Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Carpioo historia jak z filmu! Całe szczęście, że nie urodziłaś, ale z tego co piszesz próbę generalną jakby nie było zaliczyliście oboje na pięć 🙂 Niech jedzie na te top model, uwierz mi, że na pewno nic go tam nie zachwyci 🙂 Z tym USG dobry pomysł, może przyjmie Was wcześniej to będziecie razem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziękuję za te miłe powitania 🙂 bardzo bardzo
Iris powiem Ci że ja też kopniaczki odczuwam w podbrzuszu, ale Pani Dr nic nie mówiła że coś nie tak jest zresztą mój Olek to ma w brzuszku duuuużo miejsca (moja mama się śmieje że mądre dziecko sobie wille wybudowało 😉) a jest niewielki jak na swój wiek (waży 300g), za to siusiakiem się chwalił jak tylko mu wyrósł 😁 na usg w 17 tyg doktorka mówi że pewnie jeszcze nic nie będzie widać a my zaglądamy a tam mój Facet leży w brzuszku z rączkami za głową i świeci jajkami 😁 tak się śmialiśmy z Moim że hej... nie wspominając o tym że mój Ukochany myślał że nóżka to siusiak 🤪 marzyciel hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
IRIS< przynajmniej Dziedziuś zdrowy, Akneri ma rację!
Fajnie, że ten Twój taki pewniak 🙂 weż aparat na nastepne USG i mu zrobi film z mina jak sie dowie co jest s środku 🙂 jak będzie Dziewczynka- to super.. bedzie radośc nie z tej ziemi.. a jak chłopczyk- to też super.. 🙂 ale mina pierwsza bedzie taka 🤔 🙂 a potem taka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):
Carpioo historia jak z filmu! Całe szczęście, że nie urodziłaś, ale z tego co piszesz próbę generalną jakby nie było zaliczyliście oboje na pięć 🙂 Niech jedzie na te top model, uwierz mi, że na pewno nic go tam nie zachwyci 🙂 Z tym USG dobry pomysł, może przyjmie Was wcześniej to będziecie razem 🙂



iris, ja myslałam że zdechne nie tyle z bólu cxo z przerażenia! 😮
przeciez jakby mi się zaczęła akcja porodowa w tym terminie to przecież.. no strach.. 😞
juz sie nie bede tak denrerwowała 🥴 oj nie..

ale jak sobie teraz pomysle o tej akcji to smie smieje.. bo mi ten z tym palcem wyjeżdża 🙂 i dmuchaj dmuchaj.. bo podobnooooo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo ale mnie rozmieszylas tym postem ale tylko pierwsza czescia,tak to fajnie opisalas 😉
no ale co do drugiej to az wstrzymalam oddech,kurde dobrze ze Ci przeszło i moze zaczekaj z tym porodem do pazdziernika 😉gratuluje opanowania,nie wiem czy ja bym tak potrafiła,bo panikara ze mnie nieziemska 😉
Poza tym jak pojedzie to na pewno nie bedzie sie zachwyacał tymi top-model skoro w domu ma dwie cudone Modelki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo nie strasz nas tu i jeszcze nie rodź to nie ten miesiąc!! 😉 ale ten Twój to śmieszny i sympatyczny musi być 🙂 no i masz super wsparcie.... Jak tak napisałaś że będą same Mamusie z Tatusiami to zdałam sobie sprawę że Mój jest zazwyczaj jedynym Tatusiem w poczekalni a Ciężarnych jest zawsze pare, więc chyba ja też mam szczęście 🙂 Nie denerwuj się na Niego przecież On tylko do pracy jedzie a ze Badylaki wkoło to co tam my za to jesteśmy ponętne krągłe i cycate 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MAdziek,. ja ZAWESZE panikuje.. wpadam w histerie.. płacze.. krzycze.. piszcze..

ale wczoraj do śmeichu mi nie było.. jak nigdy 🙂 ai do płaczu i histeryzmu!
po prostu wiedziałam, że musze się uspokoić!
bo inaczej bede rodzić!

mylsłam kiedyś, że nie odróżnię tych bóli.. i ze pomyślę, że chce mi sie kupe 😆 ale teraz już wiem.. ze na pewno poznam, że to, to TO! 😆 😁
i jak Boga kocham.. bolało jak siemasz.. a jak poród boli bardziej niz tamto co się działo wczoraj.. (nie starsząc) to DAMY RADE!!!!!! ja nie myslałam o bólu tylko o porodzie.. poprzypominały mi sie filmiki z youtube o porodach.. o oddychaniu.. i prócz tego,że przecież czułam że boli jak skur...czybyk.. to nie miaąłm czasu sie mazgaić 🙂 tylko dmuchałam w palec Mojego, żeby mi ulżyło 😉 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bachap- uwierz mi, że MUSZE wytrzymac i CHCĘ!

ale mam nauczkę, żeby sie nie denerwować 🙂
Wam tez radzę..

a z tym USG- no trudno jakby co pojade z mamą albo z moim tatą.. w koncu bedzie dzień ojca niebawem to tacie zrobie prezent ze wnuczke zobaczy..
musze w koncu zrozumieć, że taka ma prace i już... że pewnie (baaa na pewno) wolałby byc ze mną.. nie pracowąc po naście godzin.. i maxsowac mnie po stopach 😜 ale każdy ma inną pracę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo nie terasz ludzi 😮 Dobrze że wszystko dobrze się zakończyło. rzeczywiście mieliście próbę, ale dobrze, że nie spanikowaliście oboje. 🙂 Spokojnie facet jedzie do pracy nie da się omotać. Trzeba trochę więcej im ufać. Zresztą jak można by zdradzić taka fajna laseczkę. 🙃 🙃
Iris ale macie tajemnicze dzidziusie 🙂 Ale najważniejsze, że zdrowe. ja jutro idę na 18 do lekarza. Nie mogę się doczekać tym bardziej, że wczoraj źle się czułam.
Witam nową brzucholińską. Super fotka 🙂
mama76 dobrze, że z mężem już się ułożyło. nie dziwię się, że nie chce ci się rozpakowywać. też tego nie cierpię. Nie lubię już przeprowadzek i remontów. Może nie przeszłam ich dużo, ale jak pomyślę, że miałabym się gdzieś przenieść to mi się gorąco robi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Basia wyszykowana jak na randke idzie do dentysty ratować resztki zębów 😉 dziąsła spuchnięte stan zapalny jak ta lala więc pewnie bedziemy sie musieli truć antybiotykami 😞 tak czy siak się boję jak to przed dentystą więc trzymajcie kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asia85 no to nie źle dogodzisz teściowi 😉 Gorzej z teściową 😉 haha...choć powinna się ucieszyć, że mąż będzie częściej herbatkę ciepła pił 😉
Coś nam zdrówka podupadły, bo coraz więcej was pisze, że się źle czują. potrzeba nam więcej pozytywnej energii 😁
Bachap 3mam kciuki za dentystę. Może nie będzie bolało. Poproś o znieczulenie dla kobitek w ciąży. Ono daje radę miałam takie robione 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Caprioo:powinnaś dostać pierwszą nagrodę w pisaniu długiego posta 🙂na szczęście Twój długi post zawsze oznacza post śmieszny i nie wiem jak to robisz ale ja zawsze usmieję się jak dzieciak(sama do siebie)tak szczerze,że bąble w brzuchu zaczynają sie fajnie gimnastykować.,,Co do wczorajszego dnia to faktycznie próba generalna zaliczona celująco,ale kolejne próby to Ty naprawdę kochana zawieś do połowy września chociaż 🙂Ja też sie wczoraj stresów najadłam ale o tym za chwilke...


Iris:super że dzidzia zdrowa,ale mała z niej spryciara/arz 🙂3mam kciuki żeby mąż miał rację(chociaż to chyba nie jest najważniejsze)Kiedy byłam w Wiktorem w ciąży mój mąż był pewnien że to chłopak od początku(twierdził,że wie co robił)strasznie denerwowałam się do 17 tygodnia,kiedy okazało się,że Piotr się nie mylił.Obawiałam się,że jeśli chłopak którego sobie wymarzył okaże sie dziewczynką będzie go mniej kochał.Dziś wiem,że gdyby się wtedy mylił to pewnie i tak byłby najlepszym tata na świecie,bo bardzo kocha dzieci 🙂Bądz cierpliwa kochana,Ty masz następne podglądanie 11,a ja 14 lipca(obie musimy znowu uzbroić się w cierpliwość)A tak poza wszystkim to szybkiego powrotu do zdrowia Ci życzę... 🙂brzuszek do góry 🙂

Mama76:cieszę się z dobrych wieści od Ciebie 🙂Najedz się do syta,nie przemęczaj się i koniecznie znajduj czas na odpoczynek i aklimatyzację w nowym obcym kraju;niech będzie Ci teraz przyjazny(w wolnej chwili nadrobisz forumowe zaległości)50kg na początku...ech to Ty chudzinka jesteś 🙂pozdrawiam

Bachap:Witaj kochana:?)Zdjęcie faktycznie urocze i pełne ekspresji.Mam nadzieję,że dobrze będzie Ci tu z nami 🙂Gratuluję synka 🙂

Madziek mam nadzieję,że Twoje samopoczucie w ciągu dnia ulegnie znacznej poprawie 🙂Tobie to ewidentnie brakuje witaminki d z powodu braku słoneczka,którego bardzo Ci życzę 🙂Ściskam...


Fredeczko zjjęcia małej cudne,mała słodziara...My tez trzaskaliśmy małemu tych fot na początku tyle,że zrobił sie niezły bajzel,którego nie ma kiedy uporządkować...na szczęście po roku intensywnego fotografowania troche się uspokoiło 🙂


Atagusia:zdrówka!!!


Szuwaryna:super,że usg dało pozytywne wiadomości i że potwierdziła się płeć 🙂Jesteś w kręgu mam,których synowie za kilka lat będą mieli jakw raju(albo sexmisji)


Malena,Anetko dzięki za linki związane z pierwszymi chwilami po porodzie...Cos tam wiem,że się od kwietnia prawo zmieniło ale nie ma to jak mieć czarno na białym... 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja Wam opowiem w dużym skrócie jakiego strach się najadłam wczoraj...strachów było kilka ale dwa z cyklu mrożących krew w żyłach...Oczywiście oba związane z moim małym urwisem,który z dnia na dzień odkrywa świat i w nosie ma,że mama ma gorszą kondycję i nie nadąża...Zaczne od tego,że zawsze kiedy słyszałam o wypadkach z udziałem dzieci(zwłaszcza takich małych jak mój synek)myślałam sobie...co za rodzice?a gdzie matka była?albo co za patologia...aż do wczoraj...

Z rana co chwile padało,stwierdziłam wieć,że odpuszcze spacer...ale myśle sobie,że taki fajny wiaterek to oworzę okno w dużym i małym pokoju(z dwóch stron mieszkania)i zrobie mały przeciąg..tak też uczyniłam,oczywiście w tym czasie drzwi od pokoj ow były pootwierane,a mały bawił się w kuchni głośno stukając pokrywkami...Mówię sobie w duchu,nie ma co przesadzać,żeby małego nie przewiac i z zamierzeniem,że za 2 minuty pozamykam okna udałam sie do łazienki żeby założyć spodnie dresowe.Po drodze zahaczyłam o lustro żeby przeczesać włosy,ale nagle tknęło mnie,że jakaś cisza sie zrobiła i odrazu przyszła myśl co robi Wikula?Wchodzę do małego pokoju a moje dziecko trzyma sie jedną rączką futryny otwartego okna i obiema nożkami stoi na kaloryferze....zamarłam i powstrzymałam się żeby nie krzyknąc i go nie przestraszyć...powoli podeszłam,mocno go złapałam,opadłam z nim na łóżko i ryczałam jak bóbr przez dobre 15 minut próbując wytłumaczyć w tym szlochu dziecku,że jeszcze chwila a wypadłby z okna i co mama by zrobiła gdyby go straciła i jak bardzo go kocham...a on patrzył tylko na mnie tymi brązowymi oczętami i nic nie kumał...Ile razy zamykałam wczoraj oczy to widziałam w podświadomości jak on wylatuje przez to cholerne okno...niby kilka sekund nieuwagi a nieszczęście gotowe..Pół nocy dziś nie spałam,co się przebudziłam to musiałam go do siebie przyciągnąć i uściskać...


Teraz już wiem do czego zdolny jest mój syn,gdzieś godzine po tym jak miało miejsce to pierwsze zdarzenie,a okno było zamkniete a ja musialam siusiu...mały pod moja nieobecność w pokoju,wszedł po łóżku w drugim pokoju na kaloryfer,a dalej na parapet i wtedy to już całkiem zamarłam,bo uswiadomiłam sobie,że chwile wczesnie w drugim pokoju brakował mu tylko kroczek z kaloryfera na parapet kilka sekund i ech wolę o tym nie myśleć....


Jakby tego było mało to zadzwoniła moja teściowa wczoraj popołudniu i w trakcie tej rozmowy mały stanął na paluszki i z najwyższej szuflady wydobył sobie największy nóż jaki mam na stanie i wpadł z nim do pokoju z ogromnym bananem na twarzy....Mówię Wam dziewczyny,co za dzień...Nie mogłam się doczekac kiedy Piotr wróci z pracy a kiedy wrócił i się położyłam czułam jak dzieciaki w brzuch mnie walą z kazdej strony i tez zaczęłam czuć takie bolesne skurcze,wzięłam nospe i po pół godzinie przeszło...Chyba się wykończę do rozwiązania jeśli moje małe szczeście w postaci synka będzie się rozwijało w takim tempie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga33 wcale się nie dziwię, że nie mogłaś w nocy spać po takich emocjach. To niewiarygodne co nasze dzieci są w stanie wymyślić w przeciągu kilku dosłownie sekund! na szczęście nic się nie stało. To jest masakra, jak ja jestem w domu sama z Misiem , mimo tego że o ma prawie 5 lat to jak przez chwile jest za cicho w mieszkaniu już biegnę sprawdzać o co chodzi. Kiedyś miałam podobną sytuację, tyle że Mikołaj stał na swoim łózko jedną nogą, druga na parapecie i przez uchylone okno wystawił rączkę i machał do dziewczynek które stały przed naszym blokiem. jak to zobaczyłam to też myślałam że zawału dostanę mimo że okno było zamknięte!!! Dostał mu się ochrzan za włażenie nie wiadomo gdzie. jest już duży i na upartego okno mógłby sobie otworzyć sam.... Ehhh z tymi dziećmi. To samo mam z balkonem. Pod żadnym pozorem nie pozwałam samemu wychodzić na balkon i tam się bawić.

Na szczęście nic się nie stało więc możesz już wyluzować. Biedactwo podżyłaś wczoraj .... Przytulam 🙂

A odnośnie do USG to Mąż był pewny za pierwszym razem co do chłopca od samego początku, teraz stoicki spokój 🙂 Podejrzane 🙂 Wróżbita jakiś czy co? Dobry pomysł Carpioo z tym, żeby strzelić mu fotkę 🙂 Nie wiem czy zrealizuję, ale już sobie wyobrażam jaką by miał minę.
Płeć ie jest mi do końca obojętne, bo bardzo chciałabym mieć młodszą córeczkę. To było zawsze moje marzenie. Starszy syn i młodsza córcia. Oczywiście zobaczymy. Jeśli będzie drugi chłopczyk to będzie powód do wielkiej radości bo może będą kiedyś dla siebie fajnym wsparciem z Mikołajem. Wszystko przed nami 🙂 Do 11 lipca nie daleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
atagusia nie ma nieprzerażających filmów z porodu 😉
aga33 jak czytałam Twojego posta to jak jakiś koszmar ten Twój dzień no całe szczęście że wszystko dobrze się skończyło...
A co do mojej wizyty dentystyczno-sadystycznej to z zaskoczenia została mi zaczęta kanałówka bo okazało się że ząb bolał nie bez powodu i przez weekend zdążył już umrzeć sobie no i teraz mam wyciągnięte nerwy z zęba i z założonym opatrunkiem czekam aż mój dentysta wróci z urlopu za 2 tygodnie 🙂 a tak się bałam że nawet majtki miałam przepocone nie wspominając o rękach z których się lało!! i ja mam rodzić 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga33 wierzę, że miałaś strasznego stracha 😉 tez tym pewnie po tym wszystkim płakała. Najważniejsze nic się nie stało. Jednak prawdą jest, że dziecka nie można spuścić z oka, ale wiadomo nie zawsze się da 🤢 Mój brat jak był mały to malo co na siebie nie ściągnął telewizora bo na niego właził. A wtedy to telewizory były wiadomo ciężkie i wielkie. i co na to powiedział (zresztą jego pierwsze słowa): Kurde mola 😁 😁 i znów zamilkł...ach te dzieci
bachap damy radę rodzić, to bardziej naturalne niż bycie u dentysty 😉 haha ale mądra jestem... na razie puki co 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia85 jak się uśmiałam z tego kubka ;D boski pomysł !
carpio bądź grzeczna i nieródz za szybko cio ?:d
a byłam na zakupach z moim świrkiem jakie fajne rzeczy kupiłam tania mimo że nowe
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/192/dsc0000014k.jpg/][IMG]http://img192.imageshack.us/img192/9102/dsc0000014k.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
od lewej bluzka 56 za 1 zl , rampers 74 za 1 zl, body 68 za 3,99 , body 62 za 5,99, body 80 za 5,99 i bluzeczka 62 za 8 wszystko z carrefoura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiuszka ubranka super 🙂 zazdroszczę Wam dziewczyny wszystkich tych supermarketów i promocji 😞 ale nie można mieć wszystkiego chciałam być szczęśliwą i mieć spokój to teraz mam 🙂 wcześniej w Warszawie mieszkałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...