Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a tutaj zamieszczam wspólne foto z całą.. czwórką, bo i z pieskiem 🙂

Mojemu buzie zasłaniam, żeby później sie nie domagał honorarium za wykorzystanie wizerunku. mam nadzieję że z nowej buzi sie ucieszy 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/200/spacer2j.jpg/][IMG]http://img200.imageshack.us/img200/3627/spacer2j.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
Ale tu się przez jeden dzień działo....widać że po weekendzie 😉
Obiad u mamy był miły. Nawet babcia nie była wkurzająca. 😉
No to będzie trochę użytkowników wózków Tako. Ale nie dziwię się, bo są solidne i mają wszystko co wózek powinien mieć a do tego cena normalna 🙂
Byłam dziś na badaniu krwi i piłam glukozę. Przeżyłam..ufff.... nie było źle. Gładko poszło i nawet godzinka na korytarzu szybko minęła 🙃 W środę przed wizytą u lekarza odbiorę wyniki. Pewnie będzie wszystko ok. Ale znając życie w moczu coś będzie 😠 Zaczynam się do tego przyzwyczajać i przyjmować to za normę, bez stresu
A....wczoraj kupiliśmy pierwsze ubranko dla Zuzi w postaci czapeczki. dziś będąc w centrum miasta zahaczyłam o parę sklepów i w H&M kupiłam ładny komplecik i skarpeteczki (są super wyprzedaże już w sklepach) Zaraz zrobię foto i wrzucę, pochwale się
Mdoundi normalnie dzis myślałam o Tobie co tam u was i jak wesele i podróż. wchodzę na forum a tu twój wpis i nowe foto. Super, że wszystko jest ok.
Mnie dziś martwi trochę jakieś kłucie, ciągnięcie (trudne do opisania) po prawej stronie na wysokości pępka- mam nadzieję że do jutra przejdzie bo zaczynam panikować chyba 😞 🤨 Może to jakiś rozstęp się robi...eh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84 napisał(a):
Sunia jaka zadowolona wyglada jak lisek 😉

Koyotka czekamy na zdjeica 😉


Ona ma nieposkromione zasoby energii. niewyczerpywane 🙂
a to prawda że jak lisek., gdyby kitke miala wiekszą to lisek wypisz wymaluj 🙂
no trochę nam urosła.. ale duża też nie jest 🙂 a była taaaka malutka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obiecane foto
po prawej to komplecik 3-częściowy, a po lewej spineczki, które kupił córki tatuś 🙃 🙃 Poczekają chwilkę ale...ile radości było z wybierania 🙃 😜
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/832/dscf4559.jpg/][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/8006/dscf4559.jpg[/IMG][/URL]
A...na razie prawie sam róż ale innych kolorków nie było. Jak tylko będzie coś ładnego nie różowego to kupimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niewiem czemu ciągle się zastanawiam nad tym czy kupić laktator do odciągania pokarmu 🤨 chce karmić piersią ale też liczę że wróce do pracy coś na styczeń jak da rade.. więc ta myśl kołacze sie ciągle mi po głowie
carpio ładnie wyglądasz kochana 😁 i ten twój hihi idealny do schrupania xD bez podtekstu nie nastaje na niego starczy mi mój świrusek w domu ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiuczka, laktator kup.. po porodzie, tzn taka moja rada.. bo w sumie nigdy nie wiadomo jak z pokarmem będziesz miała.. a to żadna filozofia nawet faceta wysłać jak Ty będziesz w domku :rzę
ja oczywiscie zakładam, że kaza bedzie miała pokarm.. itp.. ale.. ja np. kupię dopiero po porodzie..

a wiecie że mi juz o tygodnia siara leci? po kropelce.. po kropelce i tak mi leci..
a zaczęło wyciekać, jak sie zastanawiałam, czemu u niektórych z Was już jest a u mnie nie.. i tak ścisnęłam cycuszka patrzę a tam kropelki siarki! a na nastepny dzień stanik miałam z zóltymi zaciekami z mleka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuczka jestem tego samego zdania co carpioo odnośnie laktatora. Zawsze zdążysz kupić
Carpioo komplecik kosztował po przecenie 20zł, skarpeteczki 10zł (to też z H&M). Mają spore wyprzedaże, ale mało rzeczy ciepłych. wiadomo nie ta pora. czapeczka w serduszka z Reserved 10zł (tam też się wyprzedają) a spineczki aż 2 zł kosztowały haha. To taki szybki kosztorys 😉
a mi nic nie cieknie 🤢 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/paputki-buciki-niemowlece-rozne-wzozy-prezent-i1655843984.html
http://allegro.pl/lapki-niedrapki-100-bawelna-do-szpitala-prezent-i1658759741.html
takie rzeczy mi sie marzy kupić ostatnio ale mam narazie zakaz mężowski buuu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mała pojechała z dziadkiem na spacer. szału dzisiaj z nią dostane chyba! a u nas juz godzine nie pada 😁

Zuziaczek ja jestem badana ginekologicznie na kazdej wizycie.

carpioo moja kolezanka chudzinka taka a urodzila synka 4200g czy nawet wiecej i jeszcze porod krotki bo tylko godzinke .
znajoma ciotki urodzila syna prawie 5kg ale powiedziala ze nigdy wiecej... to bylo jej durgie dziecko i prawie jeszcze raz takie jak pierwsze!
a ani jedna ani druga cesarki nie mialy wiec niech glupot nie gadaja ze 4kg to cesarka. zreszta duzo dzieciaczkow ponad4kg rodzi sie SN.

Zuziaczek to co ten lekarz rekawiczek nie zmienia ze ma Ci bakterie wprowadzic do macicy ? dziwny jakis... chociaz jakby niepatrzec w niektorych krajach lekarz wogole niejest potrzebny w ciazy ani przy porodzie. moja siostra ( Anglia ) widziala lekarza przez cala ciaze 2 razy jak miala robione usg.

kasiuszka nie kupuj narazie laktatora. jesli bedzie potrzeba to po porodzie tez sa sklepy otwarte 😉

cholera a u mnie nie ma nigdzie h&m 😞 a za 20zl tez bym chciala taki komplecik! tylko meski 😁 a najblizej h&m, c&a i inne w Poznaniu :| a ogolnie galeria najblizej w Pile - 26km. i tam uwielbiam reserved 😁 pozatym jest tylko cocodrillo :| ale ceny powalaja z nog.....

kasiuszka te paputki kapciuszki u nas bardzo sie sprawdzily! 🙂 sa rewelacyjne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziak, nie wiem czemu Twój lekarz stroni od zbadania Ciebie ??? Ja,właśnie wróciłam od gina i on zawsze,jak co miesiąc sprawdza szyjkę macicy i ogóle ułożenie - to chyba podstawa co miesięcznych wizyt..No nie wiem,tak mi się przynajmniej wydaje. Ja na Twoim miejscu bym się domagała,żeby sprawdził,że wszystko jest w porządku i to bez gadania, przecież za to płacisz chyba też ?
Carpioo...świetne zdjęcie, pięknie wyglądasz, tak radośnie i promiennie, a Twoj gorylek też niczego sobie...zasłużył sobie, na taką twarz :P Lisek też cudny, taki pocieszny 🙂

Co do tematu porodu, to ja też się boję bardzo bólu, ale wiem,że zrobię wszystko,żeby rodzić SN, na CC się zdecyduję z konieczności. Miałam już coś w podobie CC, z tym,że cieli mi brzuch i usuwali torbiele. I pamiętam,że dłuuugo dochodziłam do siebie i dlatego nie chciałabym być taka nie w pełni sprawna (trudno mi się siadało, a o wstawaniu np.do wc, to już nie wspomnę) i wiedząc,że tak by miało być i tym razem dla mojego widzi mi się, TO JA DZIĘKUJĘ, ALE NIE.
Z tego co wiem, to po CC nie dają dziecka od razu, tylko po jakimś czasie, przynajmniej u mnie tak jest, więc to kolejny minus.
Wierzę,że jesteśmy stworzone do porodu naturalnego i damy radę, bo jesteśmy silne i czasem nawet nie wiemy,jak bardzo.
Nie potępiam kobiet, które chcę CC,k ich wybór, ale tak jak mówię...sprawniej i szybiej dojdę do siebie po SN, to jest pewne, a jak będzie dane dam rodzić, to pewnie dowiemy się w dniu porodu, a gdybać, to sobie możemy 🙂

Fredeczkaaa, czekamy na Twoje zdjęcie brzuszka 🙂 Jesteś młodziutką mamusią, a już taką doświadczoną, fajnie mi się Ciebie czyta 🙂
a właśnie Koyotko...zestawik super, piękne rzeczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotko!
jejku. a u nas aż takich wyprzedaży to nie widziałam w H&M.. 😞
śliczny ten komplecik 🙂
cudny

muszę się wstrzymać z tymi zakupami 😞 niebawem przeprowadzka. a ja trzymac teraz nie mam gdzie tego wszystkiego 🙂

Malenko, ja taka tam promienna i zadowolona bo pierwszy raz od 3 tygodni na spacer z moim wyszłam.. tzn w ogóle mieliśmy czas na 'bycie ze sobą".. bo wiecie ze ta praca i remont.. to mieliśmy trochę czasu dla siebie tego dnia.. byłam przeszczęśliwa wtedy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki wiem, że po porodzie maleństwo może być przy matce 2godziny i nikt nam tego odmówić nie może! Więc trzeba walczyć o swoje!

Jeśli chodzi o poród to mam nadzieję, że będę mogła rodzić naturalnie 😉 Ja chciałam zobaczyć,... jak to jest 😉 I skoro jeden poród przeżyłam to i drugi dam radę 😉

Koyotko ubranka cudne 🙂

ps. tabelka uzupełniona, mam nadzieję, że niczego nie pomyliłam - jeśli tak to przepraszam.
Troszkę musiałam ją pozmieniać, bo nie mam tu excela 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pisałam juz ze nie mam zdjec bo corcia mi aparat zepsula 😞

tak wogole to dzisiaj mija kolejny termin platnosci alimentow - juz szostych niezaplaconych !
jutro jade odebrac wyniki badan krwi i ide do endokrynolog i odrazu skocze tez chyba do komornika po jeszcze jeden papierek.....
aaaaa i do skarbowki jeszcze musze :| a z aktem urodzenia poczekam az moj skonczy szkolenie i wroci do pracy to przynajmniej bede miec za darmo :P chociaz w sprawach alimentow itp i tak sa chyba darmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri przeciez po porodzie ida zaszczepic malenstwo, zwazyc, zmierzyc, ocenic w skali apgar, oczyscic i ubrac itd.
a pozniej daja do mamusi. ja musialam czekac az dadza mi ja spowrotem chyba z 30min. i przyniesli kruszynke moja.... rety na wspominki mnie zaraz wezmie i znowu bede ogladac zdj z grudnia zeszlego roku..... wam tez pokaze 🙂

kurcze nie mam zrzuconych na picasse zaraz po powrocie do domu zadnych zdjec.....
ale z grudnia mam https://picasaweb.google.com/112642762168847547414/WigiliaIBozeNarodzenie?authkey=Gv1sRgCLehk5HbgtLd8AE

https://picasaweb.google.com/112642762168847547414/Wiktoria?authkey=Gv1sRgCNmRg6PFgeupvAE

https://picasaweb.google.com/112642762168847547414/WikiNowe?authkey=Gv1sRgCO3e057hk_S8lwE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fredeczkaa napisał(a):
akneri przeciez po porodzie ida zaszczepic malenstwo, zwazyc, zmierzyc, ocenic w skali apgar, oczyscic i ubrac itd.
a pozniej daja do mamusi. ja musialam czekac az dadza mi ja spowrotem chyba z 30min. i przyniesli kruszynke moja.... rety na wspominki mnie zaraz wezmie i znowu bede ogladac zdj z grudnia zeszlego roku..... wam tez pokaze 🙂


Fredeczka, teraz to ma się zmienić, od kwietnia wprowadzany jest program, który ściśle określa, że dziecko bezposrednio po urodzeniu powinno być polożone na piersi swojej mamy, bo chwile po porodzie są najważniejsze w tworzeniu się relacji matka-dziecko. A to, ze personel zabierał od razu po porodzie dziecko do ważenia... to tylko dla swojej wygody, z tym można poczekać.

Słodkie fotki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...