Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Agamu napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
a patyczki kosmetyczne, waciki kosmetyczne,sterylne gaziki, sol fizjologiczna i spirytus 70%-owy do pepka kupiliscie tez?

ja wszystko oprócz spirytusu mam, położna spirytusu nie kazała kupować 🙂
Witojcie lasencje! 🙂
U mnie tyz goracz i od rana mi nie dobrze ..za cieplo....nie dogodzisz babie w ciazy!! 😁
Agatka a czym bedziesz goic pępuszek???fioletem???Ja Kami fioletem smarowalam ale teraz przerzuce sie na spiryt hehe a co! 😉
Marta ,ja juz wsio mam co napisalas tylko spiryt musze dokupic i gaziki jalowe 🙂

No właśnie nie wiem, ale ona o spirycie nic nie wspominała,wiec nic nie kupowałam...zobaczymy co w szpitalu polecą to Tomek dokupi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczyny u mnie z mężem niby lepeij ale....kurcze wkurza mnie bo kłóci się sam nie wie o co a potem ja chodzę wkur... a on się do mnie przymila ehhh 🤔 😠 ciężko go zrozumieć czasem.
Marta ja bym sobie podarowała takie podróze na twoim miejscu.
Agata ja z moim niby co weekend jezdze te 70-80km ale już mi krzyż siada.....
Zocha super prezenty dostałaś. Ja nie wiem kiedy mój wózek wypiorę cholerna pogoda...
Widzę o baraszkowaniu pisałyście... wiecie co ja to chyba dam sobie już spokój co by się pogodzić z mężem wczoraj zasapałamm się jak stara babcia dechu brakuje ja nie wiem jak Wy chcecie w końcówce baraszkować 😮
Dziewczyny jak macie dzieciaczki główką do dołu to gdzie czujecie ruchy?? bo ja bede mieć usg na koncówce i tak się zastanawiam teraz jak jest mój ułożony wali mnie gdzieś z boku tak jakby łapkę czy nózkę wywalał i po żebrach się rozpycha albo nad pepkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamu napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Agamu napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
a patyczki kosmetyczne, waciki kosmetyczne,sterylne gaziki, sol fizjologiczna i spirytus 70%-owy do pepka kupiliscie tez?

ja wszystko oprócz spirytusu mam, położna spirytusu nie kazała kupować 🙂
Witojcie lasencje! 🙂
U mnie tyz goracz i od rana mi nie dobrze ..za cieplo....nie dogodzisz babie w ciazy!! 😁
Agatka a czym bedziesz goic pępuszek???fioletem???Ja Kami fioletem smarowalam ale teraz przerzuce sie na spiryt hehe a co! 😉
Marta ,ja juz wsio mam co napisalas tylko spiryt musze dokupic i gaziki jalowe 🙂

No właśnie nie wiem, ale ona o spirycie nic nie wspominała,wiec nic nie kupowałam...zobaczymy co w szpitalu polecą to Tomek dokupi 🙂

no jasne ,spiryt to nie klopot 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniulka25 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
czyli tylko ja zostalam z Pawełkiem i jego głowka u gory!!! 🤨
no nic bede duzo pic i cierpliwie czekac

pisałas do dziewczyn bo tam jedna miała i własnie połozna jej kazała masowac i duzo wody pic ....dasz rade na pewno sie odwroco .....tylko jak cos Ania to na pewno bedziesz teraz czuła jak sie odwraca bo juz duzy jest ....a ile wazy mowi ci jak robiłas usg....
\\\\\\\\

pisalam do nich napisala tylko zeby duzo pic i poradzic sie dobrej poloznej jak masowac. Pytalam mojego lekarza czy z tym piciem to prawda - mowil ze duzo pic trzeba po to zeby organizm byl caly czas nawodniony i ze to nie ma wplywu na ilosc wod plodowych. Mowil ze medycyna nie potrafi uzupelnic wod kobiecie. Powiedzial ze wod mam w normie, co prawda jak sa widelki miedzy gorna a dolna granica to ja jestem przy dolnej, ale nie mam niedoboru. Moze dlatego nie chce sie fiknac. Mowil tez ze mam wierzyc w te cwiczenia i je robic bo napewno nie zaszkodza ale dal do zrozumienia ze on w to za bardzo nie wierzy. Mowil ze jak nie bedzie chcial to i tak sie nie odwroci. Maly wazy 2100


Witam wszystkie dziewczynki, życzymy miłego dnia i udanych wizyt.
Aniu, picie dużej ilości wody ma wpływ na ilość wód płodowych i medycyna potrafi też temu zapobiec, poczytaj artykuły o małowodziu, (fragmenty- cyt.)
LECZENIE:
- Amnioinfuzja terapeutyczna
- Podawanie antybiotyków
- Uzupełnianie płynu owodniowego w terminie porodu
- Większa podaż płynów dla matki (co najmniej 2-3 litry wody dziennie)

Zwiększenie objętości płynu owodniowego można uzyskać poprzez podanie do jamy owodniowej steryl¬nego płynu. Możliwe jest wykonanie tego zabiegu drogą przezbrzuszną lub przezszyjkową. Jednak w ostatnim czasie wykazano, że ten sam rezultat można osiągnąć przez doustne nawadnianie matki.

Ania ja jestem pod kontrolą płynu owodniowego i co tydzień mam usg, wczoraj też miałam, i piję bardzo dużo zmuszam się wręcz ale są efekty, przez tydzień podniosłam ilość płynów z 6 na 10, jestem mega szczęśliwa z tego powodu 🙂, zrobisz jak uważasz ja po sobie wiem, że picie wody pomaga. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izarybka napisał(a):
hej dziewczyny u mnie z mężem niby lepeij ale....kurcze wkurza mnie bo kłóci się sam nie wie o co a potem ja chodzę wkur... a on się do mnie przymila ehhh 🤔 😠 ciężko go zrozumieć czasem.
Marta ja bym sobie podarowała takie podróze na twoim miejscu.
Agata ja z moim niby co weekend jezdze te 70-80km ale już mi krzyż siada.....
Zocha super prezenty dostałaś. Ja nie wiem kiedy mój wózek wypiorę cholerna pogoda...
Widzę o baraszkowaniu pisałyście... wiecie co ja to chyba dam sobie już spokój co by się pogodzić z mężem wczoraj zasapałamm się jak stara babcia dechu brakuje ja nie wiem jak Wy chcecie w końcówce baraszkować 😮
Dziewczyny jak macie dzieciaczki główką do dołu to gdzie czujecie ruchy?? bo ja bede mieć usg na koncówce i tak się zastanawiam teraz jak jest mój ułożony wali mnie gdzieś z boku tak jakby łapkę czy nózkę wywalał i po żebrach się rozpycha albo nad pepkiem

Iza ja to Ole wszedzie czuje..z lewej sie wybrzusza z prawej kopie, pod pepkiem(rzadziej) ,nad pepkiem,pod zebrami na bokach,ze lezec sie nie da nieraz tak gmyra nozkami,a lapkami w pachwinach ...takze ogolnie szal.. 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta - ja bym nie jechała, bo ja się na wyprawy 30 km, nie nadaję.
Zocha - super wyprawka, teraz tylko prać, prasować i cieszyć się i po co te nerwy ale łatwo powiedzieć jak obiecali a później nic, super. 🙂
Ania helołłłł - moja Emilka, waży tyle samo co Twoja 🙂, całe 2100g szczęścia, ale jest ułożona dokładnie odwrotnie jak twoja, dziewczynka lewicowa. 🙂
Co do pogrzebów ja bym nie pojechała, niedawno mieliśmy pogrzeb bliskiej osoby z rodziny, i ja nie pojechałam, a nie było aż tak daleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
izarybka napisał(a):
hej dziewczyny u mnie z mężem niby lepeij ale....kurcze wkurza mnie bo kłóci się sam nie wie o co a potem ja chodzę wkur... a on się do mnie przymila ehhh 🤔 😠 ciężko go zrozumieć czasem.
Marta ja bym sobie podarowała takie podróze na twoim miejscu.
Agata ja z moim niby co weekend jezdze te 70-80km ale już mi krzyż siada.....
Zocha super prezenty dostałaś. Ja nie wiem kiedy mój wózek wypiorę cholerna pogoda...
Widzę o baraszkowaniu pisałyście... wiecie co ja to chyba dam sobie już spokój co by się pogodzić z mężem wczoraj zasapałamm się jak stara babcia dechu brakuje ja nie wiem jak Wy chcecie w końcówce baraszkować 😮
Dziewczyny jak macie dzieciaczki główką do dołu to gdzie czujecie ruchy?? bo ja bede mieć usg na koncówce i tak się zastanawiam teraz jak jest mój ułożony wali mnie gdzieś z boku tak jakby łapkę czy nózkę wywalał i po żebrach się rozpycha albo nad pepkiem

Iza ja to Ole wszedzie czuje..z lewej sie wybrzusza z prawej kopie, pod pepkiem(rzadziej) ,nad pepkiem,pod zebrami na bokach,ze lezec sie nie da nieraz tak gmyra nozkami,a lapkami w pachwinach ...takze ogolnie szal.. 😁 😁 😁

Ja też moją czuję wszędzie,czasem nawet pod cyckami...i jak kopnie to cyc podskakuje 🙂A jak ma czkawkę, to czuję ją w Katarzynie hihihihihhihihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
witajcie z ranka!u mnie słonko od ranka! Zocha aż zazdroszczę darów 🙂 fajnie tak dostać 🙂
Asiu biustonosz kupiłam z gayi (czy jak to się tak pisze), taki zwyczajny bawełniany biały za 28 zł. Patyczki, waciki i gaziki (suche i nasączone) też już mam a spirytusu narazie nie kupowałam, bo nie wiem czy będzie potrzebny.
Darowałabym sobie tą podróż na urodziny, to jednak za daleko, powinni zrozumieć że wnuk już za duży w brzuszku 🙂

fajnie,ze zakupki udane 🙂a co do Marty to wole sie nie wypowiadac,bo ost mnie pol dnia to meczylo ...co ona tam ma to cyrk..a tesciowa to wogole sie trafila ..jak nie ciagla kiedys synka na wczasy samego (bo Marta przeciez nie bedzie na silach)to teraz to...szkoda slow,ja bym za cholere nie pojechala i nikt by mi nie narzucil..a jak maz focha strzeli ,bym sie wyniosla do mamy na jakis czas..trza chlopa troche obudzic,bo chyba w jakims letargu tkwi.. 🤨
no i itak sie wypowiedzialam ..Martus sorry ,ale strasznie mnie takie cos rusza ...uf.. 😘


I właśnie tak, tak samo myślę, dziękuję Asiu za ułatwienie wypowiedzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
izarybka napisał(a):
hej dziewczyny u mnie z mężem niby lepeij ale....kurcze wkurza mnie bo kłóci się sam nie wie o co a potem ja chodzę wkur... a on się do mnie przymila ehhh 🤔 😠 ciężko go zrozumieć czasem.
Marta ja bym sobie podarowała takie podróze na twoim miejscu.
Agata ja z moim niby co weekend jezdze te 70-80km ale już mi krzyż siada.....
Zocha super prezenty dostałaś. Ja nie wiem kiedy mój wózek wypiorę cholerna pogoda...
Widzę o baraszkowaniu pisałyście... wiecie co ja to chyba dam sobie już spokój co by się pogodzić z mężem wczoraj zasapałamm się jak stara babcia dechu brakuje ja nie wiem jak Wy chcecie w końcówce baraszkować 😮
Dziewczyny jak macie dzieciaczki główką do dołu to gdzie czujecie ruchy?? bo ja bede mieć usg na koncówce i tak się zastanawiam teraz jak jest mój ułożony wali mnie gdzieś z boku tak jakby łapkę czy nózkę wywalał i po żebrach się rozpycha albo nad pepkiem

Iza ja to Ole wszedzie czuje..z lewej sie wybrzusza z prawej kopie, pod pepkiem(rzadziej) ,nad pepkiem,pod zebrami na bokach,ze lezec sie nie da nieraz tak gmyra nozkami,a lapkami w pachwinach ...takze ogolnie szal.. 😁 😁 😁

Ja też moją czuję wszędzie,czasem nawet pod cyckami...i jak kopnie to cyc podskakuje 🙂A jak ma czkawkę, to czuję ją w Katarzynie hihihihihhihihi 🙂

mnie dołem nie kopie ale tyż czuje czkawkę w Kaśce 🤔 wcoraj mu pospiewałam trochę to tańcował że hoho 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😘 😘 😘
Boshe z nocy na noc coraz gorzej 🥴 🤢 długo oglądałam TV z moim jak wrócił z roboty i w pewnym momencie zaczeło mi się w głowię kręcić 😮 😮 😮 normalnie helikopter taki że szok 😲 🤢 🤢 🤢 nie wiem co jest znów grane.....
Zocha super wyprawkę dostaliście 😁 wow ja to się z każdej pierdoły cieszę jak dostanę 🙂 będziecie mieć motywację co by szybko rodzeństwo Małej dorobić 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
Agamu napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
izarybka napisał(a):
hej dziewczyny u mnie z mężem niby lepeij ale....kurcze wkurza mnie bo kłóci się sam nie wie o co a potem ja chodzę wkur... a on się do mnie przymila ehhh 🤔 😠 ciężko go zrozumieć czasem.
Marta ja bym sobie podarowała takie podróze na twoim miejscu.
Agata ja z moim niby co weekend jezdze te 70-80km ale już mi krzyż siada.....
Zocha super prezenty dostałaś. Ja nie wiem kiedy mój wózek wypiorę cholerna pogoda...
Widzę o baraszkowaniu pisałyście... wiecie co ja to chyba dam sobie już spokój co by się pogodzić z mężem wczoraj zasapałamm się jak stara babcia dechu brakuje ja nie wiem jak Wy chcecie w końcówce baraszkować 😮
Dziewczyny jak macie dzieciaczki główką do dołu to gdzie czujecie ruchy?? bo ja bede mieć usg na koncówce i tak się zastanawiam teraz jak jest mój ułożony wali mnie gdzieś z boku tak jakby łapkę czy nózkę wywalał i po żebrach się rozpycha albo nad pepkiem

Iza ja to Ole wszedzie czuje..z lewej sie wybrzusza z prawej kopie, pod pepkiem(rzadziej) ,nad pepkiem,pod zebrami na bokach,ze lezec sie nie da nieraz tak gmyra nozkami,a lapkami w pachwinach ...takze ogolnie szal.. 😁 😁 😁

Ja też moją czuję wszędzie,czasem nawet pod cyckami...i jak kopnie to cyc podskakuje 🙂A jak ma czkawkę, to czuję ją w Katarzynie hihihihihhihihi 🙂

mnie dołem nie kopie ale tyż czuje czkawkę w Kaśce 🤔 wcoraj mu pospiewałam trochę to tańcował że hoho 🤪

Iza, ja nie śpiewam, bo się boję że jak mała się urodzi to będzie się chciała mamusi odwdzięczyć takim samym beczeniem, ryczeniem i wyciem. 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
hej 😘 😘 😘
Boshe z nocy na noc coraz gorzej 🥴 🤢 długo oglądałam TV z moim jak wrócił z roboty i w pewnym momencie zaczeło mi się w głowię kręcić 😮 😮 😮 normalnie helikopter taki że szok 😲 🤢 🤢 🤢 nie wiem co jest znów grane.....
Zocha super wyprawkę dostaliście 😁 wow ja to się z każdej pierdoły cieszę jak dostanę 🙂 będziecie mieć motywację co by szybko rodzeństwo Małej dorobić 🙃 😁

Ja jak się położę na plecach to tylko na moment, bo samoloty straszne i muli. Mam też problemy z wyleżeniem na usg istna karuzela. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
hej mamuśki. dzisiaj przyjezdza do nas brat meza na weekend na podlodze bedzie spa wkoncu kawalerke mamy heh juz z mezem plany maja jutro caly dzien na rowerach jezdzic ja jak zwykle sama bede w domu

A mój jutro ma w końcu wolną sobotę 🙂 I nigdzie się nie ruszamy-ani do rodziców,ani do teściów,chcemy pospacerować (jeśli pogoda pozwoli) i odpocząć w domu całą sobotę i niedzielę 🙂 Uwielbiam takie weekendy 🙂 🙂 🙂
A co do stópek, to mi wczoraj spuchły po raz pierwszy....i mam nadzieję, że ostatni,bo miłe to nie było... 🤢


hej dziewczyny!
moj tez jak Twoj Agatko ma wolna sobote i mam nadzieje, ze uda nam sie pospacerowac i spedzic caly weekend razem leniuchujac 🙂 w koncu juz nie dlugo bedziemy tylko sami 😉
cos mi sie ostatnio skurcze powtarzaja.. martwi mnie to, bo przeciez jak mialam isc do szpitala na te skurcze to ich wcale nie bylo 🥴 ja nie wiem jak to jest, na zlosc chyba robia 😠
dzisiaj sie wystraszylam, bo ani zgagi nie mam od dawna a noc CALA przespana, junior sie w ogole nie ruszal 😮 rano cos probowalam co obudzil i tez nic a normalnie to nie ma godziny zeby sie nie poruszal 😜 i tez narzekam 😜 wiecie- tak zle i tak niedobrze.. 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANIA100 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
hej 😘 😘 😘
Boshe z nocy na noc coraz gorzej 🥴 🤢 długo oglądałam TV z moim jak wrócił z roboty i w pewnym momencie zaczeło mi się w głowię kręcić 😮 😮 😮 normalnie helikopter taki że szok 😲 🤢 🤢 🤢 nie wiem co jest znów grane.....
Zocha super wyprawkę dostaliście 😁 wow ja to się z każdej pierdoły cieszę jak dostanę 🙂 będziecie mieć motywację co by szybko rodzeństwo Małej dorobić 🙃 😁

Ja jak się położę na plecach to tylko na moment, bo samoloty straszne i muli. Mam też problemy z wyleżeniem na usg istna karuzela. 😞


może faktycznie za długo poleżałam na plecach i temu takie jazdy odchodziły 😮 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj jest 5 wrzesien i zostal tylko miesiac do mojego terminu porodu 😲 dopiero teraz odczuwam, ze to tak szybko... ze to juz wlasciwie. bo na pewno przed 5tym urodze, jesli odstawie te tabletki na skurcze...
strasznie sie ciesze, ale z drugiej strony mam takie nerwy, jak przed jakims egzaminem 😜 jakby nie bylo to duzy egzamin.. pierwsze dziecko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsiulkaZG83 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
witajcie z ranka!u mnie słonko od ranka! Zocha aż zazdroszczę darów 🙂 fajnie tak dostać 🙂
Asiu biustonosz kupiłam z gayi (czy jak to się tak pisze), taki zwyczajny bawełniany biały za 28 zł. Patyczki, waciki i gaziki (suche i nasączone) też już mam a spirytusu narazie nie kupowałam, bo nie wiem czy będzie potrzebny.
Darowałabym sobie tą podróż na urodziny, to jednak za daleko, powinni zrozumieć że wnuk już za duży w brzuszku 🙂

fajnie,ze zakupki udane 🙂a co do Marty to wole sie nie wypowiadac,bo ost mnie pol dnia to meczylo ...co ona tam ma to cyrk..a tesciowa to wogole sie trafila ..jak nie ciagla kiedys synka na wczasy samego (bo Marta przeciez nie bedzie na silach)to teraz to...szkoda slow,ja bym za cholere nie pojechala i nikt by mi nie narzucil..a jak maz focha strzeli ,bym sie wyniosla do mamy na jakis czas..trza chlopa troche obudzic,bo chyba w jakims letargu tkwi.. 🤨
no i itak sie wypowiedzialam ..Martus sorry ,ale strasznie mnie takie cos rusza ...uf.. 😘


masz duzo racji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jasna281288 napisał(a):
trzeba wkoncu z wyrka powoli sie ruszyc heh musze posprzatac zakupki zrobic

ja też jeszcze w wyrku 🙂 ale wstaję,idę do sąsiadki, a później biorę się za sprzątanie i faszerowane cukinie na obiadek 🙂
Mam w planach cukiniowe leczo zrobić jeszcze,ale nie wiem czy mi sił i weny starczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, w końcu nadrobiłam i jestem na bieżąco 🙂
Marta, jak idzie musztrowanie chłopa???
Zocha, rany boskie, oni sklep chyba okradli!! Ale gicior masz, choć ja też nie mam co narzekać, to jednak 4 karoc mieć nie będę 😁 😁
Co do leżenia na plecach to ja tak przespałam całą noc 😮 Wczoraj usnąć nie mogłam na żadnym boku, bo zmogło mnie wcześniej, a Tadeo wieczorami daje szoł z wykopami, szpagatami i nie wiadomo czym jeszcze, więc położyłam się NA CHWILĘ na plecy i tak już zostałam do rana. Na szczęście proócz lekkiego bólu kręgosłupa nic mi nie jest 🙂

A jak tam Wasze ŁOŻYSKA?? Bo moje ponoć nie ma jeszcze żadnych oznak starzenia, co mnie ucieszyło i zdziwiło, bo któraś z Was pisała, że już któryś stopień zwapnienia ma. Mam nadzieję, że to nie oznacza przenoszenia i wywoływania porodu 🤢 🤢
Ech, głupia baba, jest dobrze a i tak se coś znajdzie... 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALEX napisał(a):
Witam się i ja.
Zostaje jutro w domu i niejadę na ten pogrzeb, dzieki dziewczyny.
Coś mnie LEER zastanawia i MARTUSIA, SIĘ DZIEWCZYNY NIC NIE ODZYWAJĄ, NIEŁADNIE.


I dobrze, ja na Twoim miejscu też bym odpuściła, jednak kręgosłup już nie ten co kiedyś.
No właśnie Leer... mam nadzieję, że teściowa nie zrobiła żadnej głupoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...