Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
Leginsik napisał(a):
izarybka napisał(a):
Leer napisał(a):
hejka 😉 wstałam w świetnym humorku , zobaczymy czy krawcowa dzis mi go nie popsuje 😉 mój maluszek kopie od rana wiec jak tu być niezadowolonym 🙂
dziewczyny jakie potrawy maja dużo żelaza?

Mieso czerwone, buraczki, brokuł szpinak

Wątroba wieprzowa 17,5
Wątroba cielęca 10,3
Soja 8,0
Nerki wieprzowe 7,8
Żółtko jaj 7,2 (dla porównania: całe jaja- 100 g: 2,7 mg)
Fasola 6,9
Kasza gryczana 6,0
Mąka pszenna 6,0
Płatki owsiane 4,4
Natka pietruszki 4,3
Mąka żytnia razowa 4,0
Kasza jęczmienna 3,8
Kasza manna 2,9
Twaróg tłusty 2,8
Twaróg chudy 2,7
Ser topiony 2,7
Chleb razowy 2,7
Boćwina 2,6
Szpinak 2,4

z tego co wiem to w ciązy powinno sie jesc bardzo mało wątrobki bo zawiera w sobie witamine A,tak samo jak kosmetyki nie moga zawierac witaminy A bo jakos to tam dziala na nasz organizm 😉
poprawka: jej nadmiar może być przyczyną nieprawidłowego rozwoju dziecka,a u matek majacych niski poziom tej witaminy zwiększa się ryzyko urodzenia dziecka z małymi nerkami.
Więc najlepiej skonsultowac sie z lekarzem.

Moj gin powiedział, że spokojnie można jeść wątróbkę tylko nie codziennie(nawet by się nie dało) bo naprawdę żeby mieć jej nadmiar to och, właśnie tym bardziej że watróbka ma żelazo ja tam wcinam raz na miesiac


mój tez mi mówił że nie ma co przesadzać , jeść wszystko z umiarem i będzie oki .. nie tak łatwo idzie przedawkować z witaminami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
letka82 napisał(a):
Witajcie dziewuszki!
Ja też już nie śpię, choć do bycia na chodzie jeszcze dużo mi brakuje 🙂
Wciągnęłam kawkę i zastanawiam się co i kiedy wciągnę na śniadanko...
Ja też wczoraj miałam dzień do d... chyba coś było w powietrzu. Wykrzyczałam do mojego męża parę słów (bo dalej nie możemy odzyskać naszej kasy) i trochę popłakałam, a potem poszłam spać po południu 🥴
Już się robi skwar za oknem a ja drugi dzień chodzić będę ze stanem podgorączkowym 😞 Chyba znów zostanę w łóżku...
Miłego dnia brzuchatki!

Letka mi tez coś hormony chyba znowu szaleją,łatwo mnie wyprowadzić z równowagi,byle pretekst abym chodziła cieta jak osa..a potem płacz bez powodu. W weekend chyba sie gdzies wybiore nad wode,to uspokaja 🙂 Bedzie dobrze,trzeba sie starac jak najmniej denerwowac chociaz to jest bardzo trudne ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karola wklej listę w wyprawkę przyda sie na pewno ze szkoły rodzenia 😉
co do witamin mój gin powiedział że witamina a i e szkodliwa, nie powiedział czy w nadmiarze, ale nie da sie ich uniknąć wiec chyba tak.
narazie pije soki marchwiowe a jutro polecimy na większe zakupy i wtedy kupie sobie pare rzeczy z żelazem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
karola wklej listę w wyprawkę przyda sie na pewno ze szkoły rodzenia 😉
co do witamin mój gin powiedział że witamina a i e szkodliwa, nie powiedział czy w nadmiarze, ale nie da sie ich uniknąć wiec chyba tak.
narazie pije soki marchwiowe a jutro polecimy na większe zakupy i wtedy kupie sobie pare rzeczy z żelazem.

Kup sobie sok buraczkowy z jabkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy co mi mój gin doradzi jutro, mam nadzieje że własnie nie buraki... 🤢
izka powiedz no mi jak wytrzymałas i do której na swoim weselu?
ja boje sie że o 21 padne , ostatnio o 21 już spie taka zmęczona jestem nawet na imprezach musze sie o tej godzinie położyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CO NALEŻY WZIĄC ZE SOBĄ DO PORODU

- Karta ciąży , orginalny wynik krwi , książeczka ubezpieczenowa ( pieczątka ważna miesiąc ) dowód osobisty
- Szlafrok , kapcie , klapki pod prysznic , koszula głęboko rozpinana , przybory toaletowe , recznik
- Stanik laktacyjny , majtki siatkowe jednorazowe ( 3pary) wkładki laktacyjne ł
- Jednorazowe podkłady na łóżko ( 3 sztuki )
- płyn do higieny intymnej , albo szare mydlo
- Woda niegazowana do picia ( bótelka z dzóbkiem ) , czekolada
- aparat fotograficzny
I DOBRY HUMOR

Przynajmniej w naszym szpitalu w Zielonej Górze nie musimy miec niczego dla dziecka bo wszystko dają , wszystkie ubranka , kosmetyki , pieluszki itd
Potrzebne tylko ubranko do wyjścia ze szpitala , ale to nie potrzeba do porodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
CO NALEŻY WZIĄC ZE SOBĄ DO PORODU

- Karta ciąży , orginalny wynik krwi , książeczka ubezpieczenowa ( pieczątka ważna miesiąc ) dowód osobisty
- Szlafrok , kapcie , klapki pod prysznic , koszula głęboko rozpinana , przybory toaletowe , recznik
- Stanik laktacyjny , majtki siatkowe jednorazowe ( 3pary) wkładki laktacyjne ł
- Jednorazowe podkłady na łóżko ( 3 sztuki )
- płyn do higieny intymnej , albo szare mydlo
- Woda niegazowana do picia ( bótelka z dzóbkiem ) , czekolada
- aparat fotograficzny
I DOBRY HUMOR

Przynajmniej w naszym szpitalu w Zielonej Górze nie musimy miec niczego dla dziecka bo wszystko dają , wszystkie ubranka , kosmetyki , pieluszki itd
Potrzebne tylko ubranko do wyjścia ze szpitala , ale to nie potrzeba do porodu


a czekolada po co ? 😮 heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
CO NALEŻY WZIĄC ZE SOBĄ DO PORODU

- Karta ciąży , orginalny wynik krwi , książeczka ubezpieczenowa ( pieczątka ważna miesiąc ) dowód osobisty
- Szlafrok , kapcie , klapki pod prysznic , koszula głęboko rozpinana , przybory toaletowe , recznik
- Stanik laktacyjny , majtki siatkowe jednorazowe ( 3pary) wkładki laktacyjne ł
- Jednorazowe podkłady na łóżko ( 3 sztuki )
- płyn do higieny intymnej , albo szare mydlo
- Woda niegazowana do picia ( bótelka z dzóbkiem ) , czekolada
- aparat fotograficzny
I DOBRY HUMOR

Przynajmniej w naszym szpitalu w Zielonej Górze nie musimy miec niczego dla dziecka bo wszystko dają , wszystkie ubranka , kosmetyki , pieluszki itd
Potrzebne tylko ubranko do wyjścia ze szpitala , ale to nie potrzeba do porodu


a czekolada po co ? 😮 heh



Dla ENERGI podobno dodaje kopa heee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
CO NALEŻY WZIĄC ZE SOBĄ DO PORODU

- Karta ciąży , orginalny wynik krwi , książeczka ubezpieczenowa ( pieczątka ważna miesiąc ) dowód osobisty
- Szlafrok , kapcie , klapki pod prysznic , koszula głęboko rozpinana , przybory toaletowe , recznik
- Stanik laktacyjny , majtki siatkowe jednorazowe ( 3pary) wkładki laktacyjne ł
- Jednorazowe podkłady na łóżko ( 3 sztuki )
- płyn do higieny intymnej , albo szare mydlo
- Woda niegazowana do picia ( bótelka z dzóbkiem ) , czekolada
- aparat fotograficzny
I DOBRY HUMOR

Przynajmniej w naszym szpitalu w Zielonej Górze nie musimy miec niczego dla dziecka bo wszystko dają , wszystkie ubranka , kosmetyki , pieluszki itd
Potrzebne tylko ubranko do wyjścia ze szpitala , ale to nie potrzeba do porodu


a czekolada po co ? 😮 heh



Dla ENERGI podobno dodaje kopa heee


aaaa chyba że tak 🙃 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂ja na nogach od 7 rano nie zaglądałam bo poleciałam z Kuba do szkoły jak wróriłam zjadłam sniadanie i wziełąm sie za sprzatanie bo normalnie od komuni czyli 1,5 tyg nie sprzatałamno lae juz mam czyscuiutko 🙂Właśnie wtrąbiłam kawałek snickersa i 2 czastki czekollady Wedla jabłko-śliwka -polecam pycha 🙂Ja wczortaj tez miałam z rana kiepski humor wszystko i wszyscy mnie irytowali na mojego M nakrzyczałam przez tel i o mały włos z siostra bym sie pokłuciła !!!!!!!!!!!ale po po ludniu na szczescie mi juz przeszło 🙂co do krzyża to mnie nie boli i mam nadzieje ze tak juz to zostanie 🙂
dziewczyny a co sie dzieje zCzarnadawno jej nie było???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
zobaczymy co mi mój gin doradzi jutro, mam nadzieje że własnie nie buraki... 🤢
izka powiedz no mi jak wytrzymałas i do której na swoim weselu?
ja boje sie że o 21 padne , ostatnio o 21 już spie taka zmęczona jestem nawet na imprezach musze sie o tej godzinie położyć...

Grajków i ostatnich gości pozegnalismy o 3.30, zanim poprzatalismy to chybba przez 6 się położyłam. Mi mówili że dużo tanczyliśmy, ale swoją drogą starałam się bardziej bujać niz skakać 😮 Człowiek żyje adrenaliną tą noc, naprawdę szybko minęło-samo to że patrząc na płytę to przygrywki przy stole trwały godz i oczepiny też, wiec to daje trochę na odsapnięcie.
No i spalam tylko 2 godz po bo nie strasznie nogi bolały 😮 I brzuch mnie zakuł momentem na drugi dzień aż mie zgieło 😮 ale później było ok. Biegaliśmy na drugi dzien to tu to tam i dałam rade
Swoją drogą jeszcze nie było tak gorąco ja w bolerku cały czas chodzilam, a to robi swoje też. Wiec życze znosnej pogody 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja właśnie siadłam z listą i pospisywałam sobie co kupie u poszczególnych sprzedawców na allegro, żeby wyszło taniej. bez wózka, nosidełka-fotelika, ubranek i paru drobiazgów wyszło ok tysiąca 😮
to tak na początek najpotrzebniejsze rzeczy 🤔 bo niektóre szybko sie pokończą 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja będę w 27 tc i trochę sie obawiam pogody i tego że będzie mi duszno, teraz już mi sie robi słabo a co dopiero jak ząłoże suknie.. ale muszę byc dobrej myśli...
ja nie życzyłam sobie oczepin wiec nie bedzie na to przerwy, a poza tym nie wolno mi chodzić a co dopiero tańczyć wiec bede tylko stac i udawać że sie cos ruszam ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
zobaczymy co mi mój gin doradzi jutro, mam nadzieje że własnie nie buraki... 🤢
izka powiedz no mi jak wytrzymałas i do której na swoim weselu?
ja boje sie że o 21 padne , ostatnio o 21 już spie taka zmęczona jestem nawet na imprezach musze sie o tej godzinie położyć...


a macie pokój przy tej sal np. w hotelu? czasami są w cenie. jak tak zawsze możesz sie położyc na chwilkę czy nawet przespać, goście na pewno się nie obrażą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek Brzucholki.
Ja dzisiaj miałam w planach odwiedzić znajomych w pracy, ale jakoś nie chce mi się tyłka z domu ruszyć 🥴 Też siedzę na allegro i szukam jakiś fajowych rzeczy dla naszego Maluszka. Znalazłam śliczną pościel:
http://allegro.pl/kubus-disney-posciel-2-el-90x120-najwiecej-wzorow-i1612216449.html
słodkie wzory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie ma pokoju bo to restauracja jest, ale nasz blok jest 5 minut drogi na nogach tylko że ja wiem że jak sie położę to już nie wstanę...
mam nadzieje że bede taka podekscytowana że nie będę myślała o spaniu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
ja będę w 27 tc i trochę sie obawiam pogody i tego że będzie mi duszno, teraz już mi sie robi słabo a co dopiero jak ząłoże suknie.. ale muszę byc dobrej myśli...
ja nie życzyłam sobie oczepin wiec nie bedzie na to przerwy, a poza tym nie wolno mi chodzić a co dopiero tańczyć wiec bede tylko stac i udawać że sie cos ruszam ^^


No szkoda Leer że tak Ci się porobiło ze zdrówkiem , no i ten ślub najpiękniejszy dzień w życiu ... ale głowa do góry napewno bedzie dobrze byle byś się nie przemęczała , i niepotrzebnie nie stresowała ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...