Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ojj u nas klada odrazu po porodzie ale nie na dwie godziny tylko daja 10 czy 15min na poprzytulanie sie i wtedy zabieraja do ubrania itd a mame zszywaja jesli byla nacinana i zawoza na sale. swoja droga dziwnie sie czulam jadac na wozku inwalidzkim :| przeciez spokojnie moglam przejsc z tej porodowki na sale noworodkow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
polecam artykuł :
http://ekomama.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=344:plan-porodu&catid=29:artykuy&Itemid=29
oraz całą tą stronę, tam dużo ciekawych i przydatnych spraw jest poruszanych, o których czasem nawet nie mamy pojęcia.

Fredeczkaaa, fotki cudowne, a szczególnie na nich Twoja córeczka -ślicznotka z niej niesamowita 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przynajmniej powinno być wszędzie, ale znając życie przepisy swoja drogą a rzeczywistość swoją.

A tutaj troszkę szerzej na ten temat 🙂

"Od 8 kwietnia 2011 zaczną obowiązywać nowe standardy opieki okołoporodowej.
1. Bezpośrednio po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do skóry”, który będzie trwał co najmniej dwie godziny po porodzie. W tym czasie należy zachęcać matkę do rozpoznania momentu, kiedy dziecko jest gotowe do ssania piersi, a także obserwować zarówno matkę jak i dziecko, kontrolując cechy dobrego przystawienia i pozycji przy piersi, a w razie potrzeby zaoferować pomoc. Kontakt ten może być przerwany w sytuacji wystąpienia zagrożenia życia lub zdrowia matki lub noworodka, odnotowanego w dokumentacji medycznej.

2. Należy dokonać wstępnej oceny stanu noworodka na podstawie skali Apgar. Ocena ta może być dokonana na brzuchu matki, jeżeli nie występują przeciwwskazania zdrowotne. Wyniki tej oceny należy odnotować w dokumentacji medycznej."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas znowu pada deszcz ,malutka spi .....

ja tez za chwile ide do lozka.

a Wiki zasuwa do tej pory...... ale na czubkach palcow, jak baletnica :| nie mam pojecia dlaczego.... no i nie potrafi chodzic :| tylko biega, a wlasciwie leci przed siebie i tylko przebiera nozkami zeby nie poleciec na twarz a tak to przynajmniej wyglada. cala przechylona do przodu i szybko przebiera nozkami ktore zostaja lekko w tyle hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry wszystkim Mamusiom 🙂,
Ja już od piątej rano na nogach. Przebudziłam się i już nie mogłam zasnąć. Po powrocie z toalety poczułam, że mała się wierci i zaczęłam się z nią bawić. Gdy na cisnęłam delikatnie na brzuszek to ona po chwili kopnęła mnie w to miejsce, więc ja znowu nacisnęłam, a ona znowu kopnęła 😁. Bawiłyśmy się tak z dobre 7-10 minut, aż w końcu poszła spać 😉 w przeciwieństwie do mamusi która tak rozbudzona, po półgodzinnej próbie zaśnięcia poddała się. Zrobiłam mężowi kanapki do pracy i siedzę na necie. Pewnie to dlatego że teraz jestem na L4 i mam mnóstwo czasu na wypoczywanie. Wcześniej to mogłoby się palić, walić ja nic nie słyszałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂

wczoraj bylam u lekarza, pierwsza diagnoza potwierdzona - bedzie chlopak 🙂
mam cukier lekko podwyzszony 143 (dla gluko po obciazeniu, norma 140) lekarz powiedzial, ze najwyrazniej nie toleruje glukozy....
ciesze sie ogromnie, ze to bedzie chlop 🙂 ciekawe jak bedzie wygladal :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i mamy kolejny dzień 🙂 U mnie też już Asiula zaczął się 25 tc. Jak ten czas leci. jeszcze pamiętam jak modliłam się, aby donosić ciążę do 12-13tc. A tu już 6 miesiąc leci 🙃
Kasiuszka śliczne butki i nie drogie. Sama chyba kupię coś u nich bo mają tanio 🙂
Co do wyprzedaży myślałam, że jak u nas we Wrocławiu są to raczej wszędzie. Może to kwestia dni.
Szuwartyna miło słyszeć, że u lekarza poszło po waszej myśli i że chłopczyk będzie.
Fredeczka ale malutka fajnie na fotce wygląda jak zasuwa 🙂
Dziś na szczęście nie boli mnie już w boku. ale spać poszłam o 20 i do tego zrobiłam sobie "dzień dziecka" i poszłam spać prawie jak stałam, bo tak się już martwiłam tym "bólem". Tylko malutka mogłaby częściej kopać, ale widocznie ma gorszy dzień 😉
Malena znam tą stronę, chyba razem oglądamy DDTVN 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny!

My też wczoraj byliśmy na wizycie i USG. Z maleństwem wszystko w porządku, jest zdrowe, główka, serce, brzuszek w porządku. Waży 400 gram. Niestety nie znamy płci, bo maleństwo ułożone jest miednicowo, dokładnie tak jak mój Miś był ułożony, pupę i stopy ma bardzo nisko. Pani dr próbowała różnymi sposobami dotrzeć do tego kim jest ale się nie udało. Kolejna wizyta 11 lipca. Jeśli maleństwo pozostanie do końca w takiej pozycji będzie drugie CC. Długo wczoraj rozmawiałyśmy o tym co dalej i jak to będzie.

A poza tym jestem chora, boli mnie gardło, głowa i ogólnie jestem rozbita...

Szuwartynko gratuluję synusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny!
Na poczatku witam wszystkie nowe przyszle mamusie 😆 niestety, mam przeszlo 100 zaleglych postow i nie wiem kiedy to nadrobie. Wczoraj poznym wieczorem wrocilismy do Szwecji i po ostatnich 2 dniach intensywnego pakowania (wrocilam do domu na te 2 dni) mam ochote odpoczac a tymczasem musze tu sie wziac za rozpakowywanie 😞A to okropna praca, bo poniwaz pakowaniem zajmowal sie glownie maz ze szwagierka i kolega (pisalam przeciez, ze zostawilam ich z tym fantem za kare:cheer 🙂 to popakowali bez ladu i skladu. Poza tym wiekszosc naszych klamotow bedzie teraz plynela chyba przez miesiac do Szwecji wiec za miesiac ciag dalszy 😞No, ale poza tym wszystko ok, z mezem sie juz wlasciwie pogodzilismy. Wczoraj nasze mlodsze malenstwo pierwszy raz doswiadczylo podrozy samolotem i jakos to przezylo tylko sie na poczatku duzo ruszalo z glodu. Austrian Airlines kazaly nam czekac na jedzenie przeszlo godzine a my do tego siedzielismy na samym koncu wiec czeklismy dodatkowe 20 minut az cos przyszlo. No i przyszlo za malo, bo ja mialam ochote zjesc wiecej mimo, iz wzielam 2 buleczki. Teraz musze isc do sklepu nakupic sobie takiego jedzenia jakie lubie, bo juz od 3 miesiecy myslalam co kupie i na co mam ochote. Teraz zapewne zaczne szybko przybierac na wadze 😁 no, a potem musze sie tu zglosic do przychodni by mi wybrali polozna i by mnie tu zbadali po swojemu. Pozdrawiam wiec i zycze milego slonecznego dnia 😆
P.S. U nas wlasnie przed chwila pojawilo sie sloneczko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczka, wystarczy troszkę poszukać i znalazłabyś to -http://www.pierwszykontakt.org/
Może nie do końca pamiętałam, ale taka akcja jest, aby mamy z dziećmi mogły pobyć razem zaraz po porodzie.... Poczytaj sobie. Zapewne reszta Mamusiek też będzie zainteresowana.
Widzę, że 'wszystko' na temat napisała Anetka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam........ Choć o tym myślałam 😉
Witam nowe Mamusie 😁
Fajnie, że się ujawniłyście 🙂 Jak tworzyłam tabelkę widziałam, że jest nas na pewno z 3 razy więcej ....albo i jeszcze więcej... 😉 Ujawniajcie się Mamusie 🙂 Same widzicie jak tu fajnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredecza corcia kofana na zdjeicach i faktycznie fajnie zasuwa po mieszkaniu 😉
Iris zdrowka zycze 😉 a TY Atagusiu nie poddawaj sie,walcz z chorubskiem zeby Cie nie rozłozyło w lozeczku 😉

Bachap Witam Cie serdecznie w srod nas,przpraszam jesli wczesniej nie zauwazyłam 😉bardzo fajne zdjecie profilowe 😉

Asiula ja tez o nich pamietam ale nie wiem czy wytrwam,bo mi to sie szybko nudzi choc nie kosztuje wcale wysiłku 😉

Mama76 no to super,ze miedzy Toba a mezem sie wszystko wyjasniło 😉zycze milego mieszkania w szwecji i pogody 😉

Szuwartyna gratulacje chłopczyka 😉fajnie,ze sie sprawdziło co sobie wymarzylas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kofane a jak dzis wasze samopoczucie,bo ja mam dzis kiepski dzien 🤢
Jak moj wyszedl do pracy to stwierdziłam,ze ja to chyba dzis z łozka nie wyjde 😉
nie nacieszylam sie pogoda,znowu zaczeło padac...jest szaro...ponuro...i do..dupy 😉
nawet moj pies spi jak niedzwiedz 😉nic go nie rusza 😉

Mam nadzieje ze u Was lepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iris napisał(a):
Cześć Dziewczyny!

My też wczoraj byliśmy na wizycie i USG. Z maleństwem wszystko w porządku, jest zdrowe, główka, serce, brzuszek w porządku. Waży 400 gram. Niestety nie znamy płci, bo maleństwo ułożone jest miednicowo, dokładnie tak jak mój Miś był ułożony, pupę i stopy ma bardzo nisko. Pani dr próbowała różnymi sposobami dotrzeć do tego kim jest ale się nie udało. Kolejna wizyta 11 lipca. Jeśli maleństwo pozostanie do końca w takiej pozycji będzie drugie CC. Długo wczoraj rozmawiałyśmy o tym co dalej i jak to będzie.

A poza tym jestem chora, boli mnie gardło, głowa i ogólnie jestem rozbita...

Szuwartynko gratuluję synusia 🙂


Iris najważniejsze, że Maluszek zdrowo rośnie 😁 Tajemnicza istotka 😁 chce rodzicom zrobić niespodziankę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zobaczymy 11 lipca, może jednak zmieni pozycję jeszcze. Nie czułam tego, że Maleństwo tak nisko sobie siedzi. Co prawda kopniaczki lekkie odczuwałam tam w dole, a tu się okazuje że to co najwyżej lekkie ruchy stópek. W górze brzucha zatem czuję głaskanie rączkami. Śmialiśmy się wczoraj z Mężem że kolejny książę albo księżniczka nam rośnie, bo Misio w tej samej pozycji był. I tak samo na USG w 21 tygodniu nie było widać płci, dopiero na kolejnym się ujawnił. Zobaczymy.

Tymczasem herbata z sokiem malinowym, wapno, wit.C, oscillococinum i telekonferecja z przyjaciółką 🙂

Atagusia zmykaj do domu i pod kołdrę, a nie w pracy siedzieć przeziębiona. Zdrówka Ci życzę. Oby szybko nam przeszło ☺️
Madziek dobry pomysł z tym nie wychodzeniem z łózka. Ja też ma w zasięgu kołderkę i pilota. Dzisiaj luzik do wszystkiego 🙂
Akneri kochana oczywiście, że najważniejsze, że Maleństwo zdrowe. Wczoraj pani dr bardzo skupiła się na badaniu serduszka. My na chwile zamarliśmy z niepokoju, ale okazało się, że wszystko jest w porządku. Może jednak odkryje przed nami tę słodką tajemnicę, najlepszy był wczoraj mój kochany Mąż, pytam go jakim cudem udaje mu się zachować taki spokój przed tym USG a on na to: Bo wiem co mamy w środku, dziewczynke 🙂 Zazdroszczę mu tej pewności, swoją droga ciekawe czy się potwierdzi.
Mama 76 ciesze się, że udało Wam się dotrzeć już do Szwecji. Używaj kochana z pysznościami, a jakże. Wcale się nie dziwię, że stęskniłaś się za ulubionym jedzeniem. Bardzo się cieszę, że miedzy Wami już jest OK!

Witam nowa mamusię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bachap super zdjęcie! takie radosne i szczęśliwe 🙂

super
Fredeczka- piękne zdjęcia! mała przeurocza!

Mama76- własnie sie ostatnio zastanaiałam kiedy nas zwnou odowiedzisz,a le wiedziałam ze jest OK,a le masz sporo na głowie 🙂
ciesze się że z mężem się wyjaśniło! teraz stresów ci nie potrzeba!

Szuwartyna gratuluję Siurka! 🤪 te nasze baby się kiedyś będą zabijały o facetów.. nromalnie sexmisja będzie 🙂

a teraz nowości..

Kochane wczoraj mylsłam że urodzę!
na poważnie całkiem..
Mój wrócił z pracy ok. 21 ja sie kąpałam.. Puk! PUK- moiwe ktoo tam.. - hipopotam.. Mowie że tylko aligatorki wpuszczam.. to znowu PUK PUK! kto tam? - Aligattor.. no to proszę 🙂 więc jak same widzicie, przyjemnie się sytyacja rozpoczyna.. 😲
i mowi ze ma dwie wiadomości, i jak to zwykle bywa, jedna jest dobra a druga zła.. widząc jego szczery usmiech i rozeszkolne oczęta, pomysłałam, że ta zła to piokuś, przy tej dobrej.. więc z usmiechem na twarzy mówię- poprosze najpierw złą.. 🙂

- jade na 3 dni do gdyni (czy gdańska, już nie pamiętam) do pracy.. duża kasa za te 3 dni do zgarnięcia..
- ok.. a co to za okjazja
- TOP MODEL!
(K.rwa mać! to ja wieloryb, morświn.. a on jedzie szczupaki oglądać! modelki w końcu, wszystkie ładne, długie nogi, pewnie paznookcie pieknie wymalowane nie to co moje 😉 ładne buzie bez pryszczy, a mnie w ciazy wysypało! w i ogóle to top model! 😠 ostatnio jak był w warszawie na top-badyl to po prostu wszystkie patyki go znały! io chodziłam wkuu.rzona!
😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
wygoniłam go z łazienki.. i na wychodne- kolacji nie będzie (bo miala być jajeczniczka)

wychodze z wanny.. obrazona.. mówie- a dobra wiadomość to taka- że jadę z tobą taaaak? 🤔
- nie dobra to taka- że odmówiłam heinekena (festiwal) bo an tydzień bym zniknął!
😠 😠 😠
myslę, że lepszy heniek, od top-badyl .. ale.. obrazona jestm dalej.. wkurzam się i nakręćam.. i krzycze, że mu nie ufam.. nie lubie tych top-patyków.. ze ja sie czuje nie aktrakcyjna itp..

ale mi zaświtało w głowie- KIEDT ON JEDZIE???
- 27.06-01.07
- no to super, USG 3D mamy 29 czerwca 😞 w samym środku..
i rycze. ze ja sama nie pojde, ze tam bedą mamuisie z tatusiami. ze jak mi wlaczy ten monitorek to nawet nie ebde miala z kim sie cieszyć i do kogo usmiechnąć..
ze jak mógł zapomnieć o TYM WAŻNYM DLA NAS DNIU! ze ja tu dni odlczam do środy a ten k.rwa zapomina i na badyle jedzie!

i taks ie zdenerowałam.. że dzidzia zaczęła kopac jak nigdy i miałam skurcze macicy.. ale to takie, że nigdy w życiu nie miałam takiego BÓLU!
kłade się szybko.. patrze na mojego.. on zielony.. zmienia kolory.. mowi do mnie oddychaj.. oddychaj..
ja tam leże.. oczy podobmno wystrzerlone w kosmos.. i mówie OODYYCHAAAAM K.RWA!!!
ten klęczy nade mną i oddycha razem.. wystawia palec przed noc i mówi, że jakbym chciała świeczke zdmuchac mam oddcchać że to pomagam, bo "PODOBNO,...." 😠
mówie mu, że Kude oddycham, i nie lubie tych podobno, ze moje wyniki badań są w teczce na póleczce, ubezpieczneie w portfelu, ze patrz na zegarek i domierzaj czas skurczy! ze jak nie przejdzie to jedziemy do szpitala
z tegow szystkiego macam sie czy mi wody, krew nie leci! sucho..
nagle znowu skurcz.. pulsowanie i skurcz.. znopwu mowie k..uwaaaa i dmucham na ta świeczke z palca,, ten razem ze mną...
skurcz ustaje.. ja oodycham brzuch mi chodzi do góry w dól.. dziecko sie nie rusza..
mówie dawaj czekolade i coca-colę! zawsze po tym kopie..!
pije.. jem.. kopneła..
w majtach sucho..
w nerwach leże oddycham.. patrzymy na zegarrek.. Mój zielono-żółto-filoetowy..
spokojny..
ja tez spookojna..
"myslałam, ze będziesz mnie rozsmieszał"
- " a ja myslałem że bedziesz płakać z bólu, dzielna jesteś.. a to można dziecko w 5 mies urodzić..?"
-" mozna, nasi chrześniacy sie urodzili w 24 czy 26 tygodniu! to i w 23 mozna sie urodzić.. ile czasu minęło od skurczu? "
- 4 minuty.. czekamy dalej
- widzuisz teraz po co w domu jestes potrzebny, i dlaczego nie lubie jak piwo pijesz?! kto by mnie tam zawiózł do tego szpitala!
- kocham cie..
- ja tez cie kocham!

skurczu nie było.. zamiast iść spać i ciągnąć dalej kłotnie włączyliśmy film i sie przytuliliśmy.. każde z nas ze strachu miało takie wielkie oooczyy 😮
ja byłam dumna z niego, ze nie spanikował.. i z siebie ze nie popłakałam sie i nie wpadłam w histerie jak to zawsze wpadam
on byl dumny ze mnie.. i z siebie.. ze nie zszedł 🙂
i tak sobie zasnęliśmy..

zaraz bede dzwonic do kretowicza czy dzisiaj albo jutro nas nie przyjmie na USG.. a Mojego wyśle na te top-model.. w koncu jak go nie posle na pokuszenie to sie nie dowiem , czy coś zrobi czy nie.. i w takich chudzielcach nie ma nic atrakcyjnego.. w koncu mam FAceta a nie psa, co się koścmi zadowoli 😜


no i macie teraz nauczkę.. że się dwenerwowac nie mozna, bo jeszcze poród wymusicie!
ja juz pierdziele w czapkę..
takie to był BÓL, ze sieeemasz.. od razu wiedziałamm,że te skurczeto TE skurcze.. i ze jak sie nie uspojoje to urodzę!


teraz jest OK. nic mnie nie boli, dzdzia sie rusza.. jest OK!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...