Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kamiska napisał(a):
Aga Ty chodzisz na te usg prywatnie czy do szpitala na nfz?
i to ze względu na nadcisnienie tak często robią Ci usg?

Kamisia ja chodze na nfz do Gime......( super lekarz ) i mam wizyty u niego co 2 tyg , wiec badanie podwozia i ostatnio zrobił mi usg , bo sam z ciekawosci chciał wiedziec ile wazy czy bedzie 2 czy nie ...., a jak chodze do szpitala to na poczatku mi krew i kw moczowy pobieraja mierza cisnienie , podłaczaja do ktg ( 40 min ) słysze jak serduszko bije , a pozniej usg z przepływami i wczoraj buzke widziałam , wszytsko mam robione za darmo , a te usg w szpitalu moze dlatego ze mam ta niby cukrzyce i cisnienie , ze to jest niebezpieczne dla malenstwa i ciagle chca je ogladac....Ja to sie bardzo ciesze ze widze co tydz moje malenstwo , bo teraz mam do Gina 2.08, a do szpitala 9.08 ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

mariola-s napisał(a):
witajcie! ale niebo zachmurzone...
Witaj Gusia po takiej nieobecności, że też takim staruchom chce się jeszcze zaglądać do pipek...
Dziewczyny powodzenia na wizytach, czekamy na relacje 🙂
Marta w ciąży nie można się odchudzać, zresztą dużo o ile pamiętam to nie przytyłaś więc się nie przejmuj! Dzidzia najważniejsza 🙂 jak chce jeść to trzeba jeść 🙂


tak od dwoch miesiecy kg na tydzien tyje i to mnie przeraza a jeszcze 9 tygodni zostalo 😞 przez ostatnie 3 tygodnie podejzewam te 3kg napewno przytylam jak nie wiecej 😞 z 13 kg na plusie naewno mam 😞 a gdzie tutaj 40tydzien 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć wszystkim. Wyobraźcie sobie ze dzis po raz pierwszy nie wiem od jak dawna ani razu w nocy nie wstalam siusiu! toc to szok!

bardzo dziekuje za pocieszenia w sprawie obrocenia sie malego, lekarz tez mowil ze czesto ma pacjetki ktore w 32 tyg jeszcze nie maja dzieci odwroconych a na nastepnej wizycie juz tak. Ale cos zaczal ze jak co pozniej bedziemy sie martwic i myslec o cesarce. To mnie przerazilo. Niby w nocy spalam ale caly czas mi sie snilo ze mam cesarke robione. Budzilam sie i sprawdzalam czy moze czuje inny uklad w brzuchu, ale nie czuje go ciagle tak samo. A tym ktorym z was malenstwa sie juz odwrocily chce zadac pytanie: czy czulyscie jak sie odwaracaly?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie racje 🙂 jesc trzeba 🙂 zaraz musze wstac drugie sniadanko zjesc 🙂dzisiaj mala mnie o 4 rano obudzila juz glodna bylam heh ale do 6 poczekalam jak mezowi sniadanko robilam to z nim zjadlam 🙂 musze tez troche posprzatac ponad miesiac nas tutaj nie bylo to jest co sprzatac heh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro ja wam napisze ile moja mala wazy sama jestem ciekawa 🙂 wiecie co zastanawiam sie nad zmiana imienia malej jakos tak osatnio wstydze sie tego imienia larysa chyba wole jakies " normalne" imie dac heh tylko nie wiem jakie 😞 maz chce laryse ale ja juz nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O KTG mnie gin powiedziała, że bez wyraźnych wskazań nie będziemy robić 😞 Nakazała liczenie ruchów i gdybym miała jakieś wątpliwości to wtedy jechać do szpitala. Powiedziała, że nie chodzi tylko o brak ruchów, ale też nagłe zmniejszenie aktywności Maluszka. Weź tu teraz nie schizuj 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu ja nie czułam jak się obracał, ale może dlatego, że zrobił to dość wcześnie. Teraz czuje Go już wyraźnie w określonych miejscach i pewnie bym zauważyła, gdyby to się nagle zmieniło - tak mi się wydaje. A Ty w którym miejscu czujesz teraz najbardziej ruchy Dzieciaszka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamiska napisał(a):
a liczenie ruchow to u Was dziewczyny jak ma sie odbywac o jakis okreslonych godzinach?/


Gin kazała wybrać sobie dwie pory w ciągu dnia, kiedy Mały jest najbardziej aktywny i wtedy liczyć. U mnie nie do końca to się sprawdza, bo Synuś nie budzi się jakoś bardzo regularnie. Jednego dnia tak, drugiego dnia siak... tak jakoś na czuja to kontroluje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia z Zg ....super avatar....2 księzniczki 🙂 🙂
Asik z Krakowa i Zocha ....czekamy na wiesci ...
Ania ...nie denerwuj sie kochana , jeszcze zdazy sie obrocic....słyszałam ze trzeba pic duzo wody ( zeby była odpowiednia ilosc wod płodowych, wtedy bedziem miała duzo miejsc i sobie skoczy na głowke) 🤪 🤪
Kamisia.....wczoraj rozmawiałam z ta diabetyczka i sie mnie pytała ile mała wazy , bo moze byc tak ze przy tych dietach cukrzycowych moga dzieci chudnac , albo za duzo przytyc....i moze dlatego mi robia tak czesto usg zeby zobaczyc czy wszytsko ok, łacznie z tymi przepływami , zeby cisnienie jej nie zaszkodziło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka!
widze mowa o ruchach mój gin kazał mi zgłosic sie do szpitala jak bedzie ich mnie niż 10 w okresie aktywności przez 3 godzinki.
Ale jestem zmęczona lenistwem.. już nie moge.. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniulka25 napisał(a):
cześć wszystkim. Wyobraźcie sobie ze dzis po raz pierwszy nie wiem od jak dawna ani razu w nocy nie wstalam siusiu! toc to szok!

bardzo dziekuje za pocieszenia w sprawie obrocenia sie malego, lekarz tez mowil ze czesto ma pacjetki ktore w 32 tyg jeszcze nie maja dzieci odwroconych a na nastepnej wizycie juz tak. Ale cos zaczal ze jak co pozniej bedziemy sie martwic i myslec o cesarce. To mnie przerazilo. Niby w nocy spalam ale caly czas mi sie snilo ze mam cesarke robione. Budzilam sie i sprawdzalam czy moze czuje inny uklad w brzuchu, ale nie czuje go ciagle tak samo. A tym ktorym z
was malenstwa sie juz odwrocily chce zadac pytanie: czy czulyscie jak sie odwaracaly?

Ania u mnie było tak ze ja nie czułam , bo jeszcze miała duzo miejsca , jak poszłam do szpitala w 28 tyg powiedzieli ze mała jest ułozona prawidłowo głowka w doł ,,,,a od kiedy jest odwrocona niestety nie wiem ...bo miałam takiego Gina oszołoma ze nic mi nie mowił , ale ty juz w tych tyg na pewno poczujesz jak sie obraca bo ma mało miejsca , chyba ze zrobi to w nocy ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamiska napisał(a):
a liczenie ruchow to u Was dziewczyny jak ma sie odbywac o jakis okreslonych godzinach?/

nie o okreslonych godz , tylko w czasie gdy dziecko jest ruchliwe zawsze masz na pewno takie godz ....rano , w południe i wieczorkiem .....i wtedy sobie liczysz jezeli jest powyzej 10 to juz nie liczysz , wpisujesz ponad 10 , jezeli mniej to wpisujesz np 8....7....6.....mowia ze jezeli w najbardziej ruchliwym czasie poruszy sie mniej niz 4 tak przez cały dzien to jechac do szpitala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Macie laski link na materac do łozeczka ....bo musze zamowic ....i jak ktora kupowała nosidełko , to tez prosze o link
Ciekawe jak tam Karolcia , na pewno juz zna decyzje czy wychodzi czy nie bo jest po obchodzie
A Anulka sie nie odzywa .....chyba zabalowała wczoraj hi hi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
smerfetka napisał(a):
Aniu ja nie czułam jak się obracał, ale może dlatego, że zrobił to dość wcześnie. Teraz czuje Go już wyraźnie w określonych miejscach i pewnie bym zauważyła, gdyby to się nagle zmieniło - tak mi się wydaje. A Ty w którym miejscu czujesz teraz najbardziej ruchy Dzieciaszka?


nad pępkiem czuję największe wypuklenie, lekarz mówił, że to główka, z lewej strony prawie juz z tylu brzucha czuję cos drobnego, to są raczki, na dole nie czuję nic, to podobno są pośladki a z lewej strony na dole tez czuje cos drobnego, ale mniej delikatne niz u gory, to są nozki. Wiem dokladnie bo mi wczoraj pokazywał. Kiedys na SR badala tetno- niby sie bada po przeciwnej stronie niz sie odczuwa ruchy, od strony krzyza, i tez sie zgadza wtedy i teraz krzyz jest z prawej strony. 😞 ale najwaznejsze ze z Pawełkiem wszystko w porzadku. Ja sobie jakos poradze nawet jak bede musiala miec cc. Jedno jest dobre, moj lekarz robi osobiscie swoim pacjentkom cc, bo pracuje w szpitalu, polozna mowila ze jest najlepszy. Od kolezanki slyszalam ze najladniej szyje tak ze potem prawie nie widac blizn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ależ sobie siarę zrobiłam.... masakra!!!!!!!!!!!
Umyłam się, ubrałam, uczesała...i... postanowiłam zrobić sobie hennę na brwiach. Nałożyłam ją, i miałam czekać 15 minut. Ale tak się zakręciłam w domu, że o brwiach zapomniałam. Ubrałam buty i wyskoczyłam do sklepu. Ludzie tak dziwnie na mnie patrzyli.... ale myślę sobie w duszy to mam. Może jestem w ciąży dlatego się lampią, albo gabaryty się nie podobają..... tylko trochę dziwne mi się wydało, że na twarz mi się lampią...... Przyszłam do domu.... a tam HENNA na brwiach pięknie się zaczerniła i takie skorupy mi się porobiły!!!!!!!!!!!!! Boże prawie jak Graucho Marks wyglądałam!!!!!!!! Popłakałam się ze śmiechu 🙂 🙂 🙂 Pewnie ludzie mieli niezły ubaw. A brwi moje... piękne, czarne... nic tylko one z twarzy wyzierają...hahahahahahaaaa teraz to tylko Domestos na facjatę aby wybielić hahahahahaaaaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
cześć wszystkim. Wyobraźcie sobie ze dzis po raz pierwszy nie wiem od jak dawna ani razu w nocy nie wstalam siusiu! toc to szok!

bardzo dziekuje za pocieszenia w sprawie obrocenia sie malego, lekarz tez mowil ze czesto ma pacjetki ktore w 32 tyg jeszcze nie maja dzieci odwroconych a na nastepnej wizycie juz tak. Ale cos zaczal ze jak co pozniej bedziemy sie martwic i myslec o cesarce. To mnie przerazilo. Niby w nocy spalam ale caly czas mi sie snilo ze mam cesarke robione. Budzilam sie i sprawdzalam czy moze czuje inny uklad w brzuchu, ale nie czuje go ciagle tak samo. A tym ktorym z
was malenstwa sie juz odwrocily chce zadac pytanie: czy czulyscie jak sie odwaracaly?

Ania u mnie było tak ze ja nie czułam , bo jeszcze miała duzo miejsca , jak poszłam do szpitala w 28 tyg powiedzieli ze mała jest ułozona prawidłowo głowka w doł ,,,,a od kiedy jest odwrocona niestety nie wiem ...bo miałam takiego Gina oszołoma ze nic mi nie mowił , ale ty juz w tych tyg na pewno poczujesz jak sie obraca bo ma mało miejsca , chyba ze zrobi to w nocy ....


dokladnie tak samo mysle ze jak co to poczuje ze sie obraca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia743 napisał(a):
Dziewczyny ależ sobie siarę zrobiłam.... masakra!!!!!!!!!!!
Umyłam się, ubrałam, uczesała...i... postanowiłam zrobić sobie hennę na brwiach. Nałożyłam ją, i miałam czekać 15 minut. Ale tak się zakręciłam w domu, że o brwiach zapomniałam. Ubrałam buty i wyskoczyłam do sklepu. Ludzie tak dziwnie na mnie patrzyli.... ale myślę sobie w duszy to mam. Może jestem w ciąży dlatego się lampią, albo gabaryty się nie podobają..... tylko trochę dziwne mi się wydało, że na twarz mi się lampią...... Przyszłam do domu.... a tam HENNA na brwiach pięknie się zaczerniła i takie skorupy mi się porobiły!!!!!!!!!!!!! Boże prawie jak Graucho Marks wyglądałam!!!!!!!! Popłakałam się ze śmiechu 🙂 🙂 🙂 Pewnie ludzie mieli niezły ubaw. A brwi moje... piękne, czarne... nic tylko one z twarzy wyzierają...hahahahahahaaaa teraz to tylko Domestos na facjatę aby wybielić hahahahahaaaaaaa

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA.....ALE SIE NASMIAŁA .....TOC TO SZOK ....WEZ TY KOBIETO ZWOLNIJ ...... 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia743 napisał(a):
Dziewczyny ależ sobie siarę zrobiłam.... masakra!!!!!!!!!!!
Umyłam się, ubrałam, uczesała...i... postanowiłam zrobić sobie hennę na brwiach. Nałożyłam ją, i miałam czekać 15 minut. Ale tak się zakręciłam w domu, że o brwiach zapomniałam. Ubrałam buty i wyskoczyłam do sklepu. Ludzie tak dziwnie na mnie patrzyli.... ale myślę sobie w duszy to mam. Może jestem w ciąży dlatego się lampią, albo gabaryty się nie podobają..... tylko trochę dziwne mi się wydało, że na twarz mi się lampią...... Przyszłam do domu.... a tam HENNA na brwiach pięknie się zaczerniła i takie skorupy mi się porobiły!!!!!!!!!!!!! Boże prawie jak Graucho Marks wyglądałam!!!!!!!! Popłakałam się ze śmiechu 🙂 🙂 🙂 Pewnie ludzie mieli niezły ubaw. A brwi moje... piękne, czarne... nic tylko one z twarzy wyzierają...hahahahahahaaaa teraz to tylko Domestos na facjatę aby wybielić hahahahahaaaaaaa

hahaha 🤪
ja to w niedzielę pół deptaku przeszłam z rozpiętym paskiem w spodniach i tak sobie zwisał rozpięty, skapłam się dopiero jak zerkłam na odbicie w wystawie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniulka25 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
cześć wszystkim. Wyobraźcie sobie ze dzis po raz pierwszy nie wiem od jak dawna ani razu w nocy nie wstalam siusiu! toc to szok!

bardzo dziekuje za pocieszenia w sprawie obrocenia sie malego, lekarz tez mowil ze czesto ma pacjetki ktore w 32 tyg jeszcze nie maja dzieci odwroconych a na nastepnej wizycie juz tak. Ale cos zaczal ze jak co pozniej bedziemy sie martwic i myslec o cesarce. To mnie przerazilo. Niby w nocy spalam ale caly czas mi sie snilo ze mam cesarke robione. Budzilam sie i sprawdzalam czy moze czuje inny uklad w brzuchu, ale nie czuje go ciagle tak samo. A tym ktorym z
was malenstwa sie juz odwrocily chce zadac pytanie: czy czulyscie jak sie odwaracaly?

Ania u mnie było tak ze ja nie czułam , bo jeszcze miała duzo miejsca , jak poszłam do szpitala w 28 tyg powiedzieli ze mała jest ułozona prawidłowo głowka w doł ,,,,a od kiedy jest odwrocona niestety nie wiem ...bo miałam takiego Gina oszołoma ze nic mi nie mowił , ale ty juz w tych tyg na pewno poczujesz jak sie obraca bo ma mało miejsca , chyba ze zrobi to w nocy ....


dokladnie tak samo mysle ze jak co to poczuje ze sie obraca

pij duzo wody , to sie na pewno obroci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc Dziewczynki , u mnie dzis zamieszanie bo do domku wracam ....
Ale juz wiem co mi jest ,
Po badaniach labolatoryjnych wiadomo ze mam jakąś bakterie w pochwie , która prawdopodobnie jest powodem tego krwawienia które mialo miejsce , malo tego nie leczona grozi zakarzeniem dzidzi , i przedwczesnym porodem , wiec naprawde dobrze ze pojechałam do szpitala bo nawet jak bym polezała w domu a krwawienie by nie bylo to bakteria nadal by tkwila i nie wiadomo co by bylo dalej .... a tak mam antybiotyk i po tygodniu powinna byc wyleczona ....
No ale mam zalecony oszczedny tryb zycia wiec odpoczynek raczej .... a jak by się działo jakieś krwawienie to normalnie mam się zglosic do szpitala na oddzial ....
Teraz czekam na tate który ma mi pomóc się zabrac ze szpitala do domku ... pózniej zagladne i postaram sie co nie co nadrobic Kochane co u Was
Narazie posyłam buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
gusia743 napisał(a):
Dziewczyny ależ sobie siarę zrobiłam.... masakra!!!!!!!!!!!
Umyłam się, ubrałam, uczesała...i... postanowiłam zrobić sobie hennę na brwiach. Nałożyłam ją, i miałam czekać 15 minut. Ale tak się zakręciłam w domu, że o brwiach zapomniałam. Ubrałam buty i wyskoczyłam do sklepu. Ludzie tak dziwnie na mnie patrzyli.... ale myślę sobie w duszy to mam. Może jestem w ciąży dlatego się lampią, albo gabaryty się nie podobają..... tylko trochę dziwne mi się wydało, że na twarz mi się lampią...... Przyszłam do domu.... a tam HENNA na brwiach pięknie się zaczerniła i takie skorupy mi się porobiły!!!!!!!!!!!!! Boże prawie jak Graucho Marks wyglądałam!!!!!!!! Popłakałam się ze śmiechu 🙂 🙂 🙂 Pewnie ludzie mieli niezły ubaw. A brwi moje... piękne, czarne... nic tylko one z twarzy wyzierają...hahahahahahaaaa teraz to tylko Domestos na facjatę aby wybielić hahahahahaaaaaaa

hahaha 🤪
ja to w niedzielę pół deptaku przeszłam z rozpiętym paskiem w spodniach i tak sobie zwisał rozpięty, skapłam się dopiero jak zerkłam na odbicie w wystawie ☺️

musiało byc chyba ostro hi hi ....skoro sie tak zapomniałas , a Twoj M miał zapiete wszytsie guziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...