy wow pozazdroscić 😉
Zjadl obiadek [po ktorym jest pomaranczowa kupa 🙂], pije soczki, je deserki i jestem szczesliwa jak na niego patrze - tak pieknie je! 🙂


a zeby bylo smieszniej to robi 3 kupki i kazda innego koloru hehehe 😉
Po nocy - po mleczku - zielonkawa,
po obiadku pomaranczowa a po jabluszku zolciutka 🙃 🙃

Dzis w menu bylo na obiad - mloda marchewka z ziemniakami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał(a):
Heja

byliśmy na działce zobaczyc zalane fundamenty. Pochodziłyśmy sobie z Julą po nich - tłumaczyłam jej gdzie w tym labiryncie bedzie kuchnia, salon, kotłownia, łazienka itd,itp... 😉
Młoda zasneła nam w aucie i teraz Bog raczy wiedziec o której księżniczka zechce zasnąc na noc 😉 😜

Młodej przestawiła się częstotliwość głosu - jak zacznie nawijać to ciężko wytrzymać 🤢 - tak piskliwie to robi 😉

Jutro Julka ma jakies przedstawienie w szkole i chyba musze sie z młoda zebrac i pojechac bo taty nie bedzie, babcia nie moze i dziecku przykro 😞 Żeby tylko nie lało

Ach i koleżanka załatwia mi dziewczynę do sprzątania - u nie laska cały dom (300m) sprzata w 5 godzin wiec u mnie (poki co marne 83m) wyrobi sie spoko w 2. Nawet gdyby brała 15zł/godz to i tak sporo mi w kieszeni zostanie. Jutro sie moze wszystko okaze bo i Kaska powinna mi dac odp i kolezanak zapyta ta dziewczyne . A jesli chodzi o prasowanie to dzis położyłam młoda na kocu na podłodze ze sterta zabawek a ja prasowałam ponad pół godz i wyprasowałam całą suszarke leny ciuszków i 4 Pawła koszule. W koszu nic nie zalega 🤪 Nawet obiadek ugotowałam - dochodze do wniosku ze chciec to móc 😉 😜


taa, tylko forum zaniedbane 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud napisał(a):
A tak jeszcze Jagoda przypomniało mi się nawiązując do tematu "przyjaciół".JA też mam a raczej miałam przyjaciela geja-super gość kiedyś się bardzo przyjaźniliśmy,ale teraz ma swój świat i swoje zabawki.Miałam jednak w życiu bardzo dobrego przyjaciela chłopaka swoją drogą...przyjaźniliśmy się blisko 5,6lat...wyobraźcie sobie ,że przez ten czas nie dał po sobie poznać,że czuje coś więcej a czuł...wyszło po paru latach.Ale chłopak był w stanie zrobić dla mnie wszystko,kiedyś przyjechał w nocy w zimę -20 st.bo miałam doła.Kocham go jak przyjaciela do tej pory.Był też przyjacielem mojego męża.Ale nie był zachwycony naszym ślubem ....zaraz potem wyjechał do Cork tak na marginesie.Nie mamy kontaktu od 2lat 🤢 nie należymy do tej samej religii i tu jest problem spory,on ma inne priorytety..szkoda bo czasem naprawdę mam ochotę z nim pogadać a gadałam o wszystkim...ale cóż ludzie się zmieniają i po takim czasie i tylu zmianach już byśmy się pewnie nie dogadali.


no niestety, nie da sie zatrzymac czasu. Ja wielu bardzo dobrych znajomych stracilam i przyjaciol...w sumie kilku. Inne priorytety, inne obowiazki - jedni byli mega przyjaciolmi jak pracowalismy razem i razem imprezowalismy [ja wtedy odchorowywalam poprzedni zwiazek wiec bylam wojujacą singielką 😉 ] ale jak tylko zaczelam sie spotykac z moim M a jak juz powiedzialam ze wychodze za maz - koniec kontaktu. Nawet zyczen, czy pytania o dziecko - NIC - a wydawalo mi sie ze to ludzie z ktorymi nie strace kontaktu do konca zycia - spedzalismy ze soba 24 godz na dobe - razem w pracy i po pracy - non stop. Z nikim nie mam juz kontaktu...
Jeden przyjaciel, zreszta - nie bede wymieniac bo on staje sie coraz popularniejszy 😜 - muzyk - jak bylismy samotnymi marzycielami - tez non stop razem tylko ja od poczatku relacje okreslilam jako kolezenskie on niby tez ale...po pijaku kiedys wyszlo cos o czym nawet nie wiem czy on wie ze wyszlo 😉 ale nadal jest mi bliski i wlasnie napisalam do niego wczoraj maila.nie odpisal.
Ciezko pogodzic sie z tym ze kazdy idzie w swoja strone...dlatego fajnie miec duza rodzinke i fajnego męża 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
pinacolada napisał(a):
Heja

byliśmy na działce zobaczyc zalane fundamenty. Pochodziłyśmy sobie z Julą po nich - tłumaczyłam jej gdzie w tym labiryncie bedzie kuchnia, salon, kotłownia, łazienka itd,itp... 😉
Młoda zasneła nam w aucie i teraz Bog raczy wiedziec o której księżniczka zechce zasnąc na noc 😉 😜

Młodej przestawiła się częstotliwość głosu - jak zacznie nawijać to ciężko wytrzymać 🤢 - tak piskliwie to robi 😉

Jutro Julka ma jakies przedstawienie w szkole i chyba musze sie z młoda zebrac i pojechac bo taty nie bedzie, babcia nie moze i dziecku przykro 😞 Żeby tylko nie lało

Ach i koleżanka załatwia mi dziewczynę do sprzątania - u nie laska cały dom (300m) sprzata w 5 godzin wiec u mnie (poki co marne 83m) wyrobi sie spoko w 2. Nawet gdyby brała 15zł/godz to i tak sporo mi w kieszeni zostanie. Jutro sie moze wszystko okaze bo i Kaska powinna mi dac odp i kolezanak zapyta ta dziewczyne . A jesli chodzi o prasowanie to dzis położyłam młoda na kocu na podłodze ze sterta zabawek a ja prasowałam ponad pół godz i wyprasowałam całą suszarke leny ciuszków i 4 Pawła koszule. W koszu nic nie zalega 🤪 Nawet obiadek ugotowałam - dochodze do wniosku ze chciec to móc 😉 😜


taa, tylko forum zaniedbane 😜




fakt, ale tylko ciuteńkę 😜 Nadrabiam na bieżąco 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 🙂
dziękujemy za życzenia i oklaski 😘

misiamamy Nadia jest boska 🤪i te oczy
pinacolada Lenka urocza jak zawsze 🙂czy Ty jej malujesz te usteczka do zdjęć? 😉takie całuśne 🙂

katpio myślałam dziś o Tobie i się pojawiłaś,załatw szybko tego lekarza i będzie z głowy,trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
Hello 🙂
dziękujemy za życzenia i oklaski 😘

misiamamy Nadia jest boska 🤪i te oczy
pinacolada Lenka urocza jak zawsze 🙂czy Ty jej malujesz te usteczka do zdjęć? 😉takie całuśne 🙂

katpio myślałam dziś o Tobie i się pojawiłaś,załatw szybko tego lekarza i będzie z głowy,trzymam kciuki



😉 nie , ona po prostu ma je non stop uslinione 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuę w imieniu Nadusi rzeczywiście oczy to ona ma jak nimi zaświdruje to amen w pacierzu mój mąz sie od adoratorów córki nie opędzi 🙂
pinacolada Lenka prześliczna ale ona jest już taka duża jak 6 miesieczne dziecko czym ty ją karmisz chyba golonka z frytkami i piwo jej wlewasz no przecudna jest 🙂buziol ode mnie dla Was Jezu wy wszystkie dajecie już nie tylko mleko a my nadal tylko na mleczku....jeszcze 1.5 tygodnia i wprowadzamy czy wy zaczęłyście od kleika ryżowego? kupiłam już z nestlea kiedy jabłaka marchewka od razu dawałyscie czy stopniowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katpio napisał(a):
zdążyłam poczytać o waszych rozmysłach nad krzesełkami, ja też już mam, tyle że bardzo proste, bez żadnych regulacji, jak na razie będziemy karmić w leżaczku, a jak Weronika zacznie siedzieć przeniesiemy się do krzesełka.
a dziś rozglądałam się po sklepie nad kaszkami, deserkami i zupkami. dlaczego żadna z was nie gotuje własnych zupek tylko słoiczki? nie można takim maleństwom podawać takich naszych papek?
poza tym to jaką kaszkę lepiej wybrać na początek, ryżową, kukurydzianą, z kleikiem, smakowe czy bezsmakowe?


JA NIE GOTUJE NARAZIE, dlatego ze niestety ale nie mam ani cioci ani babci ktora ma ogrodek warzywny 😉 wszystko inne nawet na targu jest pryskane - sloiczki w przypadku mojego alergika malego sa najlepszym rozwiazaniem - malo tego - koresponduje z mama 9 mies. chlopca z AZS i ona jak podala raz jeden jedyny jabluszko tarte z ogrodu dziadka to malego wysypalo na maxa mimo ze na jabluszko ze sloikow nie ma alergii. Ja poki co obczailam jedna "babe" ze wsi ktora przyjezdza 2 razy w tyg i handluje na chodniku warzywami - ma marchewki, zieminiaki i jablka i zarzeka sie ze zadnej chemii - wiec pewnie kiedys sprobuje 😉
Co do kaszek - na poczatek najlepiej moim zdaniem kleik ryzowy - to tez mozna samemu zrobic - mieli sie zwykly ryz - ja nie mam mlynka.
Ryz w zasadzie nigdy nie uczula. Potem kukurydziana - uczula rzadko a te smakowe...mi ta mama z ktora koresponduje odradzila bo ponoc te smakowe to sama chemia. Radzila tez zeby nie podawac soczkow i herbatek HIPPa bo tak jest sam cukier a dziecko w sumie powinno nauczyc sie pic wode.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia81 napisał(a):
zaraz zdechne z bólu brzucha-ścisnełam brzuch pasem na 3 godziny by zmniejszyć opone i teraz tak mnie napiernicza brzuch a rana piecze 😠


Basienko, ja sie dzis nie sciskalam a boli mnie tak jakby mi miala zaraz macica wypasc 🤨 i tez dzis piecze, kluje, ciagnie, rwie...grrrrr 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziołchy!

Ja bidna, zalatana, nawet czasu na forum nie mam 😞.

Tyle do czytania, że już zapomniałam kto, co pisał 🤔.

A więc:
ANIOŁKU - buziaczki od "cioci" dla Twojej lali 😘 😘 😘.
MYCLOUD - wczoraj u nas też była operacja - czopek 🤢, przez trzy dni lala nie robiła kupy, starłam jej nawet świeże jabłuszko i gówno (czyli brak gówna 😁). Dziwne, bo kaszkę daję jej rzadko.
KATPIO - ja właśnie gotuję jarzynki dla niuni 🤪, pierwszy raz. Mam nadzieję, że zje i będzie jej smakować, nawet nazbierałam sobie sporo małych słoiczków i będę peklować 🤪.

Co tam jeszcze..........?

Aha! Dziewczyny! Macie śliczne zdjęcia Waszych maluszków! Cudowne są 😘.

Co do wyboru krzesełek - zajebisty numer dziś zrobiłam!
Oglądałam na Allegro krzesełka i między czasie wózki spacerowe, bo niby mam, ale wolałabym spacerówkę taką gdzie dziecko jest przodem do mamy, no i oglądam, jedno krzesełko mi się spodobało, to zalicytowałam......
.........ale nie na krzesełko, tylko na wózek 🤪 i niestety go wygrałam 🤢 🤢 🤢.
I muszę go kupić, bo baba się uparła ☺️.
Niunia będzie jadła w spacerówce 🤢.

....no, ale najważniejsze, że przodem do mamy 🤢 😮 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiamamy napisał(a):
dziekuę w imieniu Nadusi rzeczywiście oczy to ona ma jak nimi zaświdruje to amen w pacierzu mój mąz sie od adoratorów córki nie opędzi 🙂
pinacolada Lenka prześliczna ale ona jest już taka duża jak 6 miesieczne dziecko czym ty ją karmisz chyba golonka z frytkami i piwo jej wlewasz no przecudna jest 🙂buziol ode mnie dla Was Jezu wy wszystkie dajecie już nie tylko mleko a my nadal tylko na mleczku....jeszcze 1.5 tygodnia i wprowadzamy czy wy zaczęłyście od kleika ryżowego? kupiłam już z nestlea kiedy jabłaka marchewka od razu dawałyscie czy stopniowo


My zaczelismy od jabluszka, potem marchewka, potem kleiki [albo zageszczone mleczko albo do deserku],teraz ziemniak od wczoraj 😉 nastepna dynia czeka w kolejce 😉 - my poniewaz Ksawciu jest alergikiem wprowadzamy 1 nowosc na tydzien i staramy sie tego przestrzegac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał(a):
dziekuę w imieniu Nadusi rzeczywiście oczy to ona ma jak nimi zaświdruje to amen w pacierzu mój mąz sie od adoratorów córki nie opędzi 🙂
pinacolada Lenka prześliczna ale ona jest już taka duża jak 6 miesieczne dziecko czym ty ją karmisz chyba golonka z frytkami i piwo jej wlewasz no przecudna jest 🙂buziol ode mnie dla Was Jezu wy wszystkie dajecie już nie tylko mleko a my nadal tylko na mleczku....jeszcze 1.5 tygodnia i wprowadzamy czy wy zaczęłyście od kleika ryżowego? kupiłam już z nestlea kiedy jabłaka marchewka od razu dawałyscie czy stopniowo


misiamamy ja wprowadzalam najpierw kaszkę ryżową z Nestle bezsmakowa( dopiero teraz jej daje bananową) pózniej jabłko, za 2 dni marchewkę i tak co 2-3 dni coś. Dzis mloda wpiernicza wszystko z gerbera co jest po 4 miesiącu 🙂 🙂
i co dziwne woli zupkę jarzynowa niż deserki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agab napisał(a):
Cześć dziołchy!

Ja bidna, zalatana, nawet czasu na forum nie mam 😞.

Tyle do czytania, że już zapomniałam kto, co pisał 🤔.

A więc:
ANIOŁKU - buziaczki od "cioci" dla Twojej lali 😘 😘 😘.
MYCLOUD - wczoraj u nas też była operacja - czopek 🤢, przez trzy dni lala nie robiła kupy, starłam jej nawet świeże jabłuszko i gówno (czyli brak gówna 😁). Dziwne, bo kaszkę daję jej rzadko.
KATPIO - ja właśnie gotuję jarzynki dla niuni 🤪, pierwszy raz. Mam nadzieję, że zje i będzie jej smakować, nawet nazbierałam sobie sporo małych słoiczków i będę peklować 🤪.

Co tam jeszcze..........?

Aha! Dziewczyny! Macie śliczne zdjęcia Waszych maluszków! Cudowne są 😘.

Co do wyboru krzesełek - zajebisty numer dziś zrobiłam!
Oglądałam na Allegro krzesełka i między czasie wózki spacerowe, bo niby mam, ale wolałabym spacerówkę taką gdzie dziecko jest przodem do mamy, no i oglądam, jedno krzesełko mi się spodobało, to zalicytowałam......
.........ale nie na krzesełko, tylko na wózek 🤪 i niestety go wygrałam 🤢 🤢 🤢.
I muszę go kupić, bo baba się uparła ☺️.
Niunia będzie jadła w spacerówce 🤢.

....no, ale najważniejsze, że przodem do mamy 🤢 😮 ☺️



😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...